Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

khat
16. apr 2013

mě připadá, že si u mě váha dělá naprosto co chce, jeden týden mám 3 kila minus a najednou mam 2 nahoře, pak zase dole a to jím pořád stejně ba bych řekla, že ještě díky práci extrémně nepravidelně, když si ve dvě v noci jdu ohřát rizoto a láduju se s chutí 😝 takže čekám, že brzy mě to dožene a budu jako koulička, protože mám k tomu přirozené sklony snad od malička 🙂

nicole89
17. aug 2013

No ja mám tiež stresy s váhou. Pred tehu som vážila 55 kíl. Musela som prestať fajčiť a ešte k tomu ma čakali štátnice, takže v prvom trimestri som pribrala 4 kilá. Teraz som v 16tt a už mi váha ukazuje 62 kíl, takže už som +7kg..... :( A samozrejme nafúknuté brucho, zápcha a celulitída jak hovado.....

rambouskova2
21. aug 2013

Já při prvním těhotenstvím jsem přibrala 2 kilo, tedy z 82 kil na 107 kilo, muž mě musel ke konci obouvat. Lékař mi řek, že zadržuji hodně vody, a že 15 kilo nechám už v porodnici. Nechtěla jsem tomu věřit a byla jsem nešťastná. Přitom jsem moc nejedla a když už tak to šlo ven. To jsem měla celejch 9 měsíců. Po porodu jsem měla do 2 týdnů 90 kilo a těch pět sice už na dietě jsou taky dole, tedy 85-84 kilo. Teď jsem v 8 týdnu a jsem na devadesáti. No bude to zas pěknej boj, ale co se dá dělat. Proto souhlasím tady s maminkama, že bych to neřešila. Já beru Mamavit a tam je Béček co jsem snad neměla za celej život, tak se nedivim, že to jde tak nahoru, ale pro zdraví mimča budu raději tlustá. Jinak manžel mi říká, chudinko moje ty už hubená snad nikdy nebudeš malé budou 2 roky až se cvrček narodí.

nina88
26. aug 2013

@nicole89 Sme na tom velmi velmi podobne... Ja mam k dnešnému dňu plus 10kg!!! Nech robím čokolvek,priberám závratnou rýchlosťou. (tiež som musela prestať fajčiť-myslím,že je to aj tým)

mimirka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicole89
18. sep 2013

@nina88 pozerám, že aj ty máš termín v januári 🙂 Teraz začínam 22. týždeň a váha sa mi zastavila na 62 kg, ešte som odvtedy nepribrala, čo som tu písala naposledy...gynekologička mi však potvrdila, že je všetko v poriadku a už nám zistili, že to bude chlapček 🙂 Vy čo čakáte? A ako si na tom s váhou? Ja som pred dvoma týždňami začala pociťovať malého kopance a teraz už registrujem jeho režim, trikrát denne gymnastika a potom spinkanie :D Je to moje prvé tehu, takže som z toho úplne mimo 🙂 v dobrom slova zmysle.... Ale dnes ma trošku vystrašili bolesti v podbrušku..nie silné, ale také trošku bodavé....je to normálne??

nina88
19. sep 2013

@nicole89 Ahoj, no ja cítim pohyby už dávno pradávno,kedže je to moje tretie tehu, bolesti mám často,hlavne keď dlhšie sedíma postavím sa,alebo po dlhšej chôdzi. Ja som stála 3 týždne na váhe a dnes som skoro infarkt dostala,ako mi vybehli hneď 2kg zas. ☹ Takže ja som +14kg a od zajtra 23tt. Je to moc. ale ja to naozaj neviem zastaviť. 😒 Aj my čakáme chlapčeka,z čoho sme boli veľmi prekvapení,lebo 1. krát som sa sekla v pocite,tak už mi doma ,,verili,, a teraz šok. 😀 Ale tak tento malý je šokista od začiatku. 😉

nicole89
10. okt 2013

@nina88 No čo sa týka "ciťáka" tak ja som od samého začiatku tušila že to bude chlapček.....neviem, možno preto, že som veľmi chcela chlapčeka, vôbec som nevracala, ani chuť na sladké nerástla.....viem, že sú to hlúpe povery, ale tak vyšlo to 🙂 A čo sa týka váhy, asi ti nemusím pripomínať, že si z toho nemáš robiť veľkú hlavu, kedže si skúsenejšia 🙂 Moja mama pribrala počas tehu 30 kíl, švagriná 25 a obe sú teraz maximálne štíhle, švagriná by som povedala že až priesvitná....tehotenské kilá sa vraj dajú rýchlo zhodiť....neviem, uvidím na sebe :D dnes to bolo 63 kíl a 24 tt

apfele
23. okt 2013

Ahoj dnes jsem 22+1tt a už mám 5,5kg nahoře, mám pocit , že přibírám snad ze vzduchu. Počáteční váha 54kg. U prvního syna jsem nabrala 12kg a u druhého se obávám, že se do 12kg nevejdu. 😒

damjan
20. nov 2013

FROSCHKA - mas pravdu ja som pri prvom tehotenstve pribrala 39,5 kg a teraz pri druhom tehotenstve som v 30 tt a pribrala som 9,5kg , pri mega priberaniach si za to može žena sama, ja som sa prejedala jak opica a potom ma to stalo 5 rokov kym som to zhodila takže baby oplati sa davat pozor 😀 😀 😀

timietinka
15. dec 2013

@damjan A akym stylom si papala pri druhom tehu? Bola si na seba prisna alebo si skor len prisla ako na to?

damjan
16. dec 2013

@timietinka - bola som aj prisna na seba a stravovala som sa hlavne zdravo jedla som strašne vela ovocia a zeleniny, a samozrejme som 6 dní v týždni cvičila.Mala som vlastný jedálniček 🙂 , skušala som aj UP Date ale bolo to finančne dost vela, tak som si dopriala len par surovín ako je maslo.
Ja som už pomali na konci bolo to dlhé 😀

timietinka
16. dec 2013

@damjan 6 dni v tyzdni si cvicila? V tehu? 😨 Fiiiiha, sikula ... A to si mala na to silu a chcenie 😅 ?! A ake cviky, ako dlho Ti trvalo cvicenie v jednom dni?

damjan
16. dec 2013

@timietinka noo mna to bavilo a neak som mala aj chut ,nakolko v tehotenstve som nemohla jazdit na koni len do 20 týždna tak mi chýbal pohyb 🙂 ,cvičila som 1 hod. kazdy den, a teraz ku koncu uz menej vladzem tak len pol hod na kazdy den.Na You Tube-be si vieš najst cvičenia pre tehotne hocikolko, najviac som cvičila na zadok, stehná a boky.

vladduska
3. jan 2014

@protea ja akurat koncim 25 tyzden, pribrala som doteraz cca 8 kg, ale moja hmotnost na zaciatku bola nizka - 49 kg, takze u chudych je to trosku inak, mali by pribrat viac. neobzieram sa, ale ani to neriesim, dolezite je dietatko, nie postava a ani jedna z nas to velmi neovplyvni, kolko priberie. poznala som dievca, co jedlo malo, strazilo si vahu a moze byt rada, ze ma male v poriadku. takze netreba nic prehanat, ani sa velmi s vahou trapit 🙂 ked mate chut na sladke, dajte si 🙂 aj tak na to stale budete mysliet 🙂 a tiez, ked sa dieta narodi, co to z vahy ide dole a potom, popri starostlivosti a hlavne kojeni tiez treba dost papat, aby sa malo z coho tvorit mliecko 🙂 a ked dieta zacne batolit, liezt a neskor chodit, ani nebudeme vediet ako zhodime tym utekanim za nim prebytocne kilogramy 🙂

samkoparady123
13. feb 2014

ja by som chcela tiez prispiet mojou skusenostou...... V prvom tehotenstve som zacala s vahou 63kil a v siedmom mesiaci mi museli urobit sekciu cize cisarsky rez nakolko som vazila 110kil a moj maly chlapcek nerastol ako mal iba ja som dovtedy pribrala 47kil..... a to keby som mala mat tehotenstvo do 9mesiaca tak by som pribrala dalsich desatkil........ Ja som v siedmom mesiaci pribrala za tri tyzdne 11kil..... to uz fakt nechapem.... teraz som v 7tyzdni a velmi sa bojim ze sa to zopakuje.

celasapremenim
26. feb 2014

@nicole89 to si preto viac nabrala, lebo si bola chuducka, to je prirodzene
netrap sa s celu, to ti po porode vsetko prejde a das sa do formy

nicole89
3. mar 2014

@celasapremenim takže, som 5 týždňov po pôrode a stále mám 7 kíl navyše :D a brucho želatínové a stehná s riťou obrastenou celulitídou :D :D :D ....kedy to prejde? Toto už dám do formy len makačkou

celasapremenim
3. mar 2014

po porode sa dava dokopy telo zeny celeee dva roky, ked dojci zena aspon rok, tak ide vsetko rychlejsie dole
a ano, kazdy den cvic, aspon trosku, aj ked desat minut, aspon trosku, brusko, ak mozes...ja som nemohla
celu si nemala uz aj predtym?
inak vsetko je to na nas, vsetko....chlapi drahi nic

dadomon
23. máj 2014

@samkoparady123 ahoj,dnes som nahodne nasla tvoj prispevok a pozeram,ze opat cakas babo...ako si na tom s vahou,,ako sa drzis? ja zacinam 36 tt a tiez som nestastna,ako sa to na mna lepi,povodne som nechcela pribrat viac,ako 13 kg,ale bola som naivna,uz teraz mam +15 kg..ja viem,co by mozno ine za to dali,ale mne sa to zda dost. Netvrdim,ze nejem,najem sa,ale obzerstvo to nie je,a pohybu mam dost,uz len dufam,ze je tam nieco aj zadrzana voda.... Tak sa drz,nech mas toto tehu lepsie prognozy

mischell177
2. aug 2014

Baby ja som v 24 q pribrala som už 16kg a pritom sa ani neprejedam a som celý život úplne chudá a nikdy som nebola na žiadnej diéte a ani nič podobne ale robí sa mi dosť celulitída asi sa zavodnujem až moc :(

dollynkaa
2. aug 2014

Ja som za tehotenstvo pribrala 23kg.hrozne.teraz 4mesiace po porode mam este furt 10kg.a to som byvala stihla.asi to clovek neovplyvni

selina.liana
14. aug 2014

@mischell177 ahoj ja som V 19t a plis 14 kg tiež má to stve 😒

mischell177
14. aug 2014

@selina.liana no asi sú to hormony. ..Ak sa neprejedas ale mne sa zdá že teraz už tak nepriberam. ..Keď som v 7mes dúfam že sa to trošku zastaví alebo skôr spomaly

selina.liana
14. aug 2014

@mischell177 no dúfam, ja mám dve tehu za sebou A každé plus 30kg

tinkax
14. aug 2014

Tuk v okolí bokov a stehien (tzv. gluteofemorálny tuk) má špeciálne vysokú koncentráciu DHA (kyseliny dokozahexaenovej), ktorá – ako už vieme – je jednou z omega-3 mastných kyselín. Tento tuk slúži práve pre tvorbu materského mlieka, ktoré je najlepším zdrojom pre rozvoj mozgu dieťaťa.

Ženy majú tendenciu prijímať málo omega 3-mastných kyselín, tým pádom majú aj málo DHA vo svojom glutofemorálnom tuku, čo vedie práve k nežiadanému a prehnanému priberaniu počas tehotenstva, keďže mozog sa bráni voči nedostatku omega-3 mastných kyselín a všetko sa snaží ukladať do zásoby.

Tento proces vedie samozrejme aj k známym návalom hladu a nekontrolovaného jedenia, pretože telo tehotnej ženy chce uložiť čo najviac kvalitného tuku pre dieťa. Naopak, tento problém vôbec nepoznajú ženy v Japonsku a to vďaka dostatočnému príjmu kvalitných omega-3 mastných kyselín v podobe morských rýb.
toto je z jednej stranky a ma to minule zaujalo.. preto som to tu skopirovala

mariana1
14. aug 2014

Si tehotna, vahu neries, budes chudnut potom 🙂

alexandra2222
3. okt 2014

Treba zdravo jest a snazit sa vylucit sacharidy

eva_evicka
12. nov 2014

Su specialne cvicenia pre tehotne, aj vo fitness centrach. No a samozrejme dolezite nie prejedať 😉

janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre