Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

flamenga
22. jan 2010

miroslava práve že nie.... pred tehotenstvom som mala 52 kg.... teraz mám 52 kg 🙄 Večer, keď som najedená, tak váha ukazuje horko-ťažko 53kg, ale ráno je to zase 52kg..... keď sa na seba pozriem, tak sa mi zdá, že som schudla v zadku, stehnách, rukách, na tvári... a všetko išlo do bruška.... Pritom jem normálne, síce grcám, ale len ráno cca 1-2x, aj to len nalačno... jedlo nevraciam....

mirka285
22. jan 2010

lamenga mas dobru vahu? 🙂 brusko mas akurat

marcela22
22. jan 2010

Flamenga kľud, mnoho žien začne priberať až po 20tt a koľké na začiatku schudnú aj 10kg a všetko je v poriadku. nemáš vôbec dôvod sa stresovať, radšej sa teš z toho že nebudeš musieť krvopotne zhadzovať kilá. Keď bábo rastie ako má môžeš byť len rada že sa na teba kilá nelepia. určite je to lepšie akomať už nabraných 15kg 😉 veď bábo teraz váži tak 400-500g 😵

flamenga
22. jan 2010

mirka hej dobrú, lebo aj keď sa odvážim v poradni, tak je váha 52 😀

marcela aj som si to myslela, len už sa cítim divne, keď všade čítam, koľko ženy popriberali a ja keď sa nenápadne pridám, že +0kg, tak na mňa všetky vyletia so smajlíkmi 😲 😲 😲 😅

matulienka.d
22. jan 2010

joj flamenga, ako ti závidím.....keby som ja tak mala +0kg, tak kokso som šťastná ako blcha.... 😀 😀 😀

hlavné je, že si ty aj bábo v poriadku a hlavne, že sa dobre cítiš.....na ničom inom nezáleží.... 😉

majinka85
23. jan 2010

Ahojte baby. Som tu nova.Asi som v 7 tyzdni.Neviem to na 100% este som nebola pri lekarovi.Zaujimalo by ma v ktorom mesiaci ste zacali priberat.Ja mam neustale nafuknute brusko a este k tomu mam aj nevolnosti.Ale tesim sa ze som asi tehotna.

matulienka.d
23. jan 2010

Majinka, to je úplne individuálne....Ja som napríklad začala priberať už 😉 😅

tinkywinky
24. jan 2010

ahojte dievcata,

v tejto teme som 1x, ale bola som zvedava, ci je este niekto kto na vahe nepribera. Ja cakam dvojicky,som v 19 tt a pribrala som len 2kg,ktore som na zaciatku schudla. Stravujem sa normalne, akurat castejsie a v malych porciach, lebo mam problemy so zazivanim. Zatial vsak podla doktorov vyzera vsetko ok. V 20 tt budem mat morfol.ultrazvuk, tak som strasne zvedava ako dopadne.
Inak si myslim,ze je to velmi individualne a drobci si beru zatial moje zasoby, ktore ale zachvilu padnu.

Pekny den vsetkym tehulkam 🙂

barbina182
24. jan 2010

Ahojte baby ja som od zaciatku pribrala +12kg a t o posledne mesiace len +1kg a inak som priberala kazdy mesiac od 20tt +2kg..dokopy 12kg je to dost .... 😅

pepppe
24. jan 2010

ahojte ,ja som teraz v 17tt a zatial som pribrala dve kila,mne sa to zda byt dost,,dufam ze do konca viac ako 12kg nepriberem,lebo budem ako taka gulka 😉

sixtine
25. jan 2010

Ahojte baby, ja mam aktualny stav v 33tt plus 9 kil, zda sa mi to hrozne vela, lebo som si dala vnutornu psychologicku hranicu 10 kg 😨 Ako ste na tom boli posledny mesiac? Kamoska vraj prave vtedy pribrala co tyzden to cez kilo, viacere tu pisete, ze uz nic... Zacinam mat strach, ci to po porode dam dole, chudnutie mi nikdy neslo 😒

sofiaella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka285
25. jan 2010

sixtine vobec to nie je vela 😉 tehotenstvo nie je o tom aby si kazdy tyzden ratala kilogrami..ved pockaj po porode,budes rada ze mas z coho chudnut aby z teba nezostla vysusena slivka 😀 vies co by dal druhe kocky zato keby pribrali do 33 tt 9 kg?

evitkamalicka
25. jan 2010

ja som zatial nepribrala ani gram, pri prvom tehu som o takom case uz mala +2kg

daia
25. jan 2010

Dievcata, ja som tu nova a pripajam sa k vam po vikendovom vazeni, kedy som sa rozplakala, lebo som v 24t a od zaciatku tehu som pribrala 12kg. Za posledne 3t som dala hore 4kg, pricom sa ani neprejedam a idem hore.Od zaciatku som netrpela ziadnym nechutenstvo,takze mi chutilo vsetko ako normalne. Som z toho na nervy, lebo ak to pojde takymto tempom, do porodnice pojdem so 100kg. ☹ Uz pred tehu som zmenila zamestnanie, som nenapadne pribrala 10kg a teraz mam sedave zamestnanie, prestala som uplne jazdit na koni od zaciatku tehu a uz si pripadam ako knedla 😢
Viem ze by som sa tym nemala az tak trapit, ale bojim sa ze ma aj lekar po mesiaci nepochvali...uz teraz mam 88kg.

mirka285
25. jan 2010

Daia nezufaj,ja som pribrala pocas tehotenstva 30 kg a po porode som to o roka vsetko schudla 🙂 skus jest viac krat za den ale v mensich porciach,vyhod z jedalnicka biele pecivo a sladkosti..drzim palce nech vaha nestupa,ale uvedom si ze aj ty musis preto nieco urobit..tak hkavu hore 😉

katarina.banska
25. jan 2010

ahojte. ja som pribrala 5 kil do 22 tt.
o tyzden idem do poradne, tak uvidim kolko som za posledny mesiac pribrala.
jest mi chuti hlavne sladkosti a sladke vody. rada si doprajem aj kolu. ale kavu nepijem skoro vobec.
dufam, ze tou mojou zdravou stravou 🙂 neskodim velmi malickemu

daia
25. jan 2010

Mirka no ved ja viem,ze je to priberanie aj mojim nic moc nerobenim - dokym som bola tehu, robila som si vsetky prace okolo kona, ktoreho mam doma a psov sama,a teraz to robi za mna manzel,lebo nechce aby som sa akokolvek namahala...tak sedim v praci, jem 5x za den mensie porcie a po veceroch pri tv vysivam. Cez vikend to dohanam vychadzkami so psami, ale nevladzem s dychom, tak sa na moje pomery musim vliect aby som to zvladala. Je to tak otravne, ale neviem co mam robit. Uz si pripadam ako velryba na suchu, co bude o 2 mes neviem ☹

daia
25. jan 2010

No a je pravda ze doma mi povedali ze kysnem z toho ako doma vypekam na dom.pekarni.Sladke mi velmi neberie, skor pikantne tak sa budem musiet obmedzit. Doktor ma na poradni o tyzden zozerie... ☹

mirinda10
25. jan 2010

daia, pikantne by si moc v tehu nemala iba obcas ale mozes zdrziavat viac vody a preto rychlejsie priberas ale netrap sa, vsetko schudnes ked porodis
ja vecer uz nemozem vela jest skoro vobec mam strasnu zahu, tak vecer iba ak jogurt inak sa mi vracia vsetko do krku takze ranajky aj obed jem normalne potom este olovrat vela ovocia a vecera jogurt a mam +7,5kg ale ta zaha ju hnus pijem Fatru a este take sacky z lekarne ale nic moc nezabera tak si to musim regulovat jedenim

juliakocka
25. jan 2010

...dievčatá, mne na záhu a celkovo na trávenie pomáha mätový čaj....bez cukru, bez medu len tak od smädu...a vďaka tomu si občas zamaškrtím aj na slaninke s cibuľkou 🙂

daia
25. jan 2010

Ta dievcata, ja som palenie zahy pocitila len raz v zivote aj to na svojej svadbe, to som bola v cca 3-3,5mes a bola to hroza, nikdy som take nezazila. Odvtedy nic, nemam ziadne problemy, len mi hrozne beru jedla ako cibula, cesnak - to by som mohla 3x denne, tak sa mi ziada. Po jogurte mi skrka este viac v bruchu, tak to mavam len v praci ako desiatu. No ja pevne verim ze po porode to zhodim, velmi rada by som sa dostala na svoju uplne povodnu vahu a to je cca 66kg, nikdy som nebola chuda ale v tejto vahe som sa citila najlepsie. Tak snad...

flamenga
25. jan 2010

juliakocka ja napr. jogurt nemôžem, lebo ma z neho páli záha 🙄 aj z ovocia... už som všetko vyradila... jablká - záha, mandarinky - záha, pomaranče - záha, z banánov som sa raz povracala, odvtedy k nim cítim odpor 😖 proste des....

kukucka26
25. jan 2010

ja som v 14 TG a pribrala som od zaciatku 6-7 kg 😲

mirinda10
25. jan 2010

mne je zle iba z tazkeho jedla a inak obcas aj mlieko zaberie, ja som citala, ze nemozeme ziadne bylinkove caje tak pijem iba ovocne ale asi uz v mojom tt by som aj mohla ale asi to mame v rodine aj moje segry trpeli zahou aj mama tak si to musim uzit tiez 🙂
cibulu jem na ranajky skoro kazdy den ako prevenciu 😀

michele11
25. jan 2010

miranda 10, ano, bylinkove caje su tabu, lebo mozu obsahovat bylinky, ktore nie su prospesne, bud tehotenstvu alebo tvojej pohode, mne sa osvedcilo zaparit si doma ususene ovocie, je to mnamka 😀 . Inak, s tym priberanim je to rozne, ja som v 36tt a mam teraz + 5 kil, mala som aj +7, ale schudla som. Keby sa doktorovi nepozdavalo, ze nepriberate, pomeria si babatko a ak je vsetko v poriadku, akurat vam poblahozela, ze nebudete musiet tolko zhadzovat 😀 😀

raduzkaaa
25. jan 2010

Já přibrala takových 12-13kg 😀 😀 Přibírat jsem začala až koncem druhého trimestru a to hned tak po dvou kilečkách 😀 Chuť byla pořád a na vše, nevolnost snad jednou jedinkrát na začátku, prožila jsem si krásné aktivní těhotenství a v ničem se nemusela omezovat, na "mateřskou" jsem odkráčela až ve 38TT, kdy se zvýšila potřeba spánku 😀 po celonočním vysedávání u PC a vydatném poslíčkování. Teď si vesele přenáším, zásadně se odmítám vážit, ale podle oblečení se od 38 TT nic až tak významně nezměnilo, růst ustal a bobek už snad brzo přijde řádit na svět 😵 Podle kamarádek, které nabraly 20-25kg o to víc nechaly v porodnici, takže bych se toho fakt nebála, je to asi otřepaná fráze, ale jestli jsou miminka v pořádku, tak se není čeho bát 😉 Ve třetím trimestru si z vás začne brát i kdybyste nejedly 😎

miriam21
25. jan 2010

ahojte baby, no ja si myslim ze j to dost individualne,....j a som teraz v 25tyzdni a pribrala som asi 7 kg a moja kamoska ktora je v 27 pribrala len za mesiac 7kg, i ked vidim na nej ze dost papa. no ja tiež jem viac ako pred tehotenstvom ale nechcem sa prejedat, ved uvidime kolko este priberiem a ci to zhodim..dalsia moja kamoska ktora ma už 5mes.babo-bola dost utlej postavy pribrala len do bruska, a po porode ked sm ju zbadala ...mala znova ploche brucho, akoby ani nepribrala 😅

eli26
29. jan 2010

Ahojte. Ja som v 17 tyz. a pribrala som uz 9 kg. A to jem este menej ako pred tehotenstvom. Vobec sa neprejedam, stravujem sa zdravo, nejem sladke a aj tak priberam..... 😖 .Tiez nechapem ako som sa mohla zo svojej vahy 52 kg. dostat na 61 kg. Mam pocit, ze priberiem uz aj z vody....Doteraz som bola utlej postavy a niektotym som pripadala chuda, tak neviem mozno to je aj tym alebo hormonmy. Inak si to uz ani neviem vysvetlit.
Inak, mam aj dost velke brusko, tak dufam ze sa daco lepy aj na babo a nie len na mna..... 😅.
V mojom pripade fakt neviem, co by mi pomohlo lebo menej jest uz ani nemozem kolli babatku.
Tak mi asi neostava nic ine len dufat, ze po porode pojde vaha dole.....

monaberuska1
29. jan 2010

scraw--dekuji .-)jojo no me prijde ze mi taky zacina brisko, projd emi to ale desne brzy ale manza rika ze mu to prijd ejak tehu zacinajici brisko 🙂 no ja u maly pribrala 17 kg 😀 tak uvidim ted, vidim to navic hihi 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre