Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

briketa
11. apr 2009

Kocule, keby nieco nebolo normalne, doki Ti to urcite povie.
Nejake porovnavanie priberania v tehu je uplny nezmysel.
Zavisi od toho ako si stara, kolke mas tehotenstvo, akej si fyzimonie, aky mas zivotny styl.
Mam 180cm, 34rokov, druhe tehu, som v 21.tyzdni cakam len jedno a pribrala som zatial kilo. Znie to hrozivo, lenze vzhladom na to,ze v prvom trimestri som sest kilo vyvracala je to uplne v poriadku.
To mas vsetko na okolnostiach. S prvym synom som do porodu pribrala 7kg a to kazdy predpokladal, ze vzhladom na to aka som "velka zena" budem mat 4-5 kg dieta. A houbelajz, maly bol prenasany a aj tak mal 2.8 kg...

aponchie
12. apr 2009

ja uz se nevazim tri tydny tak sem zvedava co bude v utery na kontrole 😀

ivulik2
12. apr 2009

ja som sa nevázila 4 tt a ked somsa postavila na vahu dostala som šok z 15 na 20kg tak to bol šok ! myslela som že 20 bude maximum ale ma čaka este 10 týzdnov....
kolko možem pribrat posledne týždne?
stale plati každy týzden jedno kilo? tak ako v siedmom mesiaci? alebo sa to teraz spomali? ved male po 30tt začina ukladat tuk ne? mne doky povedal ze malý je čista mamka malý ale tučnučký no keby som vedela že po materne priberiem 20 kg za 30tt tak to nikdy neberiem.... ale co matka neurobi preto aby dietatko bolo zdrave no ne?

aponchie
12. apr 2009

posledni tydny klidne moc nebo malo to je tezko ja teda u prvni 10kilo za mesic a pul 😀

jaja003
12. apr 2009

ja by som teda nezvladla vazit sa po mesiaci, to by bol pre mna asi vzdy sok.. ja sa vazim kazde rano a zmierujem sa s kazdym dekom navyse 🙂 .. a ked sa mi dakedy stane, ze z jedneho dna na druhy mam naviac cele kilo tak sa hned snazim vynechat sladke a jest viac zeleniny,... zatial mam ale aj tak 10kil navyse... a este 10 tyzdnov pred sebou... tak uvidime, ako budem na zaver vyzerat 🙂

poradvpohode
12. apr 2009

Já jsem 33tt, vážím se každé ráno........... doposud jsem přibrala 7-8kg.
13týdnů jsem na PN a jen ležím, vůbec žádný pohyb ☹ Připadne mi, že spíš ztrácím svalovou hmotu, protože jím všechny druhy jídla. Dřív jsem jedla míň než teď.........Už se těším až začnu konečně něco dělat, protože mě to v posteli ubíjí........Co se dá dělat. Jsem zvědavá, kolik bude konečný přírůstek do porodu!

aponchie
12. apr 2009

taky zalezi kolik ktera vazite a merite 😎

bertica.h
12. apr 2009

ja sa vážim aj 2x denne 😎 😎 😀 😀

zatiaľ mám z povodnej váhy naviac 4kg
ale idem mílovými krokmi..do porodu počítam +10kg

poradvpohode
12. apr 2009

bertica.h: to jsi přibrala teda hodně málo 😉 !!! Nezhubla jsi něco hned na začátku těhu?

katka1981
12. apr 2009

bertica.h, joj ty si toho pribrala haha kolko ja za tyzden pomaly 😀 tak co nema kazda take stastie. Hlavne nech sme vsetky aj s babatkami zdrave.

zuzka11
12. apr 2009

Obdivuju vsechny co s evazi tak pravidelne, denne nebo dokonce 2x denne! Ja jdu na vahu pred kontrolou a vzdycky se divim.....takova cisla co mi ta vaha ukazuje, jsem doted neznala 😀

Ale mate pravdu - zalezi na vychozi vaze a jak jsme vysoke......me na zac.bylo jen trochu spatne, ale chut k jidlu byla porad velka a na zacatku na same nezdrave veci....ted se to trosku srovnalo......

bertica.h
12. apr 2009

poradvpohode..ja to počítam z mojej východzej hmotnosti..potom som schudla..ale z mojej povodnej hmotnosti mám cca 4kg naviac,po schudnutí..cca 8kg..

poradvpohode
13. apr 2009

bertica.h: tak to jo 🙂 Při prvním těhotenství jsi to měla taky tak?

aponchie
13. apr 2009

no tak sem se teda zvazila,ale po snidani pred vyprazdnenim a 4kg necele za posledni mesic 😀

aponchie
13. apr 2009

takze k dnesnimu dni celkove 12,5kg

ivet1989
13. apr 2009

holky, snad sa mozem pridat, bo je malo for, kde mam aj ja co popisat..
tak ja napr sa doma nevazim, bo este stále nemáme vahu , nefim ci to je na skodu nebo skor nauzitok 😀 takze ja sa vázim vzdy len na kontrole pri doktorke a poviem vám, ona ma taku cudnu vahu, tie ciarocky su tam moc moc nahusto a ja mám problem dakedy tam aj dovidiet a priznám sa ze naposledy ked som tam bola, tak som tam videla o kilo a pol menej nez minule, cize zo 64,5 kg som tam videla 63, takze to vychádza ze som pribrala za cele tehulkovanie doted 3 kila a dokonca este aj schudla 😀 😀
prisahám bohu ze som tam videla 63kg ale sestricka povedala ze to neni mozne, tak mi zapisala 65kg 😀 😀 je to srandovne, ale snád je vse v poriadku

aponchie
13. apr 2009

ivet me s tlakem rekla ze to neni mozne tak nizkej a napsala vyssi 😀

katka1981
13. apr 2009

ivet1989, aponchie, kocky a je mozne ze ste boli vobec na poradni, alebo sestricka povedala ze ani to neni mozne ? 😀 To je zavist mat tak dobry tlak a tak malo pribrat v tehu, ze to asi sestricke neslo do hlavy. 😀

gabulka26
14. apr 2009

baby ja nechapem,preco sa niekto boji v tehotenstve priberat!ja sa vazim kazde rano,aby som sa potesila kazdym dekom naviac,lebo to znamena,ze mi rastie brusko a malicke v nom tiez.ved tak to ma byt!

ivulik2
14. apr 2009

no v 20tt som aj sa tešila s každým dekom naviac ale ked som potom hupsom za mesiac a pol pribrala 10kg tak som sa až tak tešiť prestala lebo sa bojím že do konca to bude až priveľa a priveľke detis a vraj rodia skor... neviem síce či je to pravda ale tak mi to bolo povedane... 😀

tehula
14. apr 2009

ja k dnesnemu dnu 61kg, celkovo 9kil hore

akejka
14. apr 2009

ja som pri 1. tehu pribrala moc veľa, pri 2. moc málo...
tzn. 1. tehu som pribrala až 15 kg (dôvod - moja podváha, ešte v 3. mesiaci tehu som vážila neuveriteľných 45 kg)
2. tehu len 6 kg (bola som 2x chorá - upchaté dutiny, horúčky, kašeľ, ruža, brala som 3x ATB). Hne´d po pôrode som schudla až 12 kg - o 6 kg viac ako som pribrala 😉

bertica.h
14. apr 2009

aponchie..nie..pri Viktorke som nabrala 18kg 😀

danka5
14. apr 2009

GABULKA: nie je to celkom pravda, že to tak má byť. Prílišné priberanie môže byť dôsledkom, alebo naopak príčinou mnohých zadravotných komplikácií /vysoký krvný tlak, tehotenská cukrovka, gestóza, kŕćové žily, problémy s kĺbam, hromadenie vody v tele/
Moja sestra pribrala 35kg /pôvodná váha 47kg, výška155cm/ a pri vysokom krvnom tlaku a gestóze takmer zomrela - cisársky rez jej spravili v poslednej chvíli v 32tt. Zlyhávali jej už obličky a pečeň.

dianka3
14. apr 2009

avojte maminky 🙂

potrebujem poradit, ked som bola pred mesiacom u dokiho vazila som 67kg no a teraz som minuli tyzden bola a vazila som len 66kg -cize som kilo schudla.sestricka mi povedal ze to moze byt zle 😒
prosim je to zle ak som schudla?juuuj baby ma s tym niektora skusenosti?

pajinka23
14. apr 2009

zienky ja som vazila na zaciatku tehu 49 kg,a teras vazim 73 ale nevadi 🙂 🙂 tych par kil s MI PO PORODE ZIDE 🙂 🙂 🙂

danka5
14. apr 2009

dianka: pri prvom tehu som ku koncu tehu tiež začala chudnúť, ale neskôr ako ty. Predposledný mesiac som nepribrala nič. Vtedy lekárka zareagovala: čo to je? Stojíme na váhe?
Posledný mesiac som schudla 1,5kg. Vtedy lekárka povedala, že tak to je v poriadku, lebo dieťako už nerastie a mierny úbytok hmotnosti znamená, že mamina je zdravotne v poriadku. U Teba to samozrejme neviem posúdiť, ale keby sa to dokimu nezdalo OK, tak ťa určite pošle na vyšetrenie, či je bábatko v poriadku, či je funkčná placenta a dieťatko dostáva dostatok živín.
Na reči sestričiek nedávaj - mňa pár krát tiež vystrašili a nakoniec bol u lekárky výsledok OK.

akejka
14. apr 2009

dianka aj ja som počas tehu schudla - v 7. mesiaci. (1 kg) Bol to dôsledok choroby, 3 dni som mala teploty, nechutilo mi jesť. Ale v poradni z toho nerobili žiadnu paniku - mimichodom, poradňu mi viedli 2 dr. - mama a dcéra, oni nemajú sestričku, robia si ju navzájom 😉
v 8. mesiaci som stála na váhe a pribrala som 1 kg až v 9. mesiaci...

gabulka26
14. apr 2009

danka5.ja netvrdim,ze pribrat 35 kg je o.k..pozor!ale kazda sme ina a extrem nikdy nie je v poriadku!ale triast sa pri kazdom deku napriklad v piatom mesiaci,ked je este polovicka pred nami a vselico sa moze zmenit,mi pripada dost zle.ved ako to na forach sledujem,tak mam pomaly pocit,ze tehotenstvo si naozaj uziva malo zien,lebo sa stale privelmi sleduju a boja sa.prezit 9 mesiacov v privelkom strachu,nie je nic moc pre maminu a ani pre malicke.ale je jasne,ze zeny,ktore uz niekolko krat prisli o malicke chapem,ja by som sa inac nespravala!a o malicke sa samozrejme bojim aj ja.ale vsetko s mierou!!ved kazda mame lekara,ktoremu doverujeme a ktory musi vediet,co je v poriadku a co nie..aspon ja tomu svojmu doverujem..takze tehulky teste sa a uzivajte si to!je tak nadherne aj nasou naladou sa da vselico zenit.. 😀 😎

steppka
15. apr 2009

Ahoj holky,tak já jsem ve 32tt a přibrala jsem zatím 4.5 kg, mám jen bříško, původní váha byla 60 kg a výška 172 cm, je fakt že jsem měla žaludeční chřipku a 3 dni nemohla jíst.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre