Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

certica
15. okt 2007

ja mam kilo navyse, zacinam 15tt

certica
15. okt 2007

este doplnim, ze zle mi vobec nebyvalo

inak danca, je to strasne indivindi, ale podla mna lepsie postupne priberanie, ako narazove, potom dlho nic a zas.... len keby sa to dalo nejak extra ovplyvnit 😅

sandrika
15. okt 2007

danca a meriaš??

loss
15. okt 2007

sandrika juj 12tt gratujujem a tesim sa s tebou 😵

maso
15. okt 2007

Caute, tesim sa tejto teme, lebo ja som pribrala 7kg, niekedy ma to mrzi, inokedy si z toho nic nerobim. Lenze vysledok je teraz taky, ze mam 75 kg, co nie je malo, aj ked si myslim, ze nevyzeram nejako tucne, akurat som trosku zaokruhlena plus brusko ... no ved uvidime, kolko sa to este vysplha, ked som este len v polovici ... drzte palce.

nanika
16. okt 2007

Xsuzzi, treba rozlisovat, ci to, co priberas je tuk, alebo voda... Lebo kto je naliaty vodou, hned ju do tyzdna po porode strati... Skus sa pobavit so svojim lekarom, ci nahodou nemas nieco so stitnou zlazou, nech ti da urobit testy, pokial este nedal. A drzim ti palceky, nech sa to uz spomali, niektore baby priberu dost v prvej polovicke tehu a potom tu druhu uz skoro nic, mozno si aj ty ten pripad, hlavu hore. A hlavne sa netrap, ze kam to az dotlacis pred porodom, mozno uz nepriberies nic, mozno sa nalejes strasne vodou a bude to aj viac ako tridsat,ale preco by si sa tym mala trapit dopredu, ved tehu je cas radosti z prichodu babatka, hlavne, aby ste boli vsetci zdravi, taketo veci aj tak neovplyvnis. Drzkaj sa 😉

xsuzzi
16. okt 2007

nanika:Moc moc moc děkuju za podporu!!!!!!!Jsem šťastná za Tvá slova!!! 😵 s tím doktorem zkusim určitě promluvit.Moc děkuju 😵 😵 😵

danuska24
19. okt 2007

baby ja hlasim v 31tt + 6 kg

huncut
19. okt 2007

No ja som v 18t.. a stále + 2 kg

lukluc29
21. okt 2007

ahojte tehulky.som na takejto stránke prvý krát na odporučenie jednej dobrej známej.ja som teraz v 15tom týždni a mám 51kg, moje bruško je ako "prevrátený lavór" aj ked manžel vraví že už čosi vidí dvíhať mám pocit že pozerá lupou ktorá poriadne zväčšuje.... 😀 .už som raz bola tehotná a tiež som tak vyzerala lenže vtedy nám doktorka v 16tom týždni povedala že drobček sa prestal vyvíjať a musíme isť do nemocnice na potrat ☹ . teraz sa tak trochu bojím čo bude nasledovať na najbližšej kontrole u doktorky aj keď mám velku podporu u manžela. držte mi palčeky .

kalo
22. okt 2007

lukluc29: neboj, drobeček určitě poroste!!!! Jinak já vážila před porodem 54,5kg ,taky nic moc. Za celé těhu jen 4 a půl kila a to jsem 8 nechala v porodnici 🙂

dermajetics
22. okt 2007

já při prvním těhu začala přibírat až po 20tt,celkem jsem nabrala jen 9,5kg....Teď to druhé těhu mám dole 1,5kg (ranní nevolnosti,jídlu moc nedám...)Takže otázka je, jak by to mělo být s tou váhou.....??

nanika
22. okt 2007

Ja som dnes podla UTZ 34tt a +3 kg... Podla mna je to individualne, niekto priberie hned, niekto neskor, niekto 5 kg, niekto 30 kg, ved predsa nie sme klony, kazda sme ina... Ked jem normalne, neprezieram sa, ani ked sa pozriem, co som za den zjedla a nie je toho zalostne malo, vsetky vahy su ok. Kazda inak reagujeme na hormonalne pochody tehu a inak drzime vodu. Kazda ide s inou kondiciou, zacinajucou vahou, ale ked mame ciste svedomie, ze nedrzime dietu, alebo sa dennodenne neprezierame, netreba mat z vahy zly pocit 😉

danca27
22. okt 2007

Holky měřim 170

betka1
22. okt 2007

nanika, presne tak to vidim aj ja. Nemozeme byt vsetky tabulkove, telo si to zariadi tak, ako chce samo a urcite to bude v prvom rade v prospech babatka.
Ja som v 32tt a mam 7 kg navrch.

bramburka
22. okt 2007

Já jsem přibrala 10,5 kg, a už tak 3 týdny nepřibírám. nejvíc mezi 30.-33. týdnem, to šel co tejden to kilo...Ale taky záleží kdy se zvážím 😀 😀 😀

nanika
22. okt 2007

Dancika, no tak, to nie je ziadna vaha na tvoju vysku, netrapkaj sa, poniektore sme na tom o mnoho horsie 😀 Ale ked si poviem, ze babo uz mozno za mesiac vykukne, aj keby som mala uz aj 10kg naviac, netankuje ma to a to uz mam o styri kila rovnu stovku, ktoru urcite prekrocim. Aspon si raz mozem povedat, ze som mala 100kg, tym sa nemoze pochvalit kazdy 😀 😝

bramburka
22. okt 2007

nanika, docentka? 😀 Možná už ani ty 4 kg nepřibereš, začne se to zastavovat... každej má jiný dispozice. Já mám třeba docela malý břicho, pouze o 13 cm víc...

evi3
22. okt 2007

Bramburka, po precitani som vzala krajcirsky meter a premerala som to 🙂, mame podla konika rovnaky termin, ja mam +12, ale teda je to o 35 cm! Takze je fakt, ze sme kazda ina 😉

bramburka
22. okt 2007

No ty hubenější... těm to podle mě víc naroste, my zaplat Buh žijeme z mejch zásob 🙂

Jsem zvedava, jestli mi potom mimi pomuze zhubnout

nanika
23. okt 2007

He he, na to sa spolieham, ze budeme ohromne kocice, ked nas ti mali spunti vycicaju 😀

danca27
23. okt 2007

Nanika tak to je něco to opravdu nemá každý🙂 ještě že to bereš takhle s úsměvem to já bach se udusila už ted dejcham jako slon🙂.... 😀 Ale uvidíme chtěla bych přibrat max do 10 kg🙂))))jojo jsem zvědavá vzhledem k tomu že zž ted mi otejkaj nohy🙂...budu samá voda....

zuzu2302
23. okt 2007

Ahoj.. pekne vas zdravim.. no podla mna,to priberanie dost zavisi od vahy predtym.. ja som pribrala 14 kil (zacinala som na 50 😀 a obvod bruska od vysky... ja pri 173 cm len + 13 cm...

danuska24
23. okt 2007

asi som tu najvyssia - 180 cm 🙂
huncut neboj - ani nebudes vediet kedy a sup hore 😀

nanika
24. okt 2007

No, od tej zacinajucej vahy to zavisi len zcasti, aj 80 kg bez problemov priberie 30kg, na to sa neda spoliehat. A 50 kg babenka priberie len 4 kg. Ja som si na zaciatku myslela, ze priberiem asi na tych 110 kg, kedze som zacinala na 93 kg, to som si povedala, ze bude v norme a teraz mam 96 kg a kazdy den si vravim, nooooo, nie je to zle 😀 Ale este nie je koniec vsetkych dni, este kludne za ten mesiac, dva mozem mat 110kg, ak sa nalejem vodou, s tym nic nespravim...

Tuto noc sa mi snivalo, ze som porodila krasneho hnedookeho chlapceka a mama sa ma pytala, ze aky bol porod a ja jej na to, ze super, ani neviem, ze som rodila 😀 Tak dufam, ze sa mi to splni 🙂

nanika
24. okt 2007

Danuska, ja mam 179cm 😀

bzuco
24. okt 2007

tak ja mám zatiaľ + 10kíl, zdá sa mi to tak akurát 🙂
dúfam, že teraz sa to už veľmi nerozbehne

kuko7
24. okt 2007

Ahojte babulky, no ja meriam 184cm a pred tehu som vazila 66kg, teraz som v 20tt a pribrala som 3,5 kg 😀

petasllov
24. okt 2007

Ahojte, ja mám zatiaľ +7kg. Začínala som na váhe 78 kg, takže teraz mám 85 kg. Dúfam, že stovku neprekročím.

katulka1
24. okt 2007

Ahoj Tehulky, ja som v 27 týždni a doteraz pribrala 8 kg.Tiež sa mi to zdá tak akurát, lebo som pribrala len do bruška a dokonca sa mi aj krajšie formuje postava. 🙂
Baby nebojte, ja som mala hore v 12 tyždni vyše 4 kg a tiež som stresovala koľko to bude a spomalilo sa to. 😎 A to mi všetci hovoria aké mam malé brucho, až sa niekedy bojím či sa bábo vyvíja dostatočne. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre