Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

noheli
16. júl 2011

@dana3262 Ve středu jdu na kontrolu tak se poptám doktora. Podle mě je lepší když miminko pěkně roste než kdyby bylo nějaké podvyživené. Menší se určitě lépe rodí, ale nejdůležitější je, aby bylo v pořádku a nic mu nechybělo 😉 myslím, že je to hodně individuální, protože kamarádka čeká holčičku a v 25. tt měla necelých 700g a doktorka jí řekla, že je to v pořádku že nejvíce děti přibírají od 30.tt.

noheli
16. júl 2011

@lucka127 Děkuji 🙂 Věřím, že bude spokojenost na všech stranách 😀

lucka127
22. júl 2011

no tak som bola u dr apytala som sa aj na tu moju vahu nestastnu 😉
No a pri sone vysvitlo ze cakame chlopa jak hora 😀 prva otazka bola a kolko vam vazili predosle deticky?
vravim dcerka 3880 a syncek 4040g..tak s usmevom na tvari mi oznamila ze bude dalsi obr 😎 uff kto to vytlaci a ze sa nemam znepokojovat vahou pri takom synatorovi 😕 dufam len ze po porode si tie kilecka vezme so sebou hihii

nikita308
22. júl 2011

@lucka127 a koľko si vlastne pribrala a koľko si mala pred otehotnením prosím ťa??? a gratulujem k chlapčekovi... ja sa to dozviem možno v pondelok, ak nám neukáže zasa zadok... 😵

lucka127
23. júl 2011

@nikita308 😎 tak prajem nech sa zobrazi v plnej krase.. 😉
na zaciatku tehu som mala 70,8 a teraz mam 80,6 ☹ dufam ze sa to uz zastavi..dufala som tajne ze priberem maximum ako pri dcerke pri tej som 16kg,no lae neviem ked som len 6 mes..kam to dotiahnem

nikita308
23. júl 2011

@lucka127 aha... lebo ja som si ťa predstavovala nejako ako mňa... takú chudunkú... ja som po pribratí 5,5 kg prekročila už 50-ku... 😀 😀 😀 niekomu sa to možno zdá smiešne, ale ja som celá happy... 😵 😵 😵

lucka127
23. júl 2011

@nikita308
no to ti verim:D
poznam aj take babule co su radi len pre tehu 😉 ze priberu, ja velmi andsena nie som tedaa..ale hlavne nech je drobcek zdravy, zase nikdy som nebola modelka ani som enchela byt daka prilis sucha, pacia sa mi trosku abculatejsie babeny ked je za co chytit 😀

nikita308
23. júl 2011

@lucka127 presne tak... baby krv a mlieko sú najkrajšie... nie tie dnešné vychrtlé anorektičky... ale zasa keď pozerám po tých mladunkých babenkách od 11 do 16 rokov, tak to nie je krv a mlieko, ale ovisnutá slanina... ☹ ☹ ☹ ale sebavedomie majú pozoruhodné... 😝 a inak ja som kedysi bola tiež krv a mlieko... za slobodna bola moja váha od 52 do 56 kg... to až rok po prvom pôrode sa mi všetko zmenilo... 😒

lucka127
23. júl 2011

@nikita308
A vysku mas aku?
To mas pravdu to robi to dnesne stravovanie a pocitacova vychova:D

nikita308
23. júl 2011

@lucka127 výšku mám 164... a doteraz som už 5 rokov mala váhu 45 kg... a nie a nie pribrať... a ako som otehotnela, tak krásne mi ide váha hore... aj keď mi bývalo zle... v prvom tehu mi zle nebývalo a v prvých mesiacoch som schudla, teraz je to naopak... aj celkovom mám iné tehotenstvo...

lucka127
23. júl 2011

@nikita308
no to je kazde ine veru,ja som si celkom mylsela ze bude dievcatko teraz tak mi byvalo hrozne zle a pri chlapcekovi som sa nevedela dojest:D ale nejedla som moc byvalo mi zle akurat som takto vela pribrala ze 10kg uff uff tak som bola trosku na pochybach a uz vies co cakate?
to si mala ozaj velmi malo ze 45 kg 😕 tak nech ti zopar ostane navyse 😉

nikita308
23. júl 2011

@lucka127 zatiaľ neviem, v pondelok idem na morfo... ani nemám tušenie, čo tak nosím v brušku, chceli by sme chlapčeka, ale aj keď bude dievčatko, nevadí, hlavne nech bude všetko v poriadku... pri prvom som si myslela, že to bude chlapček a máme dievčatko... teraz sama neviem... ale podľa toho, či mi býva zle alebo že či som opeknela alebo nie, to neposudzujem, lebo sa mi to pri prvom tehu nepotvrdilo... opeknela som, všetci vraveli, že bude chlapec a máme dievča... teraz som tiež vraj opeknela, akurát to tehotenstvo je iné... ale viac nám tipujú chlapčeka... tak uvidíme... pre dievčatko nemáme zatiaľ meno... 😒

lucka127
23. júl 2011

@nikita308 a pre chlapceka ake? ja by som strasne chcela Maxika:D ale manzel nechce ani pocut 😒

nikita308
23. júl 2011

@lucka127 chlapec bude Jakub, to má už manžel rezervované 12 rokov... 😀 😀 😀 mne osobne sa páčia aj iné mená, napr. Richard, Tobias, ale k nášmu priezvisku by moc nešli... a dievčenské Sofia, Nela, Linda, Patrícia... neviem, Sofií je strašne moc, to ma odrádza, ale aj sa mi to meno páči, pri tých dievčenských je problém... keby som nemala termín v decembri, dám Bibianu.. ale tá má meniny 2.12. a chúďa mala by všetko, aj narodky, meniny, Mikuláš, Vianoce... to by som jej neurobila... 😕

iwky
24. júl 2011

Baby, ja som len v 29tt a už som pribrala 13kg .... teraz bude bábätko rásť najviac, takže predpokladám že do tej 20 to dotiahnem .... doktor zatiaľ nič nehovoril tak dúfam že to nie je až také nebezpečné, zdravotne som na to super, malej sa v brušku tiež páči. 3kg mám z toho len na prsiach zrejme, narástli mi o tri čísla ... a tie strie.... :/No hlavne aby bol dostatok mliečka pre bublinku. a po pôrode sa snáď dám do kopy 🙂
@nikita308 my budeme mať Sofiu, a síce ich je na SR podľa štatistík kopec v našom okolí ani jedna ... a je to nádherné meno 🙂

nikita308
24. júl 2011

@iwky tu na záp. Slovensku je to dosť rozšírené meno... zajtra idem na morfo sono, tak hádam sa otočí bábätko a ukáže, čo to bude... pozerám že si z okresu RK, môj manžel odtiaľ z Liptova pochádza... 🙂

adka2986
24. júl 2011

@iwky ahojky, ja som pribrala 15 kg a som ešte len v 26tt, vyhýbam sa sladkostiam, ale akosi mi stále ide tá váha hore,,,najviac som pribrala v 1. trimestri, no vysvetľujem si to hlavne tým , že som prestala fajčiť, tak možno aj kôli tomu, no je to slabá útecha,, ☹

iwky
24. júl 2011

@nikita308 Tak teda držím prsty, nech sa drobček ukáže 🙂 nám zo začiatku tvrdili že budeme mať chlapca, neskôr sa z neho vykľulo dievča .... tak som zvedavá či nás nakoniec neprekvapí keď príde na svet, ak áno ... bude mať ružovejšiu garderóbu :D Ale potvrdili nám pohlavie až v 26 týždni, tak dlho sa ohanbievala 🙂 ja bývam blízko RK v Ľubochni...

iwky
24. júl 2011

@adka2986 Ja sa tiež vyhýbam sladkostiam a mastným jedlám ako sa len dá ... sem-tam zhreším nejakou zmrzlinkou :D A tak isto som prestala fajčiť, 2 týždne pred tým ako sme splodili drobčeka, a tiež sa vtedy na mňa neskutočne nabalilo .... ale balí sa akosi stále :/ a neviem z čoho, keďže sa stravujem 5 krát do dňa , a snažím sa jesť zdravo, aj sa prechádzam často. No nič ... a malá sa narodí v polke októbra, takže to v zime až tak ľahko dole nepôjde.

adka2986
24. júl 2011

@iwky 🙂 ja by som mala rodiť na konci oktobra, takže tiež toho veľa nezhodím, čo už,, 🙂 V prvom trimestri som sa nevedela ovládať, jedla som všetko a veľa, katastrofa,,,ale teraz tá chuť na sladkosti a somarinky prešla, no i tak stále musím jesť niečo normálne. Jem tiež minimálne 4 krát do dňa, menšie porcie,,,snažím sa zdravo, no nie stále sa to dá,,,och.... 😅 ,,nebývalo ti na začiatku tehotenstva zle?

iwky
24. júl 2011

@adka2986 Ja som najviac nabrala v druhom trimestri, na začiatku mi bývalo zle, ale len večer ... nie vždy som vracala, ale schudla som 2-3 kg vtedy, ale potom som to toľko násobne dobehla.... a prsia sa mi zväčšili z košíkov A na D ... nevidím si cez ne ani poriadne na bruško :D
Musíme pre ne niečo obetovať, v mojom prípade je to postava. Ale väčšina žien tvrdí, že pri kojení zhodili, ani nevedeli ako.

nikita308
24. júl 2011

@iwky no keď povedia, že bude dievča a nakoniec je chlapec, tak to ešte pochopím... ale opačne nie... 😀 cez Ľubochnu chodievame, keď ideme na Liptov, manžel pochádza z Lipt. Lúžnej... 😉

@adka2986
@iwky a babuľky nezúfajte, možno schudnete ani nebudete vedieť ako, ja som pri malej pribrala 13 kg a v pôrodnici som nechala hneď 10 kg... a malinká vážila len 2800 g... a vtedy bola zo mňa riadna baba oproti tomu čo som teraz... 😀

adka2986
24. júl 2011

@nikita308 nejak sa už s tými kilami musíme popasovať,,,xixi, ja len že iba teraz v podstate mimi rastie, a ja už som si pekne nadbehla,,:D

adka2986
24. júl 2011

@iwky mne sa prsia zatiaľ zväčšili z C na D, ale iste ešte narastú, teda predpokladám, viac ma štve, že sa zväčšil obvod a podprdu si neviem kupiť,,bohvie kde by mohli predávať to rozšírovátko na podprsenku, vieš čo myslím,,taký kus látky s háčikmi,,,

boobaa
24. júl 2011

@adka2986 skús zbehnúť ku krajčírke, moja svokra je krajčírka, a vie podprsenky nadšiť, videla som to. Bud ti tam krajčírka všije gumičku alebo vymyslí niečo iné. škoda podprsenky, ak ti sedia košíky. Ja mám 85 DD, a už mi prsia vyliezajú von, a tom som len v 14tt (dvojičky) desím sa predstave, čo mi narastie ak začnem kojiť .... 😖

adka2986
24. júl 2011

@boobaa ahojky, dakujem za radu, skusim niečo vymyslieť, aj ja mám obvod teraz 85, a ťažko je to s podprdami, bud je malý košík, alebo je malý obvod,, 😖 ,,,

erzulik
24. júl 2011

ahojte ja zacinam 30 tyzden a pribrala som 4 kg, nakolko mam tehu. cukrovku pol kg som schudla. V utorok idem na poradnu dufam ze vsetko bude ok a mala pekne rastie.

boobaa
24. júl 2011

@adka2986 hej na slovenskom trhu je to nahovno s ponukou. v anglicku zoženieš bárčo, a tu aby si si uštrikovala, ked chceš mať podprdu podľa seba :(

evvkaa
25. júl 2011

dnes som sa vazila v poradni a za mesiac som pribrala len 1kg zatial 8,5kg som pribrala idem do 35tt

kathlin
25. júl 2011

Tak já ve 22tt mám o 6 kilo nahoře ale zaím si s tim hlavu nedělám a ani pan doktor nic nenamítal

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre