Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

bibione
3. aug 2009

alexandrah...to vazne mas len 5Okg????? 😲
teeeda ja ziiiram...to sa vazne da nepribrat???
az sa hambim za svojich 13kg....ale myslim,ze s priberanim som aj skoncila... 😀

marcela22
3. aug 2009

Ahojte tak sa mi to trochu "rozbehlo" a dnes ráno mi váha ukázala +6kg, som zvedavá či mi vydržia do zajtra, je dosť možné že to je len "následok" sobotnej nočnej grilovačky 😀 Dnes už mi zasa nejako nechutilo jesť... 😝

pipinka82
3. aug 2009

babulky netrápte sa s kg navyše 😀 ja som pribrala 26kg za celé tehu a po skoro roku som to aj dala dole ono to zíde samo a dost rychlo a aj bez diet tie som vôbec nedržala 😀 😀

Na začiatku tehu som priberala ukážkovo 😀 až do toho 8mesiaca potom to šlo veeelmi rychlo hore 😀 a to som nemala ani tehu cukrovku 😝 a nakoniec som porodila 3900g 53cm synčeka 😀 a všetko stálo za to 😎 😉

alexandrah
3. aug 2009

ahoj bibione - ja som ale pribrala + 4 kg, mala som 46 povodne. ale na tebe to nevidiet 😀 ; mne teraz nechuti jest, nejak som sa zastavila, akoby sa moje telo nechcelo prehupnut cez 50 kg, pritom ked som mala menej kil, a jedla rovnako, tak som pribrala, pritom ficim - kinder cokoladka, chipsy ... ale v tomto teple asi menej. uvidim, kolko naberiem do konca, moja sesternica nabrala 7 kil za posledne 2 mesiace, stale bola hladna, ale vtedy asi ide do tela aj voda, ze vraj co tyzden, to kilo ... tak neboj ... to urcite zhodis, na toto neexistuju normy. snazim sa aspon jest pestro, aby malo babo vyzivu, ked uz jem malo, celozrnne pecivo, mliecne, ovocie, zeleninu, aj nejake mäso ... myslim, ze dost vyvazene 🙂

marinka
4. aug 2009

Tak já 24 tt a dnes na váze + 3,5 kg 😵

slovakia13
4. aug 2009

tak ja som sa vcera tesila z prirastku 5kg a dnes rano to bolo zas iba 4,5kg 😝
je normalne aby som mala uz 3 tyzden rovnaku vahu?zajtra mam kontrolu ,tak uvidim

slovakia13
4. aug 2009

a to jem komplet vsetko 😠

marinka
4. aug 2009

Slovakia, u mě to tak bývá, že se váha drží nějaký čas stejná, třeba 14 dní nebo i dýl, a pak skočí najednou půl kilča nebo kilo nahoru, takže bych se tím neznepokojovala 😉 4,5 kg ve 26 tt je úplně v pohodě, počítám, že budu mít taky tak nějak 😉

alexandrah
4. aug 2009

slovakia - presne to sa mi stalo, 3,5 tyzdna nic, a teraz 3/4 kila hore, takze za mesiac som pribrala 3/4 kila, ale aj tie za posledne cca 3 dni. vsetko je normalne, len keby si pribrala 40 kil, to by uz asi nebolo 😀

cestovatelkaandrea
4. aug 2009

ahojte no tak ja som mala pred otehotnenim 62kg a tesne pred porodom som mala 64.5kg. na zaciatku tehotenstva som strasne schudla na nejakych 58kg a potom som tak pomalicky priberala ani brusko nebolo moc vidiet. vsetci mi vraveli, ze maly ma vyjeda 😀

alexandrah
4. aug 2009

a teraz si ok, nie? aj ja myslim, ze ma vyjeda, lebo mam mensie brucho, ako pred par tyzdnami 😀 , ale to ten tuk na bruchu zmizol ... 😀 😀

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

alexandrah jasne ze som ok. aj som bola OK pocas tehotenstva, len som bola chudsia. jedla som normalne, neprejedala som sa. tiez som nemala skoro nikde tuk na konci tehotenstva. vsetci sa bali, ze nebudem vladat maleho porodit a naopak sily som mala dost az boli vsetci pri porode prekvapeni. ja som aj dost v ramci moznosti sportovala ak sa dalo. ak sa citis dobre a babo je v bruchu take velke ako ma byt, tak by som sa z tej vahy nestresovala. ja som porodila drobca ktory mal 3.6kg a nikto si to nemyslel ze taky velky bude, kedze som bola dost chuda. Len porodna asistentka ma ukludnovala, ze drobec je velky dost pri kazdom sone, tak som svoju vahu ani moc neriesila.

lea132
5. aug 2009

ahojte, tak ja som konecne volaco pribrala, uz mam 7,5 kg 😀

pippochiara
5. aug 2009

Ahojte baby.Ako vas tu citam tak som normalne zhrozena zo seba...Ja som v 7 tyzdni a uz som nabrala 2 kg.A to sa naozaj neprejedam...A zacala som jest cierne pecivo....Moze to byt podla vas normalne....Pripominam pri prvom som pribrala 23kg....pri druhom 20kg...vsetko som dala v poho dole....a teraz som povedala najviac 13kg ale zaciatok je takyto...

alexandrah
5. aug 2009

pippochiara - ked si to dala v poho dole, asi si s tym tvoje telo vie poradit, tak je to ok.
cestovatelkaandrea - ja tiez nestresujem, babo je velke ako ma byt, a to nezavisi od vahy matky, ake velke bude, to mi kazdy vravi. ja sportovat bohuzial nemozem, co ma dost obmedzuje, ale co najskor, ako sa bude po porode dat planujem, uz sa tesiiim ... maleho postrazi manzel, a ja hybaj na korcule 😉

zuzka11
5. aug 2009

Ahooooj kocky!

leo - velka gratulace!nesoupnes nam svych pul7,5 hrde o galerky? 😉 Jinak zaaaavidim ty tvoje tt, ja mela vcera na CTG na kontrole malou kontrakci, mam do konce tydne klidovy rezim a musim drzet a drzet jeste aspon 2-3tt, manzel se chova jako spravny gestapak, zrovna ma dovolenou a nechce me malem pustit z postele 😀

Pippo - nebooooj, ja taky nabirala ze zacatku jako diva a pak prisel "stop stav", zkus zdrave, svacinky ezi jidly at nemas vlci hlad a bude to OK, uvidis......

Andrej - tak to by se mi manzel posral - pardon 😕 , uz ted ma stihy, ze nepribiram a kdyz by to bylo tak mao jak jsi mela ty........teda on byl celkem v pohode, ale ted jsme byli na vikendu se znamyma - vsichi uz s deckama a pry mam male bricho.....tak chytil paniku.....

alexandrah
5. aug 2009

baby, ja som cele tehotenstvo cela opacna, ja som mavala vlci hlad pred tehotenstvom, najmä vecer, teraz ma nechytil ani raz ... som divna ...

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

zuzka tak ho ukludni, ze vsetko je OK.
alexandrah bola som presne na tom ako ty. vsetci mi vraveli este na zaciatku tehotenstva ze aby som sa moc nerozozierala ale ono sa to akosi ani nedalo. ked uz babo bolo velke v bruchu tak sa mi nedalo zjest vela lebo by mi bolo zle.co si tak pamatam tak som ani raz nebola prejedena pocas tehotenstva. som sa cele tehotenstvo divila kde by som to asi tak natlacila, ked je tam babo a vnutornosti mam poposuvane a potlacene viac ako inokedy. zato teraz by som opat jedla ako kedysi 😉

zuzka11
5. aug 2009

Andrej ja se snazim, ale ti ostatni kamosi maji holky s velkym briskem, tak je to tezke....ja mu rikam, ze ted mam +6,5 ze to klidne na tech "normalnich" 9 dohrabat muzu, ze je to narazove, ale boji se o synka 😀

alexandrah
5. aug 2009

ahoj cestovatelkaandrea - presne tak, mam pocit, jak sa mi roztahuje maternica, ze mi vytlaca zaludok, takze staci ze zjem 2 jablka, a fucim jak mech, aka som plna, nemozem dychat, ani sa hybat ... no hrozne ... ani by som sa nemohla prejest, kam by to slo??

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

zuzka tak mu povedz ze poznas holku ktora pribrala len 2 kila (mna) a ze porodila krasneho zdraveho syna 😀
alexandrah a pockaj co to bude po 30 tyzdni ked zacnes trocha viac priberat, to sa ti bude zdat ze mas plne brucho aj z pohara vody 😉 ku koncu som fakt jedla male porcie a dost casto, iba tak som sa dokazala najest bez toho aby som mala kyselinu a neprijemne pocity ako po prejedeni

alexandrah
5. aug 2009

no diky, to si ma potesila, kyselinu nastastie nemam, ale ked som plna ... no ako sa poznam, tak proste nebudem jest ... alebo iba velmi malo, ale zase sa budem snazit vyvazene, aby malo babo vsetky ziviny ...

ivka29
5. aug 2009

ahojte ja som zatial nabrala 16kg uz by aj stacilo pri prvom porode som mala 18kg a kazdy mi hovoril ze vyzeram jak pracka, teraz sa moj muzicek zo mna smeje ze vyzeram jak bager aj sa tak pohybujem no diky.................

lea132
5. aug 2009

zuzka: ja mam tiez kludovy rezim, do pondelka musim lezat 😝 Ale uz to moc nedodrzujem 😀
Nejak mi nejdu dat fotky do albumu, teda neviem ich zmensit, ja som taky pocitacovy antitalent 😅

nika
5. aug 2009

ahojki holky, já přibrala prozatím jen 3,5 kila, jsem ráda, mám dost velký základ před těhu, hlavně je že mimi roste, nebojte. kamarádka přibrala 4 a malý měl 4100 g a 46 cm, nesouvisí to, opravdu.

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

alexandrah neboj urcite do seba nieco dostanes. inak kukla som ti do profilu a tvoj maly sa ma narodit vtedy ked ja mam narodeniny. xixixi to je nahoda 😀

zuzka11
6. aug 2009

leo my jsme asi dvojcata! ja ho mam od utery, ale dneska uz na nej hazim bobek, jsem vyspana, odpocinuta, nic mi neni, bricho netvrdne, takze mala prochazka venku jeste nikoho nezabila.......a manzilek ma maaaalinko radost, jak jsem o vikendu zhubla, tak uz to mam zpatky a jsem zase na tech +6,5 cca Jinak fotecky zkus, buud se tesit!

lujza123
6. aug 2009

Zavidim vsetkym co priberaju malo..ja som sa od zaciatku tehu snazila to udrzat v norme..najskor som mala 54 kg...a hned od zaciatku som zacala neuveritelne priberat.. v siestom mesiaci 11 kg v priebehu 4 tyzdnov!!! A to uz som bola taka zufala ze som absolutne nejedla nic sladke ( dokonca ani ovocie) vsetko len dietne, same salaty atd..normalne by som pri takej strave schudla..no a takto som len neverila vlastnym ociam ked som priberala 4 kg za tyzden. Je to hnus ked vidim moju tehotnu kamosku jak sa cpe kolacmi a sladkostami a ja len slintam. Je to nanic, snazim sa cvicit, zdravo jest no a teraz mam 79 kg...cize 25kg naviac!!!!Totalne deprimujuce..a teraz sa zacala ta vaha zase hybat nejako rychlo nahor...tak to uz vazne neviem co robit..ked mam este pred sebou mesiac mozno dva tak to este kludne mozem pribrat aj 20 kg!!! Doktorka mi povedala ze su to hormony a voda v tele. Ale je pravda ze mam opuchnute takmer vsetko ( teda clenky som si nevidela uz pekne dlho)

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

lujza a je to ok tolko priberat pre tvoju doktorku? mne doktor povedal, ze by som nemala priberat viac ako pol az jedno kilo za tyzden.

sisstin
6. aug 2009

holky, budte rády, že přibíráte málo 😉 aspon ta kůže tak netrpí, já přibrala na svoji hmotnost dost..16kg asi, sice jsem to dala všechno dolů a ještě asi 4kg navíc...ale ač vážím 47kg+-, tak to moje břicho vypadá po jednom dítěti fakt katastroficky 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre