Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lyzenka
28. máj 2007

Ahojte,

no tak ja som v 20.tyzdni.....a to na zaciatku tehu som schudla dve kila a potom som zatial pribrala len jedno......takze teraz mam 54...... takze zatial som nepribrala vobec nic....praveze som schudla jedno kilo... 😀

nativa
30. máj 2007

Ahoj ja to mam podobne jako ty jsem taky ve 20 tydnu a na zacatku mi bylo tak zle, ze jsem jen zvracela a zhubla jsem 4kg ted vazim 54kg ale jsem malicka merim jen 156 cm doktorka m i rikala, ze mi n edovoli pribrat vice nez 7 kg, ze by to na mou postavu bylo hodne a mela bych problemy tak nevim jak to chce uhlidat sice se neprecpavam jim opravdu zdrave ale i tak se bojim nechci byt tlusta ja vim, ze ted v tehu to neovlivnim,ale k m e vysce by to vypadalo srandovne mala a boubelata tak se m ejte hezky

martinka24
30. máj 2007

čau holky, tak já jsem v prvních třech měsících nepřibrala nic, pak to začalo ale jít rychle.Z mých 58kg a 170cm jsem dneska na váze skoro 75 kg, ale mám to skoro všechno v bříšku , tak to snad půjde dolů rychle...Ty poslední dny před porodem jsou asi nejhorší, kdy mimi jen přibírá, ale hlavně že je mu dobře...

escada17
30. máj 2007

no ja som uz 26 tt a 11 kil hore 🙂

kalo
30. máj 2007

Ahojky! Byla jsem vždycky typ, co zápasil s každým kilem a teď mám v 34tt nahoře necelá 4 kila. (Z 50 kg při výšce 162) Ale najednou mám neuvěřitelně dobré spalování a baštila jsem všechno v jakéholi míře. Chutě mám hrozné!! ALE jak jsem to přeháněla s těma sladkostma, najednou mi zjistili těhot.cukrovku, takže dietka. Útrum s pečivem, mlékem a ml.vyrobky, brambory, rýží a samozejmě se sladkým...no vším, co mám ráda! Tak mi to kolísá mezi 53-54kg a doufám, ze to nepůjde dolu. Fakt,že dřív by mě ani ve snu nenapadlo, že budu koukat na váhu a radovat se, když něco přiberu...

slavka77
30. máj 2007

čaute babenky,som v 35tt a zatial som pribrala 6kg tuším, že mám všetko v brušku. Obvod sam mi zvacsil o 25cm. Je tto normálne? Ako ste vy na tom?

escada17
30. máj 2007

baby, ja nikdy nepochopim, ze niekto tak malinko, super ! som zvedava, ci obe cakate chlapcekov ( slavka, kalo ) 😉

smoulinda
30. máj 2007

Ahojík slavko, tak já jsem taky ve 35tt a mám nahoře 24 kilo 😝 😀
Nevím jestli je to u tebe normální, ale kdyby nebylo tak ti to dr. určitě řekne 😉

escada17
30. máj 2007

smoulinda, tak ty si mi blizsie 😉 prvu dcerku som mala v 41 tt a pribrala som 23 kil, teraz to bude asi podobne 😉meno uz mate?

smoulinda
30. máj 2007

Escada tak koukám do těhu knížečky. Já jsem přibrala ve 26tt 16 kilo 😝
A co po porodu? Shodila jsi nebo ti to zůstalo 😕 Jméno máme vymyšlené, jen ho nikdo z rodiny neví. Bude to takový překvápko... Katrin....

escada17
30. máj 2007

jeeej, pekne meno a dobre ste to vymysleli, ze prekvapenie, lebo ja kazdemu poviem a stale sa najde niekto, komu sa prave toto nepaci a clovek sa vsekym nezavdaci 😢 je Kristinu alebo Stelu, aspon teraz mam ten pocit...ja mam hore teda tych 11 kil, ani mne to nepride hrozne, ale vsetko som pribrala v 5-6 mes. Po Sophii som za 10 tyzdnov schudla 26 kil cize este aj 3 kila navyse..a nesnazila som sa, zda sa mi, ze som vsetko vycikala 😝

smoulinda
30. máj 2007

Jé, tak doufám, že to taky takhle rychle "vycikám" 😀
To jsou moooc hezoučký jména. Kristýnek znám u nás teda hodně, ale Stelu žádnou. A tak je to tady i s Katrin, nikoho takovýho neznám. Tady se to jméno moc nepoužívá.

Já už teď poslední měsíc taky tolik nepřibírám, tak už jsem klidnější. Jsem se bála, abych nakonec nenabrala 30 kilo, to by mě asi kleplo 😝

escada17
30. máj 2007

smoulindo,Kristinka je take jemne meno, sa mi zda a Stela mi znie tak uzasne, vznesene alebo co 😝 a Katrin mozno trosku nemecky, ale je pekne velmi...tiez- nikoho s nim nepoznam 😔 ja som inak deviaty mesiac dost pribrala , ale najviac v druhom trimestri...a kojenie- toto mi pomohlo a cikanie 😀

alokin
30. máj 2007

Ahoj holky tak ja mám hore 7 kg. Priberám všade,ale hlavne prsia a bruško. U prvej dcéry som pribrala 20 kg. v porodnici zostalo hneď 12 takže dalších 8 kg som zhadzovala asi pol roka.

smoulinda
30. máj 2007

Esca někdo právě říká, že po kojení tloustne a někdo zase hubne. To jsem zvědavá na sebe 😀

Stela já vážně krásný. Možná by se mi to líbílo i víc než ta Kristýnka. A který jméno se nelíbí vašemu okolí 😕

kalo
30. máj 2007

ESCAD017: čekám taky holčičku 🙂
SMOULINDO: podle všech mých kojících kamarádek soudím, že kojením se pěkně hubne...hlavne stehna a zadek. A dalo by se říct,že to na kráse prospívá. Spíš se bojím po porodu v době kojení o vlasy...prý padají jako hrom 😖

lyzenka
30. máj 2007

Nativa,

tak ja mam o 6 cm naviac ako ty.....takze tiez nie som nejaka zirafa....takze som rada, ze nepriberam nejak vela.... 🙂

smoulinda
30. máj 2007

Kalo tak právě včera jsem se bavila s kamarádkou co v zimě porodila, o vlasech a tak. A říkala, že v těhu se jí krásně zlepšila pleť, vlasy, nehty měla až do nebe a hned po porodu bylo všechno pryč. Nehty zlámaný, vlasy vysušený a pleť to samé.
Doufám, že nás to teda taky nečeká.

kalo
30. máj 2007

Nooo, počítat radši se všim 🙄 Vitamínky, zinek a tak...aspon trochu tomu pomoct..

escada17
30. máj 2007

smoulindo, no prave na Stelu- svokor bol zhrozeny doslova...( inak tiez je Cech, mam muza Cecha )...inak mna napadlo, ze mnohe zeny fakt priberaju, ked koja, ale mnohe z nich si myslia, z etiez vtedy treba jest za dvoch 😀

berdicek
31. máj 2007

Ahoj, tak ja jsem zatim pribrala 12 kg, pribiram tak nejak pravidelne, pokazde kdyz jdu do poradny, chodim po 3 tydnech, tak mam o 2 kg navic. Mam to hodne v brise, trochu jsem pribrala pres zadek a boky, podprsenku o cislo vetsi a kosicek vetsi. Doufam, ze se vejdu do 15 kg, na konci tehotenstvi se uz zase tak nepribira ne?

zuzannas
1. jún 2007

Ahojte tehulky, mne sa doposial podarilo pribrat 3,5kg.. snažím sa moc neprejedat, ale ani sa moc neobmedzujem, ked mam hlad tak si dam nieco aj o 22:00 ale nie vela, iba taky zob.. 😉

melory
1. jún 2007

je super ze zena sa moze v tehu odreagovat a zmenit na slona, 😀

marinka
1. jún 2007

Zuzanas, tak to jsme na tom stejně, já mám ve 22 tt taky nahoře 3,5 kg 😀

luciakorky
1. jún 2007

To ste baby pekne na tom, az vam zavidim.Ja som uz v 36tt a pribrala som 14kg. Neviem akym zazrakom,ved som sa vobec neprejedala, ale kilecka isli sami hore. Ale je pravda, ze ked niekedy chuti tak chuti 😀

marinka
1. jún 2007

Já teda myslím,že 14 kg ve 36 tt je taky v pohodě!! Někdo má v téhle době už i 25 🙂

simus
1. jún 2007

já mám zatím 7kg nahoře a vůbec nechápu jak je to možné, jím še a kdykoliv🙂

megie
1. jún 2007

Ja som bola na poradniach v 10tt a v 14tt a moja váha sa nezmenila. Je to normálne? Do koľkého týždna je normálne nepribrať ani kilo? Teraz som v 16tt a v 18tt idem do poradne tak som zvedavá, či niečo priberiem... Som nízka a chudá..stále mám 44kg.

katika1
1. jún 2007

Megie, nemusíš pribrať takmer vôbec... v tých týždňoch sa to ani na mňa veľmi nelepilo... Počkaj po 20tt 😖

adkag
1. jún 2007

veru kati, ja som zacala viac priberat cca po 22tt, dovtedy nejake 3 kg a teraz mam uz 7. a prve kilecko islo hore po 14tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre