Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zlatuse01
2. máj 2011

tak já se taky přidám. před těhotenstvím jsem měla na 174 cm 54kg. teď mám 68,5 a přibírám dost nevyváženě. někdy jsem přibrala za tři týdny půl kila někdy kila tři. sestřička u doktora říkala, že je to naprosto ok - v průměru by to mělo vyjít v 2 a 3 trimestru cca 2 kg za tři týdny a taky záleží na konstituci. já už se smířila s tím, že jsem jako meruna 🙂 a neřeším to. tolik sladkostí jako za poslední dva měsíce jsem nesnědla snad za celej život!

1janina2
2. máj 2011

Tak se taktéž přidám, jsem v 32. týdnu a zatím jsem nabrala 4 kg, to když to vezmu k původní váze před těhu, ale první měsíce jsem šla 2 kg dolů, takže by to bylo celkem 6. Jsem zvědavá, kolik můžu ještě za ty 2 měsíce nabrat......? na konci to asi přibývá největším fofrem, že?

katka37
3. máj 2011

ahoj holky no já měla před snažením 51kg na 165cm,manžel byl přes zimu doma tak si mně vykrmil na 54,já jsem hrozný flink na jídlo a taky mám s dvěma dětma ,velkým barákem,zahradou ,psem a prací velký frmol.Takže v únoru jsem otěhotněla s 54kg a ted v 14+2 mám 57,5kg.Takže 3.5 kg to je dost ,ale mně ze začátku bylo dost špatně ,když jsem měla jen trochu prázdný žaludek,takže jsem dost jedla,snad to nepůjde moc nahoru.....u prvního jsem nabrala 12kg u druhého 10 a ted to vidím na podstatně víc......ale dala jsem si limit do68kg víc ani zanic 🙂 ale co nadělám,že? 😀

tehuli
4. máj 2011

@katka37 no jo nenaděláš nic ...jídlem se to prý neovlivní, to je i voda objem krve, něco mimišek, atd...kámoška jedla furt saláty, zakazovala si nesmyslně sladké a pečivo a stejně nabrala 17kg

petula25
5. máj 2011

Podla mna, hlavne treba papat to, co si telo pyta..samozrejme nemyslim sladkosti.. Lebo ked budete jest co si myslite ze je zdrave, a telo si pyta nieco ine, aj tak to nieje dobre.. Ja obcas zjem aj nieco nezdrave, ked mam na to chut..vsteko treba ale s mierou🙂 mne sa zatial dari drzat vahu pod kontrolou, aj chute🙂 hlavne treba jest pravidelne, po mensich davkach.. niekedy obedujem aj dvakrat..o jedenastej a potom o druhej, ale dam si take porcie, ze spolu tvoria jednu vacsiu normalnu🙂 tak sa drzte..

lehotka
5. máj 2011

odkedy som zistila,ze som tehotna tak jem ako keby to malo byt posledne susto v mojom zivote 😀 pribrala som zatial 12 kg 😅

zojka05
6. máj 2011

no ja som doteraz pribrala 12kg,a už druhý týžden sa ma tá váha drží,tak asi som už skončila...... 😀 ,už len porodit a bude to..

zojka05
6. máj 2011

dúfam,že to bude už skoro,lebo si už pripadám ako korytnačka z pancierom vpredu 😀 😀 😀

nosoroztek
6. máj 2011

ahojte kocky, ste na tom niektora ako ja? do dnesneho dna som nepribrala a to som v 23-tom tyzdni. na zaciatku tehu som mala 72kil, dnes 67. bojim sa, ze nie som normalna 🙂

abika26
7. máj 2011

@nosoroztek no je to trochu nestandardne ale ked ti na to lekar nic nepovedal a male je v poriadku tak asi nevadi....

tepka
8. máj 2011

@anett1 5 kg je hrozné?????hmm to je malo veru..ved je normálne priberať musíš...

janka196
8. máj 2011

ahojte, ja som zatial nabrala 9 kil 🙂/ pri malej som pribrala dokopy 14 a za styri mesiace som zhodila skoro 20 tak dufam ze aj teraz to pojde tak rychlo 🙂

adelaine
8. máj 2011

ahojte, ja som v tehu pribrala 20 kg, ale bola som straasne opuchnuta, porodom mi zislo skoro 15 kg,
ostatne ostali nalepene a nejake sa este prilepili, sumasumarum, musela som dat dole 7 kg, aby som
sa zmestila do povodnych nohavic, ale baby za 3 mesiace som dala dole aj zvysne kila, ficim na delenej strave
a mam tolko kg ako pred tehu, takze som happy 😀

takze sa nebojte, vsetko date dole, aj keby ste mali pribrat tych 20 kg ;)

miselka11
8. máj 2011

ahojte, ja so doteraz pribrala 13,5 kg, teraz sa to uz spomalilo, ale v tom 5 a 6 mesiaci to bola katastrofa a rychlo kila pribudali... ☹ vtedi mi ani Dr. nic nehovorila, teraz sa jej to uz zda dost a prikazala mi ditu... tiez si nemyslim, že som nejak vela jedla.. tak si davam pozor hlavne na sladke 🙂

peony
8. máj 2011

@miselka11 si presne tak isto na tom ako ja,tiez mam + 13,5kg a to mi lekar hovoril,ked som mala +12kg,ze nesmiem pribrat uz nic 🙄 no v stredu idem do poradne,tak neviem neviem....

miselka11
8. máj 2011

@peony to je sranda, este aj termin skoro na vlas rovnaky... a pritom su baby aj ovela horsie na tom a nic im nikto nepovie. a cukor ti dopadol ako?

ninimini
8. máj 2011

ja som pri malej pribrala 12kg a to až od 7 mesiaca tak to bolo dost tažké zvyknút si na tak rýchlo teraz som pribrala zatial 4kg a je lepšie ked sa priberá postupne ako naraz 🙂 pri malej som mala problém schudnút tak dúfam že pri malom sa to už opakovat nebude 🙂))

peony
8. máj 2011

@miselka11 🙂 cukor mam v norme,aj tlak.No musim tiez obmedzit cukor,len mne niekedz pride chut aspon na kolacik 😅

zora256
8. máj 2011

@nosoroztek Ahoj!
Je to ok,aj ja som mala 72kg pred tehu a za prvé 4.mesiace som dala dolu 5kg,do teraz som pribrala len tých 5kg späť.A aj sestrička u lekára povedala,že to je ok,lebo si malé bralo z nadváhy a tak priberá len ono a po pôrode budem chudšia než 72kg.Tak sa nestrachuj ak na sone je všetko ok,tak je to ok. 😉

zora256
8. máj 2011

@tepka Nie každá,priberajú chudé na začiatku a plnoštíhle chudnú najskôr,lebo mimi potrebujú tuk nabrať,takže to je v poriadku.Nič strašné,to príroda takto zariadila,lebo chudé majú málo tuku,tak aj viac priberajú.

madormi
8. máj 2011

holky, tak já jsem ta horší varianta, z léků před těhu jsem nabrala 3-4 kg, takže jsem startovala už s nadváhou (71kg/170 cm) a teď už mám nahoře ještě dalších 10 kg, leze mi to nahoru ani nevím jak, v pátem měsíci jsem přibrala 4 kg za měsíc 😲 tak se bojím, že budu ráda když se vejdu do 20 kg

tepka
8. máj 2011

@zora256 hmm a ty si 5kg a v ktorom si????ja som v 18tt a priberala som najviacej ked mi meškali kramy a nevedela som že som tehotna do tých 3 mes som cca 5kg a teraz od vtedy 3 kg...

helenkasabinka
8. máj 2011

ja som v 37tt a pribrala som doteraz necelych 7 kil 🙂

sammy244
8. máj 2011

ja som v 31 tt a pribrala som 10 kg 😒

madormi
8. máj 2011

jo ještě jsem zapoměla napsat, že jsem teprve konec 24.tt a mám deset kg hore 😲

kilian
8. máj 2011

ja mam za sebou 4 tehotenstva a pri kazdej jednej som pribrala vyse 30 kg!!!!ked som prestala kojit,som ich vzdy zhodila,aj ked som nesportovala.teraz som 5 mesiacov po porode,este kojim a stale 20kg navyse.....

miselka11
8. máj 2011

@peony presne aj ja, cukor v norme, ale obmedzit..a tiez mi pride niekedy nenormalna chut na sladke a jasne, že neodolam... vsetko dobre prajem..inak mne je posledne dva dni hrozne divno - neprijemne, ani to neviem opisat..

zora256
9. máj 2011

@tepka Ahoj!Ja som ak si nevidela v 31tt,a prvé 4.mesiace som prevracala,tak som schudla 5kg,a od 20tt som pribrala 5kg.Je to individuálne ja som vážila 72kg pri výške 168cm,Ty určite si toľko nevážila,tak preto si priberala od začiatku.A malého mám už 1600g,a ty?

zora256
9. máj 2011

@helenkasabinka Ahoj!
Tak to máš super.A ty si koľko vážila pred tehu?Ja mám zatiaľ späť 5kg,ktoré som prvé 4.mesiace schudla.Ja som vážila 72kg,a aj teraz mám toľko.

tepka
9. máj 2011

@zora256 Ja som mala tých 62kg na začiatku..teraz už 69kg noo 😒 to som v 17tt...no tak uvidíme čo dalej 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre