Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

jaul
10. máj 2007

Jo a podotykam, ze kamoska vubec netrpela nevolnostma! Jeste zjistim, kolik pribrala v druhym tehu 😉

escada17
10. máj 2007

paaani, jaul, vidim, verim, ze je vsetko mozne, ale ja by som sa bala len tak malo pribrat. Moja mamka priberala malo, 6 kil pri sestre napr a mne sa to zdalo neskutocne malinko..

escada17
10. máj 2007

este aspon to je spravodlive, ze casto silnejsie zeny aspon tolko nepriberu...

certica
10. máj 2007

jaul, tak nevolnost som si tiez nezazila ani raz.
snad sa mi to vsetko nezuroci pri druhom 😲 😀

escada17
10. máj 2007

certica, no ja prve tehu uplne super, toto druhe...😉 8 tyzdnov mi byvalo zle od rana do 11 vecer...niiiic moc, tak hadam, ked raz bude tretie, tak nebude este horsie 😕

jaul
10. máj 2007

certica: No, ale nezvracet a pribrat neco kolem 3 kg - to je teda zvlastni 😎 To teda nevim, jak to delala!

klararas
10. máj 2007

terezkaaa: nic si z toho nedělej, u mě si taky nejdřív říkali, že to je hypotrofie, ale bylo vše OK. Sice měli nižší porodní váhu 2500g, ale o to lépe papkali. Nakonec zjistili, že to je genetický. A te´d náš klučina bude prý míti min. 3500g

mucha_alex
12. máj 2007

Ahojte, ja som zacala pocitovat prve problemy s palenim zahy v druhom mesiaci, nakoniec sa to s vracanim vystupnovalo tak, ze som bola tyzden v nemocnici, co som v sebe neudrzala ani vodu. Podla ultrazvuku som v 20tyzdni a skoro kazde rano zvraciam...a ked nie rano tak pre istotu vecer. Niekedy je to fakt velmi vycerpavajuce. A ked sa k tomu prida, ze 3-4 krat idem v noci na WC, tak som rada, ze moje 12-hodinove smeny v praci vobec prezijem...
Vedeli by ste mi poradit nieco na palenie zahy okrem kakaa, mlieka, sus. sliviek?

mucha_alex
12. máj 2007

A zabudla som sa vyjadrit k jadru veci. Pred tehotenstvom som vazila cca 74 kil a teraz mam 76. Ale ja to pripisujem tomu, ze predtym som pravidelne jedavala denne 100-200g cokolady a v tehu zjem max. 1 keksik aj to mi je potom spatne...To, ze nepriberam moze byt sposobene aj tymto? Zase na druhej strane nevyzeram na to, ze by malinke trpelo hladom, zatial si ma z coho brat 😉

luciakorky
12. máj 2007

Alex, mna ked pali zaha alebo mam kyselinu, tak si davam mlieko ma hned ma to prestane. Vacsinou ma pali v noci, ked zjem vecer nieco sladke 😝 Ale chvalabohu, uz som ju davnejsie nemala 😵
Neviem ti poradit okrem mlieka nic, ale viem ze su aj nejake zuvacie tabletky, skus sa opytat v lekarni.
JA som pred tehu vazila 55 kg, niekedy v lete aj 53kg, takze som bola taka susienka 😀 A teraz, ked sme v 33tt, uz mame 68kg. A to si davam pozor co zjem. Je pravda, ze na zaciatku tehu som vobec nevracala, nebolo mi vobec zle, tak to aj z toho. Dufam, ze to priberanie sa nejakych sposobom zastavi, sice nie je to az tak strasne vidno,lebo som dost vysoka, ale aj tak. Robi sa mi celulitida, myslite,ze mi to zostane aj po porode? 😔

mucha_alex
12. máj 2007

Luciakorky: No mna vacsinou pali zaha rano, ked sa zobudim a to skoro kazde rano vraciam, no vcerajsi vecer to trvalo asi tak 3 hodiny a dnes rano asi 3,5 hod. ..Mne sa zacali robit strasne strie na vnutornej strane stehien, na krizoch - na chrbate a na prsiach...niekedy mam pocit, ze je umenie kupit si nejaku podprsenku, ktora bude sediet...

bzuco
12. máj 2007

mucha-alex
na záhu vyskúšaj banány - pri 1. tehu mi neskutočne pomáhali
teraz ma záha ešte našťastie netrápi, ale ak začne, banány to istia 😉

mucha_alex
12. máj 2007

Bzuco: Dik, akurat tu mam nejake po ruke 🙂 Tak uvidime, co to urobi rano,h adam pomoze🙂

bzuco
12. máj 2007

skús niečo vyčítať aj tu, možno tam nájdeš nejaké dobré rady
http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?t=29442&s...

mucha_alex
12. máj 2007

No teraz ma napadlo, ako som si tu stranku otvorila, ze este pred tehu som uzivala Maalox, lebo mam uz davnejsie tieto problemy...no teeeda...si mi pomohla, diky 🙂

bzuco
12. máj 2007

som rada
nemáš za čo 😉

mucha_alex
12. máj 2007

No viac by ma zaujimalo, ci s tym budu problemy az do pôrodu a taka otazka...Je pravda, ze ked su problemy so zahou a zarasta brusko chlpkami, tak to bude vlasate dievcatko?

bzuco
12. máj 2007

no to ti neviem
ale ja som mala malú vlasatú poriadne
ale zasa sestra mala tiež v tehu záhu a maličká má doteraz hlavu ako koleno 😀

luciakorky
12. máj 2007

Alex, to nie je asi pravda,lebo aj mna palila zaha a budeme mat chlapceka 😵 Ale to ze bude vlasate babo,to mi vedali tiez ked som pila mlieko ze mam kyselinu 😀

lucim
13. máj 2007

ahojteeee, vidim zevas trapi zaha, mne zle nebyva, zatial, nastastie.
robim v lekarni, tak radim : kupte si homeopatiu Gastrocynesine. Kamoske co trpela neskutocnou kyselinou ku koncu tehotenstva velmi pomohla a aj ja to mam uz kupene. a uz raz uspesne odskusane. 🙂

mucha_alex
13. máj 2007

Lucim: Aj ja mam doma gastrocynesine ale na letaku pisu, ze sa to ma papat po jedle a mne je zle pred jedlom, takze by to asi nemalo taky efekt...

mucha_alex
13. máj 2007

Bzuco: No aj ja aj moj Tomasko mame huste vlasy, takze tipujem, ze ich nebude mat par 🙂

mucha_alex
13. máj 2007

luciakorky: Aj ja obcas pijem mlieko, ale nie vzdy to zaberie...

mucha_alex
13. máj 2007

Baby: Mna by este zaujimalo...je nieco pravdy na tom, ze: Ak zena papa vela sladkeho bude to dievcatko a ak slane, tak chlapcek? Alebo: Ak mas v tehu krajsiu plet bude to chlapcek a ak "skaredies" tak dievcatko?

luciakorky
13. máj 2007

Mucha_alex: ja som to tiez pocula a mysim ze je to pravda s tou pletou. Ja cakam chlapceka a neskutocne sa mi vycistila. Vsetci hovoria ze som opeknela a ze mam krajsiu plet, tak asi nieco na tom bude 😀

mucha_alex
13. máj 2007

luciakorky: No ja som na zaciatku opeknela. Potom som dostala nejaku chripku alebo co a urobili sa mi flaky po celej tvari. Postupne mi to zmyzlo a teraz ako vyslo slnko, zase sa mi vyhodili flaky...tak ja neviem...

luciakorky
13. máj 2007

Muca_alex: Podla mna budes mat dievcatko 😀 DAj potom vediet

mucha_alex
13. máj 2007

luciak...: Myslis? A tak tuzobne cakam chlapceka, lebo v nasej rodine ich je nejako poriedko, a k tomu ma, dve sestry.. 😒 Ale no, hlavne nech bude zdrave...Jasne, vsak mozno 25/05 mi to povedia. Idem znova na vyvojove chyby, lebo teraz nevideli este vsetko, tak uvidime

bzuco
13. máj 2007

alex:
pri prvom tehu som mala pleť strašnú, vyhádzala sa mi nejaká lišaj alebo čo, mala som to až na krku 😖 a mám dievčatko, ale zasa sladké mi vôbec nešlo na chuť, dokázala som prežiť na popcorne 😀 a to riadne slanom,tak...

teraz mám pleť ukážkovú, tak uvidíme, či to bude chlapček 🙂 a chutí mi aj sladké aj slané, ale to slané o trošku viac 😝

mucha_alex
13. máj 2007

no ked to zoberieme takto...pred tehu som jedla jednu az dve 100g cokolady denne, nemohla som bez toho byt. A teraz iba same slane, slane, slane a popcorn 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre