Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

janulla84
26. apr 2009

Tak se taky pridam,ted mam nahore asi 6,5 kilecek tak snad se uz k tem 20 nedopracuji jak mi vsichni predpovidali 😝

betina
26. apr 2009

holky, budtě rády, že moc nepřibíráte. já v těhu přibrala 24 kilo a pořád mám tak 10 kilo nahoře a nejde mi abolutně shodit ani kilo a to lítám celej den jak hadr na holi 😠

katka1981
26. apr 2009

betina, ved si len pol roka po porode, keby si bola vyse roka, tak vtedy sa mozes nad tym trapit. Neboj pomalinky to nejak dole das.

jesterka09
26. apr 2009

betina: tak to jsme na tom stejně!! Já jsem přibrala v těhu 30kg a teď mám stále 10kg na vrch a nejde to dolu ať jím či nejím ať sportuji - prostě se to nehne.. Vůbec nechápu čím to je 😖

anjelik123
26. apr 2009

ahojte ja som v 33tt a pribrala som 7 kil aj to sem jeden mesiac hned 3kg sup hore a doktorka ma upozornila ze mam pribrat len pol kila do tyzdna....

katka1981
26. apr 2009

jesterka09, ved si za 2 mesiace schudla 20kg, to sa ti zda malo????????????? Daj tomu cas, podla mna si schudla vela za tak kratky cas.

jesterka09
26. apr 2009

Katka: já trpěla strašně na otoky, byla jsem jak jedna velká flaška s vodou 😀 😀 Z porodnice jsem odcházela s váhou, kterou mám i dosud 😅 Může to být kojením?

momin
26. apr 2009

Tak holky ja sem pribrala 22kg za cele tehotenstvi a ted mesic po porodu uz mam 15 dole. Jde to samo. 😉

perla200
26. apr 2009

jesterka...a čo si si dávala na odvodnenie? ja mam katastrofálne nohy....opuchnuté...porad 😢

katka1981
26. apr 2009

jesterka09, zlaticko asi ano, ale ja neviem, ja cakam len prve babo, ja som novacik, a netusim kolko schudnem ale yslim, ze ty sa nemusis bat ze by si uz viac neschudla, chce to asi len cas. Ale pekna si aj teraz.

katka1981
26. apr 2009

perla200, nato sa spytaj lekara aby si neublizila babatku.

jesterka09
27. apr 2009

Perlo: na to bohužel nic není 😒 jen ti k tomu musí hlídat bílkovinu v moči a tlak, pokud jsou tyto dvě věci v normě, tak se nic neděje.. Ale mě na to zabíralo jen ležet a nenamáhat končetiny - pěkná nuda 😀
Po porodu jsem měla otoky ještě horší a na to mi zabralo jíst tvarohy a vepřovou šunku - prostě bílkoviny a do tří dnů otoky ustali - jsem musela jet z porodnice v pantoflích 😀

momin: tiše závidím 😀

perla200
27. apr 2009

ano jesterka...to mi kázala, bez soli a bez minerálok....a to pomáha....v momente ako sa hýbem a niečo robím strašne napuchnem:((((( hrozné!!!!

jesterka09
27. apr 2009

Perla: lituji tě, vím jak je to nepříjemné a ty to budeš mít v těch vedrech :( Každopádně mi těhotenství hrozně chybí 😀

nikoleta164
27. apr 2009

Ahojte. Poradte mi, ako ste schudli po porode. Maleho stale kojim uz 8.m., mam dost pohybu, ved uz lieta po celom dome 🙂 , menej jem, aj sladke som uz obmedzila a moja vaha, hruza stale hore. mam dojem, ze priberam aj z vody. Som nestastna, lebo pred tehu som mala 49kg. V tehu 13 kg navrch. A teraz mi ostalo este 6 kil. Kdeze je moja velkost 34 🙂

jajkar
27. apr 2009

Nikoletka,
ty to mas podla mna super, 6kg naviac a to kojis, pockaj ked prestanes, viem ze kocky co prestali kojit, tak im vaha isla nadol, a potom mozes aj nejaku tu dietku.... 😀 osobne si myslim, ze si na tom uplne v pohode, a ze su aj horsie pripady....

jesterka09
27. apr 2009

Nikoleta: každopádně máš zajímavej tt 😀

Jajkar: jak jsi to myslela? že jim to šlo dolu?

mystique
27. apr 2009

Dnes mam ze vseho nejak depku. Tolik týdnu pred sebou a už mam nahoře 9kg. A to myslim, že otoky to nejsou. ☹ Kde je moje vel.34

perla200
27. apr 2009

mystique...a ja tiež sa toho desím....tolko týždnov pred sebou a 23,5kg navyše!!!

mystique
27. apr 2009

Perlo to neni možné 🙂 koukam na tve albicko a vypadas super. To neni možne, že by jsi tolik pribrala - pokud jsi nebyla uplný chrt

perla200
27. apr 2009

ale je to možné🙂))) no bola som dosť chudá....a teraz mi ludia hovoria, že som to snád neni ani ja...🙂)) ale že mi to pristane, hoci ja to tak necítim....pleť mam hroznú, vlasy celkom ok....celkový stav tak na 2 sa cítim🙂 lebo tie nohy ma trápia 😢

jesterka09
27. apr 2009

Perla: ty nohy máš přesně jako jsem měla já.. před porodem jsem měla zavodněný snad i obličej, a také tě ty nohy bolí?? Já byla vyřízená...

Mystique: takovou depku jako ty bych také chtěla mít, z mé váhy 60kg před těhu jsem u porodu měla 90kg to je teprve depka 😀

perla200
27. apr 2009

jesterka...aj ja som úplne vyrízená....lebo ja som hyperaktívny človek, a teraz nevládzem nič robiť....:((((

bastika
27. apr 2009

baby klidek, ja som 32 a mam 12,5 kilo navyse, citim sa super ani neviem kde tie kila su a mama gynekologicka vravi ze je to uplna pohodicka vobec nie vela tak nestresujte 🙂))

lily1983
27. apr 2009

ahojte, ja som tiez pribrala tak 13 kil ale bude horsie 😒

motuem
28. apr 2009

Ahoj holky 🙂 , je to opravdu hooodně individuální. Já jsem doposud přibrala kolem 20kg. Každé taky jinak rostou miminka, třeba v 7. měsíci jsem nabrala najednou 8kg ani nevím jak a teď už mi zase pro změnu měsíc váha stojí na těch 20 kg. 😉 A je hodně důležité, jak se cítíte a jaké máte výsledky testů...cukrovka, tlak atd. Někdo přibere přes 20kg a vůbec mu to nepřijde a někdo 4kg a má problémy. Takže se držme a snad to bude dobré...hlavně aby byla miminka v pořádku. 😵

mystique
28. apr 2009

🙂 taky se vzdy uklidnuji, hlavne ze je princezna v poradku a vsechny testy okolo. Asi neni opravdu nic dulezitejsiho. Obcas se mrknu do snazilek a rikam si jak jsem nevdecna kdyz si stezuji na nejake kilo navic. Co by za to jine holky dali moc takhle pribirat z tehotenstvim.

sssimi
28. apr 2009

Ja som v 40tt a + 16kg.... ale maličká sa moc ešte nepýta, tak možno ešte nejaké kilečko pribudne 😉

mausy21
28. apr 2009

ja som pribrala 20kg ale už 4 tyždne ani gram...

perla200
28. apr 2009

mausy a to ako sa ti podarilo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre