Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

simus
26. jún 2007

lubka, to jsou fakt blbosti já měla v 21tt taky kilčo nahoru a stačilo a výška váha před těhu 167cm 64kg

ted jsem 34+6 a mám +9kg , takže žádný strach nabereš🙂

marinka
26. jún 2007

lubka, to je fakt nesmysl 🙂 Já jsem měla před těhu 49 kg na 169 cm, teď jsem ve 26 tt, přibrala jsem cca 4-4,5 kg a naše holčička měla na posledním UTZ už 660 gramů, průměr je 500 g, takže podle doktora je to velice pěkná váha.. Člověk nemusí přibrat do 21 tt 10 kg, aby bylo mimi dobře živené, to si myslí ty starší generace, které nám tvrdí, že musíme jíst za dva. Důležité je, abys měla vyváženou stravu, hodně vitamínků. Nemusíš se přejídat 😉

simus
26. jún 2007

marinko, tak tak mluvíš mi z duše, nejvíc se začíná přibírat až po tom 28-30tt🙂

marinka
26. jún 2007

simus, s tím právě počítám a proto jsem ráda, že jsem zatím nepřibrala moc 🙂 Vždycky jsem si říkala, že bych chtěla přibrat během těhu do 15 kg a to se mi snad splní 😀

gabuca
26. jún 2007

No ja neviem, ja som mala vzdy problemy s nadvajou, potom som zmenila jedalnicek, zhodila 30 kg a ani teraz, v tehotenstve nemam problemy. Neprezieram sa a doteraz ( 33 tt ) som pribrala 8 kg.

zucha
27. jún 2007

dievcata, niektore Vas obdivujem, ako sa drzite s vahou. Ja som v 16tt. Este vcera som mala od zaciatku len +0,5 kg a dnes rano to uz bolo uz skoro +2kg. To asi nie je uplne normalne ☹ . Asi som mala vcera dobru veceru 😅
No uvidim, ako to bude pokracovat. Co je u mna dost zvlastne, casto sa mi uz aj pred tehu striedala vaha. U mna bolo normalne +,-5kg behom tyzdna a pokracuje to aj teraz.
Nastastie babatko je veeeelmi dobre zivene 😵

ivanka592
27. jún 2007

ahojte baby ja sa pridavam. Momentalne v 15tt mam +2,5kg to je najviac kolko sa mi podarilo v zivote pribrat , lebo ja som bola vzdy take velke chuducke dieta 😅

flow111
28. jún 2007

Zdravim, ja som v 29tt a pribrala som neuveritelnych 24kg, mam z toho depresie, kedze som sa az tak neprejedala, ale mala som strasne velku chut na sladke, som hypoglikemik a je to vraj normalne, ze telo si ziadalo cukor, ale ja sa desim....co bude na konci? ☹

radek
28. jún 2007

když jsem otěhotněla s prvním dítětem, tak jsem na vášku 173 cm měla 89 kg a přibrala jsem 15 kg, takže jsem šla rodit s více než 100 kg !!!
z fotek z porodnice se mi dělalo šoufl, fakt hnus 😖 . po návratu z porodnice jsem měla 97 kg a protože jsem kojila, tak jsem moc dietu nedržela. když byl malé rok, šla jsem do dělené stravy a zhubla za 3 měs 13 kg a pak postupně během 1 a 1/2 roku ještě dalších 9 kg, dohromady 22 kg. teď jsem ve 38tt s druhým dítětem a mám nahoře 11 kg, výchozí váha 75kg. věřím, že se po porodu dostanu aspoň na výchozí váhu 75 kg. vím, že to není nic moc, ale budu moc spokojená aspoň za to, protože vím, jak moc těžké to je zhubnout a ještě těžší si váhu udržet a můžu vám říct, že jsem za to na sebe celkem pyšná, protože si váhu +-1kg držím už 4 roky.s mým sklonem k tloustnutí myslím docela dobrý výkon.modelka nikdy nebudu, chvílema mě to moc mrzí, ale co, hlavně ať jsme všichni zdravý ..... 😉 😉

petra.v
29. jún 2007

Ahoj holky,
jsem ve 20tt a mám 3,5kg nahoře.
jak to tady tak čtu tak se začíná přibírat až tak po 20 tt? Tak to se mám na co těšit.Jen doufám, že to nebude 30kg 😠
jak se stravujete?Zatím netrpím nějakými extra chutěmi, nemáte někdo zkušenosti kdy se takové chutě dostavují?Asi to je tak u koho že?

marinka
29. jún 2007

Peťo, já jsem měla největší chutě úplně na začátku těhu,tak do 10 tt jsem měla období, kdy jsem třeba několik dní jedla jenom chleba s rybičkama, pak jsem musela pořád rajčata nebo jsem šílela po polívkách ze sáčku 🙂 A to mi přitom v této době bylo dost blbě a zvracela jsem. Pak se to ustálilo a teď už takové chutě nemívám. Obecně mám víc chuť na sladké než na maso, každý den si dopřeju nějakou dobrůtku, peču buchty a tak 🙂 A když dostanu chuť na nějaké ovoce nebo zeleninku, tak vím, že mi asi chybí vitamínky a snažím se je dodat.. Myslím, že takové ty těhu chutě už vůbec mít nemusíš.

edimon
29. jún 2007

Péťo ahojky...neprovokuj 😀 ...já jsem dnes zažátek 19tt a +5kg 😖 Myslím, že se nepřejídám, jím tak nějak stejně jako před těhu, akorát je znát, že už celé víkendy neběhám za barem ☹ ... myslím si, že na těch 30kg mám větší šanci já než ty 😠

zuzannas
29. jún 2007

Ahojte dievcence, myslim, ze ak sa vyslovene neprejedate a neprehanate to, nemate sa coho obavat...priznam sa, ze aj ja som trochu stresovala, ze co ak priberiem vela, ale je to HROOOOZNE INDIVIDUALNE!!!! niektore priberu viac na zaciatku tehotenstva, ine v strede, a ine priberu 80% vahy v posledom/poslednych mesiacoch...Takze vychutnavajte si tehotenstvo a nic si neodopierajte!! Vsetko ale samozrejme s rozvahou a nemajte vycitky... 😉 KRASNE TEHULKOVANIE VSETKYM PRAJEM!!!

janana
29. jún 2007

Ahoj maminy! Tak já se taky přidávám. Já jsem do 16 tt přibrala 3 kg. Dnes jsem ve 27 tt a už mám nahoře 11 kg. Když to tady čtu, tak to ze mě do porodu bude asi pěkná koule. Někde sem četla, že údajně od 8. měsíce už se tolik nepřibírá, tak budu doufat.

petra.v
29. jún 2007

Edýsku, to nebylo rýpnutí do Tebe 😀
Holky mají pravdu, jíst vše na co máš chuť a nepřejídat se. 😎
Marinko, já zezačátku těhu měla zase chuť na KOFOLU tak jsem si ji občas trochu dávala, teď ta chuť vymizela a nějaké neobvyklé chutě nemívám, řekla bych že jím stejně jako před těhu.Já nikdy nedržela žádné diety a jedla vše.I když je fakt že jednu dobu už v těhu jsem přestala mít chuť na maso a pak se zase ta chuť vrátila no a zezačátku těhu jsem měla chuť skoro pořád na maso, jitrnice, uzený žebra atd...ale řekla bych že to vyloženě chutě nebyly neboť takovýhle jídla jsem jedla odjakživa a s chutí. 😉
No jsem zvědavá kolik přiberu, prý to bývá i docela ovlivněno pohlavím dítěte. 😝
Zuzzanas díky za podporu 😉
Janana, neboj my Tě s Edy doženeme 😀 jsi skoro ve 30tt takže máš ideální váhu a prý se ke konci těhu tak nepřibírá, 😅

janana
29. jún 2007

petra.v - to je asi jediný, co mě tak nějak drží. Ale když vidím, jak každý týden přibírám jedno kilo, tak se mi protáčí panenky. A nemůžu říct, že bych se nějak přejídala. Ale zase mi všichni říkají, že mám břicho jako kdýbych měla rodit za měsíc a ne za tři.

simus
29. jún 2007

holky za osmí měsíc . který teď končím jsem nabrala asi nejvíc🙂 3 kg takže celkově doteď +9 a finální váha to není věřte mi🙂

petra.v
29. jún 2007

Jani, každá to s váhou i velikostí bříška máme jiný 😒 Uvidíš že vše bude dobré a kila se umoudří 🙂 A co čekáte?
Simus tak to jsi na tom v pohodě.Myslím, že za ten měsíc skoro nic už nepřibereš.
😉 Tak já jdu obědvat 😀

simus
29. jún 2007

kámoška přibrala 20kg a říkala že každý den co přenášela ještě přibírala🙂 já se chci vlézt do těch 12kil myslím že to bohatě stačí, pokud máte před těhu normální a nebo vyšší váhu já měla 64kg takže dost. Holky co jsou hubené přibírají vždy víc🙂

peha
29. jún 2007

ja som priberala aj na konci tehu a to som porodila 3 tt skor ako bol termin. a pribrala som 25kg! neprejedala som sa, musela som lezat kvoli rizikovemu a nalievala som sa hrozne vodou. a brucho bolo desivo velke. dnes som 3 mesiace po porode a mam este 6 kil navyse, co nieje take zle, brusko este vidno. ale uz som sa narvala do starych dzin, takze usmev zvitazil na tvari 😀
nebojte sa toho, tie kila date potom dole, len to chce disciplinu a fakt sa neprezierat a nejest blbosti a sladkosti a mastne.

petra.v
29. jún 2007

Simus já měřím 178 cm a před těhu jsem měla 69 kg.
tak uvidíme ☹ 😉 ☹

marinka
29. jún 2007

simus, no právě né vždy, já jsem byla hubená, BMI něco přes 17 a i když teď jím mnohem víc než před těhu, tak zatím přibírám pomalu, dneska ráno na váze +4 kg (a to jsem večer sprášila sáček brambůrků 😅 ). Ale počítám s tím, že já budu právě ten typ, co nejvíc přibere na závěr těhu. Mimi váží dost, víc než kolik je průměr a to čekáme holčičku, tak jsem zvědavá 😀

petra.v
29. jún 2007

a teď mám 72,5 kg

peha
29. jún 2007

jasom mala pred tehu 68-69 a v den porodu som vazila 93 ! desilasom sa toho cisla 😠 ale uz mam 74. takze pomaly to ide dole a postupne sa chcem dostat na 65, to je moja idealna vaha pri mojej vyske 173 cm

ivanka592
29. jún 2007

ahojte baby ja som stale ostala na tych +2,5kg ale ja mam pocit ze mne sa bude blbo priberat , pretoze aj pred tehu som bola dost vysoka a chudulinka

simus
29. jún 2007

marinko nebij v tvot dobu jsem měla +1,5kg, vše doženeš nenusíš mít strach🙂 ještě na to máš furu času🙂

marinka
29. jún 2007

ivanko, ty budeš takový typ jako já, asi taky přibereš víc na konci těhu, než na začátku..

marinka
29. jún 2007

simus, já se nebojím, hlavní je, že mimi má všechno co potřebuje a je dobře živené 😀

ivanka592
29. jún 2007

mari no uvidim ako to bude dalej
ved co teraz tak premyslam tak tych 52,5kg co mam teraz je najviac asi co som mala za cely zivot doteraz 😅 a to mam vysku 178

marinka
29. jún 2007

ivanko, tak to jsi opravdu hodně chuďučká, já jsem měla 169 cm a 49 kg, před těhu, a ty jsi měla o 10 cm víc a 50 kg 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre