Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

edimon
11. jún 2007

...no...mě to úplně šumák není, ale smiřuji se s tím 😀 ...já jsem nikdy nebyla žádnej hubeňour, ale před léty jsem zhubla 15kg a váhu jsem si držela cca 5 let...no a když si představím, že budu znovu vypadat jako balon a možná ještě húř než před tím, tak mě to trochu děsí...jsem malinká a každé kilo jde dost vidět 😢 Asi si říkáte, že jsem praštěná...je jasný, že zdraví drobečka je nejdůležitější...ale jak by bylo vám, kdyby jste na koníkovi četli...že ta mamaka má 22tt 4kg...ta nic...když já mám v 16tt 5kg!!!...taky by jste možná nebyly tak ok holky 😉

ista
11. jún 2007

Edimon, asi si s nami tie hormony robia co chcu, inak to nevidim, lebo ako som pisala, som v 16. tyzdni a nic na mne nevidno, dokonca uz okolie ma obavy, ze ci je vsetko OK..aj na mna trosku tie obavy prechadzaju ale doktorka hovori,ze ano, pokial to nie je 10 kil dole,tak fajn..
a urcite nie si "prastena",lebo viem,co je to trapit sa s kilami navyse, ja som sa cely zivot tak trapila, ovladala som sa pri jedle,tak preto sa mi zda posledne mesiace cudne,ze mozem jest hocico a hocikedy a nic..a je mi dost teplo celkovo, tak asi sa zrychlil metabolizmus.napadlo mi, ze ci mas dost pohybu (asi by som skusila na Tvojom mieste trosku posportovat, samozrejme s mierou a to, co tehotne mozu), aby si sa nemusela ovladat v jedle, urcite to drobecek potrebuje.ja tiez dost chodim, dokonca aj obcas trochu poklusavam,lebo som cely zivot chodila behat aj posilovat.
a netrap sa tym, po teho sa pustis do riadneho cvicenia a aj skojenim pojdu kilka dole.

edimon
11. jún 2007

ista...snad máš pravdu...a všechno zhubnu ☹ ...pohyb..já jsem necvičila aani před těhu...dělám v kanclu, ale o víkendu jsem chodila ještě za bar. to byl jedinný pohyb...teď sice za bar nechodím, ale neválím se...mám na krku stěhování, takže toho mám dost....na nějaké cvičení nemám v 7 večer ani pomyšlení ☹ ...jsem ráda, když nakoupím, uvařím a kdyžtak něco udělám doma...tento víkend jsem tedy opravdu neleža...a stejně váha roste jako blázen 😠

ista
11. jún 2007

To mas veru tazke, ja som zasa predtym cvicievala ako "šalená" a vecer som nemohla na jedlo ani kuknut, lebo by som mala hned kilo hore..a tiez poznam,ze ked clovek vela stoji a nerobi nejake kilometre, tiez ho to unavi ale nezhodi.no ak by sa Ti dalo,tak trebars nejake kratsie trate,ktore chodis autobusom alebo autom scasti vymenit za chodzu,alebo ist si poplavat...plavanie je uzasne,lebo Ta tak nevystavi, skor zrelaxuje a zaroven zhodis.
ale aj tak sa mi to nezda u Teba az tak vela kil navyse (moja kamoska pribrala v prvych 3 mesiacoch 6 kil a potom celkovo mala nakoniec 12 kil,takze nie az take hrozne..mozno to bude aj u Teba tak).tak sa drz 😉

micinka22
11. jún 2007

Edimon jak jsem psala jsem tlusta(skoro odjakziva),nijak necvicim a cely dopoledne sedim doma..a presto mam jen 2kila nahore,asi mam holt uz predzasobeno,ty tehukila jdou dolu dobre pokud to neni +30 😉

edimon
11. jún 2007

holky díky za podporu....kamarádka mě teď taky utěšovala, že třeba to takle rychle nepůjde dlouho a přiberu normálně...tak držte palečky 😉 ...jinak Ista..to plavání mám hned po přestěhování v plánu...díky 😉

kafik
11. jún 2007

Ahoj, vůbec nic si z váhy nedělejte. Já myslím, že se to regulovat moc nedá. Dietu stejně držet nemůžem a když jíme zdravě, tak je to dobrý. Já jsem během prvních 20 týdnů nabrala asi 7 kilo a teď se mi to trochu ustálilo, takže teď mám +9 kg, ale obávám se, že to ještě půjde dost nahoru. Uvidíme, no ale pak to bude honička kolem mimča, takže to snad půjde pryč.

edimon
11. jún 2007

Kafík......Tak to není zase tak moc na 28tt 🙂 ..tak já budu doufat, že se mi to taky časem ustálí 😉

pomfrita
11. jún 2007

ahoj těhulky, nesmutněte - já jsem 25. týden a 16kg nahoře !!! 😠

lubkaaa
12. jún 2007

ja chcem len povedať tiež som sa obávala, že brutálne veľa priberiem a všetci mi to ešte aj hovorili, nejedz toľko, dávaj si pozor, potom to ťažko zhodíš, budeš ako slon.. (proste psychická podpora rodiny 🤐 🙄 )..(bola som tučnejšia celý život 😠 ) ale zatiaľ je to len 2 kg (končím 19.tt). ja si myslím že hlavne netreba dať na reči iných a veriť sama sebe, že to bude v pohode, telo vie čo robí a čo potrebuje.. veď keď človek nezje za 3, tak určite podľa mňa priberá len na bábetku a na vode a odriekať si jedlo podľa mňa nemá zmysel, len proste jesť čo nám chutí.. teda mne sa takto darí, jem len čo chcem a kedy chcem, neobmedzujem sa a nikto ma nedonúti zjesť niečo čo mi nevonia..

ada78
12. jún 2007

Ahojte. Aj ja sa pridam. Som v 31 tt a mam +10 kg. Ale vsetko len v brusku. Nohy, ruky, zadok a prsia mam stale rovnake. Takze moji mili kolegovia ma volaju pavucik. 😉

micinka22
12. jún 2007

Lubko presne tak..taky sem mela takovou podporu mamy...ted doufam ze kdyz moc nepriberu tak budu mit lepsi vahu nez pred tehu .))

lenkakr
12. jún 2007

já mám v 36+0tt 15kg nahoře. a stále to přibývá rychleji

kalo
12. jún 2007

Holky neblázněte! Vždyť těhotenství je vlastně jediné období v živote, kdy si člověk nemusí hlídat kila a dopřát si jídla, která by si před tím nedal, kvůli přibírání! Jíst všechno podle chuti...super!

christine
12. jún 2007

tak ja mam ve 26tt 3,5 kg nahore. Za posledni dva tydny jsem vubec nic nepribrala, mozna spis jeste malinko zhubla. Njn, zkouskovy dela svoje 😖

lubkaaa
13. jún 2007

micinka
presne tak aj ja tajne dúfam, že po porode sa mi upraví metabolizmus a budem krajšia ako pred tehu.. 😎 😀

lenalmo
14. jún 2007

Ahoj,

som v 35+2 a mam o 6.5kg viac. Posledny mesiac uz nepriberam. Vaha je len v brusku a prsiach a na koniec 8 mesiaca velmi nevyzeram. Proste kazdy to ma inak, a tak dievcatka nesmutnite.

Lena

oprah
14. jún 2007

Já mám dobrou zkušenost s
http://www.big-style.cz/detail/zhubneme-po-poro...

Píše se tam sice, že to nedoporučují kojícím ženám, ale to tam musí uvést jen kvůli tomu, že jsou ty byliny luhované v lihu a to jako, že by ani těch pár kapek alkoholu denně oficiálně ženě doporučit nemohli. Ale jinak jsou to účinné bylinky.

nikitka26
14. jún 2007

Ahoj holky, tak já taky přispěji troškou do mlýna. Do 14tt jsem nepřibrala ani deko a pak to šlo ráz na ráz. Teď ve 25tt mám +7 kg, ale nějak mě to netrápí, myslím si, že je to akorát. Určitě se nepřejídám, jím prostě normálně jako dřív, možná jen častěji, ale nehlídám se. Někde jsem četla, že hubené maminky mají tendenci přibrat více než plnoštíhlé, což je asi logické, hubené tělo si musí udělat zásoby, aby to zvládlo během kojení. A nebojte, když přiberete víc, tak při kojení a tom zápřahu okolo mimča ty kila půjdou dolů sama 😉
Takže hlavu vzhůru a netrapte se tím. Já si těhu užívám, už jenom ten pocit, že nemusím zastrkávat břicho 😀 Papa

zoskag
14. jún 2007

ahojte zienky,tak ja sa pridam tiez a poviem vam,ze rucicka na vahe pred tehotenstvom stala na cislici 48 pri vyske 170.Teraz som uz po termine a rucicka sa stale nezastavila a to uz je na cisle 73.Neviem, ako to zhodim,ale bude to dost tazke,dala som si predsavzatie,ze do dvoch mesiacov to pojde dole,no asi som to trosku prehnala.... 😅
Mam doma posilku,kedze moj partner cvici kazdy den,tak sa budem snazit zhodit tie kila co najskor,lebo sa nevojdem do ziadnych nohavic,to ich ani nenatiahnem po stehna,takze smola,asi je pravda,ze stihlejsie priberu viac,ako zienky trosku pri sebe.....viete ako vam zavidim??? takze ako sa hovori,vsetko zle je na nieco dobre.... 😎

marcela22
14. jún 2007

Ahojte, tak ja som na konci 37 týždňa a mám +13kg. Bolo by to aj menej, nebiť v poslednej dobe večerných grilovačiek - prežieračiek...ale poznám baby, ktoré pribrali oveľa viac aj oveľa menej a netvrdila by som, že jedli viac alebo menej. naozaj je to veľmi individuálne, koľko ktorá žena priberie a nezabudnite, že tie, ktoré máte nabraných "veľa" kíl ich môžete aj rýchlo stratiť, lebo to môže byť len zadržaná voda. zatiaľ čo tie čo majú menej kíl to môžu mať v podobe tuku...
Takže nezúfajte, užívajte si tehotenstvo a verte, že pri maličkom bábätku sa chudne jedna radosť 😀

domeenika
15. jún 2007

hmm.. no ja som v 18. tyzdni a pribrala som 8 kg.. vychadza mi to tak, ze co navsteva u doktorky to 3 kila hore.. ani to nechcem ratat kolko to vyjde nakoniec.. a pritom jem uplne normalne ako predtym

katka_sl
15. jún 2007

ja som v 26tt a mam uz 13 kg navyse. A to sa snazim jest zdravo. Bio potraviny, ovocie, zelenina - ziadne sladkosti - ked tak si dam nejaku mrazenu ovocnu drt alebo malicko cokolady.
Ale snad to nebude po porode take hrozne. Pred tehotenstvom som bola stihla a podla BMI som mala 5 kg podvahu. Takze mozno je to o tom, ze telo si to jednoducho chce vynahradit 😀

adulik_
15. jún 2007

ahojte tehulky, citam ako tu pekne priberate ja tiez priberam ale ako zistujem tak take hrozne to zas u mna nieje, som v 22tt a pribrala som 5 kg

marinka
15. jún 2007

Je to zvláštní s tím přibíráním, já jsem měla před těhu taky podváhu, a i když jím v těhu o dost víc, než předtím (+ teď si opravdu užívám léto se vším, co k tomu patří - grilování, zrmzlinové poháry, spousta ovoce..) tak moc nepřibírám. Teď jsem dokonce půl kilča zhubla, i když mimi roste pěkně, tak mám ve 24 tt 3,5 kg. To je asi tak akorát, jen se divím, protože jsem čekala mnohem větší váhové průrustky.. Ale možná se to ještě rozjede 🙂

feferonka
15. jún 2007

Ahoj,tak já jsem nikdy problémy s tloušťkou neměla(mimo těhotenstí)a teď-15+3,mám 4kg nahoře a vůbec si nemyslím,že se přejídám,naopak jím určitě zdravěji než před těhu...a jelikož v prvním těhotentství jsem přibrala skoro 30kg,tak se obávám,že dopadnu stejně jako minule,ale musím říct,že ty kila šly sama strašně rychle dolů...mně to přijde,že někdo prostě víc ukládá a jiný ne.Kamarádka má termín stejně jako já,dává si do nosu a jí za dva a je pořád na své váze,já večeřím jen zeleninové salátky,na asladké vůbec nemám chuť a jsem malý hrošík🙂

luciakorky
15. jún 2007

Jaj baby, niektore mozete byt stastne,ze len tak malinko priberate. Ja si teraz pripadam strasne. Sice uz koncime tehu, ale predtym som mala vahu 53kga 172 cm. Teraz? Ze 73. Ja to vazne nechapem. Neprejedam sa,jem a jedlasom vacsinou celozrnne vyrobky, a ked som mala chut na sladke, som si dala bebe al.ovocnu zmrzku. Nejem za dvoch, jem zdravo a tiez milujem zeleninove salatiky. Pohybu mam tiez az az.Tak mi povedzte, z coho som tak pribrala? Sice to nie je az tak brutalne na mne vidiet, ale ja si uz pripadam ako burgina, a to je teraz teplo, horucavy, spravim dva kroky a som upotena ako mys. A este mi aj riadne z toho tepla opuchli nohy. Uz to vazne chcem mat za sebou ☹

domeenika
19. jún 2007

neviem ako vy,ale ja mam pocit ze jem este menej ako predtym za normalu.. mam pocit ze sa mi tam viac nezmesti ked zjem co len jeden rozok..

smoulinda
19. jún 2007

Ha, tak já přidávám svou novou mega váhu. V 38tt jsem přibrala už 27 kilo 😝 😒 ☹

marinka
19. jún 2007

domi, to je normální, jak se rozpíná děloha, tak máš menší objem žaludku. Proto by těhulky mějí jíst po menších dávkách, ale častěji (taky mají častěji hlad, protože to malé množštví se rychle stráví). Já to tak teda mám, že jsem brzo plná, ale už za dvě hoďky mi kručí v břiše, jako bych týden nejedla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre