Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

eustoma
30. nov 2010

ahoj holky, viem ze to je mozno opacne tema, ale chcem sa spytat je normalne ked v tehotenstve chudnem?
pred tehu som mala 77 kg, nalsedne som otehotnetnela a behom 2 mesiacov som nabrala 4 kg. no teraz za dalsie dva mesiace som schudla, nie len nabrate kg, ale este oproti povodnej vahe 2,5kg dole. teda mam 74,5 kg. mam to nejako riesit? papam normalne oproti povodnemu stavu papam viacej a castejsie. dokonca papam aj v noci.

melanche
30. nov 2010

@eustoma ja som tiez na zaciatku schudla. celkovo som toto tehot. nabrala len 6 kg, z porodnice som dosla domov o 1 kg chudsia ako pred otehotnenim. a pri prvom som pribrala len 3 kg, po porode som bola o 3 kg lahsia ako pred otehotnenim. obe deticky mali 3 kg. pokial nezvracias by som to neriesila. aj ked dr. ma stresoval, ale zbytocne.

eustoma
30. nov 2010

@melanche dikes za odpoved. vobec nezvraciam. mala si v pohode tehu? mne brusko strasne rychlo vyskocilo, uz hned druhy mesiac. takze chuducka nevyzeram ;-0, brusko mam poriadne. len sa bojim, aby male malo dost zivin a tak.

melanche
30. nov 2010

@eustoma no az na to strasenie dr. ze nepriberam bolo v pohode. ale po skusenosti s prvym tehotenstvom som sa teraz vobec nebala. prave naopak. vyhoda je ze obleciem vsetko co pred tym. pritom som sa stravovala uplne normalne. babo si berie zasoby z teba tak sa neboj. inak brusko som mala dost male.

eerriikkaa
30. nov 2010

@psyxooo ahoj ja som v 13tt a zatial som schudla 3 kila....a pritom jem normalne aj ked obcas vraciam ale verim ze uz budeme len a len priberat...

veronkaj
1. dec 2010

ahojte neviete ako je s baculkami ako tie priberajú pri tehotenstve??
ja som pri hak pribrala a vôbec nič nejde dolu napriek pohybu a diete a tak mám teraz 82 kíl, a keď zostanem tehotná o čo sa snažíme a budem priberať ako bežné maminy šak budem mať 100

eustoma
1. dec 2010

@veronkaj ja myslim, ze je to dost individualne. ja mam 76 kg pri vyske 150 cm. takze myslim, ze patrim medzi baclky. no a zatial pri tehotenstve chudnem 😉

veronkaj
2. dec 2010

@eustoma no ja som čítala a často sa stávalo, že práve baculky nepribrali tak ako iné ženy, ale určite to bude chcieť dodržiavanie určitej miery v jedle, pretože ja budem mať rizikové tehotenstvo ako sa vraví iba kabelku dvihnúť.

katkav
2. dec 2010

@veronkaj ja som vazila 106,6 kg, ked som otehotnela a mala som 112,6 v den porodu.

veronkaj
2. dec 2010

no veď práve o tom hovorím, že veľa baculiek práveže veľa nepriberie, ja som pri dcére najprv 5 kíl schudla a potom som 18 kíl pribrala a teraz mám pocit, že priberiem aj z vody,

eustoma
2. dec 2010

@veronkaj ako vies ze budes mat rizikove tehu?
inak ja som tiez na rizikovom, mam lezat. a dokonca ani kabelku nemam dvihat 😉 (ale to uz manza zakazal 😉).

felicitta
2. dec 2010

Taky jsem to řešila,ale to nemá smysl...No tak budeš mít 100 kg,no a co?Hlavně že Ti bude dobře a mimi bude zdravé,fakt si nelam hlavu je to u každé těhule ůplně jinak,neexistuje žádný ideál..Jez normálně,nepřejídej se a uvidíš že bude vše v pořádku....Potom budeš lítat kolem mimi a máš to hned dole 🙂

eustoma
2. dec 2010

moja mamina meria ako ja 150 cm a v tehu so mnou probrala 30 kg. svoju vahu si nepameta, ale hovorila ze pri porode slo vsetko prec - do tyzdna bola na tom tak ako pred porodom. nasledne na to po mesiaci este schudla (to bude pri lietani pri mne 😉 😉).
tiez si hovorim, no tak co ked sa priberie, nic sa nestane, ved sa potom schudne. dolezite je papat, tak ako si telo raci, neprejedat sa, byt v pohodicke 😉.

veronkaj
2. dec 2010

@eustoma
nuž preto, lebo prvé som mala rizikové, potom potrat, potom mimom., potrat, potrat, takže ak sa mi podarí otehotnieť bude to rizikové tehotenstvo

terak
2. dec 2010

@felicitta No bud se v tehu musime hlidat a pak pribereme treba jen 10 kilo, nebo se nehlidame a pak pribirame 😀 Je to jednoduche .... ja treba vim, ze jsem pribrala tak kolem tech 10 kil z miminka a druhych 10 kilo jsou polomacene susenky 😀 😀 😀 Ale ted na to kaslu, po porodu budu muset makat.

felicitta
2. dec 2010

@terak
To je jasňačka a já se nějak mega hlídat nechci,nemám na to povahu..Nehlídala jsem se před,tak proč to hrotit v těhotenství že?Měla jsem normální váhu tak doufám že ji zase budu mít,jsem ochotná když to jináč nepůjde i cvičit!!!!!!!!!!!!!
Ale máš krásné bříško,asi přesedlám z uzeného na polomáčené 😀

terak
2. dec 2010

@felicitta Jejda, tak uzene ja vubec. Tehotenstvi ze me udelalo vegetariana zavisleho na mlecnych vyrobcich 🙂 Aspon k necemu je to dobry no. Ja jsem to mela podobne, taky jsem se nehlidala, klidne jsem si sla na zakusek, koupila jsem si susenky, nebo jsem se vecer proste prezrala, kdyz bylo neco dobreho 😀 A postavu jsem si drzela sportem a obcasnou dietou. Ted bych to videla podle kojeni, ale jestli to nepujde dolu tak nejak samo, tak si na dva mesice naordinuju prisnou dietu, zhubnu 10 kilo a pak budu udrzovat 🙂

many
2. dec 2010

@eustoma tak já se dnes vážila a taky mám o půl kilča míň 😖 tak jsem čučela, že jsem už začala nabírat a zase je něco dole, tak uvidíme dál

felicitta
2. dec 2010

@terak Ju jsem zcela tvého názoru 😀 Strašně Ti závidím ten 40 týden já už chci bejt taky tak daleko..Jaké to je,máš nervy,nebo jsi v pohodě?

terak
2. dec 2010

@felicitta A ja ti zavidim ten 20tt hned bych to brala. Jeste jsem nebyla nijak vyrazne tehotna, jen asi dve kilecka navic, male pekne brisko, a bylo mi dobre. Ted mam nahore 20, vubec se nemuzu hybat, chodit, porad me neco boli, picha, je to fakt opruz. Zcela uprimne, az do osmeho mesice to bylo super. Pak osmy vcelku nic moc, ale slo to. A ted ty posledni tri tydny, to je priserny a to opravdu neprehanim. A jeste to vypada, ze budu prenaset, protoze mam cipek az nekde v pr.... a na porod to nevypada. Teda az na ty poslicky, kdy premyslim jestli jako uz jet do porodnice nebo ne. Takze si faaaaakt ted uzivej co to pujde 😀 😀 😀 😀

martinka8361077791
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka8361077791
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eustoma
2. dec 2010

@martinka8361077791 to vyzera na uhniezdovanie. pri uhniezdovani moze byt krvacanie a casovo by to mohlo odpovedat.

felicitta
2. dec 2010

@martinka8361077791 Ahoj,ráda bych Ti poradila,ale nevím jistě...Buď předčasná menstruace,která se teprve rozjede nebo to uhnízdění jak psala eustoma?Mě se to někdy stávalo druhý den po sexu,že jsem měla trochu krvácení...

felicitta
2. dec 2010

@terak Stejně ty už budeš za chvilku držet Tomáška v náručí a já se tady budu dalších 20 týdnů cpát uzeným 😀
Musí to bejt vzrůšo pořád čekat a sledovat děje se něco nebo ne a těšit se na broučka,ty víš že už to máš za pár 🙂

martinka8361077791
2. dec 2010

@felicitta ahojki ale mi sme sex mali asi v nedelu vecr moze byt to aj tym ?nevies ale test som si este nestihla spravit ale ja chodim do pronatalu a pokusame sa o babetko uz 4 roki teraz mame ist 8prosince na spermigram.

felicitta
3. dec 2010

@martinka8361077791 Ahoj no bejt to tím může,někdy se při sexu odloučí kousíček sliznice,ikdyž pak to bývá většinou hned druhý den,ale jak to popisuješ fakt to vypadá spíš na to uhnízdění,odpovídá to časově.. 🙂
V každém případě si udělej toho 7.prosince test,to už by Ti ukázalo zda si těhotná a ten termín v Praze stihneš v pohodě zrušit,no a jestli nejsi tak holt pojedeš,jen tak mimochodem já jsem měla test s citlivostí 10 mg a ukázal mě pozitivní výsledek už týden před očekávanou ms,takže to klidně zkus dřív....Moc Ti přeji ať tam jsou dvě čárky a dej vědět 🙂

martinka8361077791
3. dec 2010

felicitta ahojki dam vediet dnes si kupim test ked pojedem do prace .zatim dakujem velmi pekne za odpoved .lebo hovorim ze tak sa mi to vobec nikdy po sexe nestavalo ze mi jela krv.ale dodnes som nic nemala.tak neviem ci to moze byt tim.ahojki odpis mata.

martinka8361077791
3. dec 2010

@felicitta ahojki dam vediet dakujem pekne za odpoved .dnes az pojdem do prace kupim si ten test.

martinka8361077791
3. dec 2010

@katkav ahojki prosim ta nevies co to moze byt ja som mala minuli měsic ms od12 do 19listopadu ms a tetkom vcera rano som prijela s prace a koukam mala som spinave spodne pradlo mala som neak trochu ms jela som sa osprchovat zalozila som si tampon a jela som spat ,probudila som sa jela som na zachod vyndala som si tampon a mněla som tam trochu krve a dodnes uz nic tak neviem co to moze byt.ked sme mali s manzelom sex tak nikdy sa nic nedelalo ani nic som nemala ziadnu krev .a naposledy sme mali s manzelom sex v nedelu.odpis mi prosim,matka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre