Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

ketrinka29
30. máj 2011

@tehuli 🙂 Ďakujééém! No nám bolo jedno, čo to bude, hlavne, nech je zdravučké, ale potom sme si kúpili ten test "gir or boy" a tam nám vyšiel chlapček, tak sme si na to začali zvykať a aj tak s ním hovoriť a na ultrazvuku mi teraz povedal doktor, že to je dievčatko. Trošku som to musela rozdýchať a aj som si poplakala, ale dôvod neviem. 😉 Hormóny!!! 😀 Jasné, že sa teším na malú princezničku, budem si ju parádiť a určite to bude priateľov maznáčik, to dievčatá bývajú. Naša malá Sárinka. Ešte pár mesiacov a už bude s nami. Zatiaľ si užije ešte dovolenku v brušku, to si narobím fotky, aby som mala spomienku. 😉

elannor
30. máj 2011

@ketrinka29 No a ako potom v práci reagovali? 😉 Už si po skúšobnej nie? A do kedy plánuješ byť v práci?
A pozerám, že čo sa týka dievčenského mena, máme rovnaký vkus 🙂

A uvidíme, ako budeme vyzerať na konci, keďže sme v polovici 🙂 Ja sa hlavne bojím augusta, to uz bude bruško naozaj väčšie a ak budú horúčavy, tak nám bude "veselo"...

tehuli
30. máj 2011

@ketrinka29 jj taky si fotím pupík🙂 každý měsíc poskok🙂 ale až od 20.tt je teprve nějáký poskok🙂

mamabiba
30. máj 2011

@tehuli susanah ti už pekne odpovedala, len mne môj doktor povedal, že ak mám problémy, mám to užívať denne tých 5 dní a potom sa to dá brať preventívne 1x do týždňa.

marikac
30. máj 2011

ahoj, ja som zatial pribrala 3,5 kg. A myslim,ze ozaj len do bruska. Ani prsia sa mi nenalievaju, co ma mrzi 😀 akurat je tak teplo, mohla som nosit hlboke vystrihy. 😀

mamabiba
30. máj 2011

@tehuli meriam 170cm a východziu váhu som mala 50kg. Ale žiadne diety a podobne. Proste nemôžem pribrať. Ako som prvý krát porodila, myslela som si, že na mne dačo ostane, ale nič. tak dúfam teraz 🙂

ketrinka29
30. máj 2011

@elannor ..ešte som nikomu nič nehovorila. Zo zákona nie si povinná to oznamovať zamestnávateľovi a ešte som v skúšobnej dobe tento mesiac. Potom idem na dovču a až po príchode to ohlásim, to budem začínať 7mes.tuším. 🙂 Nie som prvá ani posledná. Budem v práci tak do augusta, ale to si postupne aj vyčerpám dovolenku, lebo mám 21dní a po oznámení ďalšie dva naviac. Ja mám dobrú robotu, nič namáhavé a či sa budem potiť tu alebo doma je jedno. Aspoň mám zaplatené.
No ja som tiež zvedavá, ako to bude v lete,hlavne s tým opúchaním nôh, budeme jak slonice
😀 a ja ešte čávujem v opätkoch. Ale budeme mať super, že detičky sa narodia na zimu, to ešte ponosíme tie väčšie handry, pomaly sa dáme dokopy na leto a prckovia už budú budúci rok v máji sedieť v šporťáku a bude sa s nimi dať túlať,ukazovať a ísť k moru. "...pekné kočíky ešte krajšie sú tie mamy" ...dobr á pesnička!!! 😵
Dievčenské meno sme mali vybraté už 2,5roka. 😉

martina00707
30. máj 2011

@ketrinka29 to my sme strasne chceli dievcatko rebeku a nakoniec mi doktor povedal, ze je to chlapcek uz druhy 🙂 ale hlavne nech je to zdravucke

tehuli
30. máj 2011

@mamabiba děkuji🙂

tehuli
30. máj 2011

@mamabiba tak říkáš nic si z toho nedělat ju? já jsem tedka 26.tt a po vážení mám 7,7kg nahoře🙂 tak za měsíc uvidíme tipuju že se tak na těch 10 dostanu🙂 a pak už jen dva měsíce...tak snad max těch 5kilo...za poslední dva měsíce naberu..

elannor
31. máj 2011

@ketrinka29 Tak ja som zvedavá potom na reakciu 🙂 Tiež plánujem tak že niekedy v polovici augusta už by som išla papa... Inak s tými opätkami ťa obdivujem, ja mám prácu kde chodím v kostýme a opätkoch, ale tie som vzdala už asi pred mesiacom, lebo mi opúchali členky, takže ja teraz čávujem v balerínkach 😀 No a snáď sa vážne dáme dokoby do roka, nech si ďalšie leto užijeme ako krásne mamičky 😉

ketrinka29
31. máj 2011

@elannor ...žiadna nebude, lebo tu poznám tých dôležitých hlavných ľudí 😉 preto som taká kľudná, nikto ma nesleduje. Tak tie opätky ešte zvládam, však viac času sedím, tak sa to dá. Mám skvelé gély a mastičky na opuchy a chladivý sprej na nohy. Ja si tehotenstvo užívam, lebo okrem toho priberania, čo je nomrálne ani neviem, že som teho. 🙂 Aj sa idem dnes trošku slniť, robím normálne všetko ako som bola zvyknutá, len opatrnejšie.
A čo budeš mať ty? Už cítiš pohyby? Ja len občas teké bublinky, ale nič viac, alebo to neviem identifikovať, že to je ono, tak stále čakám a sledujem sa hlavne večer. Malá ma asi šetrí, tak má len 309gramov a do 21cm. 😀

elannor
31. máj 2011

@ketrinka29 Tak to môžeš byť potom naozaj kľudná 😉 Vážne sa ideš slniť? Aj s bruškom? Čo viem, tak by sa nemalo tehu bruško opaľovať, či? 🙂
Čo to bude ešte nevieme, 7.6. máme sono, tak snáď ukáže 🙂 Pohyby cítim a zvlášť teraz ich sledujem, keďže som dosť chorá, tak sa bojím, či je malé ok. Sú to už také nesmelé kopnutia a niekedy len také bublinky, ako aj ty píšeš 😀 Priateľ teraz kúpil fonendoskop, tak aj počúvame.

ketrinka29
1. jún 2011

@elannor ...bola som sa slniť len hodinku, to len malá predpríprava na dovču. Používam faktory 30 a 50, chcem predísť pigmentovým škvrnám, ktoré sa v teho robia. Môžeš robiť to, čo ti telo dovolí. My s priateľom chodíme aj každý týždeň do sauny-ja len do infra, som zvyknutá. Teraz s tým pomaly skončím, lebo už je dosť teplo vonku a nechcem sa prehrievať. Lekári ti z bezpečnostného hľadiska zakážu všetko, nedivím sa, no ty musíš najlepšie poznať svoje telo a zvyky. Ja som zo strachu prestala cvičiť, preto aj viac priberám, bola som zvyknutá na pohyb 3-4krát/týž. a teraz len prechádzky a občas fit lopta a cvičko na dvd.
Vieš koľko teho žien je u nás na kupku? Nemusíš sa vzdať všetkého, len sa nesmieš zas škvariť, aj v tieni ležať treba, veľa piť, kryť hlavu a natierať sa. Celkovo tá starostlivosť musí byť väčšia.
Daj vedieť, čo budete mať. Je ti to asi jedno, nie? Ja som malej pred tým ultrazvukom pustila v aute hudbu dosť hlasito, aby sa zobudila, niekde som čítala, že hluk ich dokáže zobudiť, tak aby bola možnosť vidieť pohlavie a plávala jak bláznivá 😀 a vyplazila jazyk, potvorka. Ja som včera mala také zvláštne pulzujúce pohyby v bruchu, 3krát, tak to už je asi ono. Bublinkujeme každý deň.Sledujem sa stále,no neviem, či dobre cítim. Asi som pribrzdená a neviem to rozoznať, bezcitná mamina!!! 😉 Už by som si zaslúžila poriadny kopanec!!! 😵 A včera mi volali, že nám prišiel už kočík aj s príslušenstvom, juchúúú. Mala som teho stavy a bez dôvodu som plakala a to som si myslela, že mne sa to nestane, že nie som fňučko. 😒 Hormóny fičia.

elannor
1. jún 2011

@ketrinka29 Tak to si ma potešila, ja plánujem trošku niekam k vode zájsť (keď si nájdeme čas popri rekonštrukcii bytu...), len som sa bála, tak uvidím, ako to budem zvládať.
To s tou hudbou je dobrý nápad 🙂 Dám vedieť, či sa nám ukáže a pochváli že čo to vlastne je 😀
Ja som zvedavá na taký ten poriadny kopanec, ešte si ich určite užijeme požehnane... 🙂

ketrinka29
1. jún 2011

@elannor ...ty to máš nejaké pestré- prerábate a ešte si aj chorá. Najskôr sa vylieč, veľa odpočívaj a papaj ovocie-vitamín C-kiwi, pomaranče, grepy...to ten prechod počasia, stále to kolíše. Ja užívam od začiatku teho Calibrum, teraz už materna a dobré sú probiotiká, tie môžeš dlhodobo a aj počas teho a sú užitočné na črevnú mikroflóru a imunitu. Vyskúšaj- Biopron, modro-biely obal. 😉 Skoré uzdravenie! 🙂

tehuli
1. jún 2011

@ketrinka29 jéé to je pěkné...🙂 a já se taky slunila ale jen půl hodinky u našeho bazenku máčela nohy a hlavu a hodně jsem pila🙂 bříško jsem teda měla zakryte..🙂

tehuli
1. jún 2011

@ketrinka29 a jaký jste koupili?já mám dilema:( líbí se mi camarelo, ale všichni mě nutí do xlanderu... 😠 tak nevím..

ketrinka29
1. jún 2011

@tehuli ...ja mám normálne polovičné plavky zatiaľ, opalujem aj bruško trošku 🙂 ak sa to dá nazvať opalovaním, lebo po hodinke mi bolo treba cikať a nevedela som si nájsť polohu, na tej tráve dolu kopcom to je dosť veselééé. Raz na bruchu, potom na chrbte, sedieť... Kúpili sme Stokke Xplory béžový. 😉 Nedaj sa odradiť inými, kúp si ten, čo sa tebe páči a aký bude tebe pohodlný a krpcovi na používanie, veď kočíkovať budeš najviac ty a denno-denne. Ty musíš byť spokojná!!! 😉

tehuli
1. jún 2011

@ketrinka29 no mě odrazují od hluboké korby že má jen 76cm..ten xlander že je prostě malinky..ale zas je tam lepší sportak..camarelo má hlubokou zase 81cm ale zas má prý huř propracovaný sporták..

ketrinka29
1. jún 2011

@tehuli ...no tie vaničky sú skoro všetky rovnako veliké a je fakt, že nevieš, aké dlhé bude dieťa, ale myslím si, že tých 76cm stačí, aj stokke má nejak tak a vaničku použiješ len prvých 6 mesiacov a potom len šporťák, tak podľa toho by si sa mala rozhodnúť. Ja meriam 173cm a priateľ 186cm, určite nebudeme mať malé dieťa, no hravo sa tam na tých 6 mes.aj s fusakom zmestí.
Tiež som behala po obchodoch s metrom a špekulovala 3mesiace, no aj tak by som nebola spokojná s iným, než ten, čo som chcela od začiatku. Bugaboo cameleon má tiež dlhšiu a širšiu vaňu, ale je nízko, tak vyhral stokke. Rozhodni sa sama. Zima nám ubehne a už použiješ šporťáčik. 🙂

tehuli
1. jún 2011

@ketrinka29 to je pravda...zima uběhne...🙂 celkem nam to vyšlo 🙂) zkusím to promyslet..jenže přijde mi že mě do xlandera tlačí hlavně že kvůli tomu, že jsou vyhradní dovozci xlanderu:( i když maminy mi psaly že jsou spokojené..

elannor
2. jún 2011

@ketrinka29 neuveríš, ale užívam presne to čo si napísala a úúúplne od začiatku tehu... takže nadopovaná vitamínmi a čajíkmi čakám, kým to prejde 😉

olivija
2. jún 2011

@anett1 Veď v ovocí je veľa cukrov a cukry sa premieňaju na tuky🙂

ketrinka29
2. jún 2011

@olivija ...ale z ovocia sú prírodné cukry: fruktóza, nedá sa to porovnávať s bežným bielym-rafinovaným cukrom-sachrózou. Oba tieto cukry majú síce rovnakú energetickú hodnotu a rozdiel je v spôsobe vstrbávania sa v organizme. Fruktóza sa na rozdiel od sacharózy vyskytuje v ovocí v prirodzenom stave v ovocí, ktoré obsahuje enzými, vitamíny...ktoré sú hodnotnejšie ako samotný cukor.
Keď si treba vybrať medzi koláčom a ovocím, tak určite je zdravšia a lepšia voľba ovocie. 😉 Všetky cukry sa ukladajú, ak energiu z nich nespáliš, nespotrebuješ.
Tehotné nech papajú všetko, pestrosť stravy a vyváženosť je dôležitá a tuky sa poriešia potom!!! 😉 😀 😵

modrofuzik11
2. jún 2011

dievcata, porod ma caka o cca mesiac. mam pocit, ze sa uz iba gulam... 🙂 pribrala som zatial 12,5 kg, ale je to zataz na klby. nevladzem uz velmi stat ani chodit. na porod vsak chcem byt fit, tak sa hybat asi musim. aj ked to ide tazko...

veronika1417
2. jún 2011

@modrofuzik11 juuuj bodaj by som aj ja len tolko pribrala 😀

kiribaby
2. jún 2011

Ja začínam 17tt a mám +5,5kg, čo poviete? Mamina mi vraví, že je to v pohode, štandard. Bruško mi vykúka, za posledný týždeň riadne podrástlo, ale oblečenie nosím stále rovnaké, aj rifle ešte stále zapnem 🙂 Stravu mám pestrú, jem veľa ovocia a zeleninky, vrátila sa mi chuť na sladké, takže aktuálne fičím na zmrzline a čokoládovom frappé 😵 vo všeobecnosti sa cítim fajn 🙂

micicka
2. jún 2011

ja dnes začínam 18tt a zatiaľ -2kg, len aby sa to nekontrolovane nerozbehlo 😀

veronika1417
2. jún 2011

Baby toto som skopirovala z prvej strany tejto diskusie 🙂 takze takto by sme mali priberat podla kniziek 😉

1. trimester / 1 – 13 tt : 1,5 - 2 kg,
2. trimester / 14 – 26 tt : 6,5 - 7,5 kg (0,5 kg kazdy tyzden)
3. trimester / 27 -40 tt : 4 - 5,5 kg (0,5 kg za tyzden) 7.-8.mesiaci a 9. mesiaci (0 az 1 kg)

a este pre zaujimavost, co kolko vazi v tehotenstve:

dieta 3,5
placenta 0,7
plodova voda 0,8
zvacsenie maternice 1,0
zvacsenie prs 0,4-0,8
narast objemu krvi 2,2
tekutiny v tkanivach 1,5-2,0
zasoby tuku 3,5
=================
t.j. celkovo 13,6-14,5 kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre