Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

alexandrah
5. okt 2009

kocky, este som mala struhanu mrkvicku a hrianky s cesnakovo-syrovou pomazankou (2ks), tot asi vsjo na dnes ... (podla toho kedy zaspim, ci si este nieco nedam tak o 1 v noci, ale ked budem spat, tak nie... 😵 ). co vy vsetky dneska?? ja idem zajtra do mesta dokupit este posledne listky (balet a filharmonia,), a nejake knizky co vysli (napr. taka "klasika" ako dan brown novy ... a masaz zajtra, uz ma vsetko boliiiiiiii, to potrebujem!!!!!! dneska dokonca dosli zamerat to zrkadlo do kupelne. my sme sa nejak flakali od kedy sme sa nastahovali (mame tu len nevyhnutny nabytok, typu 2 sktrine, postel, a gauc, ostatne pozicane a tak z chalupy ...), a teraz dobiehame aspon dalsie nevyhnutne (napr. v celom byte ziadne zrkadlo ... co chudak muz ked sa holi, tak drzi v jednej ruke take male, a v druhej ziletku ...). no ale mame kniznicu!!!!!!! este tam potrebujeme stol, hehe 😵 (ale uz ho vyraba ten stolar!!!! 😉 )

marcela22
5. okt 2009

Ahojte tak som bola dnes v poradni, znova idem o týždeň, ale až v stredu lebo sestričke sa zdalo že na pondelok má toho doktor už veľa 😅 To už pôjdem k svojmu naposledy, ešte som ho ukecala nech môžem, tak si ma nechal🙂
Malinké má okolo 3200g, prietoky v poriadku, aj ozvy, krček ešte drží. Takže ešte asi nič...
Dnes ráno mi tá sprostá váha ukazala +10kg neporazilo by Vás? Nejako mi začala tá váha hrozne stúpať, keby som teraz ležala ako by som mala tak sa stihnem vyškrabať aj na 20kg asi... 😠 Nezmenila som stravovanie ani pohyb, proste nič a behom týždňa kilo hore, predtým tiež...už je mi z toho smutno a keď idem niečo zjesť tak je mi až zle pri predstave že možno zas priberiem ☹ Celé tehu sa tak pekne držím a teraz sa to na mňa lepí dvojnásobne ☹

No a napr dnešný jedálniček:
raňajky: jogurt a dva kúsky čerešňového koláča, káva s mliekom
desiata:pol rožka (čerstvý, tak samotný🙂 )
obed: vývar s rezancami, trocha dusenej kyslej kapusty s krajcom chleba, potom jeden croisant
olovrant: 1 kúsok čerešňového koláča
večera: 1 malá zapekaná bageta

Včera som mala ráno jogurt s rožkom, na desiatu kúsok koláča, obed vývar s rezancami a kapusta so zemiakmi, potom ešte dva kúsky koláča a na večeru krupicová kaša s jablčkom-nechala som sa inšpirovať Marinkou a je to fakt moc dobréééé🙂

No tuším fičím na sladkom...že by tam tá rastúca váha??? 😅

Asi začínam byť tiež chorá, je mi nejako čudne...

Ywone a čo malá? Aj ja som zvedavá. A ako je Tebe?

Alex tú hrianku so všetkým by som si hrozne dala! Dúfam, že dnes budeš spať lepšie!

Joj baby toľko som Vám toho chcela napísať a teraz mi všetko vyfučalo...tak zajtra snáď doplním🙂 Dobrú nocku🙂

ywonnee
6. okt 2009

ahojte kocky dnes to tu nejako cely den nefungovalo,od rana som sa snazila prihlasit... 😠

Marcelka ja sa citim uzok len mi nejako skoro zacalo tvrdnut brucho.... mam niekedy silne bolesti,vaha stale stoji a nejako sa mi stale zvacsuje brusko a stensuju nohy 😅

alex a marcelka mala sa ma uz lepsie,ma anginu ale nastastie nie hnisavu,horucka jej ustupila ale nemala dobre vysledky krvy... predpisala jej 3 druhy vitaminov,mysleli sme si ze je to uz za nami ale vratilo sa to a imunita sa jej stale viac a viac oslabuje... uz sme vypisali papiere na predlzenie RD a podali ziadost na ZTP tak uvidime... ale drzi sa dobre uz aj celkom papa len je strasne protivna a stale len rozkazuje a krici na nas.... odkial to ma to neviem,som s toho trosku vedla,ved uvidime chodime aj k psychologicke kvoli ex tak hadam nieco vyhutame ako na nu...
moj vcerajsi jedalnicek:
ranajky: acidko,rozky,kava s mliekom
desiata: cesnakovy korbacik v meste
obed: vyvar s rezancami a tekvicovy privarok s koprom- konecne 😝 a 3 krajce chleba a masova rolada k tomu
olovrant: hrusky a 3 jablka
vecera: privarok a 3 krajce chleba

dnes som vstala az o 11:30h takze som stihla len kafe a hned do obchodu..
ked som sa vratila drahy mi uz nachystal hrianky s cesnakom a syrom a vela vela zeleniny a hanassaki caj
obed bol od vcera a teraz vari kuraci perkelt na smotane a domace halusky.... mnam ... tusim ma prekvapuje aky je sikovny kuchar

ozaj napadlo ma ze ja mozno preto tak vela nepriberam lebo pijem kazdy den 1l caju hanassaki... je to v podstate na chudnutie ale v slabom mnozstve sa to moze uzivat aj v tehotenstve a je priaznivy na dojcenie... pri malej som ho pila a bolo vsio ok... doki povedal ze ho pozna a pozna aj vela mamiciek co ho piju a maju tehotenstvo v poriadku a su zasobovane mineralmi a precistuje im to organizmus...

ywonnee
6. okt 2009

tu je link kde som o nom nasla ako take info
http://www.biosen.sk/index.php?main_page=produc...

ywonnee
6. okt 2009

a tu je viac info dufam ze to tu mozem pridat
http://novyobchod.ekokvalit.com/product_info.ph...

alexandrah
6. okt 2009

marceli - ja mam tiez uz 55 kg, som si povedala, ze by som si mala vstupit do svedomia, cize + 9!!!!!!! uz sa zmierujem s tym, ze ked to bude cca + 13, este aj tak dobre ... ja dneska v noci nocne mory, najprv sa mi narodilo nejake dieta s polamanymi nohami, potom hadka s nasimi a sestrou (v sne), zobudila som sa uplne unavena, opuchnuta tvar, flakata, po cca 10 hod ... no peklo, rozhorucena .-.. potom som si dala jablko, zelezo, a kavu (prvu v tehu), a hned som to aj vsetko pekne krasne vyvratila!!!!!!§§ takze den sa super zacal ...potom som ale bola v meste, a na masazi - pomohla, aspon na - 2 dni?? snad na dlhsie ...takze dneska: 2 pirohy, kelovy privarok, ... to je zatial vsetko ...

pucik
6. okt 2009

já přibrala v těhu 21 kg a to jsem jedla hodně zdravě a málo, míň než před těhu, doktorka mi dokonce vynadala, teď se mi podařilo teprve po 1,5 roce shodit a mám o 5 kg méně než před těhu,takže můžeme vesele navázat s druhým prďolou
🙂 😉

marcela22
7. okt 2009

Ywone no teda, dúfam, že malá bude čoskoro v poriadku. To som nevedela, že má až takéto zdravotné problémy. Snáď to bude čoskoro lepšie, drobček malý a už takéto problémy... ☹
Tebe nevadí keď si dáš Acidko a kávu? Ja som to radšej nikdy neskúšala, ale viem že mnohých to "naháňa" 😅 Ale jogurt a kávu znesiem, tak asi by som aj túto kombináciu...
O tom čaji už som niečo počula, jedna moja známa ho pila, ale neskúšala som...možno po pôrode 😅

Alex, mne tá váha uplne blbne v poslednej dobe, každý mi hovoril ako ku koncu nebudem priberať a ja priberám trikrát viac ako doteraz...ale keď sa meriam tak tie kilá nemám nikde! Stále rovnaké rozmery v cm a kíl navyše až-až! Ja teda dúfam, že už sa to zastaví, ja nechcem viac ako 10kg a ani ich nepotrebujem je to tak akurát...no ale uvidíme, ako ti pôjde ďalej nech robím čo hccem pribúda to a hladovať sa mi nechce 😝 A samozrejme sa ani nechystám...
Tiezlé sny sú potvora, mne sa túto noc snívalo že som skončila na vozíčku, fakt príjemný sen 😠
Pirohy by som si dala!!

Pucik, keď sa zbláznia hormóny tak sa človek môže aj na hlavu postaviť, že? Ale nakoniec našťastie každé deko stojí za to 😀 😉

Môj dnešný jedálniček:
raňajky: pol rožka s Perlou, pol papriky, dve rajčiny, káva s mliekom (mala som väčšiu večeru tak som sa ráno trochu obmedzila)
desiata: nestihla som
obed: rizoto s červenou repou, sójová tyčinka
olovrant:teraz s malou trocha slaných chrumiek 😅 ale idem si dať niečo mliečne
večera ešte neviem

No a v poslednej dobe mám stále chuť na jogurty a termixy a spol a práve teraz ku koncu by sa malo vraj mliečne obmedziť aby s anepriberalo. ale žeby to bolo zrovna z toho????

alexandrah
7. okt 2009

marceli - daj si co si telo pyta, podla mna sa neda povedat, ze z coho sa pribera alebo nie, inak, mozno ti pribera babatko, a plodova voda, tak mozno to kilo je tam. dneksa mi risko tie sny vynahradil, snivalo sa mi o nom, ako o novonarodenom babatku, videla som ako vyzera, kukadla velke modre, aj som ho citila uplne akoby bol pri mne, hladila, boliekala, vobec neplakal, bol naadherny, uzasny!!!!!!!!!!! takychto snov by som prijala viacej!!!!! no sak to, ze teraz, ked som rozjedena sa ani mne nechce obmedzovat, hroza ... ja dneska: hruska, jablko, dzus, polievka, 1 kukurica, teraz este jem 1 piroh. vecer ideme do divadla - amadeus - v snd. tak snad to moja chrbtica vydrzi, vcera bola ok, lebo som bola na masazi, jak mi dobre padla!!!!!!!!

miracko
7. okt 2009

Caute nemam cas vas cele citat ale k tomu priberaniu, u mna to bolo skoro nic a posledny mesiac, som priberala pomaly 3 kg za tyzden, takze za tehotensto som pribrala 4 kg a za 9. mesiac 12 kg, no a otehotnela som 3 mesiace po porode znova a presne sa mi to zopakovalo, najprv nic a potom bac, znova posledny mesiac 12 kg, nie je to bohvieco ale uz posledny tyzden som na poradnni aj zaklamala ze som nepribrala 😅

nanika
8. okt 2009

Mliecne je ok, ale nie vacsie mnozstvo presladeneho, plnotucneho a smotanoveho. Ale co, v tvojom pripade, ked mas porod za dvermi by som sa na to vykaslala a papkala, co mi chuti a hotovo 🙂

vefi89
8. okt 2009

ahojte, ja som zatial v piatom mesiaci, a pribrala som 8 kg. a tiez sa stravujem normalne a v norme. Pred otehotnenim som mala 58 kg a teraz mam 66. Ale teraz ako vyzeram sa mi to paci viacej, takze keby som takto ostala by som bola aj rada. na svoju vysku aspon nebudem vyzerat ako kost a koza 🙂 😀

marinka
8. okt 2009

Ahojte holky,
tak se ozývám, že žijeme 😵 😵
Alex, Marcelko, netrapte se tou váhou, papkáté krásně, teda podle mě spíš málo 😉, takže jestli jdou kilečka nahoru, tak to tak prostě má být a nemůžete být v těhu přece na light johurtech a zelenině 😉 Mimíška potřebujou živiny a vitamínky a po porodu to půjde dolů, že to nebudete ani stíhat sledovat 😀 😉
Marcel, nakopak, teď na konci těhu ti mimčo tahá z těla vápník víc než kdy jindy, takže jogurty určitě papkej!!
Já zítra začínám 34 tt a váha nahoru neleze, teď ráno přesně 53 kg, takže + 6 kg..Ale o víkendu nás čeká narozeninová oslava, Anička má dneska 2 roky 😵 😵 😵 , tak bude dort a spousta dobrotek, tak se budu činit, ať vám příští týden můžu nahlásit váhový přírustek 😀 😵

Včerejšek:

snídaně: dva kousky štrůdlu
svačina: nic, byly jsme venku
oběd: zelíčko s kapustovým závitkem a opékaným bramborem od tchýně (moc dobré!)
svačina1: chlebík s marmeládou
svačina2: chlebík s vajíčkem 😀
večeře: asi 5 šveskových knedlíků s tvarohem a cukrem
u telky: tři oplatky

ywonnee
8. okt 2009

ahojte kocky vcera som namala cas ,mala som doma upratovaci den, zabijali sme este barana a oberali poslednu urodu a vecer som rovno odpadla... vcerajsi jedalnicek:
ranajky: 4 rozky s horcicou a sunkou
desiata:hruska
obed: vyvar a perkelt s haluskami
olovrant: keksik
vecera: vyvar a 3 hrusky
no a samozrejme zas vela vela tekutin... vcera som bola vynimocne stale hladna.... tak som sem tam dzobla do slnecnicovych jadierok...

Marcelka ja si tiez myslim ze by si mala jest to co sa ti ziada ved uz si na konci a naviac mimko teraz vela pribera asi aj preto Ti ide veha hore.... ved to uz mas za par a ja verim tomu ze pri dvoch slnieckach to raz dva supnes dolu... Co sa tyka malej ma to od narodenia, same alergie a oslabenu imunitu aj ked nechapem preco,zdravo som sa stravovala cele tehu a kojila som ju 10 mesiacov a to som si ozaj davala pozor co zjem... no neviem... ale nieje to az take strasne... je dooooost velmi ziva a nadherna 😀 na to ze ma teketo starosti... akurat lezi pod paplonom a prska a stale nieco pyta.... vyuziva ze je chora potvorka moja mala...

Marinka mi tiez coskoro budeme robit oslavu, mala bude mat buduci piatok 3 roky a nevlastna dcerka mala pred par dnami 12 rokov tak bude velka rodinna oslava... dufam ze moja rodina dorazi lebo jedny su z Wiedne, oco z Martina, segra od Martina dalej a mama z Popradu.... hehe bude sranda 😀 😀 😀

tak sa tu zatial majte ja idem pozehlit a nieco dobre uvarit z toho barana... 😝

marcela22
8. okt 2009

Alex, tak to bol krááásny sen! Mne sa tak ešte na začiatku tehu snívalo, že sa mi narodil chlapček a bol krááásny! Ale sestričky mi v tom sne nedovolili dať mu meno a nazvali ho Erik 😀
A ako bolo v divadle? Chrbát poslúchal?

Miracko, nestraaaaš 😅 😕 😀 No dúfam, že to už nestíham toľko začať priberať 😝

Nanika aj ja si niekedy poviem že už by som na to mohla kašlať a jesť koľko s ami zachce, ale zasa na druhú stranu je mi to trochu ľúto, lebo som sa celé tehu "držala" na celkom fajn váhe a teraz ku koncu to nejako naskákalo...to vieš som sa tešila aká budem "štíhlounká" po pôrode a zrazu bum a mám skoro 10kg ani neviem ako 😠 Ale aj tak papám na čo mi príde chuť, dokonca som si dala aj trochu slaniny predvčerom s manželom a to ja inak jem tak dvakrát za rok...takže o obmezovaní sa nedá hovoriť 😅

Vefi keď si vysoká máš výhodu, tam sa toho stratí 😅 😀 A koľko si pribrala v predchádzajúcich tehotenstvách? Ja v minulom 14kg...a mala si nejaký rozdiel keď si čakala chlapčeka a keď dievčatko?

Marinko, ahojky, už som skúšla atú krupicovú kašu s jablčkem a je fakt moooc dobrá 🙂
U toho mliečneho určite zostanem, len to je zaujímavé ako si to telo vypýta, pretože posledné týždne sa idem "zabiť" po mliečnych výrobkoch...ale vyberám si najčastejšie tie stredne tučné, teda nie nízko ani plnotučné, ale také "akurát". S tým že by sa mliečne malo obmedziť teraz ku koncu - to som niekde čítala, neviem či nie v knihe o matke a dieťati...preto mi to tak napadlo že asi priberám z toho🙂
Tak to želám Aničke všetko najlepšie ku krásnym narodeninkám, hlavne veľa zdravíčka a šťastíčka a zdravého, poslušného súrodenca 😉
Dúfam, že na oslave Ti nabehne aspoň pol kilečka, čo by bolo u Teba straaašne veľa 😀 😀 😀 Ale už Ti chýbajú len 2kg do mojej pôvodnej váhy, to si dobrá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ywone, tie tvoje 4 rožky ma dostali 😀 Toľko som naraz ešte nezjedla🙂
Ak bude moje druhé slniečko taký nespavec a vymyselník ako to prvé, tak veru schudnem veeeľmi rýchlo🙂 A dúfam, že Tvoj druhý drobec nebude mať také zdravotné problémy ako malá! A je zlatučká, keď si vie tú chorobu aspoň trošku "spríjemniť" niekedy ma až zarazí, aké sú deti odvážne a silné...
Takže na oslave budete mať pol Slovenska a široké okolie 😀 Bude veselo🙂
Barana by som si celkom dala, nejedla som ho od čias "chatových opíjačiek" a to už je dosť dlho 😅 😀 😀 😀

zuzka11
8. okt 2009

holcicky moje ahooooj 😉

pisu jednim prstem pri koju, tak se omlouvam za upravu 😔

mari- anicce jen jen to nejlepsi, je to takove slunicko. tak hodne stesticka a velkou pusu 😵

marci- koukam, ze uz to mas za par, moc na tebe myslim...jak se jinak citis?to o ml.vyrobcich jsem taky cetla, v knizce o matce a diteti....pokud se pribira dost ke konci, mely by se omezil ml.vyrobky.....ale ty nepribiras az tak moc, tak zadne strachy.....dulezite, ze ty centaky jsou stejny...

ja byla dneska s adamem na 4tydenni prohlidce, ma uz 3740g, vse ok, tak mam radoooost 😉

marcela22
8. okt 2009

Zuzi ahoooj moc rada Ťa tu "vidím" 😉
No veru už to mám fakt za pár, najradšej už by som mala aj "po" 😀 Stále chodím do skrine a pozerám na tie malinké vecičky a predstavujem si ako už malinké do nich obliekam...trošku už som na hlavičku asi 😅 😀
Včera som sa zasa merala a okrem +2cm v páse sa nič nezmenilo...tak neviem kde sú tie kilčá??????
Ty už si asi docela pod pôvodnou váhou, čo? A kojenie je v pohode? Malinký krásne priberá, tak vyzerá že áno 😉 Jejda a už 4 týždne, ten čas tak neskutočne letí.....

Dnes som hneď po pozberaní prádla žehlila s pocitom že "musí to byť hotové aby si mali doma čo obliekať kým budem v pôrodnici"... 😅 Neviem čo ma to napadlo, tajne dúfam, že sa to už blíži ale neviem-neviem...aby som takto nežehlila ešte niekoľko týždňov 😀

alexandrah
8. okt 2009

baby, sak je skoro nejem mliecne, a priberam aj tak ... proste sa organizmus uz nejak rozbehol, keby som nebola tehu, potrebovala by som take 2 dni na zastavenie, ale teraz sa mi nechce, proste sa neviem obmedzit ...
mari - no ze si sem zavitala!!!!!!!! gratulujem k narodkám!!!!!!!§ myslim, ze tebe uz (v dobrom) nepomoze ani svetena voda na pribratie!!!!!!! ale hlavne ze nemate ziadne zdravotne problemy!!!!!!! co by som ja za to dala, tolko jest, a nemoct pribrat!!!!!!!! to ja musim sportovat jak drak, hodiny denne, aby som mohla v pohode papat, a ani tak nejem tolko co ty!!!!!! no co, clovek si nenavybera!!!!! 😲
marceli - divadlo velmi pekne!!!!!§ ondrej koval hral amadea, super!!!!!!§ chrbat sa docela drzal!!!!! ozaj, ako sa teraz ku koncu citis?? ja uz dost horsie, stale sa mi strieda nalada, som unavena - predstavte si, ze dneska som o 4 zalomila, a spala som teraz do 7. ale ty asi ani nemas cas na vsetko mysliet pri malej, co? tak som si aj ja myslela, ze druhe tehu lepsie prekonam uz s jednym babatkom, nebudem mat taky pocit straty casu, ale zase ked ma chytia nalady a unava posledne mesiace, amen!!!!!!!! dneska som toho nestihla moc jest, ovocie, a kusok cokolady, tak som si prave urobila spagety, mam hlad!!!!!!!!!! jaj, teraz citam marceli, jak kukas na malinke veci, tak ja som na tom uplne rovnako. dokonca ked nieco nove kupim, najprv to vystavim na zehliacu dosku, kukam na to vzdy ked idem okolo, a odlozim to az po par dnoch. takze neni si jedina "na hlavu", hehe 😝
zuzka - ako adamko, je v poriadkU? CI SA TRAPITE S TAKYMI KLASICKYMI VECAMI AKO KOLIKA, SOPLIKY A PODOBNE, SPiNKA? ako to zvladas??
ywonne - vies, ze barana som este nejedla?? veru, 4 rozky by som ani ja nezjedla, ale zase ked kupime s muzom cerstvo upeceny chlieb, tak cely padne za vlast za vecer!!! nech vam vyjde oslava!!!!!!

marcela22
8. okt 2009

Alex v tom že v netehu sa proste "prenastavíme" a nepotrebujeme toľko jesť sme rovnaké! tiež mi stačí 1-2dni totálne odolávať a potom už to ide samé. Teraz ale na to naozaj nie je vhodná doba tak kašlime na to a poradíme si s tým po pôrode 😉 A kojení 😀
A ako sa cítim teraz ku koncu? no myslím si že presne to ani nechceš vedieť 😀 Ale nie, len ma hrozne trápia tie lonové kosti a do nôh mi vystrelujú hrozné kŕče, niekedy sa nemôžem ani postaviť 😝 a dnes ma teda tie kosti bolia VYNIMOCNE moc, ešte keby sa pridali aspoň jemné kontrakcie tak si asi myslím že už mi lezie hlavička...no je to fakt sranda tieto posledné dni-týždne...a do toho ešte malá,na jednu stranu síce možno nemám toľko času nad všetkým premýšlať,ale v noci sa ešte budieva a cez deň je ako tornádo, samý nápad a stále chce niečo robiť a tak...a ja niekedy až zatínam zuby len aby som je stýkrát spravila granko alebo s ňou šla cikať len čo som si konečne sadla...niekedy by som ju najradšej vypla 😀 😀 😀 Ale inak je s ňou taká sranda že sa pol dňa len smejem s ňou🙂
Ale tie časy keď som čakala JU a mohla oddychovať kedy sa mi zachcelo boli o niečo lepšie 😅

No a pridám ešte jedálniček, teda ak si na všetko zmyslím:
raňajky: rožok s maslom a džemom, káva s mliekom
desiata: jogurt
obed: hríbová omáčka s polovicou rožka, potom Tenderka a hrošík Kinder
olovrant: tri parené buchty
večera: pol rožka s paštekou, jablko

Bolo to už aj lepšie, ale aj horšie... 😅

ywonnee
8. okt 2009

Marcelka ako tu tak citam tak mas trpezlivosti za koni ... ja riesim u nas veci radikalne a mala uz prespi cele noci sama uz od roka a pol. musela sa naucit aj sama zaspavat... niekedy mam pocit ze som velmi prisna ale ma to svoje vyhody a Laura uz pochopila ze ked pocuvne hned tak to bude pre nu vyhodnejsie.... naucila sa kalkulovat a je tiez prisna a temperamentbejsia nez ja.... 😀 ta si veru nenecha,od kedy sa naucila poriadne rozpravat tak si vie presadit svoje ale niekedy nechapem ako inteligentne na to ide..... myslim ze ta moja "prisnota ma svoje plody.... ale zato viem byt aj velmi mila a viac sa hrame a mojkame nez "komandujeme" 😅 😅 😅 ona vie ze ju zboznujem aj napriek tomu ze som prisna mama... ale zasadne ju nebijem... len raz som ju udrela ked ma zvykla fackat(vydela to u byvaleho) a odvtedy ja mam vycitky a ona respekt 😅

no a moj dnesny jedalnicek???
ranajky: opet topinky s cesnakom
desiata kava (rano som nestihla)
obed:zeleninova kremova polievka a baranie francuzaky
olovrant: hruskovy kolac
vecera: francuzaky a pohar vareneho vinka....
vaha sa uz dvihla o gramov... heh asi to bude tymi rozkami....

alex ak si este nejedla barana tak to vyskusaj,ale poradim ak nechces aby sa Ti hned svojou pachutou sprotivil namoc ho pred spracovanim na h do octoveho nalevu a potom nieco z toho na nete je veeeeela ok receptov...

alexandrah
8. okt 2009

marcela - uz aj ty tender???? je to dobre, ze?? ja som zlupsla tie spagety, a este zmrzku. a mas pradvu, teraz s tym nastavovanim to skusat nebudem, len aj v netehu mi dlho trva, kym sa odhodlam aj tie 2 dni vydrzat, potom uz je pohoda ... ja neviem byt nejak v strede, bud jem malo, velmi, alebo som potom uplne rozozrata ... ked jem relativne normalnejsie, tak musim cvicit, inak aj z toho mala jedla priberiem, debilny metabolizmus!!!!!!!! cize, normalne som sice hodne stihla, ale nie ze nic pre to nerobim, a ide to samo, je to drina!!!!!!!! ale zase ked som pribrata, citim sa tak zle, ze to za to nestoji ... asi hlavne psychika, ale co uz narobim ... podpisali sa tie roky baletu ... tak vies co, po tehu sa zase budeme povzbudzovat v zhadzovani kil 😀 😀 co povies??
ywonne - aj ja sa hlavne budem snazit najst rovnovahu medzi prisnostou, a laskou, to je asi to najtazsie ... to je blbe, ze ta byvaly bil, aspon ze uz je byvaly!!! 🙂 hlavne nasi boli podla mna uplne zli rodicia, a preto nechcem byt ako oni, raz mi sesternica povedala, ze ale teba vychovali super, ja na to ze: ja som sa vychovala sama ... (mi trvalo, kym som sa dostala psychicky z ich uzasnych vychovnych metod, hlavne vdaka manzelovi!!!). takze som sa trochu obavala, kedze som jediny vzor videla doma, aka budem mama, a preto som aj viac chcela chlapca, lebo som si myslela, ze pri babe budem opakovat rovnake chyby, ale manzel je nastastie z uzasnej rodiny, uzasne zazemie, tak ma podrzi a pomoze!!! no tak tak. 😕

zuzka11
9. okt 2009

holkyyyyyyco je tender? 😕 o co prichazim, kdz neznam? 😉

ywonne- teeeda, ty jsi kanon, topinka s cesnekem k snidani 😀
marci- chapu ty stavy, clovek uz se TAK tesi.....ale zase bych ho nekdy soupla zpatky do briska 😀
alex- diky za optani,je to milacek......pokud ja neudelam chybu v jidle tak jsou koliky minimalne, sople zatim ne a kojim, takze se szivame, unavena nejsem, skoro denne uz trajdam nekde venku, parada, jen to pocasi se ted kazi......

a postava?prvni dva dny po porodu byla mala vanicka, takove vypoukle brisko, 3.den zmizelo a byla plocha draha, poznala jsem jen zmenu, kdyz jsem si leha na bok- kuze jakoby byla povolenejsi, ale stacilo par zklasopavek a je vse jako pred porodem, tak se nebojte...a sport?od adamova tydne cvicim bricho a panevni dno a od 14ti dnu beham a chodim na prochajdy, vse uplne v pohode....takze se da 😉 ale to vy zkusene mamky samy vite, pro me to bylo prijemne prekvapeni, cekala jsem, ze budu lemroidni dlouho.....

ywonnee
9. okt 2009

zuzka ja zboznujem topinky s cesnakom a hlavne ked je k tomu este aj volske oko a oprazena slaninka.... 😝 😝 😅 zvykla som to jedavat na vecer aby mi nesmrdelo z ust ale potom mi bolo tazko a mala som zle sny 😠 😠

alex mna vychovavala len moja mama a sem tam starka a ta bola hoooodne prisna a mam ju aj zato najradsej pretoze ma vela naucila,naopak mama sa snazila byt prisna ale skor nas so sestrou zanedbavala.... spoliehala sa na to ze som starsia a ze sa o nich postaram,ci s varenim ,upratovanim proste so vsetkym... nakoniec som rezignovala a v 12rokoch utiekla z domu a pytala socialku nech ma da od mami prec.... no a odvtedy sa staram o seba sama... o par rokov nato to iste urobila sestra a teraz zijeme kazda svoje zivoty s muzmi 😀 😀 a je nam super... preto sa snazim byt uplne ina mam,ucim malu k samostatnosti ale nie az tak ako moja mama.... 😠 😠

alexandrah
9. okt 2009

zuzka - a ty si predtym aj sportovala? lebo asi ked ma clovek vysportovanu postavu, tak sa to rychlejsie vrati na miesto (v co dufam!!!!!!!). je super, ze mas aj trochu casu! tender je taky maly "kolacik" od milky, s plnkou, maju to urcite aj v cechach v kazdych potravinach, ja to milujem!!!!!!!!! stoji okolo 10 CK. ale je to taka jednohubka, spraskas ani nevies jak!!!!!!! ale mnam!!!!!!§
fiha, ywonne - tak aj ty si si prezila, ale aspon si mala starku!!!!!!! tak je hlavne, ze uz mas svoju rodinku, a riadis si zivot podla seba!!!!!!! aj ja si tak vravim!!!!!! mne je tiez teraz najlepsie, ked mam skveleho muza, novy byt, uzasneho psika, robotu, a cakame dlho vytuzene babatko - a este k tomu synceka!!!!!!!! momentalne mam vsetko, co som kedy chcela!!!!!! tak si to po tych rokoch uzivam!!!!!!!!!
topinky s cesnakom aj ja mozem, nejak neriesim, ci mi smrdi z ust, ked som doma 😀 nech si da aj manzel 😝 😎
kocky,. dnes som zase zaspala o 5 rano, a vstala o 2 poobede 😲 😕 🙄 😨 no idem povysavat, a potom neviem co, zatial pa!!!!!!!!

zuzka11
9. okt 2009

Ja topinky s cesnekem taky muzu, namka velka, ale ne k snidani🙂))Ale vecer, jojojojo, ale je pravda, ze doma me to nejak nenapadne si je udelat.......

Tak tender me minul......az dam shopping, tak mrknu.....

Holky, popisu vam dnesni trapas - byla jsem s kamaradkou na kafcu, nevidely jsme se dva roky, co jsem byla v zahranici, ona dve deti, ja s tim mym prckem, celou dobu byl hodnoucky, jednou kojeni, ale vse potichoucku....s kamoskou jsme se pak - asi po 2 a pul hodinach rozloucily a ja zamirila do DMka - byla tam prebalovaci pult....v tomhle nebyl a Adam v nositku usnul, tak jsem odesla, kvuli hovnousovi, ktereho jsem pri kojeni ucitila, jsem ho nebudila asla jsem do potravin, na rychlovku koupit trochu ovoce...a u pokladny najednou rev, vsichni s eotaceli, ja mu rvala dudlika, chlacholila, nic nepomahlao a najednou citim neco tepleho na stehne - ano, ten padousek se pocural, procural a procural i moje dziny a triko 😀 Nastesti to nebylo videt, holky teste se 😀

mariannna89
9. okt 2009

Ahojte baby.ja som v 17tt.ale vkuse mam hlad,hlavne v skole.studujem na VS a na kazdej prestavke si musim nieco dat,bud jablko,banan,chlebik...zatial som velmi nepriblrala,iba 3 kila,ale ktovie ako sa moje telo neskor.nechcem sa gulat aj s kocikom 😀 neviete cim to je? ☹

alexandrah
9. okt 2009

marianna - je to tym, ze si proste tehotna!!! ak mas hlad, daj si, ale ak nechces moc pribrat, tak si daj cosi male, alebo napr. ovocie, zeleninu, tmavy rozok a tak. 3 kila este neni vela, ale mozno sa to potom rozbehne, ale ked sa nebudes prezierat (ako aj pises, ze jes iba cosi male), tak by si to mala udrzat v medziach.
zuzka - tak to sa teda "tesim", tender urcite vyskusaj!!!!!§ ja som strasne milovala tiez od milky nussini, len u nas to jaksi prestali dovazat!!!!!!§ neviem preco, ale ak to zozenies, tiez vralo odporucam (este lepsie ako tender!!!!!)

marcela22
9. okt 2009

Ywone ja som tiež na malú dosť prísna ale problém je v tom, že ja som tvrdohlavec a ona to má po mne 😀 Takže nejako sme stále 1:1 a nijako ju neviem "donútiť" aby bolo IBA po mojom. takže fungujeme skôr na kompromisoch, v niečom povolím na úkor niečoho iného...môžeš mi veriť že som snáď stokrát skúšala naučiť ju zaspávať samú, rovnako aj milion iných vecí som sa ju snažila naučiť a nakoniec nič z toho...kým nechce aj sama, tak nemám šancu. Ako napr s cumľom - odvykla si hrozne ľahko, ale iba preto že chcela, a tak isto to bolo aj s plienkami...možno to vyzerá že som mäkká ale ver mi že nie som, ani si nenechám od nej skákať po hlave, ale zasa nemám to srdce nechať ju dve-tri hodiny plakať tak, že sa až dusí len aby som ju odučila od zaspávania so mnou...ona sa totiž sama bojí, tam je ten problém...takže kým to ide, tak zaspáva v mojej prítomnosti a s bábom jednoducho uvidíme...možno to pochopí lepšie aj ona až potom keď to inak nepôjde...mnoho vecí jej tak "došlo" 🙂

Alex asi si mi s tým Tenderom narobila chute, lebo zrazu som si ho proste musela kúpiť 😀 Ale je teda riadne malý, ešte som ho musela zajesť 😀
A jasné že potom sa budeme povzbudzovať v zhadzovaní kíl, aj keď si mylsím že to ani nebude veľmi treba lebo taký drobec vie človeka naozaj "zoštíhliť" 😀 Ale budeme v tom spolu 🙂

Zuzi mne po prvom pôrode tiež dosť rýchlo zmizlo bruško, ľahšie ako som čakala...uvidíme teraz po druhom, rpedsa len tie svaly a koža sú už natiahnuté druhýkrát, tak som zvedavá ako to bude miznúť...
A príhoda s malým teda super 😅 Už sa teším 😀 Mne tak raz malá na verejnosti naložila riadnu dávku papania do výstrihu a tiež to nebolo veľmi príjemné 😀 A to teda videli všetci 😀

Topinky tiež milujem ale dám si ich tak dvakrát za rok, bud mi to nenapadne alebo sa bojím že mi z nich bude ťažko...radšej si robím suché hrianky s takou paprikovou pomazánkou, čo robieva moja mamina, to je super 😉 Uf, hneď by som si dala škoda že už som najedená...

Marianna, zatiaľ sa ti váha dvíha len pomaličky, tak sa myslím nemusíš veľmi báť že by si príliš pribrala. Hlavne ak si dáš cez tie prestávky ovocie alebo zeleninu, poprípade niečo ľahké, tak sa nemusíš báť 😉 Asi jednoducho potrebuješ častejšie dopĺňať energiu...

marcela22
9. okt 2009

A ešte dnešný jedálniček:
raňajky: rožok s paštekou, dve rajčiny, káva s mliekom
desiata: nič
obed: cestoviny s duseným zajacom na zelenine, potom perník
olovrant: jablko
večera: jeden a pol rožka s maslom a medom, Caro s mliekom

zuzka11
9. okt 2009

marianna- hlad mame na zacatku skoro vsechny, ja jedla hodne cokoladu...a chute jsem mela na pizzu, chleba...ale pak se to zase srovnalo a jedla jsem jako pred tehotenstvim, tak se toho rozjezdu neboj.....samo, pokud to pujde, jez zdrave, celozrnne pecivo a tak...ale pokud ne, tak to az tak silene neres,,,,,

marcel- tak do vystrihu to muselo byt taky neco 😀 a jeste jedna poznamka k adamovi, miluje richardamullera a jeho - po schodoch, uz jsem uplne uzpivana 😀

ali- mrknu i na nussini, ale skoda, ze je to malicke 😝 , ja kdyz uz mlsam, tak treba tabulku coko....jinak ano, pred tehu jsem behala, spinn, posilka, denne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre