Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zuzka11
18. aug 2009

Miso - sugesce je svina, ja od te doby, co mi rekla, ze ma G.natlacenou hlavicku dole, tak ji tam snad citim 😀

Jinak hubenour nejsem, fakt, kazdy pri urcite vaze vypada jinak a ja jsem typ na kterem je kazde pulkilo videt....a mam , rikejme tomu - zenskou postavu, nic k zavideni, boky siroke, uzky pas 😒 I kdyz jsem hodne sportovala, tak jsem sice vypadala vysportovane, ale svaly se teda nerysovaly.......

marcela22
18. aug 2009

Zuzi presne si to vystihla - ja som pri tých mojich 55,5kg (pôvodných) vyzerala oveľa "širšia" ako kamarátka ktorá má o 3cm menej a mala o 4kg viac....asi spadáme do jednej kategórie nespravodlivo opticky širších 😀 😀 😀 😀
Ale teraz musíš s bruškom vyzerať veľmi chudunko...

Teraz mi kočky napadlo že si neviem predstaviť že o pár týždňov už nebudem tehotná, ale budem zasa mama-nejako si to zrazu neviem predstaviť, hlavne neviem ako budeme "fungovať" aj s dcérkou a drobčekom dokopy a tak....to nebudem stíhať asi absolúúútne nič a v neporiadku sa stratíme 😒

garicka
18. aug 2009

ahojte dievčatá,

dnes som sa odvážila zmerať si pás a namerala som až 102 cm 😲 a to som od začiatku pribrala 5-6 kg. normálne som sa z toho šokla 😕

marcela22
18. aug 2009

Garicka tak ja som sa teraz naschvál zmerala a mám cm. Koľko si približne mala pred tehotenstvom? Ja okolo 70cm, ale záleží aj v ktorej časti sa meriaš, ja nad pupkom, kúsok nižšie je to určite viac 😀 A od začiatku som pribrala 6,5kg.

zuzka11
18. aug 2009

jej, ja se jeste nemerila, ale uzavirali jsem s Petasem sazky, kolimk to bude pred porordem a on tipuje 104 a ja optimisticky 114 😉

Garic - ve tvem tydnu jsem mela stejne, pak se to stoplo......bud v pohode.......

Marci - chapu, najednou to na cloveka doapdne,vid? U me to bude poprve, takze naprosto nevim, do ceho jdu, co me ceka, jestli to budu umet, jestli to zvladnu.....proste moc otazniku........holky moje, musite tu s emnou zustat a radiiiiit, nebo se po**** 😀

Zrovna dneska me kamaradka strasila, ze se prvni mesice ani nestihnu prevlect z pyzama....tak to abych si honem koupila nejake reprezentativni, co? 😉

garicka
18. aug 2009

ja ani neviem koľko som mala pred tehu asi okolo tých 75... ale neni som si istá...

zuzka11
18. aug 2009

Garic - ted to ber s nadsazkou - ale aspon te budou poustet v metru sednout🙂))Hod nam kdyztak pupik do gakerky, treba "blaznis" zbytecne....ja sama vim, ze si pripadam jako velryba, vricho velke, ale ostatni rikaji ze ne a kdyz s eporovnam s tehulema stejneho tydnu tak fakt ne....prste clovek se vnima jinak......

marcela22
18. aug 2009

Zuzi aj ja som veľakrát počula o tom že čerstvé maminky mali ešte o piatej poobede na sebe pyžamo a nič nejedli atď ale myslím si že ako si to zariadiš tak to máš-teda nemyslím to doslovne, sama som bola prekvapená koľko času treba venovať tomu malému kričiacemu stvoreniu a že človek musí hodne meniť plány a poriadne si rozmyslieť čo je a čo nie je dôležité. Ale vždy som stihla aspoň to prezlečenie z pyžama, trochu hygieny a jedla a dokonca pred odchodom z domu aj celkový make-up. Bez toho nevíjdem ani na ulicu 😅 Neboj sa, určite všetko zvládneš, zo začiatku ide veľa vecí pomalšie ale behom pár dní ani nebudeš vedieť ako sa to na Teba všetko "nalepilo" a kopec vecí budeš robiť automaticky. Ja sa teraz už nebojím toho ako sa budem starať o bábo ale toho ako to pôjde s tou staršou 😝 zrovna nám začalo obdobie vzdoru a niekedy je to strach a hrôza aj keď sme samé a máme kopec času....ale nejako bude 😉
A poradím čo sa bude dať veľmi rada!

alexandrah
19. aug 2009

marceli - moj lekar je super, jemu by ani nenapadlo mi nadavat za vahu, ani by som si to asi nenechala. babo mi odvazili na 3D, bolo uplne v poriadku. hlavne ze jem vyvazene, a maly ma vsetky ziviny. bol uplne ok, najprv sa nechcel ukazat, iba ruka, nohy, penis ... 😉 a az nakoniec tvaricka ...velke oci, velke usta, velky nos ... 😝 😀
ja som mala dneska zase taku grolovanu zivansku u nasich na chalupe, mnam, teraz nespim, nasral ma foter riadne ... mame psa - on ze ho mame vyhodit, alebo do utullku - mame ho uz 8 rokov ... rypal a rypal, ze ked nechcem, mam radsej psa ako syna a podobne ... skoro som ho zabila!!!

zuzka11
19. aug 2009

Ali, dneska te trumfuju 😀 Ale uznavam, ja uz mam za sebou asi 2h spanku a2h marneho prevalovani, ted jsem to uz vzdala......Proc hcce dat pejska do utulku? 😕

Gratuluju k ustepsne kontrole, kolik uz "prcek" vazi? jak ja jsem na ne zvedava, az se nam narodi.....

Marci - diky, v tohle presne doufam....ze behem par dni si to "sedne".....a priznavam 😔 ja jsem taky typ, ktery to sice s malovanim neprehani, ale prece jen, rasenka, pudr - proste jsou to moji kamosi......citit se aspon trrosku upravena.......

Se Sonickou to zvladnete, uvidis......segra nebo bracha ji da v nemocnici nejaky darek a ona bude "velka segra"......ale chapu tvoje obavy........

labradorik
19. aug 2009

ahojte tak ja som pribrala 9 kg,a mesiac po porode mam dolu 16kg 😅

susisus
19. aug 2009

labradorik - NESTRAAAAAŠ ☹ Prečo si schudla viacej? Ja by som strašne chcela keby na mne niečo ostalo 😒

marinka
19. aug 2009

sussius, to jsem chtěla taky a houby 😅

zuzka11
19. aug 2009

ja budu rada, kdyz pujde vsechno, vic nemusi...a aby se to jeste zpevnilo samo 😀

susisus
19. aug 2009

🙄 😠

zuzka11
20. aug 2009

Zdravim vsechny tlustosky a hubenourky! 😀

S jidelnickem se dneska ani vcera nepridavam vcera uplne atypicky - dostali jsme poukaz na 5ti chodovou veceri, tak si umite predstavit....a dneska je zase odlehcovaci, neb jsem naprana jeste ze vcera 😉

Jinak vedro, vedro, vsechny jste urcite na koupalisti....ja si byla vyzvednout matraci do postylky pro Gyroska a ted jdu na chvili "narovnat zada" 😀

Ale vy jidelnicky pridavejte, at mam prehled! 😀

marcela22
20. aug 2009

Alexandra tak supeeeer že sa chlapček znova potvrdil 😉 A aj že sa tak pekne ukázal. Ja som bola na 11UZV a ani raz mi malinké neukázalo tváričku.... 😝 to bude teda prekvápko nad prekvápko 😀
To s psíkom je mi ľúto, ale prečo ho chce dať preč? Kvôli malému? Ja som sa tak bála v prvom tehu že kde dám moje morča ktoré už má 6rokov - a mám ho v akváriu v obývačke, bála som sa či to dieťatku nebude vadiť. A nakoniec to bolo a je super, malá sa vie pekne správať k zvieratkám a nikdy nebol žiadny problém ohladne alergie atď. mali sme asi aj šťastie, no... 😝 Ale samozrejme ho nemôže chytať, iba keď som pri tom a hneď ju umyjem a tak...ale kým dieťatko nie je alergik tak myslím že to vždy ide aj so zvieraťom.
A tiež musím pochváliť svojho doktora, je super 😅
No a horko je desné ale zajtra s amá tuším schladiť tak dúúúúúúfam...len nech to nie je moc, hcceme ísť na nákupy a tak...tak aby nám hlavne dážď nepokazil plány...

Zuzi aj ja dúfam že nejako to zvládneme (veď aj budeme musieť 😒 ) ale naozaj sa aj dosť bojím. Ešte k tomu na jar začneme stavať domček takže budem na drobcov sama...ale aspoň budem vo forme 😀
No a tiež musím byť za každú cenu aspoň ako-tak upravená, dokonca ja v pôrodnici som sa malovala a budem sa aj teraz 😅

Labradorik no super dietka to dieťa, čo? 😀 😅

No a teda skúsim jedálničky včerajšok a dnešok....

Včera:
raňajky: chlieb s maslom a slivkovým džemom, káva s mliekom
desiata: malinký kúsok chleba s nátierkovým maslom - nechala malá🙂
obed a olovrant: tak nejako v kope, mala som návštevu, tak dva chlebíčky, niekoľko čipsov a dve sušienky (hanba!)
večera: polievka (mäsovo-zemiaková), hrozno

Dnešok:
raňajky: celozrnný rožok s jogurtom, káva s mliekom
desiata: nestihla som, musela som rýýýchlo variť (svokra rozhodla 🙄 )
obed: dusené mäso s ryžou, rajčina, paprika, 6 sušienok
olovrant: melón, kúsok nanuka po malej
večera: uhorka s kyslou smotanou (teraz ešte dojedám zvyšok tej smotany)

Váha sa drží na +6,5kg

A musím sa pochváliť - odkedy mám lieky proti krčovým žilám, tak mám o niečo krajšie nohy 😅 😀 😀 😀 A hlavne menej bolia....

zuzka11
20. aug 2009

Ahooooj Marci!

Konecne se tu nekdo ukazal.....ostatni holky jsou bud na koupaku nebo zalezle nekde ve stinu, ani pocitac nezapnou 😀

Tak svokra rozhodla, ze se pozve na obed? 😉

marcela22
20. aug 2009

Zuzi ja so svokrovcami bývam v jednom dome 😝 Je normálne že varievam, donedávna to bolo tak že sme sa v podstate striedali-dohodli sme sa vždy popredu ktorá a čo budeme variť...lenže odkedy mi doktor nakázal "kľudový režim" tak si zmyslela že mám variť takmer každý deň. A to samozrejme všetkým, čiže 5dospelých a jedno dítko. Tak to vyzeralo niekedy tak že ja som vstala ráno o siedmej s malou, potom sme na hodku a pol išli von a potom som rýchlo doma varila obed, aby som ho stihla dať ešte malej a dala ju spať. Potom umývam riad, sama obedujem, ako tak upracem a za chvílku malá vstáva....no a svokra príde o pol tretej z roboty, ľahne si, dve-tri hodinky si pospí, potom niečo spraví a o deviatej ide spať znova...nemyslím si že to robí naschvál, ale niekedy jej mám plné zuby....asi ako každá svokra vie byť riadna príšera. Ale zasa sú aj dni keď je úplne super....tak či tak sa však hrozne teším až postavíme domček a budeme bývať sami...ona totiž keď má "dobrú náladu" tak mi povie že mám oddychovať a navarí poobede k ďalšiemu dňu, ale na druhý deň je to zasa inak....
Jee to je super mať sa komu posťažovať 😀

Vy asi bývate sami, čo?

zuzka11
20. aug 2009

Marci, my bydlime sami.....jsme z Prahy, nasi teda taky v Praze , ale cca 20min autem a tchanovci na Morave....jsou super, strasne si rozumime, ale meli jsme jasno, ze s zadnymi bydlet ne.....nastesti se to podarilo....u tebe je to jen otazka casu, tak vydrz! Pak si to budes strasne uzivat!!

Ale varit skoro kazdy den pri klidovem rezimu a malem diteti - to je teda "klidovy rezim" jako blazen 😝 Nastesti uz jsi 31tt..........Marci, jak jste vybirali jmeno - Sonja? Moc hezke.......Shodli jste se s manzelem hned?

marcela22
20. aug 2009

Zuzi, aj ja sa stále utešujem tým že je to len dočasné, síce ešte to pár rokov asi potrvá keďže sme ešte ani nezačali stavať ale predsa lepšia vyhliadka ako keby to bolo "navždy"...zajtra napr. variť nemusím, ale budem mať na obed párok...neviete niekto nejaký recept ktorý obsahuje párky a aj tak je zdravý? 😀 Inak mám naň chuť ale moc výživné to nie je....
Na meno Sonja som natrafila náhodou nejako v telke, asi v nejakom seriále 😅 Najskôr sa mi to zdalo "zvláštne" a ani som ho manželovi nespomínala, skôr sme premýšlali nad Agátkou, potom Jasmin, Camila (to sa mi páči doteraz ale je ich tu už dosť), Amanda,....ale stále som cítila že to nie je "ono"...jednoducho som chcela dať meno ktoré nikto koho poznám nemá a zároveň nie je úplne "uletené" a Sonja bola "to pravé" 😉 Manžel v podstate súhlasil hneď, aj keď si myslím že už nemal náladu argumentovať a odporovať mi 😅 😀 Ale presne si pamätám na ten deň, keď som mu to meno spomenula a on povedal "tak to bude Sonja"...a odvtedy sme to už našťastie nezmenili 😀
No a teraz som tiež veľmi dlho hľadala meno ktoré by bolo v podobnom duchu, našťastie som našla...ale iba pre dievčatko, pre chlapčeka to bude také "bežnejšie"....ale to len preto lebo všetky čo sú trochu "iné" sú zároveň pre chlapca také čudné, čo sa týka zdrobnenín a výslovnosti atď.
Ak by si bola veeeeľmi zvedavá tak Ti tie mená napíšem do IP 😉

zuzka11
21. aug 2009

Dobre ranko!

Marci, jsem hooodne zvedava, napises? my porad jeste vybirae, teda jeden favorit je, ale porad rikam P.,ze bychom si mohli "konstruktivne sednout" a zamyslet se, protze z nas padaji takove blbosti, jako Barack, Fíkus, no porste si z toho vzdycky zacneme delat srandu a k nicemu nedojdeme 😀

jooooo, tak parek uz jsem dlouho nemela 😀 A zdravy parek? leda by byl vegetariansky nebo bio, v salatu, nebo bys ho źe salatu dala pryc - pak bude snad to jidlo zdrave 😀 Ale zase, jednou za cas.......

Leus, Ali, Mari - kde jste kocky? 😕

marinka
21. aug 2009

Ahojte kočky, už jsem tu 😀

Zuzi, včera jsme byli celý den pryč,tak jsem nestihla nakouknout, byli jsme u mojí babičky a tety a byla to paráda, Anička si polítala na zahradě, já jsem si odpočinula a dovezla jsem si hromadu domácí zeleninky a pytel vlašáků, z těch mám největší radost 😵 Jinak vidím, že se zatím držíš, to je dobře 😉 No a můj jídelníček včera:

snídaně: šáteček s čokoládou
sváča: nic
obídek, sváča a véča dohromady na návštěvách: 2 ks domácího ovocného koláče, 2 ks melounu, domácí korbačíky, 2 ks úžasné domácí pizzy, několik kuliček hroznů a jahůdky
doma: jablíčko

marinka
21. aug 2009

A váha už 14 dní stejná, + 4 kg, ale ono už to o toho půl kilečka skočí co nevidět 😉 😀

zuzka11
21. aug 2009

Mari ahooooj! To jsem rada, ze tu jsi! 😉

A pizzu jsem vcera delala taky! Domaci korbaciky musi byt uzasne..........Co mate holky v planu dneska? Vcera se A.vylitala.......jake mate vubec pocasi, zase vedyrko?

zuzka11
21. aug 2009

Jinak, mas pravdu, drziiiim🙂))A je mi fajn, nic mi neni.....a "kluci" se spolu domluvili, ze G.prijde az po prestehovani, tak jsem klidna 😀

marinka
21. aug 2009

Zuzi, dneska to vypadá zase na vedro, včera byl pěkný pařák, ale na zahradě bylo super, mají tam hodně stromů, tak jsme seděli ve stínku.. Na dnešek ani moc plány nemáme, uděláme si poklidný den, o víkendu toho zase bude hodně 😉 Dopoledne musím pouklízet a budu péct štrůdlíky..
Tak to je super, že se kluci takhle domluvili 😀 😀

lea132
21. aug 2009

Caute kocky, vy ste toho ale popisali 😀

Tak hlasim sa s + 8 kg 😀

Ako znasate tieto tepla? Mne to uz ide nejak na mozog, chodim sa chladit na zimny stadion 😅

zuzka11
21. aug 2009

Uf, uf - to vedro....ale snad se ma malinko ochladit.....gratulace k 8kg, pro tebe uspech jako hrom! 😀

ja ted jedu do mesta na frapuccino, potrebuju zchladit a nic lepsiho neznam 😀

nikush4
21. aug 2009

ahojte🙂 tak ja sa hlasim.. do 18tt som pribrala od zaciatku len 1,5kg a dnes som sa vazila a zrazu tam vidim o dalsie dve kila viac.. za tyzden 😵 ...baby a ako je to u vas s tatarkou a takymi jedlami? lebo mne ako som tehotna strsane ide po chuti tatarska omacka.... neustale mam na nu chut aj spolu s vyprazanym syrom.. bohuzial.. som prestala mat uplne chut na zeleninu a ovocie a idu mi len same nezdrave mastne vyprazane a majonezove jedla 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre