Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

miroslava89
16. júl 2009

ze v 200tt- samozrejme ze malo byt 20tt- ospravedlnujem sa

alexandrah
16. júl 2009

dakujem miroslava, koli syncekovi vsetko vydrzim, sak potom zacnem zase sportovat a schudnem!!

miroslava89
16. júl 2009

alexandra niektore tehulky ani nemusia po porode sportovat a chudnu aj tak.. vybehaju to pri babetku 🙂

alexandrah
16. júl 2009

ja viem, ale napr. kamoska mi povedala, ze potom este pribrala, jak kojila, ze musela viac jest, ja asi budem musiet sportovat, aby som sa dostala na povodnu vahu, mne asi nebude stacit behat len okolo babatka ... ja sa vzdy natrapim ... ale neva!!!

kuchy
16. júl 2009

tak jsem tu zas, přibrala jsem celkem 18kg 😝 a v porodce nechala 9kg, ted jsem 16 dnů po porodu a zatím šlo jen kilo, břicho děs ☹ ,tak se snažím cvičit, prsa z B na D 😠 , tak jsem jak tank....modlím se,at to jde rychle at už obleču nějaké bývalé kalhoty 😨

k.ate
16. júl 2009

Tak to já jsem teď plus mínus na původní váze (dokonce jsem i zase něco shodila), ale malej roste tak, jak má. Je fakt, že u mě si má z čeho tu výživu brát, nejsem žádnej drobeček 😀 Sama jsem zvědavá, kolik nakonec přiberu a s jakou váhou půjdu z porodky domů.... 🙂 Jinak podle stáří těhu zjištěnýho v prvním trimestru měl malej ve 29 + 5tt cca 1420 gramů, takže zakrslík to taky žádnej není... 🙂

marcela22
18. júl 2009

No tak ja som stále na +4,5kg, už som nepribrala ani nepamätám, aj to niekedy vystúpi o 200-300 a potom to zasa zlezie...to ma už sestrička riadne zvozí...ale to sa mám cpať nasilu len aby som priberala? Nevadí, hlavne že doktor to berie v pohode 😝

Babule Vy čo ste pribrali minimálne, aj Vám do toho doktor alebo sestrička "kecali"?

lea132
18. júl 2009

marcela: mne vzdy sestricka " pinda " ze ci vobec nejem alebo co 😀

alexandrah
18. júl 2009

ahojte, ja vazim vraj dost malo - v od pondelka 21 t 50 kg, ale prave sa mi zdalo, ze moc priberam, a lekar ze praveze malo, ale sam od seba mi nic nevravel, iba ze mam pribrat aspon 10 kil, aby si malo z vćoho brat babo vyzivu, ale inak mi do toho nepindaju, aj tak mam nervy, ze som tlsta...

marcela22
24. júl 2009

Uf, tak som to u sestričky aj doktora "prežila" bez ujmy, na váhu ani slovo🙂 Inak nezmenená, stále +4,5kg, dokonca som mala aj menej lebo dcérka bola dlho chorá a celé noci sme nespávali...ale našťastie bábo kope ako divé, takže myslím že síl má až až🙂

Lea, práve aj ja sa potom cítim ako keby som naschvál nejedla a ubližovala bábenko alebo neviem čo...pritom jem proste normálne a zdravšie ako pred tehu...veď teraz je toľko čerstvej zeleniny a ovocia že to inak ani nejde 😉

Alexandra, Ty si taká muška 😀 Môžem sa spýtať koľko meriaš??? Inak ono sa väčšinou začne priberať až po tom 20tt takže ešte snáď tých 10kg stíhaš. Ale ak aj nie, ak papáš výživne nemusíš pribrať neviem koľko a bábenku určite nič nechýba!

alexandrah
25. júl 2009

ahoj marcela22 - ja meriam 160 cm, cize som drobcek, ale ja som sa teraz paradoxne po 20 tt zastavila s priberanim, uz 2 tyzdne nic, ale som po chorobe, a je mi aj nejak blbo od zaludka, tak to bude asi tym. podla mna dobehnem 10 aj viac kil, bohuzial, no ale co uz ...

marcela22
25. júl 2009

Alexandra, možno to nepôjde až tak nahore, to sa uvidí. tak či tak s tým nič veľmi nespravíme, papať kvôli bábu musíme a je to len o šťastí, čo sa na nás nalepí a čo nie...teda kým sa neprejedáme tak by to snáď až tak stúpať nemalo...aj tak to potom zhodíme 😉 ešte potom musíme prežiť Vianoce bez "ujmy na váhe" a budeme za vodou 😀

alexandrah
25. júl 2009

ahoj marcela, ja na vianoce moc nejem, ani kolace ziadne, moc nelubim, a tak vseobecne ... a vtedy budem mat ine starosti, myslim ze toho roku ziadne vianoce nebudu ... skor lietanie okolo maleho. no ja sa neprejedam äaz na tie kukurice, mnam!!), ale lekar mi zakazal sportovat, moc sa nehybem, nevladzem, nejaka som velmi vycerpana a strasne ma bolia svaly, neviem, preco ... tak len vegetim, ale uvidim, ako sa to zase rozbehne, uz az tak nestresujem, tesim sa na babatko!!!

zuzka11
26. júl 2009

Holky i ja se pridam, v patek kontrola, vaha nezmenena - +6 kg, byla tam jina dr., sedla mi vic, nez ta "moje", nic na to nerikala, pry je dulezite jak roste mimi a deloha a to je super, pry jsem proste drobnejsi.....hm, to jsem si nemyslela, ale OK....a proste se prejidat nebudu, jim stejne jako pred tehu, na co mam chut a rvat do sebe neco pod tlakem nebudu.....ale priznavam, na kontrolu jsem sla malinko se stazenou prdelkou, ze mi vynada.......

miroslava89
26. júl 2009

18tt....+6kil..

stylly
26. júl 2009

Tak já jsem 17tt a mám mínus 6kg,..jak to holky děláte? 😒 😒 😒

orionka1
26. júl 2009

Baby , ja sa tiez pridam, ja som pribrala 4 kg, potom som ich schudla, a teraz som zasa pribrala 1kg, takze mne to stale skace, ale este mavam nevolnosti , to mozno preto, takzze ked tie nevolnosti prejde ,pravdepodobne ta vaha sa rychlo rozbehne hore occhhh

rpinguin
26. júl 2009

tak ja mam +5kg, neprehanam a nejem nezdrave veci, ale modalka zo mna nikdy nebola, manzel hovori, ze som mala predom nadzrate 😀 , baby malo vo stvrtok 2400g, inac je vsetko super a dr. sa nad tym vobec nepozastavovala, takze pohoda. Pri prvom tehu som pribrala +9kg, takze mam cas este tie 4 kg nabrat 😉

mar26
26. júl 2009

holky s váhou si fakt nelamte hlavu, končila jsem na plus 12kg...z porodnice si nesla ještě 5,5kg a dneska jsem týden a den po porodu a mám už necelé 4 kila nahoře..jde to dolů fakt samo...jen to povolené bříško,ale to napraví cvičení.

miroslava89
26. júl 2009

stylly niektore tehulky zacnu priberat neskor a ked sa zdravo stravujes a babo je ok tak sa nestresuj

marcela22
26. júl 2009

Alexandra tak to úúúprimne závidím že neľúbiš koláčiky, ja by som na nich vyžila celý rok 😀 Ale neboj, ak bude maličký ako-tak dobre spávať, tak si Vianoce určite užiješ, taký malý drobček ešte veľa spinká väčšinou, možno budeš príjemne prekvapená 😉

Zuzi aj ja mávam hodne "staženo" pred poradňou 😅 Doktor je O.K. ale sestrička to zvláda s mudrovaním aj zaňho...

Stylly neboj, ono to príde... 😀

Rpinguin, manžel je srandista, čo? 😀 😀 😀

Mirka, pri dvojičkách a prísnom kľudovom režime sa asi priberá úplne inak ako pri jednom a v pohybe, však? Ale potom to zasa pri tých dvoch drobcoch aj rýchlejšie vybeháš 😉

miroslava89
26. júl 2009

marcelka ja som do 13tt nepribrala ani gram a od 13tt sa akosi priberanie rozbehlo a odkedy oddychujem tak este viac..

zuzka11
26. júl 2009

Jinak ja jsem spis prekvapena, ze se to tak "zaseklo" - to je pro ty,ktere pribiraji normalne 😀 nezvracela jsem, krome par "motanic hlavy" a zaludku na vode, ale nasledneho hladu jsem skoro nic nemela a na zacatku jsem pribirala ukazkove, ale cca ve 24tt se to "seklo" a od te doby nic......rikam si, ze je to normal, treba se na tech 9kg dohrabu a pohoda......pak to muze zase skocit.......ale presne jak tu tusim psala Alexandra, nebo Lea - pred poradnou mam "stazeno" jak se na me dr.kouka, ze snad taky vubec nejim........tahle druha neresila "prkotiny" - asi by mi vynadala kdyz by byl duvod, ale tphle? mimo roste, u me je vsechno OK - otoky nejsou, tlak dobry, moc taky tak proc se zastavovat nad pribiranim? 😕

Jinak vam preju krasny slunecny den!

A Mar - moc gratuluju k miminku!!!!!

lea132
27. júl 2009

marcela tak ja som dnes na poradni bola iba mierne "zvozena"...Od poslednej poradne, ktora bola pred 5 tyzdnami, som pribrala 1 kg aj oblecenim 😅 ..A ja este k tomu posobim aj strasne chudym dojmom, tak som si to trosku zlizla 😝 Ale zase iba od sestricky, doki v pohodke 😀

sofie32
27. júl 2009

No já jsem se zatím taky moc nezakulatila, jen prsiska jsou jako melounky 😀 Nejlepší jsou kámošky, které měli břuch už od začátku, to pořád slyším a kde máš bříško 😀 holky vůbec se nestresujte, pokud přibíráte pozvolna nebo v první půlce skoro vůbec, já v předchozích dvou těhu přibrala vždycky jen kolem 8kg, papkala jsem poctivě několikrát denně, měla jsem vždycky chuť na kvalitní a zdravé dobroty, dříve milované čokolády jsem si ani nevšimla a mám dvě zdravé holčičky (porodní váhy 3,50 a 3,90), myslím, že doba, kdy byly těhule zalité sádlem už skončila. A holky které naberou kapku víc než těch průměrných 15kg to určitě zase brzo vyběhají kolem miminek. Hlavně že prcci rostou a prospívají, nenechte se stresovat 😵

zuzka11
27. júl 2009

Sofi, diky 😀

leo - velka gratulace ke kontrole, sestrcika ti do toho nema co kecat, dulezita je dr.........a chvalim jmeno , ktere mate vybrane pro holcicku, libi se mi 😉

alexandrah
27. júl 2009

ahojte, sofie32, ja mam tiez iba prsia 😀 (ale tie som aj pri mojej musej vahe mala aj predtym), mne tiez aj teraz, ze kde mam brucho, a to uz som v 22t. ani sa nemozem prejedat, lebo mi je posledny tyzden nejak zle od zaludka ... ani sa prejedat neviem ... ja proste z nicoho nic priberam, alebo nie. teraz som sa dneska vazila, a za 2 tyzdne som pribrala 1/2 kila, ale da sa. maly je vraj v poriadku, tak je to ok.
lea131 neboj, je aj kopu chudych maminiek, a babatka su zdrave, to zavisi do konstrukcie, ked je niekto stihly, a nema moc tukovych buniek, iba zriedka je z neho v tehotenstve gulicka ...

lea132
27. júl 2009

alexandrah ja som v klude, aspon nebudem mat po porode starosti co so sebou 😀

zuzka dik 😀 No meno som si presadila po straaaaasne dlhom dohadovani s manzelom 😉

marcela22
27. júl 2009

Mirka, keď žena zvyknutá aspoň na aký-taký pohyb zrazu musí riadne pohyb obmedziť, tak sa nepriberať asi ani nedá. A ešte sa Ti to priberanie môže zastaviť ako nám niektorým. Hlavne aby ste boli aj s malinkými v poriadku a všetko ostatné bude potom tiež dobré 😉

Zuzi ja som v prvom tehu pribrala 14kg a z toho asi 3kg za poslený mesiac...som sa nestačila diviť ako to narastalo, ale z toho kilo z ten mesiac pribrala malá. Ešte to možno na tých 9kg dotiahneš a ak nie tak blahoželám-keďže mimčo rastie ako má, tak sa aspoň nebudeš trápiť ani s chudnutím po pôrode a to je sen každej z nás 😅

Lea nabudúce sa ešte priobleč a bude to v pohode 😀 😀 😀 😀 A sestrička možno iba závidí, ktovie 😉

Inak ja som dnes ráno dosiahla na +5kg ale vzhľadom na to, že som včera z časových dôvodov vynechala večeru pochybujem, že sa na mne to polkilečko čo od včera naskočilo udrží "až" do zajtra...no a v stredu idem na glukozový test a ne interné vyšetrenie, som zvedavá čo mi na váhu povedia tam. 😕
No ale +5 už nie je až tak málo, nie????

Juuu a prsia čo mám teraz by som si tiež rada nechala aj do budúcnosti 😀

zuzka11
27. júl 2009

Ja myslim, ze mi to taky doskoci, bud otoky, nebo proste priberu....ted mi treba prijde, ze posledni 3 dny mam vetsi hlad.........vsak ono nejak bude.......hlavne at to pak jde nejak dolu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre