Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zuzka11
31. júl 2009

Akne - neboj, kocko......je to i tim "nedostatkem" sportu, taky jsem pred tehotenstvim denne behala nebo delala spinning a posilnovnu, na zacatku to slo dost rychle nahoru, nebyla jsem rozhodne hubnouci typ, proste jsem mela hlad 😀 , ale pak cca ve 24tt se vaha zastavila a od te doby se drzi........kazdy to ma fakt indivindi.....ja si rozhodne nestezuju ze pribiram malo nebo moc - jak to kdo bere, jsem spokojena, nejak se telo srovnalo a ja si i nasla svuj rezim.....to bude urcite i u tebe, poznas co kdy muzes jist, aby ses citila dobre, protoze to je nejdulezitejsi........

nekdo tu psal o jidle co 2h.....normalka!!!Pokud mas moc chut na sladke, znamena to, ze mas malo bilkovin, ale jinak ja jim taky casto, rozhodne nevydrzim dopoledne ani odpoledne bez nejake svacinky.....

klauduska
31. júl 2009

zuzi...a mozem sa spytat kolko si pribrala?

zuzka11
31. júl 2009

jasne, dneska jsem na vahu nedupala, nejak mam z predtehu zafoxovano, ze si nemusim kazit kazdy den 😀 ale tipuju porad tech cca 6,5kg....a ty jsem pribrala do toho 24tt, zase cca a od te doby si to "sedlo"........myslim, ze jsem byla i predtim takova "natekla", manzel teda nic nerikal, ale ja se tak citila, ted mi prijde ze jsem "odpuchla" a je to v brise, predtim jsem mela pocit i treba vetsich, nebo spis silnejsich ramen, hrudniku.....klicni kostiska mi zmizely, ted uz se zase objevily, potvory 😀 fakt si to nejak sedlo....

Co ty klaudi?

Jinak s ejeste musim maaaaalinko pochlubit, dneska jsem krasna, byla jsem u kadernika, az na sprdaka, ze jsem tam dlouho nebyla - mela pravdu 😔 jsem spokojena 😀

dianab
31. júl 2009

Klaudi: Ja tiež keď mám dáke nevoľnosti, tak jedine večer, ale to tiež v takom prípade, ak som nejedla (nebodaj) celé tri hodiny (napr. keď zaspím poobede o 16.00, lebo ja som veeelkáá spachtoška a zobudím sa tak o 19.00), tak mi je potom hroozne zle 😖 úplne na vracanie, no najem a je všetko v poho. Takže sa toho držím, ako aj Ty, niečo maličké si vždy zahryznem, aby ma to nechytilo 😉

monika: jooj, tak to ja večer len také light jedlo nemôžem, lebo to je fuč za hodinku a potom musím z postele vstávať znova sa napapať. Už rozmýšľam, kde sa to berie vo mne, či to je nie nejaká porucha štítnej žľazy 😕

zuzka11
31. júl 2009

diana - co to mas za tydny ? 😕 66?

klauduska
31. júl 2009

zuzi...tak to mas fakt super...... 😉 😉 😉 Ja mam momentalne cca 5 kg navrch a mam zacinam 25tt....Neviem ci je to vela alebo malo,ale netrapim sa s tym...momentalne zistujem,ze kazdy den potrebujem nieco sladke,nejaku maskrtku.... 😀No,co uz....Ved ked budem kojit,tak vela veci moct nebudem,tak si ich doprajem teraz.... 😀
Ved to schudnem....pred tehotenstvom som sa dala na zdravu stravu a intenzivne cvicenie a za 1,5 mesiaca som schudla 5,5 kg.... 😉

zuzka11
31. júl 2009

Klaudi - ja to mela stejne, fakt! Jak pisu, jeste dokonce vic nez ty....v tom cca 24tt 6,5kg a pak nic....a sladke taky potrebuju, ulitavam na polystyrenech v cokolade nebo jogurtu, nevim jestli znas........

Btw.co jmeno, koukam, ze vahate nebo uz je rozhodnuto? Obe jsou krasna!

klauduska
31. júl 2009

tak to by bolo fajn,keby mi to postalo ako Tebe.. 😉 Ale ved uvidime kolko si nas drobcek bude pytat... 🙂
polystyren poznam,ale ten mi teraz moc neberie.... 😒

meno je uz vlastne rozhodnute....bude to Filipek... 😉 😉 😉 A vy?Este stale tuho premyslate???

dianab
31. júl 2009

Zuzi, ja to nechápem, veď termín mi vypočítalo teroticky dobre, že 4.2.2010 mi vychádza narodenie mimi, ale tie týždne nechápem, idem sa kuknúť do nastavení, čo je to za ptákovinu.. 😀

dianab
31. júl 2009

No áno, ja som dala dátum PM rok 2008 😀

zuzka11
31. júl 2009

Dianaka - ja jsem si rikala, ze bud mas uz mimčo doma a čekas druhe nebo jsi slune🙂)))Mimochodem - krasna svatebni fotka 😉

Klaudi - mame uz od zacatku favorita Adama, zatim se ho drzime, ale nezverejnujeme, co kdybychom se na posledni chvili rozhodli jinak 😉 Filip se mi taky moc libi, i by nam pasoval, ale nejak jsme ho hned zavrhli, blizci kamaradi ho maji..........skodizna, no 😀 tak se budu aspon tesit na fotky toho tveho 😉

susisus
31. júl 2009

Baby tak ja som zatiaľ pribrala 8 kg 🙂

dianab
31. júl 2009

Hej, je to komické 😉 Diki, miki... aká je fotka krásna, tak úžasne sme sa cítili s manželom, Maurícius každému odporúčam, je to neopísateľný ostrovček 🙂
Baby ja sa už neviem dočkať, kedy mi bude rásť bruško, teraz iba malý hrbolček má.. ale už to vnímam jak zázrak 😅

bibione
31. júl 2009

no teda...dnes som bola na poradni a sestricka mi pekne vynadala 😖 od poslednej poradne som pribrala 7kg...celkom huste,ze? ale ja vazne neviem kde tie kila su 😠 a brucho mam ako v 7mesiaci a to som este len v piatom...kazdy sa ma pyta ci uz som na materskej 😀 ...ako je to mozne??? ine dievcata v 5m nemaju ziadne brusko a ja vycnievam riadne teda

bibione
31. júl 2009

a aby som nezabudla...od zaciatku poteraz to je 13kg 😀

allinka79
31. júl 2009

bibione... mam podobny pocit.. hoci som tolko nepribrala, tak mam pocit, ze mam veeelke brusko...

garicka
31. júl 2009

ahojte baby,

ja som pribrala od začiatku tehu takých 4-5 kg podľa toho koľko za deň spapám, ale tiež mám veľké brucho akoby som bola niekde na začiatku 7.mesiaca. ale doki mi povedal že to mám také veľké brucho z magne lebo ho beriem po serkláži 3x2 tablety denne, tak uvidím dokedy ho budem brať. ako mne to v podstate nevadí že bruško sa zväčšilo, len keby sa ľudia tak blbo tiež nevypytovali 😒 . akoby nemali nič iné na práci 🙂 .

babenky prajem vám pekné priberanie 😉

valentovasasa
1. aug 2009

ahoj holky, s těmi 0,2kg jsem se nesekla - opravdu jsem přibrala jen tohle. Ono je to složitější - já měla výchozí váhu 114,4kg /fuj to je hrozný, vím víme to všichni... nekomentovat, děkuji/ a pak jsem schodila na 110 v průběhu prvních měsíců a ted v 33tt jsem při posledním vážení u Dr. měla 114,6kg.
Ale je fakt, že u mě to prcek vysává ze mě - třeba faldy na zádech mám, ale ne zdaleka tak velký jako před otěhotněním. Mě se asi v těhu otočí metabolismus a hubnu po všem. A to jsem schopná se denně večer před spaním cpát hranolkama nebo bramborákama. Na to jsem ted ulítlá... Ale snažím se jíst naprosto vše. Chci aby tělo dostalo vše. Jen mi "odsává" ty tuky...
Ani Dr. to neřeší - nevím jestli si toho nevšimla a nebo jestli to fakt neřeší s tím, že to dítě si to má odkud brát. Ale já se cítím super - teda až na občasné bolesti zad, které když přijdou tak stojí za to, nebo pálení žáhy... Ale to řeší každá těhu at má 50 nebo 110kg...
Jinak i v prvním těhu jsem za celé těhu přibrala 9kg a z porodnice odcházela o 14kg lehčí... Jen u druhého je to ještě extrémnější...

spimira
1. aug 2009

já jsem zatím přibrala 9 kg většinu mám v břichu, prsech a něco malinko na stehnech. Od poslední návštěvy poradny jsem přibrala asi jen necelé kilo (asi před 3 týdny) Jsem zvědavá na kolika se to zastaví před porodem, hlavně že je prcek zdravý 🙂

kajra
1. aug 2009

Čau holky. Tak nevím, co si myslet. Minulé úterý jsem byla na gyndě a váha byla 12 kg nahoře. Ale teď mám + 14 kg.... 😕 Hodně piju , tak mám pocit, jestli nezadržuju vodu. Zadek a stehna mi kýpou. Taky mám hodně celulitidy, kterou jsem předtím tolik neměla. Tak uvidíme po porodu.....Jím normálně, jak předtím. 😎

valentovasasa
1. aug 2009

kajra - pokud si všimneš že jdeš o víc než kilo za týden nahoru, tak to konzultuj s doktorem - to opravdu zadržuješ vodu a nevím jestli to nemůže ohrozit miminko. Rozhodně pak za zeptání nic nedáš... Případně to doktor může řešit...

kajra
1. aug 2009

dík. Mně už připadá, že na tu gyndu furt volám....pořát se něco děje..........

allinka79
1. aug 2009

ako je to vlastne s tym priberanim? Kolko je v norme a kolko nie?

dida81
1. aug 2009

Ahojte baby. Sa pripojim,,Kajra- podla mna v 36.tt je 14 kg uplna pohodicka.
Ja som zatial pribrala 3 kg... ale to suvisi s tým, že som do konca 5.mesiaca denne "grckala" . Som spokojna, no teraz, ked mi je už OK 3 kg za júl.... hm... co narobime...
Klauduska- pozeram, že mas termin v novembri,, nechodis na novembrovky? Je nas tam okolo 70. 🙂 🙂
dianab- nove zámky? Priamo?
papa zatial sa u majte krááásne tehulky 😉 😉

susisus
1. aug 2009

valentovasasa tvoj malý je rozkošný! Nádherné očká má 🙂

valentovasasa
2. aug 2009

susisus - děkuji!!!

alexandrah
2. aug 2009

ahojte, valentovasasa - ja tiez beriem denne magne, 1500 mg, a nemam brucho, skoro na mne nevidno, ze som teh., a to som 8 minut v 6 mesiaci. je to asi indivind., ja teraz uz 3 tyzdne nepriberam, jednak je leto, nechuti mi, jednak ked zjem aj malo, mam pocit hrozne plneho zaludka, a nafukne sa mi, a strasne pomaly travi (niekedy az rano som ok), ze uz viac nezjem ... takze mam stale 50 kg ...

klauduska
3. aug 2009

ahojte...

aktualna vaha, 25 tt a + 5,0 kg.... 😉

dida....vies,ze ani nie,ale mozno tam zavitam... 🙂 Ty si priamo z N.Z.?

alexandrah
3. aug 2009

allinka - jak pozeram, tak pozeram, podla mna norma neexistuje, kazdy to ma ine, ked uz, mozno ze pol kila za tyzden, prvy trimester je indivindi - mozes aj schudnut, ked ti je zle, alebo tak, a posledny zase niekto pribera aj kilo za tyzden ... celkove tak od tych 9 do tych 15 kil je mozno ok (podla toho, kolko vazis predtym), ale neviem ... fakt to ma kazda inac, len citam mudre knihy, a aj tie sa lisia, takze si potom vyber 🙂 ☹ 😀 😝

slovakia13
3. aug 2009

ahoj dievcata ,tak konecne mam +5kg
takze 26tt+5kg 😀 a to som sa vazila rano!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre