Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

jajkar
23. mar 2009

cetera: a ty preco si este nic nepribrala?? ty nic nepapas, alebo mas stres??? ci mas dobry organizmus a tak ti dobre trav?? 😲 😲 😲

tehula
23. mar 2009

Ahoj Katka1981: tak vidis, nakoniec mas uplne minimum nahor 😉
Ja momentalne nepriberam, este som aj nejake kilo schudla. Dufam, ze sa co najskor vyzdraviem, lebo momentalne ma zivia cajem ovocne stavy a ATB....kazdu chvilu sa potim. Dnes som sla na vahu a bez vylozeneho nakladu som mala 59, cize 7kg je hore. Vobec mi nechuti, stale mam pocit na zvracanie, takze nakoniec som rada, ze som akotak priberala aspon pocas 2.trimestra, ze som si urobila zasoby.
Musela som sa aj na glukozove testy preonjednat, tak neviem, lebo som v 28tt a toto je posledny mozny tyzden na cukor.

makuk
23. mar 2009

Ahoj,
někde jsem se dočetla,že optimálně je přibrat 9-12kg. Já si osobně myslím, že to kolik přibereme je hodně individuální a dost v tom hraje genetika. Např.moje mamka nás měla 3 holky a pokaždé přibrala 20kg. To samé moje starší sestra přibrala s každým dítětem také 20kg. Já se osobně neomezuji a spíše si to užívám. Když se mi nezvedá žaludek tak si dopřávám co si "červík" poručí a rozhodně se nestresuju 🙂 Důležité je poslouchat co vaše mimi chce a ne co chcete vy. Jezme zeleninu, ovoce, masíčko, ryby kvůli jodu!!! Aktuálně jsem ve 13.týdnu a doteď jsem přibrala 4kg.Má váha se ale již před 2-ma týdny zarazila.Nicméně brzy čekám změnu 🙂 Takže klíííííd, to se pak shodí🙂)

katka1981
23. mar 2009

Ahoj tehula, co je to ATB? Drzim palce aby si bola cim skor fit. Boze tvoja vaha, kiez by som taku mala po porode, ty chrust. Neboj test stihnes a budes ho mat dobry. Ja som dnes naklad nevylozila, vcera som si nadrobila, dufam, ze po styroch nektarinkach sa podari 😀 Jaj aka som hladna, som jedla naposledy o nejakej siestej a potom o siedmej nektarinky a potom cokoladu 😀 Tak dufam, ze do poradne 1.4. nenaberiem ako slon. Niektore osoby v mojom okoli nechapu, co si vsimam kolko priberam, ale ja zas nechapem, ked je to niekomu jedno, ved ked sa dotrham ako melon, to potom budem zbytocne plakat a tiez nikde nie je napisane, ze to co priberiem v tehu, urcite potom schudnem. A ja neplanujem drzat diety ale schudnut bez roboty 😀 Tak prirodzene ako teraz prirodzene priberam, je tam toho, ze je to nielen z tehu ale aj slaniny a podobneho bordelu. Ale chuteho 😀

cetera
24. mar 2009

jajkar.....praveze papkam aj predtym ked som nebola este tehu som bola nieco okolo 50 plus minus kilecko a mohla som nijako pribrat...nakoniec som brala aj tabletky aby som pribrala .....a nic..... v oktobri som prestala pracovat a do decembra som isla hore 5 kil ale neprejedala som sa, bolo to skor tym ze ma uz nikto nerozculoval a nemala som stresy... a odvtedy stojim stale na 55....papkam vela oproti tomu co niekedy...stale len zujem ked nie jedlo tak ovocie...mozno to naberiem teraz v druhom....kamoska mala male v januari tiez bola ako ja a bolo to vidiet az v ý mesiaci a tiez toho ktovie ako nepribrala...

jajkar
24. mar 2009

cetera, ved ono to je aj v pohode, ze nepriberas, to je este na zaciatku, ja som citala ze az druhy trimester sa pribera, a to som ja zacala priberat tiez az v druhom.....a si predstav ze uz aj tych 4,5 kg sa mi zda ne mne dost, ze som ako tucko....hihi. Ved vies kes ja som mala cely zivot takych 46-48, a to za posledne mes. iba tych 46.Tie nocne smeny daju zabrat, aj na organizmus....ale nech uz priberieme viac alebo menej, pre tych krpcekov nasich co by sme neurobili 😉 😉 😉

kajra
24. mar 2009

Ahojte. Já jsem přibrala 4 kg. Taky jsem na PN. Ale hodně chodím na procházky, nepřejídám se, mám stejný denní režim. Žádné noční.Doktorky jsem se ptala, jestli to není moc. Prý ne. Tak uvidíme dál. 🙂

babullka1
26. mar 2009

ja som bola vcera na poradni a doktor mi povedal ze som pribrala uz dost vela,sa mu to vobec nepacilo,mam zatial 10kg navyse ,podla vas je to prehnane moc?

reni7
26. mar 2009

babulka-já v neděli budu začínat 26tt a mám 8,5kila nahoře ,i těch 10 se mi nezdá nějak přhnaně moc,to je nějakej blbec,hlavně se tím nestresuj 🙂

babullka1
26. mar 2009

Reni7...dal mi kontrolu o dva tyzdne a ze aby som neprila s dvoma dalsimi kilami navrch ze este mam daleko do porodu ze kolko chcem este pribrat....ale ja ani nic extra nejem jem tolko ako aj ked som tehu nebola:(

andykov
26. mar 2009

Holky, já jsem v 25tt měla nějakejch 8-9kilo, ale od 30tt to šlo strašně rychle a to jsem se i občas dost krotila. Za měsíc jsem měla dalších 7. Dr.se to nelíbilo, pak začly otoky, tak jsem musela sbírat moč, v tom byla bílkovina, pak už jsem ji měla pozitivní i z ranní moče, přidal se vyšši tk... No a dnes ležím v nemocnci pro podezření na preeklampsii. Chce to hlídat a nepřiměřený přírustky, které se Vám nezdají a všechny otoky hlásit ihned dr.
U mě se naštěstí nepotvrdila, už je mi lépe, ale mám bludnou ledvinu, tak to možná bude tím, že začala zlobit ☹

babullka1
26. mar 2009

andykov..ja amam ale moč v poriadku a ziadne tie opuchy nemam na mne okrem bruska vobec nepoznat ze by som bola tehu,tak neviem co si mam o tej vahe mysliet

balisek
26. mar 2009

Ahojky holky, moc se omlouvám, že jsem se Vám takhle nabourala do diskuze, Já jsem teď ve 26.tt a mám na vás takovou hloupou otázku..Mám bříško tak akorát, jenže mám problém..Když se směju, tak se mi bříško po stranách hrozně moc zúží ( tím, jak se stáhnou svaly) Je to vlastně podobný tomu, jako když zakašlete, jenže tady je to špatné v tom, že když se smějete, tak je zúžené dýl a mě připadá, že to musí prcka hrozně svírat, nebo mačkat, když se zužuje kolikrát tam, kde kope..Stalo se Vám taky při smíchu tohle s bříškem??

lovacka
26. mar 2009

ja som do 24tt nepribrala nic a teraz mam 5 kg navyse a som v 28tt 😝 takze naberam aj to co som dotraznepribrala ale vraj do 28tt je norma 8-10kg takze nejako nestresujem stresovat budem az po porode 😀

judit7
27. mar 2009

Holky, ja som teraz druhý krát tehu, som v 18tt a už 6kg hore 😠 , neviem si to vysvetliť prečo to tak rýchlo ide (zatiaľ priberám viac ako pri prvom). Utešujem sa iba tým, že aj pri prvom som priberala prvú polku tehu rýchlejšie ako iné a potom sa to zastavilo a ostatné ma dobiehali - vtedy som pribrala celkovo 15kg - v pôrodnici som nechala 10kg a tých 5kg navyše som zhodila do roka od pôrodu, ani neviem ako. Som zvedava aká cifra to bude na konci teraz 😝

tehula
27. mar 2009

judit7> podla mna ine ta dobehnu v zavere tehu. Ja som priberala najma v 5-6mesiaci pomaly aspon 2kg za tyzden a teraz mi vaha stoji asi mesiac dokonca klesla kvoli chorobe o kilo-dve

jery51
27. mar 2009

ahojte pripojim sa k vam, ja som v 22tt a už mám 8 kil ☹ byvam z toho aj smutná, no potom si poviem že nech, potom to zhodim

katka1981
27. mar 2009

jery51, neviem aku si mala povodnu vahu, ale cim ma zena menej kil na zaciatku, tak v tehu vacsinou priberie viac. To je v poriadku. Podla mna sa to priberanie neda nejak ovplyvnovat, je to asi dan za babatko. Hlavne si nerob depky, aby nebolo babtko smutne.

jery51
27. mar 2009

no ja som z tých stuplov, pri 160 cm som mala povodnu váhu 54...ale ako vravim kaslem už na to 🙂

katka1981
27. mar 2009

jery51, pokial ma babatko tie spravne miery, netrap sa vahou.

pilotka2
27. mar 2009

Ahoj, dnes jsem byla v poradně a mám + 10kg a týden do termínu. Už týden stojím na stejné váze, tak doufám že to tak zůstane. 😉

katka1981
27. mar 2009

pilotka, wau aj ja chcem. Pocuj, kolko si pribrala po 29.t.? Nepamatas?

pilotka2
27. mar 2009

kati, vím podívala jsem se do knížky, bylo to 4,5kg

labradorik
27. mar 2009

tak baby ja som pribrala len 3kg,brusko vooooobec ziadne a doky mi povedal ze len tak dalej,ziadne strie ,ziadne poporodne depresie s nadbytocnych kg,ale pritom keby ste vedeli ze kolko toho pojem,tak pooviete ze uz mam min 20kg,hore.tak napr.dnes: 1pol litorvy cokoladovy jogurt z 3 lupackami,potom madarinku a baban,potom 3 krajce chleba so syrom a malokarpatskym salamikom k tomu paradajku a papriku a acidko. a to este nie je vecer...no ale je pravda ze mame labradora a ten si vyzaduje minimalne 2 hodinovu prechadzku,a potom preraby na dome, a tak...ja som vlastne stale v pohybe ale okolo siestej odkvacnem ako hnila hruska.....pokial mate bejbinka v pohode tak sa nezatazujte vahou....a presne tak pocuvajte na co babenko chut....ja ako som spominala nema ziadne brusko ale malinky ma 28cm,540g.....

aponchie
27. mar 2009

labradorik nechci te strasit,ale ja zacala nabirat az pozdeji a nezadrzitelne i u prvni i u druhe 😎

labradorik
27. mar 2009

aponchie ale preve mne to tak neak nevadi,si osobne mysli ze to patri k tomu.....takze ziadne vrasky na cele ved sa to potom neak zhodi 😉 , a brusko si mala od zaciatku alebo ti tiez zacalo rast az neskor?

aponchie
27. mar 2009

v prvnim tehu sem mela bricho az ve 4mesici a ted taky 😎

mtina
27. mar 2009

Ja si myslím, že je to u každého individuálne...Ja som bola vždy riadna buchta. Pri prvom tehu som pribrala dokopy 4kg. A teraz, keď som sa dozvedela, že čakám dvojky som si predstavovala, že váha pôjde hore závratnou rýchlosťou a ja budem za chvíľu ako spodná guľa zo snehuliaka....ale zatiaľ ani nie 1kg.Baby v brušku rastú, takže je všetko OK...

juliett99
27. mar 2009

ahojte mozem mat otazocku,, som v 6tt a pribrala som uz skoro 4 kg brusko mam jak aspon v 16tt,, a este je zatial predpoklad ze to budu dvojicky podla posledneho sona ,, je to normalne??
dakujem za odpoved,.. 😉

jankaw
27. mar 2009

Ahojte ja som v 22 tt a pribrala som 5 kg, moja mama ked cakala mna pribrala vyse 20 kg, doktor jej nadaval ze to je strasne vela a ked som sa narodila tak este v porodnici vazila tolko ako ked otehotnela a to po porode aj tak nezleze hned vsetko dole, lebo este potrva nez sa da brucho do povodneho stavu, tak ze sa da povedat ze vlastne schudla...... Ona velmi opuchala, tak ze vela z toho mala zadrzanu vodu v tele......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre