Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lea132
7. aug 2009

vefi: ked ja som stale hladna 😅

marinka: ja si myslim, ze v norme 😀

marcela22
7. aug 2009

Lea ty si podarený konzument 😀 Ale také hrozné to nie je mávam aj horšie dni, len v tehu ani nie, to ma hned tlačí žalúdok...

No ja včera:
raňajky krajec chleba s maslom a slivkovým džemom (lebo to chcela aj malá) a kávu s mliekom
desiata: jahodové Acidko
obed: cestoviny s mäsom na zelenine a dve uhorky
dezert: perník a kapučíno
večera: asi kilo melóna a jablko

A to som od včera pribrala 200g...
No a večere mám takéto takmer stále, pretože ako do seba natlačím okolo pol druhej obed a niečo sladké, tak do večera (to je tak do pol šiestej) mi to nejako nestihne "vytráviť" a nemám na nič chuť, tak to ovocie jem hlavne kvôli bábu, aby som od obeda nehladovala až do raňajok, lebo po šiestej proste neviem jesť🙂

A už mám hore 6kg aj nejaké drobné...

marcela22
7. aug 2009

No ale nedá mi nenapísať že dnes som o dosť "lepšia"🙂

raňajky: rožok s maslom a slivkovým džemom (zasa ho chcela malá 😀 ) a káva
desiata: jeden samotný rožok, lebo ho chcela aj malá 😀
obed: rajčinová polievka a asi 5 kúskov nasucho opečeného chleba (zvyšok mi zjedla malá 😀 ) potom dva zákusky než sa dodusilo mäso potom to mäso a kúsok rožka a ďalšie tri zákusky (kamarát má svadbu, zajtra sme sa mohli baviť, ale je to v Čechách a doktor ma tam doslova nepustil 😝 )
a večer budeme grilovať, tak asi na dnes ešte nekončím....
A mimochodom, dcérka mi doslova riadi stravovanie ako ste si už asi všimli 😀

marinka
7. aug 2009

Marcelo, no ty večeře jsou bída, ale chápu tě, jestli ti to nedělá dobře a cítíš se plná, že je těžké do sebe dostat něco víc vydatného.. Já to mám naopak, že večer mám největší hlad a jsem schopná si namazat chleba třeba jedenáct 😅

Jinak dnešek:
snídaně: sladký rohlík s máslem
svačina: byla tu kamarádka s malým, takže Opavia piškoty, křupky, pár lentilek 😀
oběd: smažený sýr s bramborem, zelenina
sváča: právě jsem snědla dva kousky borůvkové buchty
večeře: bude kuřecí čína s rýží
u telky: budou oplatky a možná broskev nebo meruňky 🙂

pippochiara
7. aug 2009

Moj jedalnicek...vcera....
ranajky jogurt+2 suchare
desiata:ovocie
Obed:grilovane kura....
Olovrant:ovocie,nanuk
vecera:chlieb celozrny,salam,syr...
Dnes:ranajky:jogurt
Desiata:ovocie
Obed:bola som na nakupe a proste dostala som strrasnu chut tak som si kupilaklobasku...
obed:klobaska uvarena,chleba a horcica ☹
.....
no a tak je to skoro stale...inak cim menej jem mam pocit ze tym viac priberam...takze jem vsetko ale z mierou

marcela22
7. aug 2009

Marinka, ja som tak zvyknutá, k večeru už nič nejesť, nejako mi to ani nejde dole hrdlom 🙂 Ale je pravda aj to, že keby som si dala ešte niečo napr. večer pri telke tak v momente priberiem...takto som si dlhú dobu udržiavala váhu a ani som nehladovala🙂

Pippochiara, ty toho spapáš ale máááličko. Ale ten pocit že čím menej jem tým viac priberám mám posledné dni tiež, dlho mi váha stále a hoci som nezačala nijako viac jesť ani sa menej hýbať, zrazu to nejako naskakuje..... 😝

marinka
7. aug 2009

Pippo, jéé, tak to by mi nestačilo, jogurt na snídani a ovoce na sváču, to bych do oběda umřela hlady 😀

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

baby tak ja ked som bola tehotna tak som oproti vam fakt malo jedla. mne sa jednoducho vela nedalo, lebo ma to hned tlacilo do rebier a bolelo to. ani hladna som nebola. zato teraz jem viac ako vy 😀

zuzka11
7. aug 2009

jsem rada, ze se to ujalo, jsme kazda jina, tak proste at vime z ceho ta kilca mame 😉

ja se teda taky "priznam" kdyz jsem to rozpoutala, ale dneska jsem tedy zdrave nejedla 🤐 😔

Vcera:

snidane - vzbudila jsem se pozde takze miska jahod
obed - ooobr salat, cherry rajcata, feta syt, oricky a osmazene krevety s balsamikem
svacina - polystyreny v cokolade
vecere - pulka velkeho jogurtu, jahody

Dneska:

snidane - misa bileho jogurtu s jahodama a bananem a lnenym seminkem - pomaha mi to, ehm, chodit na zachudek 😀
svacina - jahody, zele bonbony
obed - stejny salat jako vcera
svacina - meloun, jahody
vecere - houska se syrem, cherry rajcata a pak pulka velke cokolady 😕 😔

Z toho posledniho mam vycitecky, jako ze zdrave to vuuubec neni, ale co nadelam...... 😉

zuzka11
7. aug 2009

Jeste me napada - Andrej a Mirinka - prijde mi to uplne OK......Leo - s timhle pokud tak jis fakt denne vubec nepribiras? 😕 To jsi div prirody a asi te tu dost holek bude "nenavidet" 😀

marinka
7. aug 2009

Zuzi, ty jíš parádně zdravě, ten salát na oběd a hodně ovoce 😵 To já tam mám samé sladké, buchty, koláče 🙄

zuzka11
7. aug 2009

Mari ja bez sladkeho taky byt nemuzu, jsem holt ulitla na ty polystyreny v cokolade a ovoce muzu od zacatku tehotenstvi po kilech, ta snidane je moje kazdodenni, jeste si tam davam rozinky 😉 , a kdyz prsi a chci neco tepleho, tak misto jogurtu je ovesna kase......a v tehle vedrech na klasicke "teple" jidlo hcut nemam, krevety si teda somazim 😀 , ale jinak ne......

Mari - budes si nechavat rict pohlavi nebo stejne jako jmeno bude prekvapko?

marinka
7. aug 2009

Zuzi, no jíš krásně zdravě, to se nedivím, že máš nahoře jen 6,5 kg 😉 Já jsem s Aničkou přibrala osm, ale teď si myslím, že to bude víc..
Pohlaví už víme a jméno máme taky vymyšlené,ale tajíme to před rodinou a vím, že tady nakukují, tak to do pasu napsat nemůžu 😉 Ale do IP klidně 🙂

zuzka11
7. aug 2009

jej, tak prosim napis, budu se tesit! 😀 Tak rodina nakukuje....poskej az ti zkritizuji jidelnicek 😉 😀

marinka
7. aug 2009

Zuzi, no doufám, že mě spíš pochválí, že jím hodně,mně furt všichni říkají, jak jsem hubená, že teď musím jíst za dva - docela to plním 😀

zuzka11
7. aug 2009

Tak to jo 😀 ja tyhle reci nesnasim-jsi tehotna, jez za dva, mam z nich uplne koprivku 😖

marinka
7. aug 2009

Zuzi, no já taky, ale už na to kašlu, s Aničkou mě to hrozně vytáčelo, teď už si nenechám nic nutit 😉

zeleny_cajik
7. aug 2009

jeej, ale ste to rozbehli 😀 tak teda idem aj ja s farbou von 😝

ranajky: tri hrianky s maslom
obed: fazulova polievka, vyprazany karfiol (kvetak), zemiaky, zakusok, kava
olovrant: jogurt a hruska
vecera: grecky salat, jedna chlebova tycinka

plus-minus podobne jem kazdy den, t.j. na obed mam vzdy komplet menu - polievka plus hlavne jedlo(nie vzdy smazene samozrejme), sladkosti max raz denne, vacsinou zmrzlinu, jedavam viac ovocia (hlavne melon) a mam navyse 12 kg. 🙄 a pribuda kazdym dnom...

alexandrah
7. aug 2009

ahojte baby, to co sa tu ujalo - co kto jedol cez den???
no ja som bola dneska kupovat tehu gate, a kupila som XS, mali vela aj za super cenu, lebo take velkosti nikto nekupoval ... no ak zistite, co som dnes jedla ja ... keby som vedela, ze sa to bude skumat ... ale som chuda, zatial ...
inak - ja doobeda nejem, nie som hladna ...
ani neviem kedy, ale do takej 17.00 hod. to boli 2 kukurice a 2 nektarinky, potom 1 zmrzka ... 2 virgin colady (pina colada nealkoholicka ... boli sme s kamoskou v meste), doma zmrzka ... 😖 ale len 1 kopcek, a 1 jablko ...
no asi som to nemala pisat, inokedy si dam aj normalne jedlo ... ale dneska som bola nejak rozlietanaaa...

marinka
8. aug 2009

zeleny čajik, moc pěkný jídelníček, rozhodně nejíš moc, míň než já, takže budeš určitě zadržovat i vodu a po porodu to půjde rychle dolů 😉

alexandrah, no sama vidíš, že to je bída s nouzí, musíš přidat, z tohohle se přibrat nedá 😅 Co takhle pečivo, mléčné výrobky, teplé jídlo?? Hlídala bych si to, i když máš náročný den, takhle miminko nedostane potřebné živiny, bude si to brát z tebe..

alexandrah
8. aug 2009

ahoj marinka - toto bol vynimocny den, ja inak furt jem celozrnne pecivo, aj teple jedlo, mliecne pomenej, lebo som alergicka, varim si, ale priberam v pohode, nechcem priberat viac. keby som jedla, ako niektori jedia normalne, tak by som mala tyzdenne + 2 kila ...staci mi menej, odjakziva ... ale toto bol fakt cudny den, inak prave jem velmi zdravo, aj ked menej, kazdy den ovocia, zelenina, celozrnne pecivo ...teple jedlio ako sa podari ... ked mam navarene...

chechta
8. aug 2009

Fuj co to je za téma 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 když tady čtu 4kg nebo 6.5kg s emi dělá ze mě úplně špatně 😀 😀 😀

cajik na mě nemáš já už mám 13-14kg nahoře. No při prvním jsem za celý těhu přibrala 20kg a asi do 3 měsíců jsem shodila 22kg - takže doufám,že to tak bude i tentokrát. Ted mi příjde že přibírám víc než v prvním a to mám víc pohybu,a lezase furt něco dojídám po malým

alexandrah
8. aug 2009

chcechta - to sa ti ako podarilo tak vela v takom kratkom case schudnut? co si robila??

marinka
8. aug 2009

alexandra, to je dobře, že to byl výjimečný den, i když mi i tak připadá, že se toho přibírání hodně bojíš a jíš dost maličko..Ale nechci ti do toho kecat, já to taky nemám ráda 😉 Hlavně, ať má miminko všechno, co potřebuje 🙂

chechta, já jsem nad tím včera přemýšlela, že taky asi přiberu víc, než při prvním těhu a uvědomila jsem si, že to asi fakt bude tím,že dojídám po malé a taky jsem nucená pro ni vařit, když jsem byla sama doma,tak jsem si namazala rohlík a bylo 😀 No, a paradoxně mám i míň pohybu, protože už kolem ní nemusím tolik lítat, jako když měla třeba rok, většinou jdeme někam ke kamarádkám, nebo na hřiště, kde plkáme a dítka lítají okolo, zatímco při prvním těhu jsem chodila každý den naproti manžovi do práce, to jsem se hodně prošla a chodila jsem cvičit, na to teď nemám vůbec čas..

chechta
8. aug 2009

alexandra - v porodce jsme nechala hned 8kg - pak asi něco byli otoky - v šestinedělí jsem teda pravda němla čas se teba za celý den najíst 😀 , kojila jsem co hodinu apůl - takže úplně vyřízená tak to šlo nějak samo 😀 😀 😀 😀 😀

marinka tak to já mám pohybu dost malej je strašnej drak a furt někde leze a něco vymejšlí - takže se nezastvím - taky chodíme hodně na procházky, ale těhu kila jdou nahoru a to jsem půl těhuproblila 😝 - tak to snad půjde i stejně dolu

pippochiara
8. aug 2009

Ahojte baby...Ako tu citam kolko priberate normalne sa za seba hanbim ☹ ako som uz pisala pri 1: 20kg(ale vtedy som naozaj jedla vsetko co nezjedlo mna)pri druhej 23kg(a to som si davala trochu pozor co jem)a teraz pri tretom(som iba na zaciatku a uz mam 2 kg na vrh...a teraz si davam pozor co jem..pozor snazim sa nejest moc sladke...aj ked teraz na ranajky som zjedla jablkovu strudlu riadny kus a mlieko....ale inak som obmedzila cokoladu a tu ja mam strasne rada...

lea132
8. aug 2009

marcela: no ja ked som nebola tehotna, tak som jedla este viac, teraz sa mi to trosku pribrzdilo, aj ked to tak nevyzera 😅

zuzka: ja som hovorila, ze som nejaka divna, asi mi dobre spaluje alebo co, ale kolkokrat sa aj ja cudujem, ze co to 😀

macalc
8. aug 2009

ahojte..........
Ako tak citam tak ste pribrali poniektore poriadne ja som doteraz pribrala 4 kg a naozaj jem za dvoch tak neviem cim to je ze sa kila nelepia ale sa bojim ze teraz zacnem priberat ako slon 😀 😀 😀 😀 😀

zeleny_cajik
8. aug 2009

chechta, potešila si ma... aspoň niekto sa pohybuje v mojich číslach 😀 ale vydesená som stále... 😅

k.ate
8. aug 2009

lea - jak jsemsi četla to jidlo, jsme na tom podobně 😀 Jen u nás doma se chipsy nevedou 🙂 A s tou hmotností, já mám nad původní váhou teď asi 2 kila 😀 jen mám trošku strach, abych to teĎ nedohnala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre