Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

alexandrah
28. okt 2009

marceli - moooooooooooooooooc sa s tebou tesim!!!!!!!!!!!!!!!! je to uzasne!!!!!!!!!!!!!! vidis, kolko sme tu riesili kila, a tebe staci jedno zhodit!!! 😉 ja som zatial + 9 kg (alebo 8,5) v poslednej dobe moc nejem, ale to od vycerpania z nespavosti ... 😨 no skoda, ze ta nechali tak dlho sa trapit, a ten lekar, co sa mu nechcelo v noci operovat, poslat ho niekam ... uz sa pripravujem na to desne zdravotnictvo, pritom som si uz odvykla, lebo mam genialneho gynekologa, co mi vravel, ze sice uz budem chodit do nemocnice do poradne, ale keby som cokolvek potrebovala pred alebo po porode, mam urcite dojst a tak ... dneska som bola v poradni, mam uzku panvu, tak bohvie, i aj ja nepojdem cisarom, a risko ma 2048 kg!!! vraj sa ultrazvuk robi az v cca 37 tt, ale ja vravim, ze chcem vediet, kolko vazi moj syn, tak sa usmial, ze dobre, pozrieme na toho vasho syna 😎 😀
mari - to mas super, ze ti varia, ja keby mi mala svokra varit, tak umrem od hladu, neda sa to jest, a to nehovorim o tom, ze jej muz casto donesie jedlo z jedalne v plastovom obale, grc, a len ho zohreju, to ani keby som umierala od hladu nezjem ... tak si radsej navarim sama, obcas nasi, ti aspon varia dobre 😀
ako si spokojna so superstar? tomas ok, a nikolu som moc nemusela, ale to posl. kolo zaspievala fakt dobre, takze som v podstate spokoja 😀

ywonnee
28. okt 2009

ahojte kocky.... tak mi mame zas problem z vahou a uz ma to ozaj hneva.... lekar tvrdi ze je to ok ale mne sa to nejako nezda... dnes ma internista vazil a mam zas o 2 kg menej... a aj on tvrdi ze to nevadi... a to mam jedalnicky za posledne 2 dni takto:
pondelok
ranajky: 2 rozky so syrom kava s mliekom 2 paradajky
desiata: krupica so skoricou
obed: zeleninova polievka, zostatok cestovin s brokolicou
olovrant: jablko a 2 horalky
vecera: dukatove buchticky

utorok
ranajky: 2rozky so syrom kava s mliekom paprika
desiata: nic neskoro sme vstali
obed: zeleninova polievka , dukatove buchty
olovrant: skoricove osie hniezdo,jablko
vecera: pecene zemiaky v supke,k tomu slaninka a paradajky a smotana
2 vecera asi o hodinu: dukatove buchty

tak ja uz vobec neviem co sa somnou deje a to som uz prestala pit aj ten hannasaki caj.... no uvidime v pondelok idem zas na poradnu lebo sa mu nepaci ako sa mi skracuje krcok a mam velke bolesti v slabinach a potom mi to vrazy do krizov... chce ma supnut do nemocky ale to asi nepojde..... namam kde nechat malu a nenecham ju na pospas osudu svojej svokry... 😠

zuzka11
28. okt 2009

Ywonne - vim, ze jsou to stresy, ale zkus byt ty v pohode....hlavne ze mimco pribira....me taky vystresli, hned jsem si koupila obr cokoladu, jako fakt obr, snedla ji, a efekt? jenom mi bylo blbe......proste nenadelas nic.....samozrejme, pokud by miminko nepribiralo, tak je to o necem jinem, ale podle jidelnicku jis uplne v pohode, zelenina, ovoce, podle me by mel mit vsechno.....

Holky, musim si rychle postezovat - dneska mame zase dve navstevy....uz se picnu 😝 😔 Jak ja se tesim na klidny den BEZ navstev......a holky maminky - jsem krkavci matka kdyz se tesim na tu dobu, az budu moct jit jen tak s kamaradkama na vecer SAMA ven? 😝 Ja Adama fakt miluju, je mi s nim skvele, ale prece jen mi to asi chybi......a taky si rikam, ze by si P.mohl vyzkouset, jake je to mit ho dele nez pul hodky se mnou za zadama..... 😔

ywonnee
28. okt 2009

zuzka11 na tom nic nieje ak chces ist von, ved aj ja som chodila pri malej aspon raz za mesiac s kamoskami na caj alebo len tak poklebetit bez malej... heh ale to len ked moj ex nebol doma a strazili malu svokrovci.... no a pri tomto partnerovi mozem ist kludne aj teraz, aj ked sa o mna velmi boji ale nerobi mu to problem strazit moju dcerku a verim ze aj potom ma pusti... tvrdi ze zena si potrebuje aj oddychnut a nielen doma trcat zavreta s detmi... stresy nemam s toho ze nepriberam ale skor s inych veci.... aj po rozvode mam velke problemy s ex a az teraz sa dozvedam ako strasne ma zadlzil tak sa skor stresujem s toho.... nastastie to celkom zvladame ale ale aj tak je to dost tazke pre mna... navaic ma vydiera o malu a podobne a posiela mi namatkovo kontrolu ze sa o nu nestarama take.... socialka uz rezignovala lebo zistili ze nieje dovod na ich kontroly... ja o sebe mozem tvrdit ze som dobra mamina nie dokonala ale myslim ze dost dobra... proste moj ex sa nevie spametat s toho ze som sa odvazila ho kopnut do zadku a postavit sa na vlastne a zriadit si novu a hlavne stastnu rodinu tak ma takto psychycky dostava do kolien.... v inom pricinu nevidim preco nepriberam, lebo maly je ozaj uplne v pohode, vraj ma viac gramov nez by mal mat len ja nejako zdravotne idem dolu vodou.... ale konecne mam super muza ktory aj ked je dorobeny s prace vylozi mi nohy , vymasiruje a postara sa o poriadok aj o malu kym nepojde spat. 🙂

lentilka33
28. okt 2009

Ahoj Ywonne, vypadas ze si silna zenska a tesim sa ze si stretla super chlapa..
nemala si to lahke s tym ex, ale teraz bude len dobre. .musis 🙂 byt pozitivna a vesela...drzim palce...

pekny den

zelvatko
28. okt 2009

holky.. co budete rodit po novém roku.. leden a únor.. kolik máte na váze? Já jsem v polovině 26týdne a mám navrchu 4kg - docela málo, ne?DOktor nic neříká..tak snad bude vědět víc jak já, neee? 🙂

ywonnee
28. okt 2009

lentilka dakujem mozno som silna ale verim ze by som to bez svojho muza nezvladla.... je mi ozaj tou najvacsou oporou a to som sa bala lebo ked sme sa spoznali bol to neplecha 1 triedy 😀 😀 ale ako vydel malinke na ultrazvuku rozplakal sa a uplne zmenil.... a som stastna... aj Tebe pekny den a drzim palceky aby bolo aj Tvoje aj vsetkych mamiciek zdrave mimi...

zelvatko ja som pribrala kilecko a ako som sa z neho vytesovala je po nom a este som aj kilo naviac schudla takze mam -2kg... hehe ale vraj to neva... tvrdi doki...

alexandrah
28. okt 2009

kocky, manzel mi berie pocitac, ja len - zuzka - je to uplne normalne, babatkom zivot nekonci, ako si niektori myslia, ja na tom budem rovnako!!!
ywonne . vela sil, snad budes v poriadku, k svokrovcom by som ju ani ja asi nechcela dat ... napisem viac, ked muz uvolni pracovnu, asi v noci?? pa zatial!!!!!!!

alexandrah
28. okt 2009

no tak muz ide so psom von, tak mam chvilu, zuzi, toho sa desim aj ja, tiez nechcem byt jak v den otvorenych dveri, ani dopredu nezavolaju, ci mozu dojst? treba povedat, ze este sorry, ale niektori su jak hluchi a blbi, ze sak iba na chvilu, kukneme maleho, si neuvedomuju, ze ked takto na chvilu dojde kazdy, amen!!!!!!!
ywonne - a nejak sa to dotyka aj teba financne s ex, sak uz mate rozdeleny majetok, nie? tak sa na neho vykasli, nech sa vylize sam, alebo s rodicmi ... no a ked socialka uz vidi, odkial vietor fuka, ani im sa nechce furt behat jak na spagatiku, a za chvilu mu aj oni povedia svoje, neboj!!!!!!!! urcite budu na tvojej strane, viem ze je to tazke, ale ako sa len da ho skus ignorovat ... jeho problemy uz nie su tvoje problemy, uz si budujes svoj karajsi zivot bez neho!!!!!!!!!!! neboj!!!!!! a aj ked chudnes, ako si vravela, neni si uplna vychrtlinka, tak ked je maly ok, tak sa neboj. to ja zase nepriberam, ale z nespavosti mi ani nechuti jest, musim sa nutit, je mi zle, ale maly je ok, takze sa zatial nebojim...
zelvatko - neboj, priberanie je relativne, ked pribera babatko, je vsetko ok, ono si berie ziviny z teba, clovek sa nemusi nasilu cpat 😀
inak - ywonne - ja mam s muzom to iste, on je moja najväcsia opora, najlepsi priatel, vsetko, mala som vselijake depresivne obdobia (nasi a pod - tusim sme si uz o tom pisali??), bez neho by som tiez kopec veci nezvladla!!! no ja teraz jem fakt malo, lebo dneska som zase zaspala o pol 6 rano (co je o pol 7 pred par dnami), takze dnes iba cinske rezance, a 1 kusok makovnika ... malo, viem, ale bolo mi blbo ... ledva som toto do seba dostala ...mozno este dam ovocie ... dneska lietacky, v nemocnici na prednaske o epi, muz ide mat narodky, zhananie darceka, zhananie darcekov na vianoce, nakup, masaz (aspon cosi pre seba)!!! a poto dlhy horuci vonavy kupel, a som zrela do postele (????)

zuzka11
29. okt 2009

Ali a cos vymyslela a sehnala za darecky?Porad.....ja jsem uplne bez napadu.......a navstevy sice OK, ale dopoledne jsem se uz rozbrecela, kdy se jako muzu aspon hodinu dospat kdyz tu furt nekdo je.... ☹

marinka
29. okt 2009

Zuzi, jako bych to psala před dvěma roky já 😅 Já jsem hrozně blbě nesla návštěvy po porodu, pořád byl u nás někdo, lidi vůbec nebrali ohledy na to, že můžu být unavená, že bych mohla chtít aspoň chviličku pro sebe.. Klidně mi někdo zavolal, že je u nás za hodinku a všichni chtěli, ať je Anička vzhůru, když přišli 😖 Teď už jsem poučená a prostě budu drsná a budu říkat NE, když se někdo ozve na poslední chvíli a budu si to plánovat tak, jak budu chtít já.. A co se týká toho, že už se těšíš, až vyrazíš někam sama ven, tak podle mě to je téměř nutnost, aby se mamina občas odreagovala od prcka a měla hodinku dvě jen sama pro sebe, mohla si zajít sednout s kamarádkou, zacvičit si apod. Teď je ještě blbé, že Adámek je maličký, kojíš apod., ale za pár měsíců už ho budeš moct dát na hlídání na delší dobu. Určitě zapojuj manžela, já jsem byla nekompromisní, domluvila jsem si třeba kadeřnici a řekla jsem mu, že bude hlídat, dala jsem mu instrukce a musel si poradit.. Myslím si, že je nutné chlapa zapojit co nejdřív, že když se mamina ze začátku snaží zvládat všechno sama, chlap to bere jako automatickou věc a nemá snahu se nějak zapojovat sám od sebe..

Včerejší jídelníček:
snídaně: rohlík se šunkou
svačina: nic
oběd: bramborové šišky s mákem a cukerm
svačina: oříškový jogurt
večeře: v restauraci pstruh na madlích, americký brambor, zeleninka a jako dezert horká čokoláda 😵

zuzka11
29. okt 2009

Moc diky za podporu holky.....manzel se snazi, ale ted je to i blbe tim, ze maly ma nepravidelne hlad, asi ten 6ti tydenni rustovy spurt:(((( Nevim, jestly jste to mely taky tak, ale ja i kdyz ho P.hlida vedle v pokoji, treba hodku, tak nezaspim, neodpocinu si, potrebovala bych, aby sli ven a ja nenapinala usi, co se vedle deje nebi nedeje:((((

Kadernici jsme zatim poresili v sobotu, P-hlidal, ale ve vsedni den je to zatim nemozne......

Mari - jeste jsem se chtela zeptat - zmenil s eti jidelnicek pri kojeni? jako vetsi chute treba na sladke,jedlas vic/min? Ja mam nejak potrebu sladkeho.....sakra prace, zdrave to rozhodne neni, ani pro zuby ani pro telo:((((

Ywonne - nemam slov, byvalak na tebe zavolal socku? Blbec.........ale super, ze mas doma "pana dokonaleho" a ten te podporuje, je to strasne pomoc....i ja takoveho chlapa do nepohody mam, je super kamarad, milenec, partner.......jen ted si zvykame ze nejsme uz sami, ale mame tu i maleho obcas rvouciho tygra 😀

Marcelko - jak se mas ty, jak zvladas, jak to zvladla Sonja amanzel kdyz jsi byla pryc? Co tchynovci?

Ali - ja vim, ze nekonci, ale s tim kojenim je to blby......vim, ze pres tyden moc pomoc cekat nemuzu, manzel ma narocnou praci, ale vikendy bych chtela dat pul na pul, pokud to pujde......

Holky maminky - jeste dotaz, trosku s estydim ho sem napsat 😔 Nikdy jsem nebyla pedant na uklizeni, ale ted me ten neporadek s***, ale fakt, drobky nalince, pohazene veci....stve me, ze to nestiham, jsem nastvana na sebe ze jsem puntickar....jak jste to zvladaly vy? Sedne si to zae? mam pocit, ze i vic prudim - uklid tohle a tamto.......fakt se stydim.....

alexandrah
29. okt 2009

mari, zuzka - presne tak, aj ja poviem NE, a proste ja rozhodnem, kedy kto bude mat dojst ... aj keby boli rovno pri brane, ma to nezaujima!!!
zuzi - ja som praveze ked som byvala s rodicmi, bola dost bordelar, a teraz ked som vo svojom som upratovaci maniak ... neviem, ako s babatkom, svokra neupratuje ani doma, ta mi nepomoze, mi povie, sak je to dobre, tak jedine ze mama, alebo si to urobim sama ... muz je dlho v robote, najskor dojde o 8, co neni nic moc ... neviem, ako poriesim ... ale s tymi navstevami cosi urob, ja proste si budem chciet aj cez den lahnut, sak v noci pri kojeni toho clovek moc nenaspi, a treba vyuzit kazdu prilezitost, ked to nechapu, su blbi, nech idu do kelu, sak si neznicim nervy, len aby som sa este aj vycerpana venovala navsteve, ja by som kludne povedala keby zavolali, ze o hodinu su u nas, ze nie, idem si lahnut, teraz neni vhodna doba, az zavolam, dojdite (mozno o mesiac), mozno sa urazia, ale to je ich problem ... sak to neni babika na ukazovanie, ale strasne starosti, vycerpanie a tak. a ako pise mari, zapoj manzela, kludne aspon na vikendy, aj ty potrebujes mat cas pre seba, to je priam nutnost ... potom uz moja kamoska uplne nenavidi to svoje dieta, lebo furt reve, furt ju ma na rukach, proste jej uz z nej sibe, nikam nejde ... no amen!!! uz po nej aj huci, a mala ma pol roka!!!

marcela22
29. okt 2009

Ahojky tak som tu konečne zasa 😝 Deti spia a snáď ešte chvílku budú a ja do seba cpem Caro a sušienky...

Zuzi myslím, že sladké a kojenie - to je nerozlučná dvojica. Ja by som celé dni nemusela jesť nič iné. Vždy som musela mať za deň aspoň jednu sladkosť ale teraz je to hrozné! Keby som sa neobmedzovala tak neviem-neviem...inak včera som čítala že to je kvôli tomu, že mám málo energie z "normálneho" jedla, proste že to môjmu telu nestačí a potom doplňa energiu sladkosťami. Ale jem normálne, ako v tehu i pred ním...

Sonja a manžel to zvládli super, teraz už večer zaspáva s ním, len ten prvý večer musela so mnou a teraz už v pohode, poobede so mnou a večer s ním. Dokonca jej ani nevadí že sme si vymenili strany postele a ja som "daleko". Prvé dva dni vraj dosť plakala (to mi zdelili svokrovci, manžel povedal že moc nie, aby som sa netrápila 😕 ) ale potom chodili každý deň za mnou a ona sa na to vždy tešila a stačilo jej to ako útecha. Vlastne za tých 9 dní hodne "dospela" až sa nestačím diviť...

A neporiadok - kapitola sama o sebe...keď mám trochu času hneď tu lietam s ručným vysavačom a zachraňujem čo sa dá-veľkého sa malá bojí. A zvyšok robím keď mám čas, najčastejšie je to večer medzi 21.30. - 22.30.hod keď čakám až sa malý zobudí na večerné krmení a potom ideme spolu spať. Vtedy mi tu nebehá malá. A ona má posledné dni nejaké smolné-stále niečo trúsi vysýpa a rozlieva, ako naschvál 🙄 Od poriadku má naša domácnosť ďaleko, ale ujde to, no...manžel pred mojim príchodom dôkladne upratal ale už to prestáva byť poznať...

Alex mne asi v chudnutí hodne pomohlo, keď som kvôli cisaráku jedla naposledy v nedeľu o 16.00. a potom až v stredu raňajky 😅 Ale teraz fičím na sladkom tak uvidíme či nakoniec nepriberiem pri kojení...ale už mám len +1,2kg tak zatiaľ to trošku klesá 😉

A všetkým Vám mooooc ďakujem za gratulácie 😉

marinka
29. okt 2009

Zuzi, tak je pošli na procházku, Adámek bude v kočárku spinkat, nebudeš se muset strachovat a ty si víc odpočineš 😉 Nebo třeba nějaká babička nemůže vzít malého ven?
Co se týká chutí, tak jsem měla taky víc chuť na sladké, to si pamatuju 😅 Hlavně na čokoládu teda, ale to jsem nemohla, to Aničce dělalo hrozně blbě na prdíky, stačily dva čtverečky a šlo to poznat. Čerstvé pečivo jsem taky nemohla a třeba různé oplatky mám ráda taky jenom čokoládové, vanilkovou a jinou příchuť moc nemusím a bonbóny jsem jíst nechtěla právě kvůli zubům, jak mimčo tahá při kojení z těla vápník, ať se mi nedělají kazy. Takže jsem byla dost omezená ve výběru a snažila jsem se tu chuť zahánět třeba Gravimilkem, ten mi moc chutnal, nebo čajem s medem apod. A co váha Zuzi? Určitě už máš míň než na začátku těhu, co? Já se toho děsím,jak to půjde dolů, až začnu kojit 😝

A co se týká toho úklidu, tak já jsem měla úklízecí záchvaty spíš před porodem a to mám i teď, pak už jsem zvolnila, ale taky jsem to nestíhala tak, jak bych chtěla. Hlavně mě štvalo, že manža tak nějak počítal, že všechno bude fungovat jako doposud a někdy to prostě nešlo. Jako né, že by mi to nějak vyčítal, ale spíš já jsem si připadala neschopná, že to nezvládám. Ale Zuzi, šestinedělí, to je maras sám o sobě, ty hormony a všechno okolo, je to obrovská změna, příchod miminka a je to prostě ty první týdny náročné. Ale neboj, už se to brzo zlepší, já jsem půlku šestinedělí probulela a pak už se to lepšilo a pořádně užívat jsem si to začala až tak po třetím měsíci Aničky, do té doby to spíš bylo o tom, to nějak vydržet a přežít ve zdraví 😅

alexandrah
29. okt 2009

marceli - super pocit, ze DETI spia - mnozne cislo!!!!!!!! tak toho nejedenia sa desim, ak by bol cisarak, lebo napr. ked mi operovali slepak, ja mam problemy so zaludkom, tak so nejedla pre operaciou, a operovali ma v noci - urgentne, a po operacii som sa zobudila na sialene bolesti zaludka, celu noc som koli nim nespala, aj mi dali liek, ani ta cerstva rana ma tak nebolela, jak ten zaludok, lekari nechapali, az ked mi nasi doniesli polievku, na nejaky 3 ti den, tak zrazu sa to zlepsilo, tak sa "tesim"!!! vidis, viem ze pri kojeni je malo energie, ale som dufala, ze so sladkym prestanem, a nabehnem na normalnu stravu. a na neporiadok kasli, to je to posledne, s cim by som si lamala hlavu, sak je tam aj muz, nema obe ruky lave 🙂
mari - ty budes mat po porode aj 45 kil, boze, pri tvojej vyske!!! inak, aj ja mam teraz este zachvaty upratovania, kazdy den, clovece, nikdy nesedim ze vylozene nohy, a nic, a pritom by som chcela ... muz ma teraz jak na potvoru tolko roboty, ze pracoval do noci, potom spal 3 hod, dal si budik, a od - este noci zase pracoval, no peklo ...takze teraz nemoze vobec s nicim pomoct, a to sa uz citim fakt unavena a vycerpana ... kocky, ja sa desim tych navstev svokrovcov ... dufam, ze fakt nedojdu, alebo iba raz - aj to ne par dni po porode!!! sak budem na nervy ... aj moja sestra teraz, ze o hodinu koncim, dojdem ... a ja prave idem spat, nakolko v noci som toho zase moc nenaspala ... nastastie mi to napisala do mailu, ktory som si nasla neskoro, takze uz nestiha ... a nezavolala mi, tak aspon ze to ... ale fakt, niekedy si ti ludia myslia, ze sak v pohode, oni si dojdu, nemyslia, ze je to zle pre maminu aj pre babo ...

marinka
29. okt 2009

Marcelko, klobouk dolů, jak to všechno stíháš, jsi můj vzor 😀 😵 😵 Fakt jsi moc šikovná! A Sonička teda taky, že to bez tebe dobře zvládla, je jasné, že si trochu poplakala po mamince, bez toho by to asi nešlo 😉 A neplakala, když šla od tebe z porodnice domů?? Toho já se bojím nejvíc, aby Anička moc nevyváděla, ale možná zbytečně..A tobě se nechtělo brečet,když odešli? Já si pamatuju, jak jsem vždycky bulela, když odešel manža a teď ještě, když uvidím odcházet Aničku, to bude hroznééé 😢

Alex, nestraš s 45 kg 😝 To jsem měla jednou na výšce, když jsem stresovala ze zkoušek a nic jsem nejedla a když se vidím na fotkách z té doby..brrrr 😝 😝

alexandrah
29. okt 2009

mari - ja som mala na vyske bezne 40, ale raz pred statnicami v 2 rocniku aj 39 (to som si tak donicila organizmus, ze za rok pri prejedani sa sa mi podarilo vyliezt na vahu 41 kg!!) , to bola tiez fakt sila ...ale ja som si chudo nepripadala, len mama ze vyzeram jak z koncentraku ... proste ked su stresy, a clovek sa uci 15-20 hodin denne, tak mu zrovna nechuti jest, som zila iba na kave, cukre, caji, kole, red bulloch a bujone!!!
marceli - ja neviem, kedy budem ja vysavat (ja som maniak na cistu dlazku, a metla to nespravu, + pes a chlpy), len maly v zime nebude chodit von, A NAs vysavac huci jak zbijacka, neviem, kedy povysavam ...mozno dam maleho s muzom na 10 min. na balkon, a rychlo rychlo ... sonja uz teraz bude velka slecna, starsi surodenec, naberie na vaznosti, uvidis, uplne z nej vyrastie sikovna mlada dama!!!!!!!!§

marinka
29. okt 2009

Alex, no každý to má jinak, někdo se ve stresu přejídá a někdo nejí, mně se teda stáhne žaludek a nedostanu do sebe nic 😝 Ale taky jsem si na té škole dost zkazila metabolismus, přesně jak píšeš, člověk šel na pizzu a druhý den měl o dvě kila víc, tělo bylo úplně zblázněné 😝 Jsem ráda, že se mi to pak nějak podařilo zase vrátit do normálu, ale nešlo to ze dne na den..Právě proto se bojím té váhy při kojení, aby to zase nelezlo moc dolů a metabolismus zase nešílel 😖 Ale třeba nebude druhé mimi tak náchylné na prdíky jak Anička a nebudu se muset tak hrozně omezovat 😉

marcela22
29. okt 2009

Alex dúfam, že to s tým žalúdkom bude tentoraz lepšie! Ja som kvôli hladu mala problém po cisaráku vstať, hodinu s ami strašne točila hlava aj posediačky, takže vstanie nehrozilo...ale potom som to rozchodila 😀
A s vysávaním budeš možno prekvapená-napr. bratov malý pri zvukoch vysávača a mixéra najlepšie zaspí 😀 Tým malinkým deťom to nevadí, dosť často ich to naopak uspáva aukľudnuje, ten monotónny zvuk! Takže uvidíš, malý si pravdepodobne bez problémov zvykne 😉

Marinko, haha že vzor a že stíham???? Ja sa skôr učím ignorovať a odolávať mopu a vysavaču 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Malá neplakala ani raz, keď odchádzali, lebo sme jej vždy rozprávali o tom, že na druhý deň zasa prídu za mnou a tak... To ja som plakala skoro pokaždé a niekedy už keď prichádzali 😅 Inak malá bola úžasná, vždy ma objímala a pusinkovala a hladkala....lepšie ako keď som doma 😀 Uvidíš, že nakoniec to Anička s manžou zvládnu oveľa ľahšie ako si vieš predstaviť, ja som si predstavovala ako sa jej pokazí režim a prestane cez deň spávať, nebude chcieť papať atď. A ona zaspáva lepšie a ľahšie, dokonca s manželom čo rpedtým nehrozilo (hrozný rev) a papá viac ako kedykoľvek predtým 😀 Takže ak chceš dieťa "resetnúť" odskoč si do pôrodnice a ono sa Ti zatiaľ preinštaluje 😀 😀 😀

zuzka11
29. okt 2009

Holky moje, klovu jednim prstem pri kojeni......

s tou chuti na sladke.....krize, mam ji klidne i hned po snidani 😕 😔 , a asi budu muset vyradit pecivo jakekoliv, Adam vcera plakal po 3dny starem domacim chlebu....a pry zpusobuje prdy jogurt a ovoce, tak asi dojim zasoby a pak zkusim par dni bez, jestli bude zmena......

Vaha- mam cca 55kg, uz jsem mela i 54,1-ale to bylo tesne po porodu, nemela jsem svaly, jak ted zase beham, jde to hore....predtehu 55,5-56, takze jsem na svem...ale to sladke me stve a odolat fakt skoro nejde......

Uklid je kapitola sama pro sebe, snazim se, ale jak se nam porad tahne extempore s rozbitou lednici a je tu vysazena - mame obyvak spojeny s kuchyni, tak i to dela bordel.....

a strava na skole?mela jsem to stejne, zkazeny zaludek, ze i po jugurtu clovek pribral 😝

marinka
29. okt 2009

Marcelko, děkuju moc za povzbuzení, snad to Anička zvládne tak dobře jako tvoje cácorka 😵 Režim jsme nikdy nějak extra moc neměly, Anička ho zarytě bojkotovala, takže toho se naštěstí nebojím 😀 Manžovi jsem napsala seznam různých pokynů, jak Aničku oblékat, co jí dávat na jídlo a tak, tak jsem klidná, i když na to asi moc koukat nebude 😅 A byla jsi na pokoji v porodce sama?

Zuzi, mléčné výrobky pro mě byly při kojení taky pasé a ovoce to, které nadýmá, třeba hrušky..

alexandrah
30. okt 2009

marceli - len ten nas vysavac neni monotonny, to je proste sila!!!!!!!!!! jak vrtacka!!!!!!!! no ale uvidim!!!!!!!
zuzka - a kolko si mala v tehu? cize si vsetko schudla, to je super!!!!!!!! to je skoda s tou stravou, no to tehotenstvo nic moc, najprv 9 mesiacov, a potom este pri kojeni, fakt sila!!! a potom druhe dieta, tretie ...
veru kocky, tema skola - fakt, ak som jedla, tak som si kupila nejaku cokoladovu tycinku, aby som mala aspon energiu, a za malo penazi, potom po diskoteke kludne o 4 rano pizza, no zdrave jak slak ... ale co uz, lenze vtedy mi zblbol aj spankovy rezim, lepsie sa mi ucilo v noci, ticho, klud, tak teraz mozno aj preto ta nespavost ... ja ked som v takom trochu strese, tak jem vela, ale ked uz je to poriadne, tiez do seba nic nedostanem!!!! no a jak na potvoru, teraz posledny mesiac v tehu, aj vdaka nespavosti, aj nejak depky prichadzaju, zase zacinam menej jest, musim sa nutit, je to hrozne ..., cele dni sama doma, muz v praci, ani sa nevidime, podpora ziadna ...akurat pes je so mnou!! 😕
neboj mari - anicka to zvladne, bude tiez hrda starsia sestricka ... ja si clovece ani nepamatam, my mame so sestrou rozdiel 3 roky, ked mam isla do porodnice, proste bola par dni prec, a dosla s dietatom, tak som sa len divila, jak sa to tu vzalo, skor som bola zvedava ... myslim, ze to deti zvladnu, ak nebudu moc ziarlit alebo tak.
marceli - veru, od hladu aj mne zvykne byt zle, ale ten zaludok bol sila, predstav si ze ma tak bolel, ze cerstvu ranu po operacii som ani necitila ... tak snad sa vyhnem cisarovi!!! (a to by som ho povodne aj brala!!).

zuzka11
30. okt 2009

Dobre ranko!

Ali - ty stresy jsou na prd, nemuzes vyrazit s nejakou kamaradkou ven, jenom si pokecat nebi proste byt mezi lidmi? byt zavrena doma je na hlavu.......tak at si ty posledni tydny jeste uzijes, ze muzes kamkoliv bz omezeni, bez toho, aby ses nekoho ptala.....S jidlem na skole koukam, ze jsme to mely vsechny stejne....a ak je rozhozeny metabolismus a fakt se pribere ze vseho......pravidelnost je zaklad.....

Marci - taky chvalim manzela a Sonicku, jak to zvladli, je to uz velka sikovna holka.......A co nejake fotecky Adamka, az budes mit cas, ukazes nam ho, vid? Klidne na mail, poslala bych ti IP pokud nechces fesaka ukazovat celemu Konovi.....

Mari - Anicka to taky zvladne, uvidis.....a seznam ani nebude potreba, ale ja bych ho psala taky, aspon pro ten pocit🙂)))

Dneska jsem chtela jet za mamkou, ale chudak mi volala, min,vikend ryma ated vubec nemuze mluvit, sedlo ji to na hlasivky, pry v praci jsou vsichni marod......holky, opatrujte se, at neonemocnite......takze planuju najezd do obchodu a prochazky, ma byt posledni hezke pocasi......ale v jednom casopise jsem videla uuuuzasny pasek, ktery na me primo vola, at si ho koupim 😀

ywonnee
30. okt 2009

ahojte kocky, neviem ci budem mat cely den cas sa tu zastavit mozno ani cely vikend lebo mam doma moju malu, nevlastnu dcerku, susedinu dcerku a este krsnatko mojho muza a som na nich tu sama takze ma ide puknut od zlosti, lebo nielenze nevladzem ale ece mi aj robia straaaaasny bordel.... pomoooooooooooooc... no uz som si to rozmyslela ze chcem vela deti 😀 😀 😀 uz nech je vecer nech vsetky spia a ja budem mat cas prist s Vami pokecat...

alex potom Ti na to odpisem ... myslim na toho ex...

idem sa pokusit najest lebo dnes som to este nestihla, dufam ze pri tomto blazninci stihnem aspon navarit obed.... alebo len objednam pizzu a bude pokoj... tak zatim sa majte a priberajte 😀 😀

zuzka11
30. okt 2009

Ywonne - vydrz 😉 Co jineho poradit? A myslim, ze s pizzou se jim zavdecis nejvis🙂))) fakt.....a je to teda masakr, tolik deti........vecer nebudes s nama kecat, vytuhnes, ver mi🙂)))

Ja mam neceraken volno, dala jsem Adama na gauc do kojpolstare, aby pockal nez s eobliknu apak obliknu jeho, jakoze vyrazime ven a on vytuhnul, vec nevidana🙂))A vy tu nejste a ja mam vyjimecne caaaaas 😀

Tak se vam ale priznam, ode dneska slavnostne zacinam bojovat s tim nezdravym a hlavne sladkym jidlem....a davam ukol - co takhle si zalozit tematko treba v kojencich, za chvili uz budeme vsechny po porodu, uz tu nebudeme "smet" strasit, ale byla by skoda se ztratit z dosahu - nemate napad na nazev?

marinka
30. okt 2009

Hezký páteček holky,
my jsme hned v devět vyrazily ven s kamarádkou a jejím chlapečkem a pobyly jsme si tam dvě hodinky - já zrmzlá jak sardinka a Anička skoro spocená, jak se s malým furt naháněli 😀 A tak nám vyhládlo, že už si dáváme obídek 😵

Zuzi, tak malošek vytuhl ještě před procházkou, jo? 😀 To mi Anička taky dělala, jak jsem ji začala oblíkat, tak odpadla..Ale užívej si, že ti teď venku celou prochajdu prospí, tak v pěti měsících ho to přejde a pak to bude fuška ho nějak zabavit 😀 Jo, a to nové téma je dobrý nápad, za chvíli budeme fakt všechny maminy a už tu nebudeme mít co dělat. Ale název mě teda nenapadá 😅 Něco, aby šlo poznat, že už jsme zajetá diskuze..

ywonne, přežij to ve zdraví 😀

Alex, já mám o dva roky mladší ségru a ty začátky si vůbec nepamatuju, první vzpomínky ze svého života mám až kolem tří let, ale mamka mi říkala, že já jsem teda byla hrozná žárlivka 😅 Tak snad Anička bude rozumější než já 😀

No a papkání včera:
snídaně: houska se šunkou
svačina: byla návštěva, tak pár oplatků
oběd: bramborové šišky s mákem z předevčera
svačina: rohlík s máslem a rajčátkem
večeře: kuřátko s bramborovou kaší a pečenou zeleninou od tchýňky, moc dobré! A jeden kousek buchty na ochutnání, taky od ní (piškotovo-pudinková s jablíčkama)
u telky: brambůrky

A váha dneska: 53,8 kg, už se k té 54 blížím 😀

zuzka11
30. okt 2009

Mari gratuluju k skoro 54kg🙂)))To mit ja, tak neviiiiiim, tak su hubenaaaaa 😉

taky se chystam za chvili ven, puvodne jsem chtela do centra, prochazka, ale dopolko se mi nechtelo, tak dam prochazku jen v okoli - jinak bydlime na okraji Prahy.....

Marci - co ty, jak zvladas? Jaky maji deti rezim, Adamek asi jeste zadny, vid?

Ale - budicek, uz je rano! 😉

Ywonne - na tebe myslim a preju pevne nervy........

pajcula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ywonnee
30. okt 2009

ahojte tak som si konecne sadla.... urobila som detom na obed sulance s makom z mrazaku a bol pokoj... potom som ich vzala von tam sa unavili, prisiel muz odovzdala som mu deti a uz som zmizla z dohladu.... ja som Vam dnes dostala chut na kapustnicu... mnaaam kedze som nenasla v mrazaku ziadne (vepro) tak som tam hodila hovadzinu.... a uz sa to kukti.... to bude mnamka...

zuzi, marinka prezila som to s odrenymi usami, nastastie zajtra tu budu len 2 deti, moja mala a nevlastna dcerka... chvala panu uz by som to asi nezvladla.... dost sa citim zle, mam nejake moooooc tvrde brucho ale pohodicka... snad uz stihnem aj cez vikend vlozit fotky z oslavi malej narodenin aj mojho noveho ucesu...

moj dnesny jedalnicek
ranajky: nestihacka
desiata: jablko
obed: par makovych sulancov
olovrant: konecne v klude kafe
vecera: este sa mi vari ta kapustnica mnaaaaam k tomu si dam asi celu pochutkovu smotanu a aspon 5 chlebou.... dufam... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre