Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

mucha_alex
13. máj 2007

Tak to bude asi dievcatko 😖

bzuco
13. máj 2007

aaaaaaaaaaale, to sú len také babské reči, netreba sa na to spoliehať 😉
a možno to predsa len bude chlapček 🙂

mucha_alex
13. máj 2007

Beeda, to by som bola ( pouzijem klasicku vetu ) najstastnejsia mamina na svete 🙂 Vsak cakam, ze o 2 tyzdne mi to hadam povedia...

mucha_alex
13. máj 2007

A co si citila, ked si cakala malu? Ze to bude D ci CH?

bzuco
13. máj 2007

musíš veriť, že to bude to, čo si želáš 😉
ja som si tiež 1.krát nepripúšťala chlapca ani na 5 minút 😀

mucha_alex
13. máj 2007

No kopa ludi mi hovori, ze to bude dievca, ale ja citim, ze to bude chlapec, vsak uvidime. Moj priatel zase rata s tym, ze to bude dievcatko, ako keby ine pohlavie ani neexistovalo 🙂
Minule sa mi snivalo, ze som bola niekde v prirode, spontanne sa mi narodilo mimi a bol to chlapec. A prva veta, ktoru som povedala, ked som ho uvidela bola, ze ja som to vedela 🙂

bzuco
13. máj 2007

ty si mamina, a ked to inštinktívne cítiš, musíš tomu veriť

ja som si aj pri výbere mien viac dala záležať na dievčenskom, to chlapčenské som ani neprediskutovala poriadne s manželom, však načo, ked som si bola istá dievčatkom, hoci pravda vyšla najavo až v pôrodnici 🙂

mucha_alex
13. máj 2007

Si si nedala povedat, co to bude? Co sa tyka mien, paradoxne mam vybrate viac dievcenske, neviem preco 🙂. V kazdom pripade, by som chcela nejake vynimocne meno, nie zase velmi exoticke, ale take zaujimave, take ktorych je malo..

bzuco
13. máj 2007

nie, nedali sme si povedať, bolo nám to jedno, hoci mne až tak veľmi nie 😀 ,
ale potešila by som sa samozrejme aj chlapčekovi, ale viac som túžila po malej princezne 😉

mucha_alex
13. máj 2007

No tak sme na tom rovnako, len opacne 🙂. Niekde som citala, ze v 20tt by mali vediet povedat, co to bude ?

bzuco
13. máj 2007

ano, ak sa bábo pekne natrčí, tak už by to mal doktor rozoznať 🙂

mucha_alex
13. máj 2007

Ja sa mu vecer pred navstevou doktora pekne poprihovaram, polaskam brusko a dufam, ze to zaberie 🙂. A kedy si citila prve kopanceky?

luciakorky
13. máj 2007

Alex, moja kamaratka ma tiez take nejake vyrazky na tvary, vyzera ako keby plakala ma to take hnede, a bude mat dievcatko.
Ja som zase chcela babu, a bude to chalan. Ani som si nepripustala ze by to mohol byt chlapcek, a aha
😵
Nemala som ani meno, iba pre dievcatko som mala Emu a teraz sa nevieme dohodnut na tom, ako sa bude malinky volat 😀
Manzel chcel po nom, ze Juraj, ale to som razne zamietla, ved za prve sa mi to nepaci aby sa volal po nom a za druhe, Juraj? 😠
Potom sme povedali ze Oliver, no zrazu sa mi zacalo pacit strasne meno NIKOLAS 😀
Ja si myslim ze maly sa tak chce volat a preto sa mi to zacalo hned pacit, chi 😝

Ale hlavne nech je to zdrave a to je jedno ci to bude chlapcek al. dievcatko, nie? Mne dr.povedal uz v 20tt ze to bude chlapec ale ja som mu neverila, az teraz, ked som bola na 3D mi to povedali na 100percent 😀

mucha_alex
13. máj 2007

No ja mam cervene flaky na licach, ako...ako keby som si vytlacala bubaky, alebo nejaka alergicka reakcia...no uvidime...my mame vela mien hlavne pre dievcatko, neviem preco a ja stale lovim nejake chlapcenske. Ked sa malemu prihovaram hovorim "moj malinky" A ked sa mu prihovara moja polovicka, tak "moja zlatunka". To male z toho musi byt jelen 😎

erika3011
13. máj 2007

ahojte babulky, trapili niektoru z vas kvasinky na začiatku tehotenstva? počula som že by to mohol byť jeden z príznakov tehu...

luciakorky
13. máj 2007

Erika, tak to som teda este ani nepocula, skus sa opytat dr 😖

Tak mucha_alex, ked mas take cervene flaky, tak uz som si asi na 80 percent ista ze budes mat dievcatko. Ved uvidis ked pojdes na ultrazvuk 😝 My sme tiez este nevedeli co budeme mat a tiez sme malemu vraveli "moj malinky" 😵
A ake mate vy mena?

Pocujte, neodpocili sme nahodou z temy priberania? chi 😀 😀 😀

romana1307
14. máj 2007

ahoj.píšem po prvý krát ale som rada že existuje forum aj pre mamičky. tehotná som prvý krát tak neviem posúdiť či moje priberanie na váhe je normálne. som v 21,týždni a pribrala som neuveritelných 9kg. mám z toho hrúzu a strach. stravujem sa pritom normálne.

lubkaaa
15. máj 2007

erika3011 kvasinky su v tehu častejšie, ja som mala (lebo telo vylučuje viac glukozy) 🙂

morusa
15. máj 2007

Ahojte kočky, slíbila jsem ,že přijdu říct, jak to mám s kilama. Za těhotenství jsem přibrala 25kg, v porodnici jsem nechala jenom 7,5kg a ted po třech dnech propuštění z porodnice mám dole 1,5kg, bylo by super, kdyby to šlo takhle dál, to bych byla nadšená, takže dám zase vědět. 😉

luciakorky
15. máj 2007

Morusa, tak to gratulujem 😀 Dufam ze aj mne sa to podari tak lahko. Uz som ako maly sudok 😵 Sice som nepribrala tolko,ale 14 kg uz mam na sebe. 🙄 A kolko vazilo a meralo malinke?

morusa
16. máj 2007

Luciakorky: Máme doma malýho dlouhána, měl 54cm a 3,38kg, už v porodnici mu říkali basketbalista, takže všechny 56 jsou mu jen tak tak... Ještěže jsem byla prozíravá a nakoupila v téhle velikosti minimum. No nic, budu vás sem chodit informovat, abych byla spokojená, tak mě čeká shodit ještě dvacet kilo.

mucha_alex
16. máj 2007

Ahojte kocky, tak ako, priberame, priberame ? 🙂 Ja som zatial pribrala asi tak kilo.

biba12
16. máj 2007

Mucha-alex Ty si v 20 tyzdni a pribrala si iba kilo? Tomu neverim.

luciakorky
16. máj 2007

Tak tomu neverim ani ja. 😝 A kolko teraz vazis? 😲

zuzana76
16. máj 2007

ja tomu verim, ja som v 20 tt pribrala len 3 kg, doteraz som pribrala 7 kg,som v 28 tt, moja mama za cele tehotesntvo so mnou pribrala 6 kg

mucha_alex
16. máj 2007

biba12: Pred tehu som jedla cca 200g cokolady denne, odkedy som tehu nespapam ani jeden keksik. To bude tym. Vazila som 75 kil a mam 76

mucha_alex
16. máj 2007

Zuzana: Ono vela robi aj strava. Mne sa napriklad rapidne otocila...dost, ze som prevracala celych 3,5 mesiaca, teraz je to tiez kazdy den, ale uz to nejako zvladam...ale najhorsie je, ze si nemozem dat to, co by som chcela, resp na co mam chut.

mucha_alex
16. máj 2007

biba12: A...to, ze nepriberam na vahe neznamena, ze sa nerozsirujem resp sa mi nemeni postava...pred tehu som vyzerala "ako hrusticka" a teraz som ako 1,5 hrusky 🙂

zuzana76
16. máj 2007

a tiez je to aj v genoch, ja som sa jakziv nevysplhala s vahou nad 50 kg, a to mam vysku 165 cm, cize som bola vzdy velmi chuda, hoci som jedla dost, az teraz mam 57 kg, tak sa tesim

mucha_alex
16. máj 2007

zuzana: No "byvali" casy, ked som vazila 63/65, a teraz sa drzim pod 80...okolo 74 som vazila pred tehu, A teraz po vsetkych peripetiach mam 76. Tak som spokojna 🙂 Aj ked mam dost strii a strasne vela tukov na bokoch ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre