Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

bastika
26. máj 2009

ahoj baby tak ja som zatial 15 kilo, ale fakt neviem kde citim sa uplne normalne prosim vas vy s tymi musimi vahami nestresujte 🙂 😀

babulko
26. máj 2009

kolka dik no vies neviem ci je to dobre alebo nie ale hlavne nech su drobci v poriadku 🙂

mici11
26. máj 2009

Ahojte ja som zatial pribrala 11 Kg. Ale ozaj hlavne nech su nase babatka v poriadku. Vsak vaha snad pojde nejak dolu 😉 🙂

macilaci
26. máj 2009

ahoj, no ja som v 20 týždni a plus 5 kg, no ráno 5 večer 6, je to zaujímavé. keby som tak pokračovala bolo by fasa. chvalabohu nikde inde iba na bruško a trošku na zadok, no ten zadok tam nemusel byť, ale čo už. 😠

mirip
26. máj 2009

ahojte ja som v 21tt a som pribrala 4kilá 😀

bianocka
26. máj 2009

Ja som v 38.tyzdni a mam +5 kg, ale kedze najprv do 4.mesiaca to bolo -3,5 kg, tak celkovo mam +8,5 kg. Malicka uz ma vyse 3 kg, tak by to malo byt ok.

abrcetle
27. máj 2009

Mar26: Tak mi zvážili dneska mimíska na 20tt a má 330dkg. 🙂 Jdu to zjistit, co je normální váha na 20tt, ale mám za to, že z nás dvou je on, který přibírá víc, než by se mělo 😠

mar26
27. máj 2009

abrcetle proč myslíš? Já bych řekla,že je to ukázkové...malá měla v 21tt 381g a teď ve 32tt 1655g...prý je ještě těsně pod průměrem...tedy úplně ukázkově. Ono každé mimi přibírá jinak rychle a jindy a to pravé přibírání začne až od 30tt ..to nabírá tuky.
A i to vážení není vůbec přesné. Buď ráda, že prospívá,kdyby byl menší,tak je to špatný 😉 a taky se teď ještě nedá říct kolik bude mít u porodu...

mici11
27. máj 2009

http://www.alinka.sk/c/priemerna-dlzka-a-vaha-p...

abrcetle takze pribera akurat 😉

veda
27. máj 2009

Holky, každá přibere tolik, kolik je potřeba - nebojte ikdyž nejste přímo tabulkový - jen pro pobavení - já přibrala 27 kg a při roční Nelince už nemám navíc nic. Totálně jsem si to užívala, kdy jindy, než když se můžete vymluvit na miminko 😉

pablinka
27. máj 2009

holky, já začínám zítra 24. týden a mám navíc 3 kg 🙂 mně naopak pobyt na PN jedině svědčí, protože mám pravidelnou stravu... jindy jsem se touhle dobou dostala tak na 4-5 kg (jsem učitelka, přes školní rok jsem vždycky nabrala, pak to shodila přes prázdniny pravidelnou stravou a pobytem doma🙂... Malej měl ve 20.tt 310 g, prý naprosto ukázkově 🙂

katerina85
31. máj 2009

Ahoj holky chci se Vás zeptat, jsem 30 + 6 tt v prvním trimestru jsem přibírala 3kg ve druhém jsem přibrala 6kg. a teď mám o 10,5 kg víc než před těhu. za posledních 14 dní jsem přibrala jen 0,5kg. Nepřijde Vám to teď ke konci málo? Mimi teď váží 1,33 kg, jen nám řekli, že je trošku menší, tak doufám, že to není spojené s přibíráním. Díky za nějaké vyjádření.

blka
31. máj 2009

Katerino, já myslím, že to je v pohodě. Naše mimčo bylo vážené v 30+0 a vážilo 1100g, takže ještě míň, než to vaše. Teď mi ho vážili v 34+4 a mělo 2125g, takže za 4 týdny přibralo 1 kilo. A moje váha je +9,5kg, takže váha miminka určitě nesouvisí s tvým přibáráním 😉 . Vůbec se tím netrap a užívej si těhu. Miminko přibere, neboj 🙂

belanka
1. jún 2009

váha bábätka s priberaním nič nemá.ja som pri 1.tehu pribrala 19kg a dcérka narodená v termíne mala len 2800g.takže žiadne stresy 😉

brisalek
1. jún 2009

Tak ja jsem v prvnim trimestru nepribrala nic, ve druhem do 27+0tt -7kg a ted jsem 33+4 a mam 12,5kg navic tedy 3 trimestr uz 5,5kg. A za poslední 3 tydny 3,5kg??? Ale zacala jsem byt dost otekla, tak doufam, ze je to hlavne voda a nebude to jeste rust. Mimi melo v 20+6 odhad 485g a 30+6tt 1865g, takze urcite nebude male🙂.

livi
1. jún 2009

ahojte. tak ja už som zo stúpajúcej váhy troška zúfalá 😅 síce každý vraví, že to na mne tak veľmi nevidno, ale do 28 tt som mala + 13 kg 😒 ja mám pocit, že som začala priberať už od začiatku tehu cca.0,5 kg za týždeň. nebývalo mi ani zle, takže som priberala hneď od začiatku, nie ako niektoré tehule, ktoré ešte v začiatkoch pár kg schudli. len sa bojím, aby tie kilá aj šli po pôrode dolu..
pred tehu som mala problém pribrať, vážila som 47 kg a teraz mám už cez 60

berus222
1. jún 2009

baby nestresujte. ja som do 6. mesiaca nepribrala ani kilo, potom 15. maly sa narodil o tyzden neskor, mal 3640 g a hned s porodom som tam nechala 10 kg. este tych 5 keby islo tak lahko prec ☹

katerina85
2. jún 2009

blka: Moc Ti děkuji za odpověď

tehula
2. jún 2009

zajtra zacinam 39tt mam 64kg, cize plus 12kg. Vaha ide hore cely 3.trimester velmi pomalinky aj ked zacinam opuchat riadne, ale zvedava som, kolko necham v porodnici.

danka5
2. jún 2009

tehula: tak sa ti to už kráti, každým dňom sa može stať, že si budeš mocť zmeniť nik /napr. netehula/. Tvojich + 12 je v pohode. Niečo sa mi marí, že si tu kedysi spomínala, že pravidelne cvičíš /?/. Ešte stále, alebo si to už vzdala? Ja mám teraz +8kg, teda 55kg a cvičenie som ešte nevzdala.

tehula
3. jún 2009

danka5> veru krati, cakam ze uz sa to blizi, aspon, co mi telo napoveda 😒 Cvicila som pravidelne asi do 37tt, no uz som si dala pauzu, lebo mi strasne tvrdne brucho a mam aj bolesti, tak nechcem riskovat, ze utahana z cvicenia pojdem rovno na dalsi trening na porodnu sal 😅 Snazim sa aspon prechadzky udrzovat, aj ked aj to je kazdy den rozne, mala mi uz riadne nalieha na panvu, ze mam pocit, ze ma rozvali a pukne voda.
Danka, ty mas super vahu, pokial sa ti da, cvic, robi to dobre aj na chrbat a kondicku treba drzat, aby si potom dobre porod zvladla a behanie okolo mimi 😉 Ked uz budes citit, ze to nie je ono, treba sa aj zacat setrit.

danka5
3. jún 2009

tehula: celý deň sedím pred počítačom - teraz makám na jednej zákazke, niekedy aj 10-12 hod. denne - predpokladám, že ešte min. mesiac to nedokončím.Takže ak chcem mať nejakú energiu, tak jednoznačne sa to bez cvičenia nedá. Inak chodím aj plávať - 1 hod. skoro ráno pred prácou, tak 3-4x do týždňa. Včera som spravila 25x 50m bazén. Plávam pod vodou a strašne mi robia dobre pravidelné nádychy nad vodou a výdychy pod vodou. Celkovo si neviem predstaviť, že by som sa nehýbala, mne to dodáva kopec energie. Jasné, že keď budem cítiť, že nevládzem, tak sa budem šetriť.
Držím palce, nech vám to obom dobre dopadne, veľa šťastia!

dankactvrtnikova
3. jún 2009

Ahojte bambulky. Tak sa mi zda, ze ste vsetky este v starom roku porodili...🙂 Tak aspon prispievam na zachovanie rodu tejto diskusie🙂 Som na konci 24. tyzdna a mam 61 kil. Pred tehotenstvom som mala 59. Mam konecne prsia a brusko tak o dva tri tyzdne dosiahne magicku idealnu mieru 90 (zatial tak 83)

zuzkaprofant
3. jún 2009

dievcata nestresujte ja som pribrala za cele tehu tak okolo 26kg je to dost a ani som sa poradne nenajedla za cele tehu 😀 😀 porodom som schudla tak 4 kg a to maly mal 2920g a potom do mesiaca som schudla 12kg teraz to ide pomalicky ale kazdy tt 1kg ide dole kojenim takze uz mi ostava do povodnej vahy asi tak 14kg ale kazdy aj tak mi povie ze mi to pristane ved mam zdraveho chlapceka mliecka mam dostatok tak netreba sa trapit nad ritou ako sifoner 😀 😀
len si pekne vychudnavajte bruska a papajte lebobabo potrebuje vitaminky a potm aj vy aby ste mali dostatok mliecka 😉

grelu
4. jún 2009

Ahojte baby, som v 8tt a uz sa vobec do nicoho nezmestim ☹...som z toho zufala...nohavice, ktore som si kupila pred 2 tyzdnami uz nezapnem a nemam pocit, ze by som jedla viac ako bezne.
Je pravda, ze mi vobec nebyva zle, ale bojim sa, ze ked to bude pokracovat tymto tempom, tak o chvilku budem nosit len teplaky
Na vahe neviem, kolko som pribrala, lebo som sa nevazila
Je to moje druhe tehotenstvo...to prve nedopadlo dobre, potratila som az v 20tt, takze maternica bola uz dost velka...je mozne, ze by mi brusko v 8tt naraslo tak, ze uz nezapnem ziadne nohavice?

judit7
4. jún 2009

Grelu, ja som pri prvom naberala na vahe od sameho zaciatku min. 2kg kazdy mesiac az do cca tretieho trimestra, potom to spomalilo - proste som priberala uplne naopak ako vacsina tehuliek. Celkovo som do porodu pribrala 15kg. Aj brusko mi skor bolo vidno ako ostatnym tehulkam v takom tyzdni ako ja, ale v tom tretom trimestri ma dobehli a niektore aj predbehli 😀 . A teraz pri druhom tehu je scenar velmi podobny - momentalne som 27 tt tak uvidime na akej vahe skoncim.
Jedina nevyhoda toho "naopak priberania" je ze skor som musela zacat nosit tehu oblecko, a pocuvat lamentovanie niektorych "ak teraz mas take velke brucho tak ake este bude do porodu", a ine bla, bla o velkom dietati (maly mal 3000g a 50cm)...

grelu
4. jún 2009

este som nebola ani u lekarky...tam som objednana az o 2 tyzdne...podla toho, ako sa citim, to budu minimalne dvojicky 🙂))

ja som pri prvom tehotenstve vazila v 5 mesiaci len o kilo viac ako na zaciatku...je pravda, ze som v prvom trimestri schodla asi 3 kila kvoli stresu, ale tehu nohavice som si kupila az v nejakom 18tt...teraz mam o 10tt menej a gombik a gombikova dierka na nohaviciach na seba len z dialky mavaju

judit7
4. jún 2009

😀 😀 😀
Tym sa netrap, istia to tehu nohavice. Hlavne nech je vsetko OK.

grelu
4. jún 2009

no pevne verim, ze bude 🙂

tehula
4. jún 2009

grelu> ja som svoje netehu nohavice nosila az do 8mesiaca a aj tak mam teraz hore 11.5kg a uz len tehu gate mozem nosit, lebo brucho spadlo.
Neboj sa, teraz na zaciatku je to suma fuk s vahou, iba ak by to casom letelo moc hore, tak bacha na pripadnu cukrovku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre