Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

marcela22
3. júl 2009

Ana, po prvom pôrode mi zostalo 7kg ale trpela som hrozným nechutenstvom, bola som schopná celé dni nejesť, dostala som do seba iba melón a trochu polievky, boli strašné horúčavy...takže do asi tak 6-7týždňov to bolo všetko dole. Ale pohybu som až tak veľa nemala, lebo som bola dosť ubolená, len malá mi v noci nespávala, tak som sa ani nevyspala 😝 To bola asi najlepšia "dietka" 😖

marcela22
3. júl 2009

A aj keby si pribrala trošku viac ako Tvoje sestry, tak zaprvé nemusíš im o tom hovoriť (aby si sa vyhla prípadným porovnávačkám a vyhláseniam že oni mali menej) a za druhé nezabúdaj na to, že každá žena má iný metabolizmus a telo si vypýta čo potrebuje. No a každé potrebuje niečo iné. Nestresuj sa váhou a užívaj si tehotenstvo! 😉

alexandrah
3. júl 2009

ahojte, ja som v 18 t, a uz pomaly nezapnem gate, co som nosila normalne, este pred tyzdnom ok, neni to skoro? uz v 5 mesiaci sa kupuju tehotenske gate? myslela som si, ze az v 6 tom. inak som bola prave dnes po obchodoch, a maju super veci - netehotenske, ale siroke, je taka moda, tak som si hned nieco kupila. mam menej depiek, ako keby som sa nevmestila do "starych" veci, takto ked mam nove a volne. 😀

jmisa
4. júl 2009

Alexandrah, já měla těhu gatě asi od 3.měsíce, sice jsem normální zapla tedy většinu, ale bylo to strašně nepohodlné.

majakuk
4. júl 2009

Ahojte, ja som v 28 tt. a doteraz som pribrala 7kg. Obavala som sa, ze to bude horsie, pretoze som zacala na 68kg, ale vyzera to dobre. 🙂 Uvidime, co bude nasledovat, pretoze mam uz "kludovy rezim" a to sa urcite na mne podpise... ☹ Inak sa pridavam k Jmise, pretoze tiez som zacala nosit tehu rifle asi od 4 mesiaca, pretoze to bolo hodne pohodlnejsie. Pred mesiacom som uz "zabalila" aj moje stare tricka, bluzky a topy, pretoze brusko nam uz krasne rastie... Kupila som si nove tehu vecicky, ktore mi teraz stoja v skrini, pretoze musim byt v posteli... ☹ Ale co by sme pre nase babetka neurobili, no nie?

ana25
4. júl 2009

Ja som už pred mesiacom zbalila do vákuových vriec všetky svoje (už malé) veci a zostala mi prázdna skriňa 😒 😒 😒 . Tak som začala nakupovať detské vecičky aby tej skrini nebolo ľúto že tam skoro nič nie je 😀 😀 😀 😀

majakuk
4. júl 2009

Nakolko som uz od februara doma (PN), tak uz mam vybavicku pre babetko pripravenu. Zacala som striedmo len tak pre potesenie nakupovat cez net, ked som konecne dostala vychadzky, tak som dokupila drogeriu a vsetky ostatne potreby v lekarni... Vela veciciek mam po sestrach - teda ich detoch, ale poznas to, kazda mamka chce mat aj krasne nove vecicky pre ten pokladik, co nam rastie v brusku. 🙂 Dokonca sme s mužom boli kupit aj kocik a vajicko (autosedacku) a taktiez novy nabytok vratane komody, na ktoru sme dokupili original prebalovaci pultik. Tak sa z toho teraz doma vytesujem. 😀
V kolkom si tt?

erikazaja
4. júl 2009

Ahojte. Ja si tiež myslím, že s tým priberaním je to individuálne. Čakáme teraz druhé bábo. Teraz som v 22tt a pribrala som zatiaľ 3kg(ale do konca 4mesiaca mi bývalo veľmi zle). Pri prvej bambulke som mala v tomto týždni navyše už 5kg. Tak neviem. Je pravda, že keď sme boli teraz na sone v 20t. malinka vážila 276g, čo si myslím, že nie je tak málo,ale druhí ma presviedčajú, že je malinka. Neviem to porovnať.Však keby to nebolo ok, tak by mi doktor niečo povedal.

majakuk
4. júl 2009

erikazaja: neboj sa, na sono sa chodi hlavne kvoli tomu, aby ti zistili, ci sa babetko vyvija spravne na jeho "dobu". Kedze ti nic nevraveli, tak je babetko v poriadku. Mna tiez zaujimalo v 20.tt ako je velke, kolko vazi, ale lekar ma uistil, ze to nie je vobec podstatne. Kazde babetko pribera svojim tempom a tie stare komunisticke tabulky uz davno neplatia. Teraz je podstatne to, ze babetku spravne bije srdiecko, ze ma spravne vyvinutu chrbticu a kosti, meria sa dlzka stehennej kosti a podla toho urcia, ci sa dobre vyvija na svoj "vek", kontroluju prietok krvi v pupocniku... atd. Jedno babo ma 276g, druhe 198g a tretie 310g a pritom su vsetky zdrave. Takze to vobec neries. Mne tiez vraveli, ze mam male brusko. Samozrejme ma to trapilo, ci je vsetko ok a Dr. ma uviedol do obrazu, takze uz som v poho. 🙂 Ja som doteraz pribrala 7kg a to som v 28.tt. 🙂

slovakia13
4. júl 2009

tak to ja do 20tt nic ziadne brusko a teraz si priberiem 2 kg za tyzden 😀 ,takze za posledne 2 tyzdne som nabrala 3,5 kg co si myslim ze je vela:(
inak majakuk mas pravdu ked som sa pytala na velkost babetka ,tiez ni povedal .ze to nie je dolezite ani sa to neda urcit uplne presne,dolezite je naozaj to srdiecko a ine veci 😉

slovakia13
4. júl 2009

....uz som zmierena s tym ,ze do novembra bude zo mna veleryba 😉

majakuk
4. júl 2009

s tym priberanim som na tom bola rovnako. Za prve dva mesiace som schudla 4kg, potom dlho nic a az okolo 17.tt som zacala pomalicky naberat. Rozbehlo sa to az po 22.tt a tiez cca 1,5 kg za tyzden. Niekedy menej, niekedy viac... No a co, ved i napriek tomu sme na tom super. Predpoklad je na moj termin uz od 8-11kg, tak sa tesim. 😎 Stuplicek kope o dusu a to je podstatne. 🙂

majakuk
4. júl 2009

velryba? to je blbost! jedz castejsie a po troche, vela ovocia, zeleniny, vlakniny, morske ryby a pokial nemas ziadne tazkosti, tak chodievaj na pravidelne prechadzky - robia svoje na fyzicku, ale aj na psychiku. Fakt odporucam. Ja chodim aj na kurz pre tehulky, kde nas ucili spravne cvicit, spravne dychat, posledne sme preberali prvu dobu porodnu a zvysok nas este caka... Lenze to uvidim, ci ma tam lekar pusti. V pondelok idem na kontrolu - mam problem s krckom - mam totiz "kludovy rezim". ☹ Ale snad ma pusti aspon tam s ostatnymi posediet a pocuvat co sa bude diat pri porode a ako si pomoct. Je to dobra skola. Taktiez nas naucia v poslednych hodinach ako sa starat o mimi. 🙂

slovakia13
4. júl 2009

ja cele tehu zijem na jablkach 😀 nenormalne mi chutia......maso nemusim a kedze som sama ,tak nakupy a vsetko si musim sama ,takze pohybu mam habadej 😝
inak naozaj za posledne 2 tyzdne mi vybehlo velke busko na co som patricne pysna 😀 😵
tiez chcem skusit nejaky ten kurz ,tak uvidim 😉

tinika
4. júl 2009

ahojte kocky, no ja dnes začínam 19tt ale na vahe mi pribudlo ledva polkilo som normalne prekvapena, kedze ja nemam problem pribrat hihi ale zase sak ja to určite dobehnem aspon si drobec berie z mojich zasob ale brusko to mam uz hojne velke hihi

sosacka
4. júl 2009

Ahoj těhulky, můžete nám dát úsměv!!??!!
Pokud se Vám fotečka nelíbí, tak samozřejmě néééé 🙂 Je to můj chlapeček a náš pejsek... Stačí jen jeden... 🙂

Moc díky a přeji krásný den a klidné těhulkování s tím nejkrásnějším závěrem!!!!!!! 😎 🙂 😉

1) http://usmev.impuls.cz/galerie/12348

2) http://usmev.impuls.cz/galerie/11923

3) http://usmev.impuls.cz/galerie/11944

4) http://usmev.impuls.cz/galerie/12027

majakuk
4. júl 2009

ja som za posledne tri tyzdne zjedla asi 6kg nektariniek 😅 jablka naopak teraz nemusim, i ked snazim sa zjest aspon jedno tyzdenne
ten kurz je vyborna vec a hlavne ked budes na vsetko sama, tak ti to vela pomoze 🙂
pracujes este, alebo si uz doma?

majakuk
4. júl 2009

ahoj tinika, tak to polkilecko ti teraz zavidi asi vela tehuliek.. 😀
ale to pride... 😀 hlavne teda od 24tt budes naberat tak pol kila tyzdenne (prinajmensom) 😀

inak kocky, uz viete pohlavie babetka???
My cakame chlapceka. Videli sme s doktorom na sone pipika a gulky, takze tatko je cely fuc... 😀 😀

slovakia13
4. júl 2009

na matersku idem 3 tyzdne pred terminom ,takze az 26.10 mi dali oficialny termin materskej 😢 ale ak sa budem citit ok preco nie.....nemam uz ziadnu dovolenku tak preto az tak neskoro.
boze zas ma chyta neskutocna chut na jablka 😀 😀 snazim sa aj ine ovocie aj zeleninu ,ale jablka jednoznacne vyhravaju!!!!!!

slovakia13
4. júl 2009

ja dievcatko 100% potvrdene z amniocentezy,uz sa strasne tesiiiiiim

majakuk
4. júl 2009

😀 ja mam uz dnes za sebou 4 nektarinky, takze som "na chvilku" v pohode.. 😀
ja idem na matersku 2.8. a termin mam 27.9., ale vyzera to tak, ze na narodime asi skor... ale vsetko sa este moze zmenit a budem prenasat... teda nie ze by som chcela, ale rozhodne musim vydrzat este aspon 9 tyzdnov ☹

majakuk
4. júl 2009

tak to je super, amniocentezu ti robili kvoli nejakemu riziku??? mala si "zlu" krv?

slovakia13
4. júl 2009

v ktorom si tyzdni?

slovakia13
4. júl 2009

triple testy mi vysli 1:7 down syndrom 😖 preplakala som skoro cely tyzden ,ale bola som chcela v kazdom pripade 🙂 nastastie je to zdrave dievctko 😵 pri buducej tehu si uz ziadne testy robit nedam zbytocne to stresuje mna aj babo

majakuk
4. júl 2009

28.tt 🙂

slovakia13
4. júl 2009

pozrela som si nabrala iba 7 kg dufam ,ze aj ja budem ta stastna 😉 ale zatial to moc na to nevyzera

majakuk
4. júl 2009

to je vyborna sprava 😀 takto mas aspon 100% istotu, ze bambulka je zdrava, takze k niecomu to predsa len bolo, i ked ten strach musel byt hrozny.. viem co je to strach o babo, toho som si uzila dost v 1. trimestri a celkom som sa ho este nezbavila, ale 1.trimester bol najhorsi. Mam totiz za sebou potrat, po ktorom som bola uplne mimo. Nastastie sa nam zadarilo po pol roku znovu a stale sa drzime 🙂 😀

slovakia13
4. júl 2009

tak az to dotiahneme do uspesnych koncov 😀 😵 asi musim ist kupit jablka dosli mi 😠 ,tak ahoooj

tinika
4. júl 2009

maja no v podstate fucim uz teraz ked leziem po schodoch domov byvame na 2 a budeme bývat na 3 takze sa tesim hihi
slovakia aj ja idem na matersku 26.10. hihi ale 6tyzdnov pred
maja aj ja som sa bala v prvom trimestri hlavne od 9-12tt a držim ti palce ako vsetkym aby sme to dotiahli do úspesného konca

majakuk
4. júl 2009

nejde o to kolko naberies, vobec sa tym netrap, hlavne ze budete obe po porode v poriadku. Kojenim a tym zhonom s malinkou velmi rychlo zhodis. Nevraviac o tom, ze samotnym porodom pojde vela dolu... 🙂
Sestra pribrala 20kg, z coho polovicu zhodila pri porode a zvysok mala do 3 mesiacov fuc. Taktiez rada uvadzam aj ako vzor moju mamku, pretoze ma 4 krasne utesene (dospele) deti a ma iba o 8kg viac, ako ja pred tehu. 🙂
Takze klidecek 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre