Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

milota164
14. júl 2015

netreba sa prejedat ale inak by som to priberanie nebrzdila, kazdy priberie inak. Ak sa bojis strii tak treba kremovat, ja som pouzivala krem proti striam od Bepanthenu 2x denne a pomahal aj pri svrbeni a napnuti bruska.

lucinka1104
13. aug 2015

Ja som pri 1 pribrala 14 pri druhom 10 pri 3 len 7 to bolo najkrajsie tehu a teraz som len v 16 tt a uz sompribrala az 7 kg a dostala z toho cukrovku...dnes na poradni som mala vysoku hodnotu v moci bud tyzden idem na krv ale aj som jedla ozaj vela tentokratnhlavne pecivo...od zajtra ma caka dieta uvidime co dalej

stacinka69
9. apr 2016

Ja papam 9x krát do dňa . Všetko okrem mäsa to som neznasala ani pri mojej dcérke.Pribrala som 15kg a išla som už prasknut.Ale keď som odchádzala s pôrodnice tak som mala -12 kíl dole.Za 5 dní.Teraz som v 22tt a mam 5kil a to jem každý deň sladké vcetne zmrzliny 😜😋mňam zasa počítam že dám 15 kíl 😈

keylla
9. máj 2016

Ako to robite, ze priberate tak malicko? Ja som len v 18 tt a mam pocit, ze mam aspon tonu 😖 . Vzdy, ked sa postavim na vahu aspon o kilo viac. Vobec si nemam co obliect a dnes, ked som si bola par veci v obchode vyskusat, nahnevana som odtial odisla, lebo vo vsetkom vyzeram ako hroch. A vsetko mi je hrozne obtiahnute. Keby mi narastlo len brusko, bolo by to fajn nosit aj obtiahnute, ale som cela velka ako slon ☹. Nechce sa mi ani von vyjst. A buduci tyzden na svadbu. Nemam sajn, co si obleciem..

stacinka69
9. máj 2016

To neni priberanie keylla ale hnedý tuk a ten hneď schudnes po pôrode. Neboj🙂
Teraz naraz priberas a potom už nemusíš 😉

stacinka69
16. máj 2016

Celý život vážim 5kil. Pri prvej malej som prvý krát pribrala až v 24 tt +9 kil naraz a teraz pri druhej malej som do 24 tt pribrala +8,5kila
Teraz som 27 tt a mam presnú váhu 5kil
Takže myslím si že zasa skončím na 66 a ked porodim tak tam neham 10kil v pôrodnici a 6 pôjde dole zasa celý rok😅😀no čo podstatne je v tom aby sme mali zdravé detičky. ...

tina87tina
15. sep 2016

Ja sa nevážim vôbec a lekár má nenúti. ... dohodli sme sa kým je všetko OK tak ma nebude nútiť. Nechcem to ani vidieť radšej inak ma asi porazí. Ale tipujem, že cca 5/6kg v 19tt dosť sa nalievam A skôr má trápia iné veci napr slabé vlasy

jalito
15. sep 2016

Ja som pred tehotenstvom vážila 65 kg, keď som išla rodiť, mala som skoro 96 kg. Nijak extrémne som sa neprežierala, no proste som vyzerala ako vorvaň. Závidela som tehotným, ktorým to išlo iba do bruška a zbytok boli štíhle ako laňky. Pritom som nemala ani tehotenskú cukrovku ani nič. V prvom trimestri som dokonca skoro nič nemohla pojesť, lebo so stále vracala a vracala som takmer až do piateho mesiaca. Bolo to hrozné obdobie, nič som nemohla, ťažko som dýchala a takmer som sa nehýbala, o striách ani nehovorím.
Porodila som, a povedala som si v 23 rokoch takto nechcem vyzerať ako hroch. So striami už nič nespravím, ale s váhou áno a čo som mohla, to som sa hýbala. Proste som doma nesedela, s kočiatom som chodila na dlhé prechádzky. A kojila som. Kilá išli dolu raketovou rýchlosťou, za rok som schudla na svoju povodnú váhu, ešte i menej, na 60 kg. Cvičením som si postavu spevnila a dnes by nikto nepovedal, že mám dieťa. Je to o chcení, a ktorá nezhodí tehotenské kilá do roka od porodu, tak tá ich už nezhodí.

lubi40
15. sep 2016

@jalito mno ja som ich zhodila do dvoch rokov 🙂 prvy rok mi ostali +2 a zacali sa na mna lepit dalsie, tak som si povedala dost. O tyzden bude mat syn 2 roky a ja mam porodnu -3kg 🙂
Ale inak suhlasim, je to o pohybe a discipline a hlavne o tom nezmierit sa s tym!

jalito
16. sep 2016

@lubi40 Presne tak. Mnohé ženy sa vyhovárajú že nemohli zhodiť kilá po porode že nemali čas. A ja sa pýtam a na čo čas mali? Sedieť za Modrým koníkom a facebookom?

doda4
29. sep 2016

Baby dnes som bola na poradni a Dr.zdvihol na mňa prst s priberanim,že veľa.Som 25tyz.a pribrala som už 13 kg.Mám 76 kg predtým 63 kg a vysku 175 cm no a som z tých ktoré priberaju aj z vody a vzduchu ako sa hovorí takže pred tehotenstvom som si dávala pozor,ale co teraz keď som častejšie hladná a keď zostanem hladná je mi hneď zle 🙂 Tiež si zvykam na moju terajšiu postavu Venuše 🙂 a niekedy sa nespoznavam v odraze ked sa zbadam 🙂

nagy71
10. máj 2017

Tak ja som v osmom tyzdni a pribrala som 3 a pol kila. Pred zaciatkom som vazila 53 a nikdy som sa neobmedzovala v stravovani. Teraz sa snazim jest kazde dve hodiny lebo som stale hladna ale vacsinou len ovocie a zeleninu a kila len pribudaju. Fakt neviem co s tym. Ak to pojde takto dalej neviem jak na tom budem pred koncom. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre