Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

simus
5. máj 2007

já mám zatím +6kg a myslím že je to tak akorát 😎 😎 😎

dacey
5. máj 2007

simus, ja som prvé štyri mesiace nepribrala ani gram. za štyri ďaľšie mesiace som pribrala 22 kíl!!! ☹ teraz som trocha pochudla, no aj tak rastieme. 😉
mesinka, tak tebe akože fakt závidím to prvé tehotenstvo...
a držím palce v tomto tehu. isto je všetko ok. možno je len pokazená váha... 😉

carlisse
5. máj 2007

já jsem ve 26tt a mám nahoře už šílených 13,5kg a to jsem začínala už lehce vypasená. Nejvíc jsem přibrala někdy ve 4. měsíci po odběru AMC.

anett1
5. máj 2007

ahojte ako vidím každú znás trápi ta váha niektoru že vôbec nepriberá a niektoru ze vela pribera ale však hlavné je že bábo je v poriadku či priberieme 6 kg či 25 kg čo je môj prípad 😀

smoulinda
5. máj 2007

Ahojík, tak já se zapojuju do diskuze 🙂 🙂 🙂 ale nemám se teda čemu smát. Už jsem přibrala 22kg 😠 , ale hlavně, že je mimi zdravé 😉

martinka24
5. máj 2007

ahoj, začala jsem 37.týden těhotenství a mám 16kg nahoře...Moje mamka přibrala přes dvacet kilo, ale měsíc po porodu to měla dole, sestra měla kolem 12 kg nahoře a dneska po půl roce váží ještě míň než před těhotenstvím...Tak doufám, že to u mě půjde taky tak rychle 😎

smoulinda
5. máj 2007

Ty jo Marti a jak to ta tvoje mamka udělala, že tak rychle zhubla??? 😕

morusa
5. máj 2007

Tak já asi píšu sem naposled, do dnešního dne mám nahoře 25kg bez jakéhokoliv přežírání. Tak pak vám sem písnu, jak to jde dolů.

anett1
5. máj 2007

no smoulinda nebud nešťastná ja mám už tiež 21 kg nomala pred 2 týždnami takže určite už viac. ale čo narobím ja priberám už aj z vody

martinka24
5. máj 2007

Smoulindo, moje mamka byla odjakživa člověk, který neposedí a pořád něco musí dělat...takže se dá říct, že to vyběhala, ale hlavně je to dáno taky geneticky, Je pravda , že pravidelně cvičila - prý stačilo i 20 min. denně hlavně na bříško...

escada17
5. máj 2007

mesinka, 57 cm? Paaani, super, moja mala 54 cm a som myslela, ze dlhsie dievcatko ani byt nemoze 😉

smoulinda
5. máj 2007

morusa: tak to nám pak písni, kolik jsi hned po porodu shodila 😉 Mimochodem hlavně ti přeju ať se ti narodí zdravé a krásné miminečko 😀

Marti, tak já jako tvoje mamča nejsem, takže to budu dávat dolů asi do konce života 😝

anett1: však ty už to máš za pár, tak už tolik nepřibereš 😎 ale přibírat i jen tak z vody? To je děs 😒

morusa
5. máj 2007

Smoulinda: Určitě se tu pak zastavím a dám vám vědět. Moc si přeju,abych tam nechala aspon osm kilo... 😀

smoulinda
5. máj 2007

Morusa: to tam necháš určitě, to se neboj 😉
Dobrou noc všem, těhulky 🙂

lusil2005
6. máj 2007

ale baby... nebojte! porodime, caka nas nespavost, nocne kojenie, dlhocizne prechadzky, atd atd. budeme stihle ako prutiky! 😀

altoja
6. máj 2007

lusil2005, přesně tak, půjde to dolů, ani nemrknete, já se taky zhrozila, když přišla z porodnice, nabrala jsem při těhotenství 14kg a přinesla si domů 8, ale šlo to samo dolů 😉

andira
6. máj 2007

Holciny, ja jsem +10 kg ☹ nejhorsi je, ze holcicka je porad o 2 tydny velikostne pozadu, zatim co ja jsem vahove o 2 mesice dopredu

altoja
6. máj 2007

andira, z toho si vůbec nic nedělej, ono taky záleží, kolik si vážila, než jsi otěhotněla a pokud jsi byla hubeňour, tak to nejspíš naskáče trošku víc, ale zase se to rychle vrátí. Kamarádka si zrovna tuhle pochvalovala, jak přibrala jen 7kg a půjde rodit, ale než otěhotněla, tak takových 85kg ať nežeru, měla,takže nic záviděníhodného. 🙂

kika76
7. máj 2007

ahojte, ja som zatial pribrala 14kg, uvidime, kolko este priberiem, este mam tak 4-6 tyzdnov pred sebou. Hlavne sa mi zda, ze teraz posledne dva tyzdne priberam ovela rychlejsie, ako predtym. Babatko rastie, tak to uz aj citit na vahe. Ale mate pravdu, hlavne, ze je zatial vsetko v poriadku.

milhaus
7. máj 2007

ja som pribrala 8 kg a dcera je v poriadku, hra sa mi tu s hrazdičkou, len som ostala viac chuda ako pred tehu

claire21
7. máj 2007

ahoj holky,
fakt je to individualni, ja jsem přibrala 20kg,ale zase jsem byla pred tehu hrozne hubena, tak jsem se proste musela malinko obalit. Stejne na tom byla i moje mamka a segra a miminka nemela nikdy vic nez 3kg, takze to neznamena, ze kdyz zenska hodne pribere, ze by bylo miminko velike, spis tehulky pri tele pribiraj min, protoze mimco si bere z jejich zasob a my hubendoury si musime behem tehu zasoby teprve vytvorit 🙂

riuska
9. máj 2007

ja som pribrala 15,5 kg a hned 10,5 som nechala po porode v nemocnici 😀

luciakorky
9. máj 2007

Ja sa uz radsej na vahu ani nechcem ani pozriet 😀
Bola som sice strasne chuda, mala som 54kg, teraz to splham uz pomaly k 70kg. Je to normalne? Keby som sa aspon nejako prejedala, ale vobec. Rano si dam bebe dobre rano, obed normalny, vacsinou zeleninky, to mi strasne chuti, nejake ovocie a na vecer bud nieco celozrnne, jasne ze sem tam aj zhresim niecim strasne sladkym, ked mam chut, ale s mierou. Neviem cim to je, ze tak priberam. 😢 Dufam, ze teraz ku koncu sa to aspon zastavi a uz to priberanie nebude az take strasne 😠

medvedik21
9. máj 2007

Luciakorky , obávam sa že práve teras sa to naberanie kg začne! ☹
ja som sa celkom držala do 33tt a odvtedy to ide rýchlo na váhe hore 🙄
som z toho zdesená!!!

luciakorky
9. máj 2007

To mi ani nehovor medvedik, ach jaj.Ale vazne nechapem, z coho. Len sa utesujem ze ked budem kojit a behat na prechadzky plus nocne vstavanie a este aj skola, ze to pojde hadam dolu

didiona2
9. máj 2007

luciakorky, asi sa zalievaš vodou. Aj ja mám pocit že priberám už aj z pohára vody ☹

luciakorky
9. máj 2007

Didiona, a kolko si uz ty pribrala? 😒

domcek
10. máj 2007

Ja som za cele tehotenstvo pribrala 11,5kg v 39tt som kilo schudla vraj je to ok lebo dietatko uz je zrele. Poporode mi ostali 3kg pocas kojenia to ide fakt dole nemusite sa bat.Luciakorky stravujes sa fakt ukazkovo tak to je fakt len vodou no a a cim bude teplejsie tym horsie.

lajla
10. máj 2007

tak ja jsem zatim pribrala tak kilo, a muzu byt rada..uz jsem dokonce zacala snidat oplatky a cokolady, ale zatim nic moc 😒 ale ja to urcite jeste dozenu

marinka
10. máj 2007

Tak já jsem podle dnešního vážení zatím přibrala 2,5 kg, tak jsem zvědavá,jestli se to taky rozjede.. Kamarádka měla až do 22 tt nahoře jen 2 kila a pak začala přibírat kilo za týden až skoro do porodu. Ale moje mamina přibrala za celé těhu jen 11 kg a to musela skoro tři měsíce ležet, tak třeba to budu mít po ní 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre