Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

wera.g
10. aug 2011

ahojte 🙂 mne bruško vykúkalo skoro, ale do 5 mesiaca som nepribrala ani gram, všetko čo som zjedla a vypila šlo von.. Ale odvtedy som pribrala 11kg, cez bruško už mám 107cm a všetci si myslia, že už budem rodiť, nikto nechápe ako je možné že mám termín za 2 mesiace 😀 pritom som nepribrala ani do nôh, ani do rúk, nikam, len do pŕs a bruška 🙂

dana3262
10. aug 2011

@ianitka pri prvnim to slo normalne postupne. V 8.m jsem mela navic asi 10kg a nakonci 15kg (coz uz bylo az dost). Nejsem nejaky vizle, ale myslim, ze kazdy ma svou vahovou hranici a ja se se svymi 57kg (pred tehot.59kg) pohybuji na hrane. Takze tech mejch 58,5kg, co mam ted mi umoznuje jen omezeny energeticky vydej.. Strucne receno jsem uplna lemra a je mi blbe. No, uz to musime doklepat do zdarneho konce. Prekvapilo me, co doktor rekl @rony2011

ianitka
10. aug 2011

@dana3262
aj mna to prekvapilo, lebo ja som sa na nepriberanie vyslovene pytala a mna ukludnovala lekarka, ze je to normalne a ze to vraj nemam riesit
ja inak cele dni lezim - takze vydaj energie viacmenej ziadny... jem normalne - aj ked je pravda ze mi nechuti az tak sa prepchavat - takze sa cudujem, ze nepriberam...
ale ved hlavne, ze drobci rastu

michaela_2
10. aug 2011

@rony2011 ahoj, tak to je docela zvláštní co ti řekl tvůj doktor. Já jsem v 19 týdnu, přibrala jsem zatím asi dvě kila, ale až tak za poslední tři týdny................do nějakého 13 týdne mi bylo dost špatně, takže to ani nešlo nijak přibírat 🙂 a tohle má podle mě víc budoucích maminek, není to nic tak ojedinělého si myslím............a řekl ti ještě něco k tomu?

rony2011
10. aug 2011

@michaela_2 povedal, že mám veľa papať, aj 7x za deň malé množstvá a uvidí sa na ďalšej kontrole 😒

rony2011
10. aug 2011

@ianitka nebudem sa stresovať, ďakujem Vám za rady 🙂

len_henus
11. aug 2011

Ahojteee 🙂 je podľa vás veľa, keď som v 30 týždni a pribrala som 10kg ??? doktor mi zato nadaval, ze to je strasne vela, ze za cele tehu mozem pribrat maximalne 12 kg ... :/

pelenka
11. aug 2011

@len_henus Ahoj, já to mám úplně stejně a doktorka pochvalovala, že je to tak akorát. Nechápu, jak ti může dát nějakej limit, že můžeš přibrat jen tolik a tolik (pokud teda nemáš nějaké zdravotní omezení). Je to přece nesmysl. Zrovna dneska jsem četla, že pokud je před těhu BIM mezi 20 a 24,9, tak je optimum 10 až 15 kg, což pevně doufám, že se vejdeme🙂

alana1
11. aug 2011

ja som do 28 tyzdna pribrala 5 kg a ani brusko som nemala a do 40 tyzdna som mala navyse 20 kg a brucho s obvodom 120 cm 🙂 podla mna by zena pocas tehu vobec nemala riesit a stresovat sa tym, ze pribera, lebo po porode to samo spadne spat. Po porode - 13 kg, a do polroka som kojenim stratila vsetko, takze som spat na svojej vahe 55 kg

len_henus
11. aug 2011

@pelenka práveže nemám žiadne zdravotné obmedzenie ... ja to nechápem :( normálne som bola v šoku,že začo mi to vlastne nadáva... že keď to pôjde takto ďalej, tak mi začnú puchnúť nohy a pojdem do nemocnice... Tak a teraz čo ? Mám normálne jesť naďalej, či nejesť vôbec,aby bol spokojný, keďže môžem vlastne pribrať už len 2 kilá ... Tak samozrejme, že budem jesť... Ale príde mi to dosť blbé ... To rovno na začiatku tehu mi mal vytlačiť papierik a tam presne jedálniček,aby som náhodou neprekročila hranicu ...

janulkan
11. aug 2011

@len_henus ehm podla tvojho doktora by som asi bola v nemocnici alebo by moje dieta uz nemohlo rast, v 28tt som mala +12kg :D BMI pred otehotnenim 20,3...ziadne komplikacie, drobca citim a nemam ani tehotensku cukrovku, sladkosti skoro vobec nejem...takze priberam nejako prirodzene asi 🙂

anelka001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pelenka
11. aug 2011

@len_henus To je blbost, já znám holky, které jsou jako lunt, přibraly třeba 6 kg a opuchlé jsou o 5. měsíce. Já měla BMI kolem 23, takže žádnej drobeček a váha prostě leze, ale já mám pořád vysloveně hlad, ne chutě, ale hlad, a když se nenajím, je mi zle. Musím přiznat, že se hoodně hlídám, co jím a snažím se omezovat, i když mě to štve, že ani v těhu si nemůžu dát do nosu, ale mám od mala sklony k obezitě a vím, jak špatně se nadváha hubne, tak se prostě držím (pro obraz v 15 jsem měla téměř 80 kg, před těhu 63). Být tebou, tak se nestresuju a buď změním doktora (já bych se k takovému asi bála chodit) nebo třeba zajdu do porodnice se poradit, abys měla jistotu, jak to teda je.

lucytao
11. aug 2011

no ja som začala tehotenstvo so 48kg výška 176cm a dnes som v 21tt + 6dní tak už za 2dni som v 6mesiaci a to podla velkosti bába lebo podla poslednej menštruácie už som v 6mesiaci a mám hore 8kg (56kg) a tie som nabrala hned ne začiatku teraz už cez mesiac a pol si drží tých 56KG až mám strach či je všetko ok či malá rastie tak jak má bruško mám malé je to normálne cez mesiac a pol nepribrať ani gram??? ☹

len_henus
12. aug 2011

@janulkan ja tiež tak, tiež nejem moc sladkosti, vyhýbam sa mastným, vyprážaným jedlám, jem veľa zeleniny, ovocie...atď ... proste normálne jem, a priberám... 🙂 s bábom všetko v poriadku... No, až o mesiac mám poradňu,tak sa už teším,že koľko idem pribrať a ako mi ide byť zas vynadané :( Normálne mám z toho stres ...
@pelenka Presne jak si napísala... že by si sa bála k takému chodiť... :D Ja už teraz nad tým rozmýšam, že čo zas bude v ďalšej poradni ... A inak odkedy sa chodí už do nemocnice na kontroly ? Aspoň to je ako taká záchrana ... 🙂 Že už u ňho dlho nebudem ...
@lucytao Ahoj, podľa mňa sa nemusíš obávať ... Ja som do 6 mesiaca skoro žiadne bruško nemala... A pribrala som len kilo a pol ... Potom sa mi to rozbehlo po 24 týždni ... a teraz už bruško riadne a aj priberám 🙂 Kebyže je niečo s malou, určite by ti to doktor povedal v poradni ... Drž sa 🙂

fandelica
12. aug 2011

Ahojte. Chcela by som sa s Vami poradiť, či má niektorá z Vás skúsenosti s gravid jogou. Chcela by som ju začať cvičiť, počula som o tom cvičení veľa pozitívneho, pre obdobie tehotenstva. Zaujíma ma, či ste to niektorá cvičila a či to účinkuje. Prípadne, či Vám to pomohlo pri pôrode alebo po pôrode. 😨 Potrebujem na to ovládať nejaké základy jogy alebo sa môžem prihlásiť rovno na nejaký kurz? Vrelá vďaka!

anicka26
12. aug 2011

Baby nestresujte...Ja som pri prvom tehu pribrala 18 kíl...Na pôvodnej váhe som skončila do roka určite a teraz pri druhom som pribrala 28 😠 no vyzerala som jak buchta.A teraz po 4 mesiacoch už mám navyše len tých 8 kíl...Dala som si záväzok zhodiť ešte 6kíl,a budem mať pekných 50 🙂 A to nedržím dietu,stravujem sa v rámci možnosti a ide to dolu samo

janulkan
12. aug 2011

@len_henus vobec sa z dr nestresuj, pokial sa citis dobre a vies ako sa stravujes, tak to neries, jednym uchom dnu a druhym von :D tam kde budes rodit sa myslim chodi od 34tt alebo 36tt, nie som si celkom ista, ale uz ta u neho caka asi posledna poradna 🙂 Inak nema sa po 30tt chodit uz kazde dva tyzdne na poradnu?

len_henus
12. aug 2011

@janulkan No aj mne sa zdá,že by sa malo každé dva týždne ... po 30,,, Neviem prečo mi dal teda až o mesiac ... No, nevadí ... Hlavne, že to už bude posledná poradňa u ňho ... Máš pravdu, jedným uchom dnu a druhým von ... Hlavné je,že sa cítim dobre a že aj bábo je v poriadku... Sa môžem vykašlať na nejaké tie kilá hore dole 🙂))

evelin116
15. aug 2011

@len_henus to je blbost co ti hovory dr. ja som pribrala skoro 20 kil a vobec nic na to nehovoril dr...je to tvoja vec kolko priberies

zelva
15. aug 2011

Ahoj holky,
já při prvním těhotenství přibrala jen 8 kg, ale to díky tomu, že jsem měla lehounce zvýšený cukr a nepapkala jsem vůbec žádné sladkosti, bílou mouku a pečivo jen takové ty celožitné chleby. Tak mi váha šla nahoru veelmi pomalu. Tak ale nevím zda to chce někdo praktikovat, když nemá zvýšený cukr 😀 Ale fungovalo to. 😅

veronika1417
16. aug 2011

@zelva celozitne? to ako celozrnne? alebo nejake dietne specialne? 😲

zelva
16. aug 2011

@veronika1417 Celožitné - jako jen z žitné mouky - to jsou takové ty slysované chleby, placaté (takové ty co člověku nejméně chutnaj) 🙄 , ale občas jsem papkala i ty celozrnné tj. sypané semínky nebo pečené z celozrnné (semínkové) mouky. To celozrnné pečivo je většinou kombinace žitné a pšeničné mouky.

veronika1417
16. aug 2011

@zelva joj to ja by som umrela od hladu 😀 teraz jem tie pukancove chlebiky ale aspon s jogurtovou polevou to mam ako maskrtu 😀 som rada, ze som zdrava teda ze nemam cukrovku a mozem sa normalne stravovat ale keby nepriberam to by bolo super 😉

zelva
16. aug 2011

@veronika1417 No já jsem z toho zpočátku byla v krizi, že musim držet takovou dietu, ale člověk si zvykne opravdu na všechno a pak už mi to vůbec nevadilo. Také od té doby už vůbec nesladím čaj a oslazený už mi ani nechutná 🙂

veronika1417
16. aug 2011

@zelva nesladim ani ja 😉 ani caj a ani caffe teda tam pol lyzicky ale cokoladu alebo keksiky.... 😉 neodolam 😉 aj som sa snazila ale nedokazem 😠

zelva
16. aug 2011

@veronika1417 Ale jo, to já čokoládku také ráda. Ale už jsem párkrát diety držela a mám takovou zkušenost, že když si to dlouhodoběji odepřu, tak na to ani nemám chuť. Teprve až když si něco dobrého dám, tak se to rozjede a pak bych po čokoládě sahala pořád 😀

veronika1417
16. aug 2011

@zelva vidis v tom mas pravdu 🙂 ja nedrzim diety aj ked boli obdobia kedy som veru mala drzat ale ja nemam pevnu volu ☹ a vzdy sa mi podarilo nejako zhodit ja mavam take obdobia kedy priberiem a potom sup a same to nejako zleze 😉 bala som sa co to bude ked budem tehotna preto aj citam tuto temu. Moja sestra bola ako vagon ked bola tehotna uz v 6 mesiaci sa jej pytali ci budu dvojicky a kedy ma termin 😀 mala velike brucho 😀 uz nikdy po porode neschudla a to ma maly uz skoro 11 rokov. Nejde len o zjav ale aj o zdravotne problemy a to veru nie je sranda. Na mne si kazdy vsimne, ze som tehotna az teraz a to ma vidia denne 😀 a to sa snazim tak vseliak upozornovat na brucho aj ked mne sa uz zda dost velke a neviem si predstavit ked bude mat mal 3,5kg ked teraz ma kilo a uz ma taha brucho dole 😀

zelva
17. aug 2011

@veronika1417 No tak já vždycky držela diety jen ze zdravotních důvodů - že jsem musela. Jinak bych se asi jen tak od sebe taky nedokopala 😅 A před tímhle druhým těhotenstvím jsem hoodně zhubla z 58 na 51 kg, to jsem snad v životě neměla 😀 a teď jsem už skoro v 5. měsíce a mám ty kila zase zpátky. Ale to je jasan, že když jsem začla zase normálka jíst, tak jsem to zase nabrala 😉

veronika1417
18. aug 2011

@zelva ja mam typicky zensku postavu 😒 mam prsia trojky, zadok, boky,... takze vzdy budem mat tendenciu priberat ☹ ale musim sa priznat, ze ked som schudla neitila som sa dobre zacala som mat vseliake zdravotne problemy napr. velmi ma bolel chrbat, zaludok,... ked som taka akurat tak telo sa citi ovela lepsie 😉 dokonca aj chlapi sa za mnou skor otocia ked mam tych kileckov viac ako menej 😀 teraz ako som tehotna som pribrala zo 62kg ale pred tehu som bola na 64kg a pribrala som na 69kg a vysoka som 168 cm. Nikto mi neveri, ze uz mam tolko kilov tak ale co narobim ked mala potrebuje? 😀 gyna to rata, ze na siedmy mesiac som pribrala 5kg a podla nej to je vynikajuce tak som spokojna 🙂 ale zacalo mi chutit papkat a sladke je moj kazdodenny ritual tak dufam, ze sa to nerozbehne nejako brutalne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre