Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvia_
27. apr 2011

@tehuli tak to sa nečuduj, že ti to ide teraz trošku rýchlejšie. Ja mám rovnakú výšku a mala som tak 58 kg. Keď začínaš s malou váhou telo sa snaží trošku nabrať už na začiatku. Ja som urobila chybu, lebo som nevedela že som tehotná a držala som sa v jedení aj v sladkostiach, veľa som športovala a na jednej firemnej akcii som vytancovala asi 2 kg. Hneď na to mi váha vyskočila o 3 kg hore-myslím, že telo sa bránilo proti chudnutiu, tak si spravilo zásoby. Ale už ma tieto veci prestali trápiť a keď sa pozriem do zrkadla už si nepripadám tučná, ale tak akurát 😀 😀 😀

tehuli
27. apr 2011

@silvia_ díky..no právě já taky sportovala a tak nějak dodržovala zdravý jidelníček...a pak najednou v prosinci přes svátky jsem měla chut uplně na všechno a hlavně hlad🙂 a to fakt pořád co dvě hodiny..:( tak mě to štvalo že budu po Vánocích jako koule🙂 no a v lednu jsem zjistila, že čekáme mimiška...ale zpočátku i když jsem jedla moc tak jsem nepribirala až koncem unora to bylo kilo a pak hned další a za poslední měsíc od 24.3 do 24.4. jsem nabrala 3kg za měscí🙂)ale říkam si taky, že je pravda že jsem začla na malé váze a když mi holka koukají do albíčka, že nemám ani pupík a že jsem drobek at sladkosti a jídlo obecně vubec neřeším, tak si říkám asi maji pravdu...
kamarádka se při prvním těhu omezovala a pak nabrala 20kg a při druhém jedla častěji co 2-3 hodky a to i sladké a nebo sladké pečivo a přibrala jen 14 a oba to byli kluci🙂takže v pohlaví to nebylo🙂

tehuli
27. apr 2011

@silvia_ spíš mě to hlavně štvalo protože jsem ze skoro 60kg zhubla na 52..víš🙂 tak jsem se toho nabírání a následného schazování bála...ale už to tak moc neřeším...s mimiškem se naběháme;)

silvia_
27. apr 2011

@tehuli sme na tom rovnako, len ja som pred 3 rokmi vážila 73 kg a dala som to na 52 kg. A jedla som toľko ani nikdy predtým. Iba tí, čo to videli mi verili, inak si mysleli že som anorektička, lebo mi len kosti trčali. Tak som sa začala ládovať veterníkmi každý večer, až kým som sa nedostala na 58. A zo začiatku som mala rovnaké obavy - len aby som veľa nepribrala. Ale teraz mi je to už jedno-myslím, že keď sme to už raz zvádli, pôjde to aj teraz. Už hádam vieme ako na to, nie 😀

zufzufmeister
27. apr 2011

@silvia_ a ako sa ti podarilo tak pekne schudnúť?

silvia_
27. apr 2011

@zufzufmeister ahoj 🙂 poviem ti, že som sa trápila 4 roky. Potom mi známa doniesla "diétu"-je to vlastne upravený jedálniček - vôbec nehladuješ a drží sa 2 týždne. Každý z nej schudol tak 6-7 kg iba ja 3. Ale od toho dňa mi váha išla dolu každý deň (mám dig.váhu tak som tó pozorovala každé ráno). U mňa išlo asi o naštartovanie trávenia. Potom som začala jesť stále viec a viac - asi 5-násobne oproti tomu čo predtým-mama ma už nechcela živiť 😀 Tých 20kg som dala dole v priebehu 1/2 roka. Odvtedy si váhu držím bez vôčších problémov a doprajem si naozaj všetko. Iba keď to cez sviatky preženiem, chvíľku sa snažím a zase je to OK.

zufzufmeister
27. apr 2011

@silvia_ ale ma neštvi, a to je aká diéta? Daj návod, určite to tu viac ľudí v tejto skupine využije 😀 po pôrode... 🙂

silvia_
27. apr 2011

@zufzufmeister môžem ju dať nejako do môjho profilu idem sa na to kuknúť

silvia_
27. apr 2011

už by to tam malo byť 😉

zufzufmeister
27. apr 2011

@silvia_ Tak toto mi je známe... Asi som aj ja mala pokus držať to, ale zrejme som nevydržala 🙂)) Tak toto fakt u teba zabralo... No teda, bolo by to super, keby to fungovalo, určite skúsim, keď bude vhodný čas 🙂 Ďakujem 🙂))

silvia_
27. apr 2011

@zufzufmeister 😀 máme čas tak rok kým ešte budeme kojiť...a verím, že potom budeme opäť zase štíhle ako predtým. A ak to niekedy predsa len budeš chcieť držať hlavne nehladuj a jedz koľko ti treba a uprav si ju podľa tvojích chutí-ja som si ju tiež upravila, lebo v originále mi všetko nevyhovovalo. A čo to CD? Cvičíš? Ja sa neviem donútiť... 😅

zufzufmeister
27. apr 2011

@silvia_ hahaha, mám aj tri CD, čo som si v ošiali objednala 🙂 a dokonca raz som ho aj pustila, ale iba že pozriem o čom to je, no a odvtedy ... 😀 😅 hahahaha, no veru si ma odhalila teraz, ja už som aj zabudla aká som bola odhodlaná :D

tehuli
27. apr 2011

@silvia_ doufám, že máš pravdu;) a zmáknem to🙂

tehuli
27. apr 2011

@silvia_ a nemáš ji někde uloženu?nebo napsánu?🙂 moje mamina chce zhubnout už rok a nedaří se :(

tehuli
27. apr 2011

@silvia_ ty brdo to vypadá docela drasticky🙂 a co jíš teďka🙂?
je toho dost málo, musíš hubnout i svalovou hmotu...já dělám normálně tak 3krát týdně spinning a při tomhle bych doslova umřela hlady..jedla jsem málo ale zas až tak moc malo ne:D

silvia_
28. apr 2011

@tehuli nie je to drastické. Vydržal to dokonca aj môj otec. 🙂 . A čo ja jem? Tak normálne, ako predtým, raňajky-jogurt alebo banán, desiata-bebe, obed-normálny, na čo mám chuť a na večeru buď chlieb s medom, alebo ovsenú kašu s ovocím a podobne. Občas dám aj niečo sladké..Prejedanie ma chytilo zatiaľ len 3x počas tehotenstva a zastavila som ho ho vždy do 2 dní. Iba minulý týždeň sa mi to nepodarilo-až na 4.deň z čoho mi ostalo kilo navyše. 😅

tehuli
28. apr 2011

@silvia_ ty jo tak to jíš na těhotenství docela hodně málo....já tak jedla dřív v době před těhu, ted jím i svačinky dopo a svačinky odpo kvůli mimi protože mi Dr. řekl že nepokryju s tímto co jsem jedla ani 2000kcal a že bych měla snist až 2500 za den v těhotenství pět až šest porcí denně a vždy velkou snídani.

tehuli
28. apr 2011

@silvia_ já se ted týden přes velikonoce cpala sladkým a nepřibrala ani deko za deset dní....a před tím jsem čoveče jedla málo a hlídala se ovoce zeleninka atd...a nabrala jsem kilo za čtrnáct dní tak si pak vyber..🙂 asi budu papkat víc když si tělo nedělá zásoby a mám furt stejně:D

silvia_
29. apr 2011

@tehuli to máš super 🙂 aj ja by som chcela...ale nemyslím, že jem málo. Keby si videla tie porcie na obed, tak sa mi nečuduješ, že večer toho už toľko nezjem 😀 Ale keď mám pocit, že som hladná, tak jem aj 5x denne ale to mám tak raz za mesiac. Aj som to skúšala, ale cítila som sa prejedená..

tehuli
30. apr 2011

@silvia_ fakt by mě zajímalo čím je to přibírání ovlivněno...když se cpu(jakože fakt moc: na snídani tak 3ks vánočky a jogurt, pak jablko nebo banán, oběd polívka a druhé jídlo, pak na sváču celá milka na posezení na to tak za hodku a půl dva koláčky s kakaem, a pak ještě třeba večer tři rohlíky se šunkou, tak ani deko nepřiberu a když jím méně tak naberu...opravdu zvláštní...

katka37
30. apr 2011

@tehuli je to je paráda já myslela že takhle "žeru ,, jen já 🙂

tehuli
30. apr 2011

@katka37 vůbec🙂 a nejhorší je to v práci..🙂 dělám ve fitku třeba dneska jsem tu od 9 do večera do 21:( takže pruda a nikde nikdo..☹ to nevím co bych🙂 můžu tě uklidnit co dneska bylo ju?🙂)
takže ránko dva ořechové koláčky asi v 7 než jsem jela🙂 potom sváča activia🙂....oběd jsem měla rizotko kuřecí mega porci🙂 pač byl zas hlad samozřejmě🙂 potom asi ve 14,30 jsem jsem dala půlku tvarohu s trochou cukru a polité lehce granko sirupem🙂mnamka..🙂 no k tomu pomeranč tak za hodku tedka susenky bebe dobré ránko a tři rohlíky se šunkou a rajčetem🙂
jako myslím že dneska je to ještě slabý..mám větší záchvaty🙂 a co ty? taky jsem ráda že nejsem sama🙂)) a kolik si nabrala ve 14.tt:) já mám tedka pět kilo a Dr. říkal že akorát🙂 prý to není ani vidět tak jsem v poho🙂

ale včera jsem dala s drahým tu mega milku karamel ořech na posezení:DDD a půl vánočky...

katka37
1. máj 2011

@tehuli ahoj no já jsem stím jidlem na to m obdobně až na to ,že nejím sladkosti a já dnes začínám 15 týden a mám asi 3.5 kg navíc ,doktorka na to ani muk ,taky to namně není vidět ,protože jsem byla moc hubená 🙂

ielsikova
1. máj 2011

ahoj tak ja jsem teď v 27 tt a mam už nahoru 15 kg ☹ a to ještě kus před sebou ale nešilim zatim 😉 doufam že něco necham v porodnici a zbytek pujde lehce dolu snad 😅

smazja
1. máj 2011

sussanah 🙂 tak to si ma celkom potešila :D teraz som 22tt+ 6 a pribrala som 1,4kg...som zvedavá, kedy to začne...stále to očakávam a stále nič 😒 ale tak aspoň, že som pribrala a neschudla :D myslím, že to začne tak od 7meho mesiaca :D potom tu budem písať ako som velmi pribrala :D hehe

tehuli
2. máj 2011

@katka37 jj mě Dr. taky uplně v poho říkam hihi mám už 5kilo nahoře není to moc🙂 a on říká vy byste mohla mít i 7kilo ve 22.tt:)) říkám o.k.:D

tehuli
2. máj 2011

@katka37 máš pupina?🙂) nějáký fotečky přihoď 😉

tehuli
2. máj 2011

@katka37 jinak závidím, že nejíš sladký🙂 i když to já první asi tři měsíce taky nemusela🙂 a teď mám furt chut na čoko a koláčky🙂

katka37
2. máj 2011

@tehuli fotečky nemám ,neumím najít kabel...ale koupím nový a hodím sem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre