Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lenkage
23. jún 2010

@drzkosa Ja som už v 16 tt. a mám 8 kg hore🙂..nad váhou sa netráp..hlavne, že bábo je v poriadku, kilá potom zhodíš 🙂

drzkosa
23. jún 2010

@lenkage no ano jasne len niekto pribera skoro nic a ja takto 🙂 sak dame dole potom

lenkage
23. jún 2010

Sa netráp, ja som dosť dlhú dobu naučená na svoju váhu 50 kg, teraz je to taký šok, že 58, fu..len ten šatník musím nejako zmeniť...potom budeme zhadzovať naspäť do starých vecí 🙂 aj mne svokra, keď som jej povedala, že som už pribrala 8 kg, mi hneď vyhodila, že ona pribrala počas celého tehu 4 kg.. každí sme iní..

venika86
23. jún 2010

žabička - tak to jsme na tom s tou váhou podobně.
Děkuju za povzbuzení, věřím, že bude malej zdravej.
Snad už to budu prožívat líp a taky si to těhotenství užiju 🙂

terreza
23. jún 2010

u prvniho jsem pribrala 18,5kg u druheho 12kg..

kukulinka
23. jún 2010

Ahoj holky, tak já zatím plus necelá tři kila, ale nevadí, kdyby bylo víc 🙂

mima89
23. jún 2010

od siedmeho mesiaca ani gram... takze dokopy +6,5kila...

mamama11
24. jún 2010

@kukulinka ja podobne necelé 3kg 🙂 zatiaľ som spokojná v predchádzajúcich tehu som už mala oveľa viac 😉 ale ako sa poznám, ja to isto dobehnem 😀

mamama11
24. jún 2010

@kukulinka jéj a my máme aj rovnaký termín 🙂

milena35
24. jún 2010

Ahojte,ja som pri prvom tehu pribrala 12kg...a isli dolu uz v porodnici...mala som 21r....pri druhom som pribrala neuveritelnych 25kg...a 16kg ostalo v porodnici,aj vdaka sekcii...ostatne zliezli do pol roka....no a teraz mam v 27tt...9kg navrch...jem presne podla pokynov..5x denne a len zdravu stravu...vsetko sa mi uklada na zadku ,stehnach,prsiach...a to mam velmi vela pohybu...skratka,neda sa to ziadno ovplyvnit....kazda z nas ma nejake predispozicie....ja mam mensie brusko,ako kamoska co bude po mne rodit az o 6tyzdnov....a obidve moje dcery mali porodnu vahu 3,300gramov a 49cm...uplne rovnako...

drzkosa
24. jún 2010

@lenkage no netrapme sa tym, potom ked budu malinke na svete sa budeme zaoberat vahou asi 🙂)

lenkage
24. jún 2010

@drzkosa Pozerám, že my máme spoločný mesiac🙂 december...ako prežívaš tehotenstvo?prvé??

drzkosa
24. jún 2010

@lenkage ano prve je a vies co uz je to ok 🙂 vecer troska mi byva zle ale inak da sa.... Sem tam mam take mensie bolenia v brusku a ty?

lenkage
24. jún 2010

Ja musím poklopkať, ja to znášať dobre, nevadia mi žiadne vône, ani jedlá, chute mám také isté, bolo mi 3x len zle..čiže dobre.. dlho ste sa snažili o bábätko?

lenkage
24. jún 2010

@drzkosa zabudla som dať, že toto patrí tebe 🙂

drzkosa
24. jún 2010

@lenkage vies co nie asi 2 mesiace takze vyborne, aspon som nemala stresy ze to nejde 🙂) a vy? No mne vone robia problemy ☹(

lenkage
24. jún 2010

@drzkosa My sme tiež nestresovali, antikoncepciu som vysadila pred 2 rokmi, nechali sme všetkému voľný priebeh a začiatkom roka sme si začali plánovať svadbu, ktorú sme mali 29.05.2010, náhodou sa nám zadarilo aj v marci bábo, takže aj nám to pekne vyšlo, svadbu som stihla aj s menším bruškom 🙂

ziza55
27. jún 2010

ahojte kocky ja pomalicky zacinam 6mesiac a mam plus 3kg...takze asi v pohode...len sa musim troska obmedzovat iba vecer..lebo by som furt len jedla same nezdrave veci...nemyslim si ze zena je za dvoch a nemame sa obmedzovat ako to pocuvame od nasich mam a babiek..v kolkatom mesiaci sa najviac pribera?

nice202
27. jún 2010

@ziza55 ja som najviac uplne pribrala v deviatom, mala sa narodila skoro 5 kilova a mala som plus 20 kg. teraz uz nemam naviac ani kilo. a stale ide dole

zuzanapp
28. jún 2010

ahoj ja som pribrala doposiaľ 17kg, začalo sa to tak nevinne zo začiatku a teraz ku koncu to nabralo rýchly spád, ale ja si z toho hlavu nerobím 🙂 , malý ma už cez 3 kg.

kukulinka
1. júl 2010

Tak já dnes plus necelá 4kg, ale dopřávala jsem si nějaké dobroty, nejde odolat 🙂

zuzua
1. júl 2010

@zuzanapp

Ahoj,

tak ja som bola dnes v poradni, som v 36. tyzdni a maly ma uz 3,10kg. Pribrala som zatial 11,5kg. Tak si uz musim davat pozor aby nepribral vela do porodu. 🙂

zuzanapp
2. júl 2010

@zuzua pozor si nemusíš dávať, ja už som skoro 2.týždne nepribrala a malý rastie tak či tak. 😀

misicka85
2. júl 2010

Já jsem v obou těhotenstvích přibrala 10kg a to většinu až ve III.trimestru, do 7.měsíce jsem měla tak +2kg jenom. Chutě jsem měla ne moc velké ale hlavně na sladké (u dcreky) a na smažené a maso (u syna). I když jsem moc nepřibrala tak obě dítka rostla normálně, dcerka měla 3450g a syn 3700g při narození.

jankavr
2. júl 2010

Ja som pribrala pri synovi (3510g / 50cm) 23kg. Pri dcerke (4350g / 53cm )21kg. Nejedla som za dvoch , mozno trosku viac ako pred tehu. Po oboch porodoch som sa na povodnu vahu vratila po 4. mesiacoch. Dojcila som oboch.

len.petra
2. júl 2010

Ahojte,
pri prvej babulke som mala vsetku navyse vahu len v brusku, takze po porode som bola na svojej vahe, ale zato pri druhej som pribrala 20 kg, jedla som normalne, nedalo sa to ovplyvnit.. Teraz mam zase svoju vahu, aj ked po porode som mala nejake to kilecko navyse.. Hlavne je mat zdrave babo, kila pojdu dole tak ci onak. drzte sa 🙂

zuzua
6. júl 2010

Diky baby, tak to som sa ukludnila 🙂 uz sa mi to blizi, tak som zvedava, kolko ten moj maly nakoniec bude vazit. Este jedna prosba: nemate nahodou niektora kocik bebetto super kid? kupila som si nove potahy na kocik a ked sme to s muzom davali cele dokopy, nejako mi nepasuje sportova cast potahu. teda natiahnuta je spravne - len na konci pri hlavicke je taka cierna sietka, ktora nema nic na upevnenie - ani zips ani nejake trukle, skratka nic. neviem co mam s tym spravit - potahy su original na kocik - pozerala som aj tie co som mala predtym - sportova cast je uplne rovnaka. Neviem ci sa ta sietka iba ohrnie okolo tej ovalnej tyce alebo ako.... Prosim vas, viete mi niektora poradit, pripadne poslat fotto ako to ma spravne byt? Budem vam velmi vdacna 🙂

medyna
6. júl 2010

ahojte, baby, ja mam teraz skor opacny problem.... ochorela som, a schudla som uz vyse kilo a pol ☹
Bude to tym, ze mi spociatku vobec nechutilo jest a len som spala cele dni. Ale dnes je mi uz lepsie , tak sa snazim dobehnut zameskane a stratene, ale poviem Vam, mam celkom strach o babo, ci mu to neposkodi 😢

sisa004
6. júl 2010

no ja som v 29t,a zatial som pribrala 14kg,trochu sa mi rozšírili boky ale neviem kde sa ten zbytok vo mne ukladá.

kakaovyrez
6. júl 2010

Ahojte, ja som v 15tt a nepribrala som zatial ani deko, ani brusko nemam ziadne. Ake ste mali brusko v 26tt? Vtedy mam mat svadbu a neviem, ci vobec na seba najdem saty. Asi som to s tym neskorym terminom pehnala ☹ Myslite, ze priberiem vela, ked som doteraz nepribrala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre