Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

hannah27
12. máj 2011

@marketakra
meriam 163cm a vazim teraz 58kg - som z toho fakt zufala

marketakra
13. máj 2011

@hannah27 tak to máš 13 kilo 🙂 na to ve kterém týdnu těhotenství právě jsi to není úplně málo, ale vzhledem k tomu kolik jsi vážila před tím v poměru k Tvé výšce bych řekla, že to není zas tak strašné 🙂. Některé maminky nabírají hodně na začátku a v druhé polovině zas tak moc nepřiberou, jiní to mají naopak.
Tvůj stres s váhou chápu, to má snad každá těhotná, kterou jsem kdy potkala. Jestli Tě to hodně trápí, tak si zkus pár týdnů zapisovat kolik toho sníš na www.stob.cz - najdi si tam sebekoučing( je třeba se zaregistrovat). Jako těhotná bys měla denně sníst cca 2300kcal. Pokud se do té hodnoty vejdeš a stejně budeš nabírat víc, tak pravděpodobně nabíráš vodu a ta jde porodem dolů sama 😉
Co se týká stravy, je dobré jíst hodně zeleniny, ovoce, libové maso, mléčné výrobky... Omezila bych hranolky, čokoládu, junk food...

sladjana
13. máj 2011

ahojte,aj ja mam pocit ze nejem vela,a ono sa mi vsetko uklada,som 28tiz a pribrala som 16kg,tak nevjem co bude do konca teh..ale teras si moc stim nerobim starosti,aj pri prvom som pribrala 22kg,a behom pol roka som schudla 30kg,tak dufam ze aj teras bude tak 🙂
milujem ovocie,hrozno... 🙂

hannah27
13. máj 2011

@marketakra
ja nejem junk food ani podobne veci, ako hovorim, som vegetarianka uz 18 rokov. ono ta vaha isla tak postupne, akuratne posledne dva tyzdne som pribrala vyse troch kilov - a to som sa zacala akuratne trosku kontrolovat posledny mesiac, preto mi to nedava ziadny zmysel. desim sa toho, ze to pojde takto dalej

marketakra
13. máj 2011

@hannah27 v pohodě to s junk food bylo myšlené jako obecný návod ne jako odpověď pro Tebe 😉

Pokud si s rostoucí váhou lámeš hlavu, tak jediné co mně napadá je opravdu si zkusit zapisovat co sníš a podle toho uvidíš, co a jak viz můj minulý příspěvek.

marketnieuw
13. máj 2011

@smejkop mela jsem to podobne jako ty - neboj, vetsina bude urcite voda.. uz jsem to tady psala - pribrala jsem celkem 22kg a tyden po porodu uz bylo 13kg dole... (takze to byla hlavne ta voda)

tehuli
16. máj 2011

@madormi tak to je možná ono🙂 tělo si dělá větší zásoby..tím že mu dáváš málo cukrů a tuků. Dr. mi říkal, že u některých žen prý takto tělo může reagovat..ličila jsem mu mou situaci, že čím víc jím jídla co jsem dřív nejedla jako smažený sýr občas ...nebo to sladký buchty čokošky atd..tak jsem nenabrala nic jako když jsem jedla jen zeleninovej kuřecí salát se dvěma rohlíkama třeba a hodně zeleniny a mín tuku a cukru...je to divný ale fakt tomu věřím..ted zase..minulý týden váha ukázala 58,5 což od minula 57 byl přírustek 1,5 za asi 17 dní...no a ted zas přesně v sobotu váha stejná 58,5 a to jsem se fakt tento týden nežinýrovala...teta měla narozky, takže dortíky, chipsy tyčky..no prostě mazec..v těch vedrech jsem každej den měla tak dva nanuky a půl čokošky ...na véču tak tři rohlíky..s čímkoli a ani deko...
tož fakt nevím...:D tož se cpu..dokud nenabírám🙂)
tak zkus třeba si to tělo fakt dělá zásoby mě se to tak stalo dvakrát s tou váhou tak fakt věřím Dr.

tehuli
16. máj 2011

@hannah27 a kolik si už nabrala já jsem 23.tt dle UZ a mám 6,4 nahoře.

tehuli
16. máj 2011

@hannah27 už to čtu 13kilo...jo tak ale ty si byla dost hubená...já měřím tak 165 a vážila jsem před těhu 52,2, tak tělo asi nabralo nejdřív tuk na sebe u hubených to tak prý je..a pak až se nabírá na mimiška, já taky nabrala a kámoška co je oplácanější doted má jen kilo hore...

dai
16. máj 2011

ahojte,
no, na moje prekvapenie ja momentalne nepriberam... malinky mal minuly tyzden 1.2kg a ja 6kg navyse... odvtedy som stale plus minus tych 5-6kg...
zacala som pred 4mi tyzdnami drzat dia dietu ( aj ked nie super hyper 100% ☹ )

sumattra
16. máj 2011

@adela28 Ahoooj pAdelka amatas sa na mna? Od Renatky a Romana R. - ja som uz vydata a tiez cakame babatko 🙂

hannah27
16. máj 2011

@tehuli dakujem a dufajme, ze je to tak. ako hovorim, mna skor trapi, ze za posledne dva tyzdne som pribrala 3 kg a to sa vobec neprejedam ani nic, a bojim sa, ze to pojde takto dalej.

marketakra
16. máj 2011

@hannah27 pokud ti tak váha neletí nahoru pořád, tak bych si s tím na Tvém místě hlavu až tak nelámala. Taky jsem třeba měsíc nic nepřibrala, pak naskočily za týden 2 kila a pak zas několik týdnů nic. Každý přibírá jinak.

tehuli
16. máj 2011

@hannah27 taky jsem to tak měla nic nic...a pak za 14 dní 2,5 až 3kila:/
a pak zas to stálo..ale jídlem to u mě fakt není čím víc jím tím mín naberu...

veronicka1901
16. máj 2011

Ahojte, ja som na zaciatku tretieho mesiaca a zatial mam 2 kg navrch. Problem je v tom, ze akonahle som i len trosku hladna, je mi hrozne zle na zaludok 😒 .

alenka600
16. máj 2011

Ja som na konci 8.meho tyzdna - do 6teho tyzdna ziadne zmeny na tele ani nic, 6.-8.tt som jedla hodnotnu stravu, ovocie, zelenina, nezjedla som ani kusok chleba, zemiakov, cestovin a aj tak som nabrala na prsiach: obvod +7cm a brucho + 7 cm. Mozno to znie banalne, ja viem, mala by som sa tesit, ze som tehotna, ze mi je dobre, ziadne nevolnosti atd, ale posledny tyzden ma fakt nalakal - ked to pojde tymto tempom tak neviem....hlavne je ze sa citim nekomfortne, nemozem sa poriadne nadychnut (pocit ako ked si oblecieme prilis tesne rifle 🙂) a to nenosim tesne oblecenie. No a tie prsia....vzdy boli velke, a desim sa toho ako sa zvacsuju teraz :(

tehula
16. máj 2011

pomay koncim 38tt a mam +10kg ,mam rovnych 63kg. posledne tyzdne od hadam 31tt som pribrala asi tak kilo, cize pre tie, co maju strach, ze ku koncu sa mega nabera, nemusi to tak byt. Ani pri prvom som uz od MD zaciatku takmer nic nepribrala. Najviac mi vaha rastla od 20-26tt

veronicka1901
16. máj 2011

Alenka, ja som sa tiez nalakala, musim si davat pozor na to, co zjem aj normalne a mam rada zdravu stravu, ale taktiez na prsiach som dost nabrala, co sa objemu tyka (predtym som nosila velkost D 😀) a taktiez na bruchu zatial nejakych 10 cm. Len naozaj u mna je problem v tom, ze ked som hladna, tak mi je hrozne zle. Nevraciam, ale je mi na odpadnutie. Tak neviem, ako sklbit to, aby som nepriberala, ale zaroven aby mi nebolo zle 🙂.

hannah27
17. máj 2011

@veronicka1901 veronika, ja osm mala na zaciatku to iste, ked som zostala hladna a okamzite sa nenajedla, bolo mi hrozne zle, nevolno, na zvracanie. pocula som, ze je to dost bezne - ono to potom preslo, trvalo mi to asi do cca 15 tyzdna alebo tak. neviem, ako to mas ty, ja som ani nemohla jest jedlo, ktore som predtym mala rada, ale ak sa ti da, skus orechy alebo ovocie - ja to tak robim teraz

ketrinka29
17. máj 2011

...baby, papajte všetko, na čo máte chuť, len s mierou a nestresujete sa v najkrajšom období svojho života s váhou. Ja som v 19tt.a pribrala som 4,5kg a ide to stále hore, je to normálene, nič iné ani nečakám. Vidím to na tom, ako musím meniť oblečenie a tiež ma občas pochytí myšlienka, že budem ako obrátená korytnačka, no pri pohľade na to bruško a uvedomenie si, že vo mne rastie malý človiečik sa preberiem!!! 😉 Mne bolo tiež v prvom timestri zle, len nevoľnosť a nadrapovalo ma, tak vtedy treba jesť každé 2-3hod.malé porcie a častejšie aj v noci, keď idete na toaletu, je to len o tom, aby neklesla hladina cukru v krvi hlavne počas noci, keď sa spí. Ja som mala na nočnom stolíku niečo na zahryznutie a nevstala som ani ráno skôr z postele, kým som si niečo neschrumla ( piškóty, keksík,maces,musli tyčinka...) fajn je polotučné mlieko rozmixované s babánom, chlípkať pomaly. Dávala som si aj Coculine, gastrocynésine...no treba tým prejsť. Najviac som pribrala práve v prvých troch mesiacoch a jedla som všetko, čo si telo vypýtalo, aj vyprážaný syr a rezeň, potom ma to prešlo a teraz sa neviem dojesť ovocia, šalátov, mix orechov, vločky s mliekom...telo si fakt povie, čo potrebuje a neokalmete ho ani rátaním kalorií. Ja som bola zvyknutá cvičiť 3-4krát/týž.a teraz som musela prestať, lebo som mala aj krvácanie a bez pohybu je jasné, že priberiem viac, no veľa je voda a po pôrode to pôjde dolu a dieťa k tomu určite dopomôže. 🙂Treba rozmýšľať nad tým, že po pôrode treba začať cvičiť, zdravo jesť a prechádzky.
21.6 idem na dovolenku a to budem v 24.týž. a tiež by som chcela vyzerať ako modelka na pláži, no budem skôr ako veľryba, ale s tým zlatíčkom, čo nosím pod srdcom mi môžu všetky plážové sexice...ehm...u mňa je dieťa prvoradé a hlavne vytúžené a dlhoočakávané. Radšej si potom zaplatím trénera, dietológa, anticelulitídové kúry a zamakám, keď dieťa bude na svete a zdravé. Telo neokaleme. Poznám jednu trafenú ženskú, ktorá má bulímiu a aj tak počas teho pribrala 10kg. Tak treba sa vedieť niesť aj s takým telom a to, čo z tehotných vyžaruje, keď sú spokojné je ešte viac príťažlivé ako najaká kostra!!!
😵 Nechcem tým povedať, že to treba preháňať, len keď to nejde, tak to nejde a treba to vydržať tých pár mesiacov. Tak som chcela len povzbudiť a baby, už ani fňuk!!! 😀

tehuli
17. máj 2011

@ketrinka29
díky to bylo trefné🙂 je to tak...ale občas mě to stejně přepadne:( bohužel

ketrinka29
17. máj 2011

...v pohodičke, sme na tom rovnako. Aj mňa to občas prepadne, no mylím si, že nikto sa na tehotné nepozerá s tým, že fúúúj, tá je tučná. Určite treba aj vkusne voliť oblečenie, tehotná neznamená šupnúť sa do vyťahaných tričiek, tepláky a šlapky na nohy, práve v tomto období sa treba o seba viac starať a snažiť sa páčiť sama sebe a potom sa to prenesie aj na ďalších. 🙂
"Tehotenstvo nie je choroba, ale je nákazlivé!" nehovorí sa to len tak pre nič, funguje to. Však len môj chlap je aký hotový a stále mi len čumí na prsia a zadok...treba nájsť aj tie pozitívne stránky, užívať si to a vychutnať aj keď pocit je iný. S úsmevom naserieš viac ľudí!!! 😀

hviezda21
17. máj 2011

ahojte tehule, ja som v 18tt. a vaha oproti 5tt. -1kg. nepanikarte, ja som nezacinala ani na 50 ani na 60kg a standardne priberam aj z vody tak sa sama cudujem ze drobcovi to staci. ktosi tu spominal ze chuduckým babám sa robia zasoby tuku pre mimi, ja som ich mala 😀 a zjavne mu stacia- tot moj laicky pohlad. podotykam ze som nemala okrem bolenia hlavy a unavy žiadne iné ťažkosti akurát mi nechutí jesť. ale jem lebo mimi to potrebuje, takže tých 5-6porcii denne zvládam, akurát o jedle musím rozmýšlať celé dni dopredu aby som si nan urobila chute a podľa toho varím a nakupujem. ked mam chut aj na nezdrave veci, tak si ich dám, lebo pizza 2-3za mes. ma "zabiť" nemôže 😉 ešte k mojmu nepriberaniu - v robote prežívam mobbing v priamom prenose čiže prvý trimester dole 4kg. teraz sa to ukludnilo trošku a mimi je už o dosť väčšie takže odhadujem prírastok do 6. mes. tak 1kg a od 6. mes. +-2kg/mes. ale to môže byť celkom inak lebo každá sme celkom iná a žiadna nie je sybila. ak máte pocit že sa prežierate tak sa asi fakt, bez urážky (myslím napr .+20kg v polovici bezkomplik. tehu). ak máte pocit že jete málo tak uvážte či to stačí vášmu mimi. a nezabudnite sa zdravo pravidelne hýbať 😎

pjegava
18. máj 2011

ahojte, baby, som v 18 tt a este som nepribrala ani kilo. nevraciam, jem viac ako pred tehotenstvom. je ale pravda, ze nejem ziadne sladkosti, na ktore nemam absolutne chut, ale stale musim jest zeleninu zeleninu zeleninu. No obedujem normalne, polievku a druhe a jem aj dost neskoro vecer. inak nie som ziadna chudula, mam tak 10 kg navyse, takze sa aj tesim, ze nepriberam, len dufam, ze je to ok... akurat mi je zvlastne, ze co som vecne bojovala s hmotnostou a chcela schudnut, no stale som priberala, tak teraz vlastne chudnem... tak pekny den vsetkym 🙂

mysti
18. máj 2011

Ahojte baby, ja som teraz 16tt a od zaciatku som pribrala asi 3kg. Buduci tyzden mam poradnu, tak to budem vediet presnejsie 🙂 Este obleciem vsetko co predtym, akurat som uz povytahovala opasky z nohavic, lebo uz neplnili funkciu ako predtym, uz boli len na ozdobu 😀 . Ja by som tiez bola rada, keby som za cele tehotenstvo pribrala max 8-10kg, ale ked to bude viac, tak si z toho strielat nebudem. 😵 Hlavne ze babo bude zdrave, to je prvorade a az po porode nastupi "drina", teraz to vobec neriesim. Snazim sa jest zdravo a neprezierat sa, nemam ani stavy, ze by som bola nejaka strasne hladna, tak normalne a praveze by som povedala, ze jem este menej ako predtym 😉 A prve mesiace po porode sa aj tak vsetci budu pozerat na drobceka, nie na nas a snad za ten cas zhodime 😀

tehuli
19. máj 2011

@ketrinka29 pravda můj drahý taky kouká na prsa z aček mám už velikost C🙂 tak se nemůže nabažit🙂)

tehuli
19. máj 2011

@ketrinka29 a tys něco už přibrala doteraz🙂)?jj už to vidím 4,5kg🙂 do 19.tt já mám 6,2 ve 24+2🙂

ketrinka29
20. máj 2011

@tehuli/ No ja sa vážim len keď idem do poradne, nestresujem sa vážením každý týždeň alebo deň. V stredu ti napíšem, koľko som pribrala 😉 Ja si ani nemyslím, že jem veľa, skôr menej ako som bola zvyknutá, lebo už je teplo a nejak nemám na nič chuť. Chutí mi mlieko s rozmixovaným banánom, vločky varené v mlieku, jogurty, ovocie, teraz je už čerstvý sladký hrášok, ten milujem každý deň aj 1kg 😀 hemendex, šaláty...zo sladkostí koláče a zmrzka, ale tak normálne. Dám si aj morčacie alebo kuracie masko, cestoviny...ale málo. Pre istotu jem vitamíny pre tehule, nech má dieťa všetko.
Po dovolenke prídem ako bombardér, tam chutí stále a z toho výberu, no neviem, či sa budem krotiť. 🙂
Fakt to má každá iné a hlavne aj začína z iného základu a stavby tela, kostry. Veď to potom dáme dolu, zamakáme!!! 😵 Ja som sa skôr smiala, keď som si skúšala plavky, čo mám doma a radšej som si išla kúpiť nové a keď mi predavačka ponúkla veľkosť 4, tak som sa len pousmiala. Zaujimavé je, že podprsenky nosím pôvodné, nie všetky, len menej vystužené a sú mi dobré, no plavky vrchný diel ani jedny. Stále si dokupujem nejaké handry, ale to ma teší, som módny maniak a rada sa pekne štýlovo oblečiem aj v tomto období. Viac sa o seba starám po každej stránke. Niektorí chlapi majú radi, keď sú ženy krv a mlieko, ja mám šťastie, že mám pri sebe muža, ktorý by ma zvozil, keby som mu povedla, že sa trápim váhou. Je viac žhavý, ako keď som vážila 58kg a kocky na bruchu. Psychika ženy v tehotenstve závisí od podpory a správania muža.

misoule
20. máj 2011

Ahojte, já jsem ve 30tt a přibrala jsem 7,5kg :-/ Doufám, že teď už to nepoleze tolik nahoru. Nejvíce jsem nabrala mezi 20tt a 28tt. Měříte si holky obvod boků a prsou? já mám přes ,,prdel" zatím o 3cm víc:-/ a přes prsa o 8cm 😀 na 180cm mám teď 73kg

kiribaby
20. máj 2011

@mysti Ahoj, ja som v 15tt a bilancia na váhe +4kg 😀 ani neviem ako 😅 Jedálniček sa mi výrazne nezmenil, pravidelne konzumujem ovocie, zeleninu, mliečne výrobky, z mäsa hydinu, údeniny nepoznám už niekoľko rokov. Ale pohyb sa mi značne obmedzil, predtým som bola veľmi aktívna, čo už teraz nemôžem ☹ Po zistení tehotenstva som zmenila klímu, neviem či to mohlo mať nejaký vplyv na váhu. Pozitívom zostáva, že ešte stále oblečiem rifle 🙂 Opasky som odložila v 10tt, tak isto pásové obtiahnuté sukne, nech sa zbytočne nesťahujem.
Ako si na tom s podprsenkou? Ja som zatiaľ nemenila, ale veru už mi vykúka viac ako by malo, a po vyzlečení som odtlačená po kosticiach, asi budem potrebovať o číslo väčší košík.
Len dúfam, že na tom nebudem ako moja mama, tá išla pri mne z 55kg na 75kg 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre