Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

marcela22
9. okt 2009

Alex Nussini bola taká oplatka, nie? teda keks v podstate...alebo si to s niečim mýlim? Sa mi zdá že som to nedávno niekde videla...budem sa lepšie pozerať, možno Ti ho niekde objavím 😉

Zuzi a to som ešte mala šaty a stieklo mi to až po nohách, takže super 😅 A malý má teda už vyhranený vkus na hudbu, čo? 😀 Ja zasa malej od malinka spievavam Princeznu ze mlejna tá je zasa závislá na nej...takže keď aj teraz nechce zaspať začnem hmmmmkať a asi aby mala pokoj radšej zaspí 😀
A ten Tender je v presnom opise taká malá roládka vo fialovom obale (ako všetko od Milky).
http://www.milka.sk/milka1/page?siteid=milka1-p... - odkaz 😀

ywonnee
10. okt 2009

Marcelka skus fintu ako mi... kupili sme svetielko do zasuvky (papa velmi malo elektriny ) a cd prehravac... takto sme ju pomali naucili zaspavat bud pri rozpravkach alebo jej oblubenych pesnickach... taky tyzden a fungovalo to... ozaj to skus cim skor aby si potom nemala toho vela,malinka,drobcek,nocne kojenie,domacnost... musis vela spat a kedy bude na to cas??? ozaj a ako sa citis??, ja som nejaka nedockava za Teba.... som taka nervozna z toho co mna caka s dvomi deturencami 😅 😅 😅 nevlastna dcerka je uz velka tak to sa nepocita,naviac je tu tak 3 dni v mesiaci...

alex ja mam nastastie tak uzastnu starku ze ma zabezpecila aj bytom aj autom proste vsetkym,lebo moj ex by ma asi neviem ako uzivil.... kde som mala vtedy oci to nechapem.... zacala som premyslat az ked sa nam nahodou ukazali 2 ciarky na teste... 😒 ale nelutujem,mam prekrasne dieta a uzastneho muza ktory zhodou nahod bol jeho kamarat... hehe moj ex mu nakazal nech ma strazi kym bude sa on flakat po zahranici no a to nemal robit... akosi sme sa do seba zamilovali a teraz sme stastny.... takze ja som si musela pockat na to svoje vytuzene stastie... ale som ece mlada a mam s nimi zivot pred sebou a to ma tesi najviac na svete

moj dnesny jedalnicek:
ranajky: hruskovy kolac,kava s mliekom
desiata: nic
obed polievka zeleninova
olovrant: opet topinky 😉 😀
vecera: 3 hrusky
no nejako sa ta vaha dviha... do teraz som pribrala len to co som prve mesiace schudla a teraz je to este len 500gramov navrch... 🙂 dufam ze to pojde takto pomalinky az do konca...

baby ale zacinam trpiet nespavostou... vecer skoro zaspavam a nad ranom som hore alebo naopak zaspim nad ranom a spim skoro az do obeda... vacsinou podla toho ako je aj maly hore lebo ma neskutocne kope a niekedy az bolestivo...

alexandrah
11. okt 2009

zuzka - to nusiini je trochu väcsie 😉 😎
a veru marceli, ked tender, tak hned aj dve, co budeme trocharit!!!!!!!! inak, ja by som pri malej asi tiez netlacila na pilu, ked sa proste boji, tak by sa jej z toho mohla este urobit trauma, ked je taka inteligentna, ako pises, ze na tie veci dojde aj sama, tak ju proste nechaj, nech ju to pomaly prejde, ved na tom neni nic zle podla mna. a naozaj, deti su chytrejsie, ako si myslime, a ked im to skor vysvetlime tak, ze vlastne to aj sami pochopia, ze je to lepsie, tak to skor urobia, ako iba prikazom!!!!!!! urcite si uzasna mamina, aj na fotkach vyzeras strasne mila!!!!!!! veru - nusini bol taky keksik, k comu by som to prirovnala, take dlhe to bolo ... ale mnam, proste ako keks, oplatka, poleva, oplatka, poleva, potom milka poleva a este nadrobene oriesky!!!!!!!! uzasne!!!!!!!
ywonne - tak super, ze si nasla svoje stastie!!!!!!§ vsetko zle sa na dobre obrati!!!!!!!!§ aj ja som velmi stastna s mojou terajsou rodinkou - manzel, psik, a risko coskoro!!!!!!!
dneska sme boli na vystave psov, a bola som aj po pol roku so sestrou a jej muzom, aj oni su psickari, bolo fakt fajn!!!!!!! no a jedla som : hm ... ovocie, ahá, banan, potom tender 😀 , potom kolacik (sme si boli sadnut v restike), potom kelovy privarok, a niekolko hrusiek!!!!!!§ (mam od nich vetry jak slak, ale su take dobreeee). a teraz pisem, a citam knihu ... a konecne si finalizujem, co do porodnice, a ake kremiky a lieciky nakupit pre seba a maleho ...
ywonne - ta nespavost je mrcha, ja takto trpim cele tehotenstvo 😔 😝 😕

ywonnee
12. okt 2009

ahojte kocky kde ste stratene???

Marcelka este si cela???

Alex no tak ja uz nejako vobec nemozem spat.... hlavne koli paleniu zahy... a aj cmulam Malox a nepomaha mi to... zacinam byt s toho nervozna lebo som zvyknuta chodit skoro spavat... tak aspon stale nieco strikujem kym sa neunavim...

no konecne som pribrala kilecko tak sa tisko vytesujem.... moj vcerajsi jedalnicek
Ranajky: kava s mliekom
desiata: jablko
obed: vyvar (uz zas) a knedlik s paradajkovou omackou
olovrant: 3 parene buchty
vecera: topinky s cesnakom a rajcimou a bolo mi tazko celu noc....
ale ked ja sa idem zblaznit zo vsetkeho co je chrumkave a cesnakove.... mnaaaam dnes si asi urobim placky...

allinka79
12. okt 2009

ywone... ako sa zlato tesis ze si pribrala... 🙂 Ja by som sa tesila, keby sa ta vaha na chvilu zastavila... 🙂 ale zjem toho asi o dost viac, ako ty.. ale vzdy som vela jedla, hoci som bola vychrdlna...

ywonnee
12. okt 2009

allinka ja som zas vzdy jedla strasne vela ale teraz mi nejako nechuti... mam stiahnuty zaludok po prvych mesiacoch tehu... vtedy som aj vela schudla,vratila som to naspet a teraz mam konecne kilo naviac... inak mas termin na moje narodeniny 😉

allinka79
12. okt 2009

mam termin tyzden po mojich narodeninach... 🙂
ja som na zaciatku vela neschudla, a odvtedy som uz vela pribrala, ale v podstate len do bruska.. len lekar ma uz minule "zvozil" zeby som mala priberat menej....

marinka
12. okt 2009

Ahojte holky,
tak zdravím po víkendu, oslavička se moc povedla, nadšení z kuchyňky veliké 😀 Dort jsme celý snědli, taky byl mňamkový 😵 Kdo chcete, mrkněte na fotečky: https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Jinak dnes jsem byla v poradně a na utz, prďolka má 1900 g, žádný obřík, víc jak 3 kg asi mít nebude, hlavičkou je dolů, placenta na zadní stěně, takže nic nebrání normálnímu porodu. 😵Pak jsem šla do poradny, dr. mě prohlížela hrozně dlouho a tvářila se tak všelijak, nakonec z ní teda vylezlo, že se čípek za poslední měsíc dost zkrátil a mimísek je hodně natlačený dole, proto mě čím dál víc bolí pánev a třísla. Mám hodně odpočívat, prý budeme určitě rodit dřív (to mi třeba ale s Aničkou říkala taky a nerodilo se dřív, takže to beru s rezervou 😀 )tak uvidíme..Ptala jsem se jí, jak dlouho mě nechá když tak přenášet a prý ani den, jestli neporodím do 27.11, tak ten den nástup do nemocnice. To jsem ráda, aspoň vím, že se vrátíme domů s dostatečným předstihem před Vánocema 🙂

marinka
12. okt 2009

Zuzi, super historka s počuraným Adámkem 😀 😀

marinka
12. okt 2009

Jo, a váhu napíšu zítra, ráno jsem na vážení zapomněla, jak jsem letěla do poradny a tam mě sestřička váží oblečenou na takové té staré váze a mám tam vždycky tak o dvě kg víc než doma na digitální 😀

alexandrah
12. okt 2009

ahojte, mari - vy ste vsetky take chuducke, aj mala, aj ty, aj sestra (predpokladam) 😎
mne sa to priberanie nejak rozbieha!!!!!!!!! 😢 😲 ja napokon este budem mat aj tych 60 kil!!!!!!!! 😕 ale jem rovnako, asi by som sa mala trochu zabrzdit, hlavne tie sladke orgie......... 😒
mari - mas super, ze aspon nebudes prenasat, toho sa bojim najviac, ratam kazdu minutu do porodu, a keby to malo trvat este o dni/tyzdne dlhsie, tak ma asi porazi!!!!!!!!! ja idem na poslednu poradnu o 2 tyzdne, uvidime!!!!!!! dneska som spraskala 3 banany, potom pojdem na masaz ...

marinka
12. okt 2009

Alex, no máš pravdu, že u nás v rodině žádní tlouštíci nejsou, ségra je hubeňour, mamka taky a Anička bude taky párátko 😀
Prosím tě, sladké orgie - co bych pak měla říkat já?? 😀
Do poradny jdu taky zase za 14 dní, tak na tebe budu též myslet, ať už se to všechno pěkně chystá na porod a nebudeš přenášet 😉

marcela22
12. okt 2009

Ahojte tak som kooonečne tu už ste mi riadne chýbali! Len nejako nestíham, víkend bol rozbehaný, boli sme u našich, potom sme mali návštevu čo tu aj spala....ale super správa - schudla soooooom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A to hneď celéééé polkilečko tak mám +9,5kg...no na parádu 😀 Ale to je asi len dočasné, len som Vás chcela uviesť do obrazu že ako sa vytešujem 😀 😀 😀

Marinka super fotoô všetky torty krááásne a určite moc dobré, hneď by som si dala hoci aj z každej🙂 A malá je zlatunká, také malé okadlo🙂 A Ty si riadna kočka! 😉
Docela Ti závidím že budeš mať malé bábenko, to moje má už teraz aspoň okolo 3300g a to mám ešte času...a tu nechávajú prenášať, mne vychádza termín na utorok a myslím že ma do toho ďalšieho pondelka kľudne nechajú, ak bude všetko O.K. Ale dúfam že to sú len moje úvahy a žiadne prenášanie sa konať nebude 😀

Alex a Ywone ďakujem že ste mi napísali svoj názor na to čo ďalej s malou a jej spánkom...popravde zatiaľ to ešte nechávam tak, ako mi radila Alex, malá zaspáva stále so mnou ale keď už bude malinké na svete a bude so spánkom problém, tak dám na Ywoninu radu a skúsim to svetielko a rozprávky, alebo hudbu...

Ywone gratulujem k ďalšiemu kilu! A držíš sa super! S tou záhou Ti veľmi neviem poradiť, ale určite pomôže ak si dáš na večeru niečo ľahšie alebo sa naješ skôr aby si mala už v podstate vytrávené kým pôjdeš spať. Niekomu pomáha aj napiť sa mlieka, zjesť jabĺčko a ak je najhoršie tak si daj trochu sódy bikarbóny alebo nejakú "iskru"...
určite na niečo prídeš čo Ti pomôže 😉

Alex, jeee, zasa masáž, Ty sa máš 😉 Dúfam, že Ti pomôže a budeš mať dlllho pokoj...

Joj kočky ja sa v tomto počasí taaak nudím:(

marinka
12. okt 2009

Marcelko, tak ty naše cácorky jsou věrné kopie, jak to tak čtu 😀 Anička je taky osobnost a když se ona rozhodne, tak je to v poho, stejně jako u vás s dudlíkem, sama ho dala pryč v roce a pohodička, ale když se šprajcne.. 😅 Se spaním to máme tak, že teď spí s náma v posteli, přitom od malička spala krásně sama v postýlce, pak i v té větší přechodné posteli, ale jednoho dne hysterák, když tam měla jít spinkat, tak jsem ji vzala k sobě a už se nám tam nastěhovala 😖 Teď mi to ani nevadí, usíná krásně, přitulí se ke mě a za chvíli chrupčí, ale nevím, jestli to tak bude fungovat, když tu bude spát s náma mimi, nebo jestli mám prcka taky dát vedle do pokojíčku a chodit tam v noci kojit, jako jsem to dělala s Aničkou, protože budila manžu a myslím, že teď se určitě budou budit Anička s mimčem navzájem, takže by to asi bylo docela psycho 😒 A zase teď nadrsno šoupnout Aničku zpátky do té její postýlky, na to teď nemám energii, to by zase byly hysteráky.. 🙄
Jinak moc děkuju za pochvalu Aničky, dortíků i sebe 😀

A můj jídelníček dneska:
snídaně: sýrový loupák
svačina: nic, byla jsem v té poradně
oběd: žemlovka s kokosem a hruškama (zase od tchýně, pořád nás teď zásobuje papáním, za což jsem moc ráda, že nemusím tolik vařit)
svačinka: celozrná houska se šunkou a paprikou, dílek rolády a Caro s mlíčkem
večeře: sýrová houska s tuňákem, kefír
u telky: budě něco zdravého, asi jablíčko nebo hruška

alexandrah
13. okt 2009

kocky, zase ponocujem, a to som myslela, ze pojdem spat skorej, po 2 nociach, ked som zaspala rano o 5, a cely den bola mrtva, lebo som spala iba 5 hodin som dufala ze dneska ... no ale asi ne ...tak idem kukat internet. dneska som kupila riskovi kozmetiku welleda, a sebe jeden olejcek (aj do kupela, na telo, na masaz) od saloos - vanilkovy, taky vonavyyyy!!!!!!!! uplne som sa namotala na vone, ze si asi este cosi objednam cez internet!!!!!!!!! take vonave kupele, super, alebo do aromalampy!!!!!!! vecer mi uz zvykne tvrdnut brucho, a to ani nic moc nerobim. zajtra musime nakupit, lebo mame prazdnu chladnicku, dneska som mala iba celozrnny chlebik s pastetou, a banany, a trochu studentskej ...a tot tusim vsetko. este by som si nieco dzobla 😀 😵 ja sa tiez toho trochu bojim, ze by som asi strasne chcela, aby risko spal prituleny ku mne, ale potom ho oducat, peklo!!!!!!!!§ tak asi od zaciatku skusim ze v postielke, hoci ho budem drzat, alebo tak ...
mari - tak ti zavidim, aj sa poriadne najes, aj nepriberas!!!!!!!! 😢 ked vidim tie tvoje jedalnicky, niekedy som tolko nezjedla ani za tyzden, co ty za den!!!!!!!!! 🙄 no co uz .......

majkoalucka
13. okt 2009

ahojte baby uy sa musim aj ja k vam pridat uz aj my priberame sice len po kile ale priberame......
🙂 1,

allinka79
13. okt 2009

ahoj alexa... dnes v noci som sa k tebe mohla kludne pridat... 🙂 keby som vedela 🙂

alexandrah
13. okt 2009

majkoalucka - moc sa netes 😀 este to ubdes chciet zastavit, teraz sa to len rozbehne....... ale mozno ako komu!!!!!!! 😀 pa
allinka - veru, ja v posledne dni takto strasim, to je peklo, ty nespavas, ci iba dnes je to vynimka? ja som zaspala az o pol 4, ale dni predtym o 5 rano. ale aspon sa mi v noci dobre browsuje cez internet, aj ked potom hrozi vietor v penazenke, ked si cokolvek poobjednavam, zatial sa krotim........ 😝 😔

marinka
13. okt 2009

Alex, já spím taky poslední týdny hrozně blbě 😖 Pořád se budím na záchod a pak nemůžu usnout a čučím do stropu 😒 Pamatuju si, že při prvním těhu jsem se kolikrát probrala tak, že jsem třeba ve tři vstala dvě hodinky jsem brouzdala po netu 😀 Teď se snažím usnout, abych měla energii na Aničku..

Jinak moje váha dnes ráno: 53,1 😅 Takže po papacím víkendu 0,1 kg nahoře - já jsem fakt ztracený případ 😀 Teď odpoledne si jdu sednout s kamarádkou, tak si dám něco dobrého, možná pizzu nebo salát a určitě horkou čokoládu 😵

ywonnee
13. okt 2009

ahojte kocky,tak som dnes bola v poradni a moj zlaty doki mi urobil aj sono... maly bol chutny,ukazal mi aj jeho velike ruky a nepodarilo sa mu ani schovat pindurka 😀 moj muz bol s toho uuuuplne na makko...chvilu som mala pocit ze sa rozplace... doki ma konecne aj pochvalil ze som uz pribrala...inak opet som nemohla spat,lahla som si az o 3 rano a este dlho sa prehadzovala... dnes pride moj otec tak este stale rozmyslam co navarim... muz odbehol k rodicom na Modry pre domaci burciak tak sa trochu nudim... asi dopletiem malemu kabatik...
moj vcerajsi jedalnicek:
ranajky:kava s mliekom vlasske orechy
desiata: nic nejako mi nechutilo
obed: paradajkova polievka a par orieskov
olovrant: hruska
vecera: zemiakove placky s horcicou a vecer pri telke nesvik gulicky len tak bez mlieka

dnes som stihla len kavu s mliekom a krajec chleba... idem nieco navarit kym mala vstane ...

Marcelka dnes mi doki poradil ten malox vraj je dobry ale co ja viem aj si ho davam ale len polku a moc to nepomahalo... skusim si skocit zajtra kupit nieco z homeopatik alebo cely ten malox... uvidime...

alexandrah
14. okt 2009

baby, ja som trochu schudla, uz som mala pred 2 dnami 56 skoro, ale dneska 55 ledva. to som sa vcera neprejedala, lebo sme neboli nakupit, am li sme prazdnu chladnicku,. aj dneska, iba konzervu mrkvy a 1 croissant, vcera tusim iba ochutenu ryzu a cosi. nakupovat pojdeme az zajtra, tak snad dovtedy neumrem od hladu - dnes ideme do divadla, a vonku je tak zima a vietor (cca 5 stupnov, mozno aj menej), ze sa radsej sama nikam nepohýnam ... no mohla by som aspon tie sladkosti vecer vysadit, okrem priberania, aj obsahuju kofein, vcera som zaspala najskorej za posledne dni - po 3 v noci!!!!!!!§§ noc moc!!!!!!! ale uz mam zrkadlo v kupelni, a obrovske v chodbe, mohla som ho dat aj mensie, vraj uzsie a dlhe zrkadla zuzuju, no ja mam dost siroke ... no som koza ... som myslela, ze bude este aj male, ale aj tak super!!!!!!! a uz nam nefuci v spalni, opravil jeden dvere, cez ktore fucalo (balkonove).

marcela22
14. okt 2009

Marinka prsne tak, keď sa rozhodne sama tak ide všetko, ale keď nechce tak s ňou nepohnem...teda nemám srdce ani silu na to aby som ňou "pohla"...s nami spí našťastie len niekedy aj to až tak nadránom občas vlezie ku mne a záleží na tom či som hrooozne nevyspaná alebo to ujde, ak som celkom vyspaná tak ju dám do jej postielky a držím ju za ruku kým nezapsí, čo je teda dosť často aj vyše hodiny. Ale keď nevládzem dám ju k sebe...ale aj taksa nevyspím lebo sa na mňa hrozne lepí a po chvílke som úplne na kraji postele a bojím sa že spadnem 😀
Ona stále pýta tú ruku na zaspávanie no a neviem ako to bude s bábom, lebo postielka je na jednej strane našej postele a Sonynkina postel na druhej...takže buď budem behať k malej alebo k bábu, uvidím kto to bude vyžadovať častejšie 😀 😝 Nehccela by som totiž aby manžel skončil na jej posteli a obidve deti vedľa mňa... 😝
A Tebe na to priberanie už asi nepomôže nič 😀

Alex ak ti môžem poradiť tak zo začiatku odolaj nutkaniu spať s bábom v tesnej blízkosti lebo nakoniec si z toho budeš vlasy trhať ako ja 😀 Odoláva sa ťažko ale keď potrebuješ dieťa od seba trochu odvyknúť nastáva veeeľkýýý problém. Inak mne malá ani nedovolí si k nej ľahnúť keď zaspáva, iba keď jej niečo je 😅

Ywone tak super zážitok z poradne! Super že sa malý tak krásne ukázal. ja som myslela že mám ísť do poradne dnes ale mám ísť až zajtra tak ešte stále neviem či sa zasa niečo pohlo alebo nič 😝 No najradšej by som bola keby zajtra doktor povedal že už rodím 😀 😀 😀
A čo si si nakoniec vzala v tej lekárni? Zaberá niečo???

Alex teda tak šup šup na nákup! To my máme doma večne také zásoby že keby sme mesiac nenakupovali tak je stále čo jesť 😝 Potom to aj tak vyzerá s tou mojou váhou 😀 Nič ma nedonúti nejesť 😀 Ale Ty vieš že teraz papať potrebuješ a určite to "dobehneš" aj keď na váhe možno nie (čo by si určite bola rada a chápem to 😉 ).
A verím že zo zrkadiel máš veľkú radosť! určite však nepotrebuješ zoštíhlovať - opticky ani v skutočnosti.

Ja mám teraz posledné dni stále hlad tak papám a papám...teraz sa pečú zemiačiky, dám si ich s kyslou kapustou, hrozne sa na to teším!

zuzka11
14. okt 2009

alex promin, ale ted mi znis uplne anorekticky..... 😝 tohle uz neni normal......

miroslava89
14. okt 2009

prepacte ze tu leziem ale

alexandrah taka otazocka.: ako dokazes vydrzat na takom malom mnozstve jedla? 😕 😅

marinka
14. okt 2009

Alex, holky mají pravdu - konzerva mrkve a 1 croissant, to pro těhulku strašně málo ☹

Moje papání včera:

snídaně: houska se šunkou a paprikou
svačina: Lentilky 🙂
oběd: naše oblíbené špagety se smetanou a brokolicí
svačina: šla jsem posedět s kamarádkou a dala jsem si Marlenku 😵
večeře: pečené kuřátko s rýží
u telky: brambůrky

Dneska:
snídaně: opět houska se šunkou a paprikou, nějak mi to teď chutná 😀
svačina: byla jsem u zubaře, tak jsem nic nestihla
oběd: smažený camambert s bramborem, rajčátko
svačina: houska s marmeládou
véča: vývar s knedlíčkama od tchýně a pak jsem dostala hroznou chuť na kyselé okurtky, tak asi pět 😀 (asi jsem fakt těhotná 😀 )

marcela22
14. okt 2009

Mari keby si doteraz mala pochybnosti, tak tie uhorky sú jasný dôkaz - Ty si tehotná! 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No som zvedavá na čo z Tvojho jedálnička dostanem najbližšie chuť, večne po Tebe niečo opakujem 😅 Ako chutí smažený Camembert? A bol v nejakom cestíčku??? Ono je to asi v podstate to isté ako Hermelín, však? Na tom teraz ulietavame s manželom...

Ja som včera mala:
raňajky: pol rožka a jeden a pol jogurtu (aj po malej)
desiata: nič
obed: trocha vývaru s rezancami, kuracie mäso so zemiakmi, potom Twix a pár gumených medvedíkov
olovrant: mrkvovo-jablkový šalát a 2hrianky so syrom a pol papriky
večera: veeeľký kus jablkovej žemlovky (robila svokra a bola moooc dobrá)

no a dnes som pojedla:
raňajky: 4 celozrnné hrianky s malinovým džemom, káva s mliekom
desiata: nič, po toľkých hriankach som nevládala 😀 (ale malá odmietla jesť a snáď ich nevyhodím, no... 😅 )
obed: rascová polievka s nasucho opečenými krutónkami a čerešňový koláč, potom ľadové gaštany (čokotyčinka)
olovrant: kúsok jablka, jogurt
večera: pečené zemiaky s kyslou kapustou a kúsok klobásy

Mimochodom, posledné asi dva týždne mám stále chuť na nezdravé veci a niekedy neviem odolať...ono je to práve asi tým že teraz bábo dosť rastie a ja sa bojím že ho "vykŕmim" až moc 😝 Myslíte že je to tým? Lebo celé tehu som na také veci chuť nemala, teraz by som len klobásy a údeniny jedla 😠 A to to nejem ani mimo tehu, len výnimočne...
No a niektoré dni vstávame dosť skoro, takže stihnem obedovať už napr o dvanástej a potom ešte toho do večera pojem... 😅

A moja váha je momentálne na +10kg...

zuzka11
14. okt 2009

Marci - ja bych to neresila, mas to fakt za par......a po porodu kvuli kojeni to jist nebudes moct...teda aspon me to moje "gestapacka" - doktorka zatrhla......tak si to uzij, ja myslim, ze az prestanu kojit, tak me odvezou s otravou cokoladou a vinem 😀

mari - ahoooooj! Muzu se zeptat, jak pises, ze mas srazy s kamoskama, jdes i s Anickou nebo ti nekdo hlida?

Holky, predstavte si, vcera porodila moje kamaradka - 30tt- preeklampsie, snad bude vsechno v poradku...... 😔

Jinak ja jdu zitra s Adamem na kycle, drzte palce, ma trosku strach, videla jsem tu v albech ty šraky.... 😕 😖

A jeste se vam pochlubim, dneska jsem vlitla do HMka a radila jak cerna ruka🙂))koupila jsem si super cepici a tricko, cepici v detskem pro 14ti lete slecny 😀 Hned jsem ji na odpoledni prochajde proverila a obstala 😉

alexandrah
14. okt 2009

zuzka - nie ze by som si nedala, ale sme doma nic nemali ... no keby som bola uprimna, nejake spagety s kecupom by sa nasli, ale som nejak nestihala ... aj si to vybralo svoju dan, sme boli prave v divadle, a bol tam vydychany vzduch, tak mi doslo zle, manzel mi hned kupil horalku ... polepsim sa!!!!!!!!!! - a este k otazke miroslavy, ja som bola vzdy zvyknuta jest nepravidelne, nasi nejak moc nevarili, a ked som sa ucila na VS na skusky, tak som nejedla aj viac dni - iba ze bujony a tak, tak moje telo to moc nepotrebuje, viem ze to neni zdrave, ale tot len k otazke, ako vydrzim, vydrzim. ani necitim hlad. ale inak bezne jem fakt zdravo, ovocie, zelenina, strukoviny, tmavy chlieb, ryby, maso, proste fakt dobre, no a v tehu hlavne sladkosti!!!!!!! 😝
marceli - tie zemiaky s kyslou kapustou zneju uzasne!!!!!!!§§ milujem to, asi si to zajtra navarim (po nakupe 🙄 ). idem este kuknut chladnicku, nejaky jogurt a ta horalka by tam mali byt. inak, ja mam este casúúúúúúú, kym pojdem spat, este ubehne takych 6-7 hodin, to sa este najem, nebojte!!!!!!! 😀
zuzka - presne na to sa tesim, az budem opät stihla, aj ja vykupim obchody, to budu akurat zimne vypredaje!!!!!

marinka
15. okt 2009

Zuzi, záleží na tom, jestli mají kamarádky taky děti, nebo ne.. S kamarádkama s dětma se scházíme většinou dopoledne a jsme u některé doma, nebo jdeme do mateřského centra. A když mám srazík s kamarádkou, co ještě prcka nemá a chodí do práce, tak si jdeme k večeru někam sednout a hlídá manža nebo babička. Kámoška by klidně mohla zajít i k nám, ale jsem za tu hodinku, dvě, kdy si jdeme někam posedět, moc ráda. Člověk se odreaguje od prcka, dobije trochu baterky a většinou se probírají spíš jiné věci, než děti 😉 Teď si to ještě užívám, dokud můžu, Anička se nechá pohlídat v pohodě, ale uvidím, jak to bude až se narodí prďolka, to se asi hned tak někam nedostanu 😅

alexandrah
15. okt 2009

mari - ake materske centra su u vas? to su tam aj deti, aj rodicia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre