Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

fodorka33
16. mar 2009

nie nemala som nic od bolesti.sitie no sili ma asi hodiny lebo som sa dost potrhala dala mi injekcie tam na umrtvenie no aj tak som to citila ale dalo sa to prezit...

aponchie
16. mar 2009

ty jo tak to ses dobra pac ja mela i epi k porodu a pak to siti byl udes celou noc sem brecela stipavou bolesti od toho a nic mi nedali za injekci bo prej to je hned jako bylo to za 20min sesite ,ale i tak 😲 ted uz si dam mesocain ikdyby rekli,ze to zato nestoji

fodorka33
16. mar 2009

jasne kludne treba si dat ked si mala prvu takuto skusenost.ja ked som isla rodit tak som si povedala ze bez vsetkeho ved ine to zvladli tak musim aj ja..aj doktorov som mala skvelych ale ked ti mama pravdu povedat nebyt primara na gynekologii tak by ma nechali prenasat asi este doteraz lebo si davali so mnou nacas...az primar im nakazal co mamju so mnou robit a neboj inak zacali sprintovat okolo mna...dokonca tri sestricky tam boli a dvaja doktori.-) 😀

shpirti
16. mar 2009

ahojte,ja som zacala 5.mesiac a doteraz som SCHUDLA 3kg!!!je to normalne?snazim sa stravovat zdravo!je sice pravda,ze odkedy som tehu,jem nejak pomenej,niezeby naschval,ale nejak do mna nejde!vacsinou jem len nasilu,lebo musim,hlad totiz nepocitujem!pritom som nemala vobec problemy s nevolnostami atd. mozno to pride na mna neskor?!? 😕

aponchie
16. mar 2009

no zalezi kolik vazis a jake mas zasoby 😎

babullka1
16. mar 2009

baby ja uz mam 9kg navyse a za posledne 2tyzdne som pribrala 3kg,co mi pride dost vela:(ak to takto pojde do porodu bude somna veleryba 😠

ivulik2
16. mar 2009

baby kolko možem najviac pribrat za posledný trimester?
som už v siedmom a doteraz som pribrala 13kg a to sa mi zda priveľa ale kazdy ma upozornuje ze posledne 3 mesiace si mam stražiť vahu lebo ked priberiem vela tak ma na porodnici okriknu ale mna zaujima kolko je vela? pre mna je vela už tych 13kg ved som jak veleryba a to sa vobec neprežieram prave naopak snazím sa jesť čo najviac zdravo a racionalne len som na rizikovom tak mam obmedzený pohyb preto sa na mna veštko lepí... poradte niekto

shpirti
16. mar 2009

aponchie,v akom zmysle?no k modelkam urcite nepatrim na 174cm mam teraz 75kg...

aponchie
16. mar 2009

sh:myslim to tak jak nam rikala PA ,ze kdyz ma nekdo 50kg a je vyzablej tak shazovani problem je a kdo ma neco navic tak to je v pohode a opacne o pribirani 😎

no ja mam 170 a zacinala sem na 66schudla na 63 a ted mam 75plusminus 😝 😀 a to nejhorsi me teprve ceka

ivulik muzes nabirat jen vodu ja mela vody az sem cumela

ivulik2
16. mar 2009

no mam občas pocit ze som ako napuchnuta ale čo sa tyka plodovej vody tak tej mam vraj malo...
najviac som pribrala na stehnach bokoch a zadku
na začiatku som mala 59 /výška 163/ a teraz mam 73kg a to su predo mnou ešte 3 mesiace cez ktoré vraj priberiem podla knižiek najviac no ja si nedokazem predstaviť že by som pribrala ešte 10kg šak to sa už ani nepohnem ... preto chcem vedieť kolko je tak normalne pribrať za posledne 3 mesiace

katka1981
16. mar 2009

Ja som si zas vsimla ze az teraz mam asi viac vody alebo tuku okolo pasa, predtym som na bokoch okolo pasa nemala nic a teraz akoby voda alebo neviem mozno babo.

ivulik2, ako vies ze mas malo plodovej vody? Povedal ti to lekar?

kesinka
16. mar 2009

Ivulik2 - tak ono to asi pravda je, ze tie posledne 3 mesiace sa pribera najviac. Ja to berem velmi zrychla, niekedy aj 2kg za tyzden - ale faktom je, ze som zacala strasne puchnut. Nohy, ruky, tvar - tak sa utesujem, ze to len zadrziavam vodu. Mne doky tiez povedal, ze mam malo plodovej vody, ale citala som, ze plodova voda sa meni kazdy den, tak sa kvoli tomu nestresujem. Doteraz mam navrch 15 kg. ☹

katka1981
16. mar 2009

nepomoze na tie opuchy pit kavu? ta odvodnuje.

kesinka
16. mar 2009

Ja kavu nepijem - vobec. Byva mi z nej zle, tazko na zaludok. A teraz, ked trpim aj prisernou zahou to riskovat nebudem. Snazim sa vela pit a chodit na WC, ale jasnacka, ze to neovplyvnim. Vykladam si nohy hore, to ma zevraj pomahat + masaze, ale zatial som este ulavu nepocitila.

katka1981
16. mar 2009

kesinka, to sa zavodnuju vsetky tehulky v tom obdobi? Ty si kedy zacala so zavodnovanim?

belanka
17. mar 2009

ja som sa pri 1.tehu nejak veľmi nezavodnila a myslím,že ani teraz nie.od 7.mesiaca priberám raketovo.už 15kg.a to som mala pocit,že priberiem toľko max.za celé ☹ .čo už.aj si dávam pozor,ale márne.v pôrodnici som pri dcérke nechala len 5kg,tak dúfam,že teraz to bude viac,lebo bábo bude asi väčšie.dcérka mala len 2800g.nejak to už prežijeme 😉

jennna
17. mar 2009

ahojte...pridávam sa do témy.....som 26tt....a mám hore 11kg.....vyzerám už hrozne.....od 20tt čo týždeň to kilo......predposledný skoro 2kg .....a tento posledný nič.....je to zvlášne....jem od začiatku tehu stále rovnako, nijako sa neprejedám, no som doma na PN bez pohybu.......

čo sa týka posledného trimestra....mám zopár kamarátok, ktoré posledné 2 mesiace nepriberali, ale aj také, čo dovtedy nie a nakoniec najviac......KAžDá SME INá.....

bertica.h
17. mar 2009

na opuchy pomáha veľa piť(vody) a menje soliť jedlá.

Ja zatiaľ vypadám ako človek,mám kilo naviac,ale fakt trpnem ako to pojde dalej.Vážim sa asi 2x za den 😅 😅 lebo čakám,kedy to zaqčne stuuuuupať rýchlym tempom..
Pretože toho zjem dosť veľa..neodpustím si nič,na čo mi príde chuť..sladké..slané.. 😅 😅

jennna
17. mar 2009

berti....máš proste dobrý metabolizmus.....osobne si však myslím, že ani nepribrať nie je až také super....aby sa malo z čoho robiť mliečko, ak chceš kojiť....aspoň to čo patrí k bábätku, so 6kilo je fajn.....možno to ešte dobehneš, veď to necháš v pôrodnici.....ale aj tak ti v dobrom závidím.... 🙂

bertica.h
17. mar 2009

jenna dobrý metabolizmus si nemyslím..

ono je to asi tou váhou..ked som otehotnela s Vitkrokou mala som 52kg a pred porodom som mala 70kg
teraz ked som otehotnela som mala 71kg,potom som dosť schudla(nechutilo mi pár mesaicov sladké,to mi určite pomohlo)..no a teraz sa to začalo pomaličky rozbiehať a mám niečo málo cez 72..

a o kojenie sa nebojím..myslím,že to s tým nič nemá..prvu dcéru som kojila 2roky,kiež by sa mi to podarilo ajteraz..bola by som z toho moc štastná

nezávid..ja by som sa tiež rada tešila,ale..ked pojdem do porodky možem mať viac nabratých kg ako vy..a tomu verím,že to bude tak 😒

jennna
17. mar 2009

berti...ja závidím len v dobrom!!!

ono to telo si aj tak robí čo chce....a kojiť dva roky....klobúk dole.....maličká musí byť zdravučká a peknučká z toľkého dobrého papaníčka.....

jennna
17. mar 2009

berti...ešte sa chcem opýtať ak môžem....tebe sa kojením nedarilo chudnúť???? niektoré vraj vychudnú iné priberú....ja sa spolieham, že kojením schudenem, aj keď viem, že to nie je záruka...

bertica.h
17. mar 2009

no..zdravá je,síce mala asi pred mesaicom prvé ATB a to som tažko znášala,ale inak Zatiaľ(klop-klop-klop 😀 ) nič iné nebolo
😉

bola som zo svojej váhy dosť sklamaná..lebo ked sa naordila Viktorka,jedla som a jedla,ked zaspala sadla som do obývačky a nevedela prestať..preto som potom nabrala tolko kíl..teraz som s abála,že ked pojdem do porodky budem mať 90kg.ale to sa snád konať nebude.
😅 😅

jennna
17. mar 2009

ako to telo rozmýšla samé.....otehotnela si a zrazu ti prestalo chutiť....zaujímavé.....ale ak máš pôvodnú váhu takú predmaterskú 52....na 90sa nevyšplháš, neboj...

tehula
17. mar 2009

Ja som tiez zvedava, kedy zacne to raketove naberanie. Pretoze do 4mes som pribrala asi len 1,5kg max a to som mala vychodiskovu vahu 52, cize ziadne tukove zasoby. Potom sa to nastartovalo na moj vkus rychlo, lebo som zacala postupne naberat uz s odstupom tyzdna, dvoch. Teraz mam spolu 8kg hore, ale zistujem, ze tempo ide rovnako, cize kazdy den, dva par gramov hore. Zacala som 7mesiac, tak dufam, ze do porodu uz nenaberiem viac ako 7kg

kesinka
17. mar 2009

Katka1981, ja si myslim, ze nie vsetky tehulky sa zavodnuju, ale vacsina. Toto je druhy tyzden co si to uvedomujem. A to neviem ci by som si to ja sama vsimla - ale ked ma videla mamina so sestrou, tak skoro odpadli, ze ci nevidim, ze mam ruky aj nohy ako shrek a este aj tvar ako loptu. 😀 . Ja som citilia, ze ma strasne bolia nohy, ze vobec nevydrzim stat alebo chodit. Prstienky som si musela dat dole, lebo by mi asi odrezali prsty - ale vsetko som pripisovala tomu, ze som tak pribrala. Len teraz vidim, ze niekedy mam labu, ktoru nezapnem do ciziem, a niekedy uplne v poho. Tak dufam, ze ta to nepostihne, lebo naozaj to nie je nic moc.

pilotka2
17. mar 2009

Ahoj holky, já jsem žačala nabírat až ve 23 týdnu, ze začátku to šlo pomalu, ale teď ke konci se to rozjelo. dnes ráno jsem měla + 10 kg. možná se vám to zdá málo, ale na pohyblivosti to cítím nejvíc. taky asi začínám zadržovat vodu, protože prstýnky už nejdou sundat. ale mám to zapár tak snad to už nějak doklepu v pořádku. 😀

jituskak
17. mar 2009

holky, já vám sem vpadnu. já jsem včera zjistila s hrůzou, že jsem přibrala celkově 14kg, což je strašně moc. ale každej mi říká, že to na mě není vůbec vidět. dokonce, že zezadu nevypadám vůbec, jak těhotná, tak mi teda řekněte, kde ty kila mám. a to jím normálně. před tím, jsem jedla spíš minimálně, tak je jasný, že teď jím víc, ale nezdá se mi, že o tolik... už jsem z toho na nervy.... kolik ještě můžu přibrat?

momin
17. mar 2009

Tak to vypada ze se to konecne zastavilo.... uz druhou kontrolu sem nepribrala. Celkove mam +23kg. Coz je hruuuuza..... Uz se tesim az to pujde dolu!!

aponchie
17. mar 2009

jitusko ja mam 10kg k dnesnimu dni a taky kdyz sem oblecena malokdo pozna,ze su tehu a prej mam jeste male brisko nicmene to teprve muze prijit u prvniho tehu to vyskocilo samo od sebe posledni mesic a nic sem s tim nenadelala,ale nezoufej proste to je krev voda prsa!!vis jak sou tezka??ja oblecu porad svoje trekove kalhoty jako rifle uz ne uz to lehce citim pres stehna nahore ,ze to mam narvane,ale porad se do nich nasoukam a vsecko nosim normalni ikdyz brisko uz leze spodem to jako jo pocitam ze do 20kg to zvladnu jeste ikdyz se uz hlidam jak pes 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre