Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

ivanka592
29. jún 2007

mari no ved rpave to

berdicek
29. jún 2007

Ja jsem zatim pribrala 15 kilo 😒 a to jsem ze zacatku pribirala hodne pomalu, nejvic to vylitlo ve 3.trimestru. Planovala jsem si, ze se vejdu do 15 kil, ale mam jeste mesic do porodu, takze to je asi hodne optimisticke. I kdyz mam par kamaradek, ktere posledni tydny uz vubec nepribiraly, tak uvidime.

kotenko
29. jún 2007

Ahojte kocky. Tak pre tehu som mala 47 kg a vysku 166 cm.
Teraz som v 25tt a mam 55 kg a vysku rovnaku. Pocas prvych 3 mesiacov som pribrala 4 kg, potom som nemohla 2 mesiace pribrat (v 4. a 5. mesiaci) a teraz v 6. mesiaci som pribrala 5 kg 😠 Do porodu mi ostava este 15 tt, tak som zvedava kde skoncim 😀

kotenko
29. jún 2007

Pardon, pocas prvych 3 mesiacoch som nepribrala 4 kg, ale 3... som sa sekla 😀

andira
29. jún 2007

Holciny, ja mam nahore cca 13,5 kg a jsem ve 34.tt. Zatim jsem docela spokojena, zacinala jsem s BMI 18, takze se nestresuju. Za posledni 4 tydny jsem pribrala necely kilco a fakt se mi zda, ze uz se to moc nerozjizdi. Uplne nejvic jsem nabrala mezi 4.-28.tt, jelo mi to nahoru hned od zacatku, ale je fakt, ze jsem vubec nezvracela. S prvnim mimisem jsem pribrala 16 kg a do 3 mesicu jsem byla na puvodni vaze.

ivanka592
2. júl 2007

☹ a ja stale ostavam na tych mojich tradicnych +2,5kg

benabianca
2. júl 2007

ivanka a papas dost vela?dvojicky to potrebuju.Byva ti zle,zvracias?

ivanka592
2. júl 2007

benabianca ja sa snazim jest co najviac, niekedy aj o polnoci , a zle mi byva casto ale nevraciam

benabianca
2. júl 2007

tak mas asi dobry metabolizmus,ja osm tiez nepriberala,ale cakala som len jedno babo,do 18.tyzdna som pribrala 1kg,ale to som aj do 26.tyzdna zvracala.

ivanka592
2. júl 2007

no ja neviem preco je to tak len dufam ze sa to zmeni

petrushka
2. júl 2007

Ahojte kocky, ja mam pri vyske 170cm iba 50-51 kg, a stale mi je zle aj zvraciam, chcem strasne pribrat, kazdy ma strasi, ze som prilis chuda a ja si teraz robim starosti, ale ked mne je tak strasne zle. Napina ma len pri pomysleni na vacsinu jedal, ale aj tak sa snazim jest, co sa da. No aj tak sa bojim, ci male nejako netrpi. Teraz som este k tomu aj chora a predpisali mi antibiotika, take co mozu tehotky. ☹ Nemate s tym nejake skusenosti? Dakujem

heavenly
2. júl 2007

Ahoj holky, dovolte mi abych se k vám připojila. Pro petrushku, já sice již před počátkem těhotenství měla nějaký to kilčo nahoru, ale první 4 měsíce jsem nepřibrala ani deko. Poté už to pak šlo nahoru samo a teď už mám 15 kilo navíc. Nevím jestli mám být spokojená, nebo se začít strachovat, aby to pak šlo všechno dolů 😖 A moje kámoška na tom byla podobně jako ty, místo toho aby přibírala, tak spíš hubla, ale ve druhé třetině těhotenství se to už tak nějak upravilo a vše bylo OK. Takže si myslím, že se nemusíš příliš znepokojovat.

marce
2. júl 2007

Ahoj Petrushka, ja jsem v prvnim trimestru taky moc nepribirala. Nejvic jsem pribrala kolem 5 mesice. Nijak se nestresuj a rikej si ze vsechno bude v poradku. Nejhorsi jsou prvni 2 az 3 mesice a pak se budes zase citit lepe. Jez na co mas chut a kdy mas chut. Ja merim asi 168cm a vazim +- 50-53kg V tehotenstvi jsem pribrala prumerne 10kg. A jedla jsem same blbosti. Navic nejim ani maso ani ryby a vse bylo a je v nejlepsim poradku. Zitra bude mit Emminka 6 mesicu a ja jsem zase hubena (uz tak 2 nebo 3 mesice). Plne kojim a zitra zaciname s prvnim prikrmem. Vim ze se mi to rika snadno, ale chce to optimizmus a pohodu. Brzy se uzdrav. pa

petrushka
2. júl 2007

Dakujem, som trocha kludnejsia, nasla som tu aj dalsiu temu o priberani, a tam je jedna kocka este chudsia ako ja. Citim sa lepsie, ked viem ze nie som sama.

petra.v
3. júl 2007

Petrushka, ničeho se neboj. V těhotenství je zcela normální proces že se zezačátku hubne a Ty jsi teprve v 11tt. Mě zezačátku také bývalo zle vadily mi pachy z lednice, jídlo, veškeré vůně no prostě vše a teď bych řekla že s postupem času těhulkovství se to upravuje a je mi lépe. 😉 hlavu vzhůru.Já jsem ve 20+3tt a zatím jsem přibrala 3,5kg.Říká se, že nabírat se začíná až po 20tt ale to je individuální.Každá z nás to máme jinak.Někdo přibere okamžitě, někdo po pátem měsíci a někdo skoro vůbec.
Pokud máš zatím veškeré vyšetření v pořádku není se čeho obávat a pro klid na dušičce se zeptej svého doktora a on Tě jistě uklidní.
Pevné nervíky a ať jste v pořádku. 🙂

ista
3. júl 2007

Petrushka, ja som uz v 5-tom mesiaci a mam max 1 kilo hore, pritom jem normalne a nezvraciam (ale tiez mi byvalo nevolno prve tri mesiace)..vsetko je ale v poriadku,tak sa ani Ty neboj, je jasne,ze v tychto zaciatkoch a zvlast,ked menej jes a este k tomu aj grcas, nemozes priberat.ale pokial na vysetreniach vychadza vsetko OK,tak si tym nelam hlavu.naozaj je kazda zena ina a vobec nemusi platit,ze Tvoje dieta bude mensie,alebo nevyvinute.moja mama pribrala so mnou iba 9 kil a bola som uplne normalne zdrave dieta..a mozno to teraz vidis horsie,lebo Ta aj okolie tlaci do takychto myslienok, vsetci su najlepsi experti na Tvoje tehotenstvo 😉 ked uz zacnes normalnejsie jest (a to uz bude zachvilku),tak sa Ti ulavi aj na dusi, sama som to zazila.

pecule
3. júl 2007

Ahoj holky,tak jak to tady čtu tak jsem docela v pohodě.První 3měsíce jsem přibrala 2kg,ale nejhorší to bylo po 20tt to jde samo a hlavně stehna a z toho mám největší strach ,že budu pak jak mišelinka 😀 .Ted jsem 25tt a zítra jdu do poradny,tak jsem zvědavá kolik mám zas navrch.Jinak patřím mezi plnoštíhlý a před těhul.jsem měla75kg a 169 cm, naposledy jsem vážila 79kg.Nejhorší na tom je,že musím mít sladký,ale snažím se tak nějak ovladat a za dva určitě nejím.I když na mně občas přijdou nějaký chutě a pořád se to mění.Třeba jednu chvíly jsem nemusela nic mastnýho a hlavně vepřový 😝 fůůůj,ted už je to teda lepší.

megie
3. júl 2007

Ivi592, ja som na tom podobne, síce nie som vysoká (skôr opačne) ale pri výške 155 mám 44 kg - čo je v podstate podvýživa. A do teraz (som v 20tt) som pribrala len 2 kilá, tak som zvedavá, čo bude dalej, lebo ževraj po tom 20tt sa to má rozbehnúť... tak čakám.. 🙂

putyna
3. júl 2007

ja som v 30tt a do teraz som pribrala iba 4kg dobre nie heh a to som este stale podvyzivena heh lebo na svoju vysku by som mala mat 58kg a mam iba 54kg vyska 168cm takze som spokojna. 😀

flow111
4. júl 2007

Neviete, ci sa moze pocas tehotenstva drzat vobec nejaka dieta, alebo tak, pretoze ja som skutocne uz psychicky na dne z toho priberania... 😢 ...v prvych mesiacoch som pribrala najviac, lebo som sa snazila prestat fajcit, ale potom ma doktorka zjzdila, ze som veeelmi pribrala, tak som to vzdala a teraz som prave schudla za posledny mesiac 2kg, ale aj tak som +22kg...to som zacinala s idealnou vahou, kedze som hravala volejbal a bola v pohybe...co teraz?? ☹

dabon
4. júl 2007

myslim, ze v tehotenstve by sa nemala drzat ziadna dieta, staci sa len pestro a zdravo stravovat, aby hlavne babu nic nechybalo 😉
Ja som v teho. pribrala 15kg, po pôrode mi zostalo este 8kg navyse a teraz mam stale +5kg a uz mi to poriadne lezie na nervy lebo nie a nie zhodit. Pocula som este aj o tom, ze maminy ktore svoje deticky koja, postupne schudnu este aj to co nepribrali, ja som prestala kojit v 2mes... mam stale 72kg a uz som z toho fakto zufala. Skusala som aj nejaku dietu ale dolu slo 1kg a uz je aj spät.
tak ak viete o nejakom tom zazraku.... 😅

marinka
4. júl 2007

flow, dieta by se držet neměla, ale jestli máš pocit, že přibíráš hodně, zkus do jídelníčku zařadit víc zeleniny, ovoce, jogurty. Sladkosti, bramůrky apod. mimi nepotřebuje, takže si myslím, že i když by se v těhu neměly držet diety, dá se do určité míry přibírání regulovat složením a množstvím potravin. V žádném případě ale nesmíš hladovět! Teď jsi v době, kdy mimi hodně přibírá na váze, takže potřebuje kvalitní a vyváženou stravu..

flow111
4. júl 2007

marinka- ja praveze taketo somarinky nepapam...mam rada ovocie, vegetariansku stravu a pod. ale netusim preco to stale tak leti hore?? 😢 ...

marinka
4. júl 2007

flow, tak jestli jíš zdravě a přibíráš, tak myslím, že už víc udělat nemůžeš.. Každá máme jiný metabolismus a myslím, že po porodu to dáš rychle dolů. Je možné, že se ti taky zadržuje voda v organismu, to je v těhu časté a udělá to pěkných pár kilo, které ale po porodu zmizí jako párem nad hrcem. Netrap se tím, snažíš se maximálně a víc už udělat nemůžeš. Kojením, sportem a lítáním kolem Petříka to dáš jistě dolů 🙂

flow111
4. júl 2007

marinka- No tak v to pevne verim, lebo sa asi odstrelim, vzdy som si davala pozor na postavu...teraz mi je to vsak prd platne... 😢 ...zacala som dokonca znovu so strecingom, ktory som nemohla robit koly bolestiam v brusku...mala som len lezat a dostavala som este vacsie depresie...teraz som na tom o nieco lepsie, ale neviem.... inac moze mat to priberanie aj pricinu v tom, ze som sa snazila prestat fajcit? 😖

marinka
4. júl 2007

myslím, že to kouření na to může mít vliv, hodně odnaučených kuřáků přibere.. Ale tohle neřeš, udělala jsi mnoho pro miminko, když jsi přestala, znám takové, co to ani v těhu nezvládly :( Jsi zvyklá sportovat a když po porodu najedeš na svůj starý režim, půjde to dolů..

flow111
4. júl 2007

marinka- aby som to uviedla na spravnu mieru, tak som sa snazila ale nezvladla som to, za co mam vycitky svedomia a citim sa koly tomu dost zle, ale tym som prestala zase rapidne priberat a schudla som, tak ja teraz neviem... 😢

marinka
4. júl 2007

No já teda myslím, že je lepší přibírat víc, než v těhu kouřit, to je hodně nebezbečné pro miminko! :( Je riziko, že se narodí předčasně, s nízkou porodní hmotností, bude náchylnější na různé infekce a nemoci a pokud se kouří na začátku těhu, tak to může způsobit i různé vývojové vady plodu apod..Radši mít opravdu pár kilčo navíc, než ublížit miminku..

flow111
4. júl 2007

Maly ma vahu a vsetko ostatne v poriadku, co sice nieje ospravedlnenim, ja viem 😢 ...asi skocim za psychologom, alebo tak, lebo koly tomu placem skoro kazdy den...fajcim uz 8 rokov a moj partner prestal ked som mu povedala o novom prirastku, takze uz aj tak sa citim neschopna...

megie
4. júl 2007

putyna, a doktor/ka ti na to nič nehovoril/a??? Za celé tehu je normálne (optimálne podľa Dr.)pribrať od 8 do 10 kg, takže to ešte môžeš dobehnúť... Ale ked som ja povedala, že som pribrala len 2 kg do 20tt, tak sa ma moja Dr. pýtala, či mi nechutí jesť 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre