Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

smajli
17. jún 2009

ahojte tehulky,uz vas chvilu citam,lebo uz ma to priberanie zaskocilo,tak som bola zvedava,ako priberaju ine tehulky. Vseho vsudy som od zaciatku tehu pribrala uz 12kg... 😖 dost vela... myslela som si,ze to bude menej,ale co narobim... som v 24tt a vcera na poradni som vazila 80kg! a moja vychodzia vaha bola 68kg... do konca tehu takto budem slon... ,od poslednej poradnej pred mesiacom som pribrala 5kg,... je pravda,ze sa nevyhybam zmrzlilne a nanukom...teraz ked je tak horuco... ale to som sa nevyhybala ani minule roky... len som mala viacej pohybu,teraz mi uz kopec robi problem (bodaj by nie pri takej vahe... :o)), ale mne kopce nevadia,bavi ma chodit do lesa,kedysi som prechodila cele tatry,len teraz ma pri kopcoch sem tam dost silnejsie bolelo podbrusko a krize,taky tlak,takze z pohybu su len prechadzky...
fakt dnes od rana rozmyslam,ci sa mam vzdat zmrzliny... mozno ju kusok obmedzim... ale ked mne tak chuti...,inak jem pravidelne v malych davkach ale castok,lebo inak mi byva zle...
Je to priberanie zle aj kvoli niecomu inemu? ... okrem toho,ze to potom budem musiet zhodit a ze teraz je to zataz na klby a tak... neviete ?
ale teda nezavidim ludom,ktori tolko vazia riadne bezne,ked by som nebola tehulka tak nevaham a uz s tym nieco robim,lebo tolko sa nafunim a tak tazko sa najma v horucave sparne chodi....
🙂 🙂 🙂

cumliatko
23. jún 2009

Momentalne som v 37. tyzdni a minuly tyzden som bola na prietokoch, malicka je v poriadku, vazi kolko ma vazit v dany tyzden, 2541 gramov, vsetko je O.K. Len musim ist za desat dni na kontrolu, lebo od zaciatku tehu som pribrala len 3,5 kila. Nie som ziadna manekynka, vazila som dost pred tehu, ale aj tak. Tak som zvedava, asi moja Nellynka so mnou suciti, aby som po porode mala ulahcene chudnutie. Cele tehotenstvo som nevracala ale nemala som ani ziadne extremne chute, ani nocne vyjedanie chladnicky, proste mi moc nechutilo papat, skor ovocie hlavne teraz meloniky a ceresne a veeeeela pijem. Necvicim vobec. Mate niektora podobny "problem"?

byggyt
23. jún 2009

cumliatko- ja by som bola len rada keby som mala taký problém ako ty 🙂 🙂 🙂

briketa
23. jún 2009

Cumliatko, ja som s prvym synom pribrala 7kg, posledny tyzden 1kg este schudla. (syn bol prenasany a po rodnu hmotnost mal 2.8kg pri 50cm)
Teraz som s druhym v 31tt a pribrala som zatial 4.5 kg.
Ak namerias normalne na brusku v centimetroch, si stale OK, predovsetkym ak si nezacinala ako chrust, ale s normalnou zenskou hmotnostou. 😎

martucha79
23. jún 2009

ahoj holky, tak se jdu "pochlubit", já jsem 26tt a 7kg nahoře 😠 😎 A to tenhle příspěvek píšu, jak rychle to jde, aby mi další kilo nenaskočilo a nemusela bych se psát, že mám nahoře 8kg 😀 😀

briketa
23. jún 2009

martucha79 😀 dobre som sa zasmiala

marcela22
23. jún 2009

Ja som v 23tt a zatiaľ mám +4kg. Pred dvomi týždňami som mala ešte +3kg a sestrička v poradni "pindala" že nepriberám a že už by bolo načase... Doktor ale nehovoril nič, mne sa to aj tak nezdá nijako málo. Maličké malo na UZV 410g takže je všetko O.K. V prvom tehu som spolu pribrala 14kg tak som zvedavá čo ma čaká teraz...No a malá vážila 3800g. 😅

lea132
23. jún 2009

marcela: ja som v 23 tt mala asi tak +2,5 kila a nikto mi nic nevycital...Teraz mam +6 a tiez pohodicka, pokial je babo v poriadku, tak sa mozes tesit, ze nebudes musiet vela zhadzovat 😀

marcela22
23. jún 2009

Lea len aby som to ešte nedobehla 😀 😅 Ale stále si dávam pozor najmä na večerné jedenie, to si kontrolujem. A tiež jem v podstate rovnako ako pred tehu, len pridávam viac ovocia a zeleniny. Dúfam, že budem mať v 30tt tiež len +6 a nie viac 🙂

lea132
23. jún 2009

ja si pozor nedavam a nejde to hore 😀

bleelka
23. jún 2009

ahojte kocky, ja som v 21tt a mam zatial takmer + 8kg... a teraz by to malo ist rapidne hore, tak sa desiiim...mam pocit, ze ostatne kocky pribrali tak do 4 kg maximalne v tomto case...

marcela22
23. jún 2009

Lea tak to otvorene záááávidííííím 😀 Ja tu teraz už hodinu v hlave riešim, či bude svokra robiť langoše dnes alebo až zajtra, pre istotu som vynechala večeru a ona stále nič 😀 😀 Asi ju pôjdem popohnať, ale dnes už ich asi jesť nebudem...

lea132
23. jún 2009

marcela tak teraz si mi urobila chutky 😀

marcela22
23. jún 2009

Jeden Ti môžem poslať, vyberiem takú "obálkovú" veľkosť 😀 Inak robieva ich iba svokra lebo mne nejdú ponaťahovať, inak by som si dávno usmažila sama, ale vážne na to nemám nervy 😀

Bleelka ešte to vôbec nemusí byť také zlé, možno už budeš priberať máličko. A možno Ťa my ostatné rýchlo dobehneme. Je jasné že nám záleží aj na tom ako vyzeráme, ale doktor mi hned na začiatku povedal že priberanie v tehu je veľmi individuálne. Takže kľud a neboj, veď pri malej to zhodíš 😉

lea132
23. jún 2009

😀

belosnezka
23. jún 2009

ahojte, tak ja som v 18 tyzdni a uz mam pekne 9 kil plus. Citala som v priruckach, ze je idealne 13Kg, tak si myslim ze to urcite , uz len cisto statisticko-matematicky prekrocim 😀 , Tak este stastie, ze som vysoka, ono to moc neni vidiet - teda zatial 😝 Tak ale co uz narobim, ked mam kazdu chvilu inu maniu, pripadne aj viac na raz. Ale vychadzam z toho, ze treba doverovat svojmu telu a ked sa telo rozhodne pre prezieranie - tak asi vie preco a preco mu branit 😉

andreasek82
23. jún 2009

holky ja jsem ted ve 40. tydnu..
vyska 173 cm.. pred tehu 68 kg, ted 77 kg.. a jim opravdu za dva.. je to hodne individualni.. 😉

reni7
23. jún 2009

ahojky-já sem 38+2 a mám už 16 kilo nahoře před těhu 62 teďka 77,5-78kg mazec 😅 poslední 2 týdny to mám co týden to kilčo nahoru,ale začínám být oteklá,tak snad toho hodně nechám v porodce 😎

sunnyna
23. jún 2009

Ahojte,aj riešim každodenne túto otázku priberania...Som v 14týždni a pribrala som 1,5kg,dúfam že to nepôjde rapídne hore,nemám zatiaľ žiadne chute,jem primerane,veľala ovocia a zeleniny,ale do 15rokov som bola hodnejšia,potom to šlo dole,teraz mám 20rokov,mám 172cm a 69kg aj s pribratím,minulé leto som cvičla tak moja váha bola62kg,bolo to akurát,ale mám aj tažšie kosti. Baby,mohli sa mi trochu rozšíriť boky-bedry???? Mám taky pocit a bruško ako by sa mi kus nafúklo... Dajujem za odpovede 😅

bibes
23. jún 2009

Ahojte, tak ja som 24tt a mam uz 10kg navyse ☹ Hrozne som pribrala v prvom trimestri cca 6kg, teraz uz priberam tabulkovo cca 0,5kg tyzdenne, ale ten zaklad to uz nezmazem. Nie je tu ziadna, co by ma potesila, ze v prvom trimestri pribrala vela, ale potom sa to spomalilo? 😉

Inak vobec sa na to necitim, ze by som bola az taka pribrata. Keby mi niekto povedal v januari, ze uz v juni budem mat o 10kg viac, asi by som sa dobre zasmiala a predstavila si sama seba ako gulicku.

Zdravim cajik a martucha 🙂 este stale ste na tom lepsie ako ja 😝

marcela22
23. jún 2009

Sunnyna myslím že bedrá sa Ti mohli kľudne rozšíriť. A zatiaľ sa s váhou držíš veľmi dobre, takže kľud a nezabudni že papať musíš 😉 Inak sme podobne rozmýšľajúce a tiež som počas puberty pribrala na takmer 64kg pri výške 168cm. Dietou som to potom schudla na 55kg a držala som si ich až do tehu. Po pôrode som asi za dva mesiace schudla na tých 55kg, potom a na tých som začala aj toto tehu. Takže zatiaľ mám 59kg. Pri prvom som si povedala že nesmiem úrekročiť 70 tak som skončila na 69kg 😀 😝
No a rýchlo so po pôrode chudla vďaka nespavosti dcérky a nechutenstvu, jedla som takmer výlučne iba melóny 😝

sunnyna
23. jún 2009

marcela22-môžem sa opýtať? Koľko si mala rokov pri prvom bábe? Ja budem mať 21 ked sa narodí. Ja som diety nedržala,šlo to samo dole,ked som cvičila papala som normálne a šlo to rýchlo dole. Nevyzerám na toľko kolko mám,ked som mala 62kg,ludia mi hovorili že už nemám už chudnúť,že som chudá.. Dakujem za podporu 🙂 to priberanie ma ani tak nezaťažuje ako to že budem mať všade strie,trocha mám na stehnách z vnút.srany a na bokoch,ale rýchlo som aj rástla,ale sú len také svetlé a jemne,skoro ich nevidno...

veruska72
23. jún 2009

bibes - jestli tě to uklidní 😀 , hodím sem svoje "numera"
19tt - +9 kg
23tt - +10,5 kg
27tt - +13 kg
30tt - +14 kg
31tt - +14 kg
Zkrátka a dobře, nejvíc jsem přibrala do 5.měsíce, teď to jde 1-2 kg za měsíc a doufám, že poslední měsíc už nebude navíc nic.
Měla jsem to tak u všech těhotenství, největší nárůst do cca 20tt, pak se vše zpomalilo a přibírala jsem "tabulkově", do 36tt, pak už ne.
Nemám štěstí na to, že bych přibrala v těhu 10kg, ale do těch 20 kg to je v pohodě, to shodíš. při prvním těhotenství v 21 letech jsem měla do šesti týdnů po porodu svoji původní váhu 😝 .
Teď už jsem trošku starší 😀 😀 😀 , tak to asi nepůjde tak snadno, ale pokud budu kojit, tak věřím, že nezůstanu oplácaná moc dlouho.
Uklidnilo tě to????

bibes
23. jún 2009

Veruska, uplne som teraz kludna 😝 Dakujem, potesila si ma, snad aj ja budem ten typ, co priberie zo zaciatku a potom uz len trosku 😀

tami_tami
23. jún 2009

Ahojte my mame dnes 15+3 a pribrali sme zatial 4 kg... niekto povie vpohode, niekto ze vela... ja si nejaka ovela vacsia neprpadam ani nejaka rozmernejsia uvidime ako dalej... do 12. tyzdna to boli dve kila, za posledny mesiac tiez dve... Nijak extra sa neprejedam ani nedietujem jem normalne ako doteraz len viac ovocia zeleniny a celozrnych potravin...

marcela22
23. jún 2009

Sunnyna, keď sa malá narodila, mala som 22 - práve vtedy som si sem dávala aj prihlasovacie meno a tá dvadsaťdvojka tam zostala 😀 A natieraš sa niečim, aby si nemala strie? Ono na 100% asi nezaberie nič ale tie krémiky dosť pomôžu. Mne sa spravili strie až po pôrode, lebo som mala zvonový pôrod a malú rýchlo vytiahli, tak mi brucho v momente splaslo a hneď sa aj popukalo, ale nič hrozné. Ale natierala som až do pôrodu. Strie inak pekne vyblednú, nebude to veľmi vidieť. Napr. po samoopalováku ich takmer nevidno. Neboj nič, budeš krásna mamička, nejaké kilčá a strie nás predsa až tak nepokazia 😎 😉 😀

klauduska
24. jún 2009

Ahojte kocky,

tak ja zajtra zacinam 20tt a mam + 2kg.Neviem ci je to dost alebo malo,ale dufam,ze nenabriem prilis vela a rychlo... 😒

luciaj
24. jún 2009

baby pozor na "umele" nepriberanie ... teraz je velky trend mat male brusko a pribrat co najmenej ... ale nie vzdy je to dobre, doprajte babatku aj trochu tuku, potrebuje ho 😉

klauduska
24. jún 2009

luci...ja som este do minuleho tyzdna mala s jedenim problem a to taky,ze mi byvalo zle....Doobeda som zjedla vsetko co mi prislo do cesty,spraskala som cely obedik,ale potom do mna uz nic neslo a casto to slo aj von...Tak mozno preto som az tolko nepribrala....A veru poviem Ti,ze radsej by som bola,keby mi tie tyzdne zle nebyvalo a s chutou som si mohla dat to na co som chut mala....Tie kila by som potom zhodila...Radsej,ako sa trapit bolestami zaludka... 😒 😉

luka04
24. jún 2009

ahoj klauduska...ja som prve 4 mesiace tiez malinko pribrala a aj to som zhodila, pretoze som skoncila v nemocnici s crevnou chripkou 😒 ale poviem ti, ze zrazu sa to vyhuplo hore, za mesiac som pribrala 5kg..ja som teraz 21tt + 4 dni...dohnali sme zameskane, aj nove 🙂 strasne mi zacalo chutit sladke, co som prve mesiace nemusela..tak sa zacinam trosku kontrolovat...pozeram, ze mas par dni po mne termin...este nevies co to bude? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre