Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

kathy.skal
3. jan 2011

ahoj holky. Tak já 33 tt. s dvojčaty + 10 kg 😉

borkap
4. jan 2011

No ja 20tt + 8,5 kg, ceeelkom vela, ale tak hadam sa to troska spomali 🙂

luciaa86
4. jan 2011

@borkap ja tak isto az nato ze som o tyzden menej 😀

vonkacka
4. jan 2011

Já jsem v 17tt a mám nahoře 4,5kg,také doufám,že se to nějak zpomalí 😀

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandarinkaa
7. jan 2011

@malinovka333 to je v pohode, tiez som to tak mala na zaciatku... pomalicky to zacne ist hore
ja koncim 37tt a mam +9kg

mandarinkaa
7. jan 2011

@kathy.skal gratulujem, to je krasne, prides z porodnice a budes na povodnej vahe 😉

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
borkap
9. jan 2011

@luciaa86 Noooo tak som rada, ze nie som jednina 🙂
Ale, tak hadam sa tych prebytocnych kil potom rychlo zbavime 🙂

luciaa86
9. jan 2011

@borkap snad ano ja som pri prvom pribrala 20kg a schudla 30 kga teraz 😀 asi efekt rychleho chudnutia na rychle priberanie 😀

borkap
9. jan 2011

@luciaa86 Tak to by sa mi celkom pacilo 🙂

lucia26r
9. jan 2011

ahojte,
tak ako tu čítam, ja som asi najžravejšia 🙂 ešte len vstupujem do štvrteho mesiaca a mám na sebe asi tak 4 kilá.
Bola som predtým dosť vychrtlá, tak okolie sa tomu len teší. Aj keď ja som na takúto váhu neni zvyknutá a mám pocit, že som obrovský mrož ☹ už si to aj pospevujem 🙂
ale začínam sa kontrolovať, po šiestej nebudem jesť a cez deň len zdravé jedlá!!! tak držte palce lebo inak týmto tempom urobím rekord v priberaní

helenkasabinka
9. jan 2011

ja som uz v 20tt a mam +2 kila

cicci
9. jan 2011

ahojte, ja som uz v 6. mesiaci a zatial 3,5-4 kg plus, ale doteraz asi tak do 20 tt som pribrala za cely cas k povodnej vahe len 0,5 kg.... vobec mi nechutilo nic jest, /iba ovocie, zelnina, musela som sa nutit do jedla/ ale ani som nevracala, nebyvalo mi cely cas zle, a ani teraz 🙂

alpiinka
9. jan 2011

Ahojte, tak ja mam v mojom 28. tyzdni + necele 3 kg, vzdy som sa bala, ze raz ked budem tehotna, ze budem ako slon od zaciatku a ake prekvapenie 🙂 ale mne byvalo zle do 5,5 mesiaca, aj ked som nevracala a na sladke som sa do tej doby nemohla ani pozriet...ale to sa uz zmenilo 😉

v.elen
9. jan 2011

Ahojte, takže ja som v 21. týždni a + 5,5-6kg.. Zle mi nebývalo vôbec, teda bývalo, takže som musela častejšie jesť.. takže asi preto tých 5-6 kg navyše.. A dosť som pribrala cez Vianoce a to som sa nejako neprejedala.. Uvidím ako to bude ďalej.. Nejako to neriešim, jem čo mi chutí a samozrejme aj sladkosti 😉 Ale tie by som asi mala obmedziť 😒

pajuska87
9. jan 2011

Ahoj 🙂 , já jsem v 37+3 tt a už mám 16 kg nahoře 🙂

janicka
9. jan 2011

ahojte, takze ja som len v 18. tt a uz mam 4 kg hore... ale asi to bude tym, ze som nemala ziadne tehot. prejavy ako nevolnost a tak... vlastne este stale ani nemam pocit, ze by som bola tehotna... 🙂

livinka32
10. jan 2011

ahojte,tak to vam zavidim.....ja som 18tt a uz mam 10kg navyse 🙂 cakam tretie a asi to bude ako pri oboch tehotenstvach,ze priberiem po 30kg 😉 ale v pohode to slo dole,tak dufam,ze ani teraz to nebude ineeeee.... 🙂

kapibara
10. jan 2011

Ahoj, jsem ráda, že existují i ženy, které přiberou hodně 😅 mně příjde, že každá píše, že přibrala 6 maximálně 10kg za celé těhotenství, ty které přiberou 2 kg apod. ani nekomentuju 😠 😀 já jsem nyní 30.tt a už mám minimálně 11 kg nahoře a absolutně se to nezasatvuje 🤐 takže kam až to dotáhnu raději ani neřeším 😅 při prvním těhu jsem nabrala 12 -14 kg a musím říct, že měsíc po porodu jsem měla původní váhu a dokonce i tvary zpátky...jestli to půjde takto rychle dolů i po druhém těhotenství si netroufám odhadnout...takže ženy, musíme to brát sportovně a ve finále ani tak nejde o nás, ale o toho človíčka uvnitř 😵

duppe
12. jan 2011

Zdravím, tak já jsem 12tt a zatím 5kg nahoře 😅 . Jestli to takhle půjde dál... 😀 Ale tu rychlost přisuzuju trochu taky tomu, že jsem nekouřící kuřáčka takže moje chutě jsou dvojnásobné. Nebo jsem zkrátka nedožraná 😀 😀 😀

dai
12. jan 2011

ahojte, ja som tiez v 12-tom a zatial som 1kg dole... uvidim co bude dalej...
pri malej som pribrala len nejakych 8kg oproti povodnej vahe ( ale len vdaka tomu ze prvych 5 mesiacov som len chudla... potom to islo rychlo hore - mam pocit ze toto tehotenstvo sa zatial vyvija podobne...)

kapibara
12. jan 2011

@duppe to si mi udělala radost 😀 jen tak dál 😀

duppe
12. jan 2011

@kapibara taky jsem ráda, že jsem s tím sekla a protože jsem těhu tak tolik neřežím váhu. Moje heslo: nejsem tlustá ale těhotná 🙂 😉

kapibara
12. jan 2011

@duppe já jsem teda nekuřačka a váha jde taky nahoru....tohle mi říká manžel, když se ho ptám, jestli jsem tlustá 😅 vždycky řekne, že ne že jsem těhotná 🙂

denisooocka
12. jan 2011

Ahoj Ivka, to je veľmi individuálne. Ja som v 34 týžni a keď som otehotnela, mala som 52 a teraz som už na 62. moja kamarátka pribrala len 6 kg za celé tehotenstvo a prišla z pôrodnice a vyzerala ako pred 9 mesiacmi. Naopak ďalšia moja kamoška pribrala až 18 kg. Najviac začneš asi priberať okolo ôsmeho mesiaca. Ale s týmto by si si nemala robiť vrásky, to všetko je pre tvoje babatko a určite sa po pôrode tých kíl zbavíš. Nabeháš sa okolo drobca 🙂

denisooocka
12. jan 2011

@kathy.skal to je krásne 🙂 dwojicky. drzim prsty 🙂 a co to bude?

dai
12. jan 2011

tiez si myslim ze kila pojdu po porode dole ( pri malej som v porodnici nechala napr. 12 kg a domov prisla o nejake 4kg lahsia ako pred otehotnenim ...)
moja skusenost je ze skor po skonceni materskej a navrate do prace si treba strazit kila 😀 ja som sa tam konecne mohla v klude najest, prestali denne prechadzky etc. ... a uz sa kilecka naberali 😠

danielta999
12. jan 2011

Ahojte,ja som v 18 tt a pribrala som 2kilá,tak uvidíme čo bude dalej 🙂

miroslava2207
12. jan 2011

ja som pribrala 12kg, rodila som v 38tt, dva týždne po pôrode som mala všetko dole,teraz mám ešte o 1,5kg menej 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre