Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

reni7
22. apr 2009

já sem 29+3 a mám 10kilo nahoru,nejvíc sem zatím nabrala v 5 měsíci a to 3 kila,tak sem zvědavá teď naty poslední 2 měsíce 😅 myslím,že těch 15 celkem naberu určo jestli ne víc 😅 a to jím normálně,žádný chutě nebo přejídání 😉

babullka1
22. apr 2009

Reni ja som v 5mesiaci nabrala az 5kg 😠 a teraz som 29tt a mam navrch uz 13kg 😠 Ale inak uz niak zvlast nepriberam teraz som pribrala 1kg za posledny mesiac,neviem preco mi to vtedy tak nabehlo 😝

kuchy
23. apr 2009

...ahojte, tak my máme už 11kg navrch, hrůza,protože jsme nezačínali zrovna hubení, od pátého měsíce nárůst tak 1,5 kg vždy do další poradny 😝 ,ale ted máme poradnu za týden a už 2,5 kg, a to jíme stejně a navíc máme víc pohybu než předtím ☹

lentilk.a
23. apr 2009

Ja som 34tt a mam + 8kg. Ale nejako mi prestalo chutit jest a to sa vraj deje ku koncu, tak hadam toto este nie je koniec... 😕

reni7
23. apr 2009

babulka-já ty 3 kila nabrala za 2 týdny v tom 5 měsíci,jedla sem večer odně ovoce místo sladkýho a to řikala dr že to byl kámen úrazu,že ovoce jíst ráno a dopoledne,je hodně kalorický 😅 od té doby půl kila za měsíc a teď 2 kila za měsíc,uvidím v další poradně 😅

kuchy-můžeš se zavodňovat nebo mimčo tak roste,nemusí to být z jídla,aspoň víme ,že to půjde líp dolů když to není z přežírání 😀

majkomajka
23. apr 2009

Tak ja sa budem utesovat, ze to je len voda, lebo uz mam od vcera znova kilo hore 😠 Ale vazne, zacinaju sa mi nalievat chodidla, mam ich ako Fiona Shrekova 😀

denisa87
23. apr 2009

my sme pribrali zatial 10 kg,ale vsetko islo na brusko 🙂)

babulko
23. apr 2009

tak mi sme 24tt a mame naviac 9kg a to cakame dvojicky co myslite je to vela alebo akurat 🙂 kto ma utesi???

majkomajka
23. apr 2009

babulko - bud kludna, pri dvojickach to podla mna nie je vela.

denisa87
23. apr 2009

babulko ani podla mna to nieje vela 😉

babulko
23. apr 2009

tak ja si tiez myslim ze na dvoch drobcov to neni vela ale som zvedava kolko este priberiem 🙂 ale hlavne nech su drobci zdravucky ....potom to hadam pri nich zhodim rychlo 🙂

mannerka
23. apr 2009

kocky, rada by som sa spytala, koko ste asi pribrali v 1.trimestri?
Kedy na vas zacalo byt vidiet tehu , v ktorom tyzdni asi?
Ja sa pytam, lebo som zvedava, kolko sa mi to bude darit tajit v praci , hlavne v lete 😉 Rada by som to povedala, az po 13tt.
Citala som, ze sa ma pribrat tak 1-2kg, len by ma zaujimalo ako je to naozaj 🙂
dakujem 🙂

artep26
23. apr 2009

Babulko nevím jestli je to hodně, ale já má taky 8 kg nahoře , takže asi tak nějak.
Neboj, u dvojčátek to vyběháme raz dva, alespoň já si to tak maluji 😉 😉 😉

martinex
23. apr 2009

mannerka ono je to uplne individualne... u nas v auguste 09 su baby co doteraz pribrali len 4 kg a brusko im ledva vidno a potom su aj take ako ja, co nabrali zatial 12 kg... ale brusko vacsine vyskocilo okolo 14-16tt

shpirti
23. apr 2009

babenky,tak ja uz mam 5kg navrch 😠 ,ato ani necakame dvojicky... 😅

jajkar
23. apr 2009

Ahojki, no ja som doteraz pribrala 7 kg, a to mi kazdy vravi ze som ostala uplne rovnaka, az na brusko, ze mi vyskocilo..... 😀
a mannerka, ja som pribrala iba 2 kg v prvom trimestri, a nic nebolo vidno, a az potom mi vyskocilo brusko v nejakom 14tt....a uz len rastieme a rastieme 😀 😀 😀

mannerka
23. apr 2009

juuj baby dakujem za info, to sa tesim, ze to nebudem musiet nijako "maskovat" 😀
este raz dakujem a pekny zvysok tehulkovania prajem 😉

jajkar
23. apr 2009

....a este si pamätam, ze v 12tt robila mi dr. sono, a mam aj fotku, a drobcek mal vtedy 4,9 cm od hlavicky po zadocek...takze brusko dovtedy mi urcite nebolo vidno.... 😀

katka1981
23. apr 2009

shpirti, neplas sa to mas dobru vahu

shpirti
23. apr 2009

dakujem katka 😉

uankab
23. apr 2009

manerka, ja som v prvom trimestri pribrala cca 2kg a brusko mi vyskocilo asi v nejakom 18-19tt... a to ked sa rozkriklo v skole ze som tehotna, tak ma zastavovali studenti a pytali sa ze ci naozaj, pretoze skoro nic nebolo vidiet...vraj som vyzerala ako viac napapana 😀
ale je to velmi individualne... ja som sice brusko maskovat nijako nemusela, len som sa citila veelmi unavena a bolo to dost narocne obdobie pre mna...

kuchy
24. apr 2009

TEDA☹((ty vaše starosti se 4 kg navíc bych chtěla mít, já jsem se vážila a mám +11kg, fuj.....jsem jak slon a břicho mám už taky dost velké,prsa skočily z malých 85B na 90D a vykoukl mi nový křečák,tak asi zadržuji i vodu,doufám.........,ale jsem na riziku,tak nesmim moc cvičit a nic. Myslíte ,že už se to zbrzdí?

andreasek82
24. apr 2009

holky, ja mam k dnesnimu dni pri vysce 173 cm vahu 72,5 kg, jsem 32tt..
zacinala jsem na 68 kg, pak jsem zhubla na 64 a ted mam tuhle vahu, jim fakt pomerne dost, ale myslim si, ze je to hodne dane tim, kolik kg prave mate jeste pred tehu, pokud jsou holky hodne hubene, pribiraji rychle a pokud normal treba jako ja, tak uz se tolik nenabira.. no rozhodne bych nechtela prekrocit 80 kg.. necvicim, ale jeste v utery jsem byla normalne v praci a o vikendech mam nekdy skolu a chodim s nasi feneckou na prochazky, to si myslim dela take hodne a pak doma nevydrzim chvili v klidu, porad neco poklizim a tak.. je to ruzne.. ale asi nema cenu se vahou stresovat, opravdu to, ze jsou miminka zdrava, je to nejdulezitejsi.. hezky den 🙂

kuchy
24. apr 2009

Andreasek....to je hezké☹(( , já přibrala po prvním nevydařeném těhu 5kg a to jsem jen přestala držet dietu ,takže z mých pro mě akorát 69 bylo 74 a při druhém nynějším vytouženém těhu +11 a jetště 11tt před námi....si podle těch vašich hodnot připadám jak bachyně...a byla bych na konci ráda za 90kg 😀 První č měsíce jem se s váhou ani nehla a po 4 hup a jede to....a jím normálně,možná i méně,než bych měla,ale nemám pohyb ☹

misakulicka
24. apr 2009

Ahojky, jsem v 17tt a mám nahoře jen 1,5kg....myslíte že je to v pořádku? minule jsem přibírala trochu líp.....

wacinka
24. apr 2009

ahoj já jsem ve 21tt a mám nahoře 1kg 😉 doktor mi řekl, že je to v pořádku, že některé maminky za celé těhotenství naberou třeba jen 5 kg, a pokud je malá v pořádku, a má míru a váhu dle stáří správnou, tak se není čeho bát 😉

misakulicka
24. apr 2009

minule jsem měla těhu cukrovku a na konci těhu jsem i hubla díky tomu....tak jsem byla ráda, že jsem celkem přibrala 9kg a z porodnice jsem šla s dítětem v naručí a placatá, jak kdyby se nic nestalo:o)....bříško mi hezky roste, ale váha nic moc navíc......tak uvidíme....musím víc baštit:o)

liki205
24. apr 2009

no ja som v 21. t. a pri výške 174 a 59 kg som sa dnes dostala už na 67 kg, zdá sa vám to v poriadku?

pilotka2
24. apr 2009

dianka, měla jsem cisaře, ale až na konec, kdy malej nemohl ven. trápila jsem se 2 dny v bolestech, 😝 ale už si to vůbec nepamatuji. 😉 😀

andreasek82
24. apr 2009

kuchy tak trosku pohybu zapoj, nemusi to byt sport, to nemyslim, ale prochazky a tak, to muzes?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre