Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

tehuli
24. feb 2011

ahojky holky tak já jsem ve 12.tt a zpočátku jsem zhubla, při výšce 1,67(jsem docela hubená) z 52,4 kg na nějákých 51,5(14dní zpět) ..pořad šla ta váha od zjištění těhu dolů co týden o 0,2 až 3 dolů, a po 14 dnech jsem se dneska zvážila a mám 53 rovných takže kilo a půl nahoře 😅 což mi přijde dost...ale je fakt že sem byla ted tech 14.dní unavená a furt jsem spala,...dělám ještě jednou týdně spinning a dvakrát týdně alpinning(chůze do kopce na takových pásech) a je to asi i tím, že jsem to ted těch 14 dní vypustila..ta únava byla hrozná a furt jsem měla hlad..tak jsem dlábila..ale i tak mi to přijde dost za čtrnáct dní kilo a půl.....no co už, v pondělí jdu na prvotrim.screening kvůli výv.vadám...tak snad to bude vše v pohodě...a prý je optim.přibrat do 13.tt 1-2 kila tak jsem snad podle tabulek v normě.... 😀

dai
24. feb 2011

ahojte,
takze ja som uz tiez zacala priberat - zatial plus kg... pri prvom som v takomto case este stale chudla 🙂
vivien11 - inak to suhlasi, aspon mne sa postava uplne zmenila po malinkej... ja som v prvom tehotenstve priberala hlavne do pasu ( cize na vahe som stale chudla ale uz som niektore sukne nezapla... to iste mam aj teraz...), do prs, a na zadku 🙂 cely zivot som mala postavu ala osi pas - moje miery: 90/56/100 a vaha okolo 50kg. ... po tehotenstve mi zostala omnoho sumernejsia postava -miery: 95/65/90... cize prsia zial zostali velke, pas sa mi rozsiril a mam pocit ze ten osi to uz nikdy nebude a paradoxne na bokoch a zadku som schudla...
teraz ako som pisala som plus 1 kg, ale uz mam dost velke brucho ( lekar mi povedal ze zial pri druhom tehotenstve je uz koza uvolnena, tak babo rychlejsie tlaci na vnutorne organy a brusko sa zvacsuje😠 ) tak som zvedava ako to dopadne tentokrat 🙄

abriela
25. feb 2011

pred otehotnenim - 178/58kg
Teraz 17 tyzden - +2,5 az 3 kg.

Je to dost, ci malo?

helenkasabinka
25. feb 2011

ja som v 26tt a mam zatial + 3 kila

cathy77
26. feb 2011

ja som pri prvom synovi pribrala ideálnych 12kg, teraz 15 kg(vlastne za posledné 3 týždne len pol kilečko, váha sa mi už skôr asi v tele len presúva)... a toto úplne stačí...ajtak dosť trpia bedrové kĺby

lucyka1
26. feb 2011

ja som pri prvom pribrala 22kg 🙂 a zostali mi len dve kila. a teraz som v 20.tyzdni a zatial som pribrala 7 kg. 🙂 co uz....

diusik
2. mar 2011

@lucyka1 no ja som presne ako ty,pri prvom 22,zostali mi 2 kg,a teraz som v 32 tt a mam plus 13kg.No zda sa mi to trosku vela,este do konca to bude urcite aspon 5kg plus,ale proste sa to neda zastavit.Ja mam stale srasne velku chut na vsetko!Ale snazim sa to obmedzovat.Ukludnijem sa len tym ze po prvom porode to islo celkom pekne dole,tak dufam ze aj teraz to bude podobne. 😀

lucyka1
2. mar 2011

@diusik ahoj. to je teda nahoda, ze sa najde clovek presne s rovnakymi kilami, ze? mala som rovnych 70kg ked som isla rodit. rodila som tyzden pred terminom. vtedy v 2007 roku boli namerane najvyssie letne teploty, bolo to hrozne neznesitelne, ale co uz 🙂 zvladli sme. ale zhodila som rychlo uz 3tyzdne po pôrode som mala 50kg. ani neviem ako. asi je pravda ze dieta je najlepsia posilnovna 😉 verim tomu. i ked som kojila len mesiac, bohuzial.... teraz som v 21.tyzdni a mam 61kg. ale okrem bruska to nie je ani vidiet 😅 aspon sa tak tvarim. a obmedzovanie sa v jedle, tak to mi uz vôbec nejde. ☹

makinka2
2. mar 2011

Tak já jsem ve 35 tt a mám nahoře 14 Kg 😖 Za posledních 14 dnů jsem přibrala 2,5 Kg 😠 Se bojím kam až to poleze, nejhorší je, že to mám všechno na zadku a stehnech, takže poctivý sádlíčko, to se bude těžko zhazovat. Bříško mám na tyto tt malý.

lucyka1
2. mar 2011

@makinka2 myslim si ze sa potvrdzuje v tvojom pripade pravidlo ze pri dievcatku sa to rozlozi vsade. prepac. ja cakam zase chlapceka /ale tuzila som po dievcatku/ ale som uz zmierena 😉 a ja mam brusko zase na tieto tyzdne dost velke, hups, aspon si myslim. musim sa niekedy odfotit a ukazat sa aj s bruskom.

lucyka1
2. mar 2011

@makinka2 a z pribratych kil si nerob hlavu. ja som za 3tyzdne pribrala 4kg. no a co. teraz mi chuti tak si doprajem, preco nie. i ked mam asi vsetko ozaj na tom brusku 😅 ked mi byvalo zo zaciatku dost zle tak som nejedla skoro nic a teraz to dobieham, he he. 😀

soldi
5. mar 2011

@makinka2 z toho si nic nerob, ja som tolko pribrala za tyzden 😕 od zaciatku takmer 30 kil.

a to jem uplne malo a vela sa hybem. ale strasne zadrziavam vodu, tak preto tak strasne priberam ☹

sussanah
5. mar 2011

@makinka2 neboj, ono se prave v 8m pribira nejvic, v 9m je to uz mene. A uvidis sama po porodu, treba se to ztrati, ani nebudes vedet jak 😉 Ono to ani nemusi byt to "poctive sadlicko", hodne dela i zadrzovana voda. Ja jela do porodky s 20kg nahore a v 6m maleho jsem mela puvodni vahu, aniz bych nejak silene cvicila nebo neco. Proste jsem jen kojila, jedla primerene a chodila denne na 2h prochazky s kocarkem 🙂 Ale fakt je, ze ja jsem teda mela opravdu mega bricho, i kdyz i na okolnich partiich toho bylo povic 😅

monicka321
6. mar 2011

Ahojte buduce maminky a maminky 🙂 je to dost ked som doteraz pribrala už 6kg??? mam aj foto bruška 😉

petasllov
6. mar 2011

+6 kg zatiaľ..... hádam to už veľmi hore nepôjde za tie 3 týždne....

monicka321
6. mar 2011

tak ja dufam že ano lero rast babetka je velmi dôležity a priberanie parti k tomu či nie 🙂

olina52
6. mar 2011

ano tak pekne papkaj ako do teraz a budeš obrovsky balonik ako ja 😅

kaara1980
6. mar 2011

ja som zatiaľ pribrala 10kg a už mi sestrička zodvihla varovný prst,takže na aspoň na večeru budem musieť jesť dietnejšie.Pri synovi som pribrala okolo 15kg a veru v porodnici som nechala možno 5kg.A kým som kojila,váha sa mi ani len nepohla.Schudla som trochu až keď som začala pracovať 😠

monicka321
6. mar 2011

mne sestrička nepovedala zatial nič ale do svojich pôvodnych veci sa už nenapcham krasne priberam 🙂

tehuli
6. mar 2011

já jsem 13+5 a nabrala jsem asi 2,4 kg...🙂 takže myslím tak normálka dá se....🙂

tehuli
6. mar 2011

tak nic holčiny metu z práce..je tu něják mrtvo...no jo venku hezky:D

yuuki
8. mar 2011

ja som v 29 týždni a pribrala som doteraz 5 kg .. nie je to málo ? 😀

abika26
8. mar 2011

yuuki-pokial papas normalne a nejako sa neobmedzujes tak je to podla mna normalne.ja som teraz v 27tt a pribrala som priblizne 7-8kg.

petra1004
9. mar 2011

@froschka myslim, ze nemas pravdu ,ze si mozu zato same pretoze su aj take ako ja ktore su na rizikovom dopovane liekmi inj.b12 a musia lezat bez pohnutia cely cas tak nieje pekne ak to tak popisujes a pritom tie zeny zato ani nemozu, ale urobia vsetko pre svoje babo odzaciatku som nepriberala este aj schudla a potom ked som brala to vsetko co som musela tak za mesiac som mala 7kg hore do 30tt mam 13kg a neprezieram sa ako to popisujes kamoska sa napchavala ovela viac a nepribrala ako ja tak .....asi nieje len o jedeni ale aj spalovani a pohybe ale ak niekto musi lezat a nema na vyber?......preto ma take prispevky irituju...ALE NIC V ZLOM MAS VLASTNY NAZOR A JA TI HO NEBERIEM LEN MOZNO KEBY SI TO SAMA PREZILA TAK HO MAS POTOM INY...... :D

petra1004
9. mar 2011

@makinka2 tak to aj ja mne sa zda ze najviac mi to ide na zadek a stehna ☹

petra1004
9. mar 2011

@yuuki podla mna ano ale ked je babo aj ty ok tak potom sa nemas coho bat ved aj tak sa najviac priberie po 30 tak sa neboj a co nato tvoj dr? ale je to individualne.. 🙂

petra1004
9. mar 2011

Hlavne ze budu deticky krasne a zdrave..........mas cas cely zivot chudnut nieje to nezmenitelna vec cvicenie dietka a sme znovu kocky ne?

tajemna30
9. mar 2011

@yuuki já myslím, že to není málo. Já jsem ve 27 tt, a mám navíc necelé 1 kg. 😉 Několikrát jsem se na to ptala, zda to není málo, ale pokud miminko roste jak má, tak že není. 😉 Že není vůbec nutné přibrat 20kg a více. Naposledy jsem se na to ptala včera při 3D ultrazvuku, a opravdu mi bylo všude řečeno, že je něco jiného když maminka začíná na váze 48 kg, a něco jiného když já o cca 20 kg víc. Je to opravdu individuální. Sestra je v 33 tt a má nahoře 6 kg,a to jsme ani jedna nezvraceli.

sonkaaa
9. mar 2011

Ahoj, také se přidám k diskuzi, přibírání bylo velmi pozvolné a začalo spíše až koncem 2 trimetstru. Koncem 2 a začátke 3 to začalo, nyní jsem ve 29 tt a přibrala jsem 8 kg. Bohužel nyní v zimě chybí pohyb, není mi příjemné chodit na delší procházky a nechodím moc mezi davy lidí kvůli nemocem..tak to tělo asi málo spaluje. Navíc když je člověk doma, tak víc baští. Snažím se nekupovat žádná lákadla, ale manželovi občas buchtu či něco jiného sladkého dát musím, tak je náročné odolat🙂 Daří se vám si dávat jen malinké porce a jíst o to častěji?

froschka
9. mar 2011

@petra1004 napisala som aj cest vynimkam, asi 5% z celeho objemu, tych ktore stlstnu z pohodlia....
takze ma nechytaj za slovicka prosim....viem ze mnohe musia lezat alebo maju ine ochorenie sprevadzane tehotenstvom, preto tych 5% vyminiem, ktore zato nemozu....a na ostatnom si trvam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre