Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

bublinkajasminka
28. okt 2007

ja som teraz kočky v 19tt - pomaly ho končím a pribrala som necelé 3 kilá

kuko7
28. okt 2007

babulky ja dnes zacinam 21tt a mam 4,5kg na vrch 🙂 uvidime ako sa to vyvinie dalje ale v podstate pre mna je dolezite, aby bolo male ok a aby dostavalo papkat a pekne rastlo 😀 😀 😀

huncut
28. okt 2007

pripájam sa k tebe Kuko7, tiež je dôležité hlavne teraz tomalinké.... ja začnem zajtra 20t a mám skoro 3 kg naviac... ale vlastne mám teraz váhu akú som mala na strednej, pretože po tom som akosi schudla... takže celkom v pohode, len bruško krásne trčí...

petasllov
4. nov 2007

Tak ja som od poslednej kontroly pred tromi týždňami kilo schudla, čiže mám teraz +6kg. Ale je to asi preto, že minulý týždeň zomrel svokor a stres zohral svoje.Bábo ale kope, tak je snáď všetko v poriadku.

gyngerka
5. nov 2007

ahojte holky tak ja za posledne tri tyzdne som nabrala dalsich 2,5kila 😅 zo mna bude asi najgulatejsia tehulka 😀

linnetka
5. nov 2007

petasllov to si na tom dost dobre s tymi kilami. ja mam rovnaky termin porodu ako ty a mam uz +8kg. posledne kilo som vsak pribrala za 1 mesiac. snazim sa to krotit, pretoze v 24. tyzdni som bola na UZV a Dr. ma hresil ze 7.kg je strasne moc tak som bola z toho zaskocena, lebo som si myslela, ze som celkom v norme. tvrdil, ze som mala pribrat tak 3-4kg, ale to sa mi nezda.

nanika
5. nov 2007

Linnetka, doktora ked najblizsie uvidis, tak ho kusni, nech ta nestresuje, potvorak 😝 V tomto case by si kludne mohla pribrat za mesiac aj dve kila, rata sa tusim s 1/2 kg na tyzden, takze pohodicka, pohoda... Nenechaj sa vyviezt z rovnovahy.

babulina
5. nov 2007

linnetka, tak si ma teraz sokla, ja mam teraz v 20tt 6kil plus

linnetka
5. nov 2007

hej, som si povedala, ze "pan asi nezna mapu" 🙂 zvlastne bolo ale, ze aj sestricka sa do mna pustila. ta asi tehotna nikdy nebola.
nastastie to nie je moj doktor, chodim k nemu len na UZV - takze este v decembri a uz ho nevidim.

linnetka
5. nov 2007

babulina si myslim, ze 6 kg je tiez v pohode.je to individualne.

noangel
5. nov 2007

me taky 6 kg pripada v poho. sem taky 20 tt a plus necelych 6 kg a dneska sem byla akorat u mudra a rikal ze secko v poho a v norme, ja i malej

petasllov
5. nov 2007

Babule, u každej je to priberanie individuálne. Mne môj doky na váhu nikdy nič nepovedal, takže je to určite v poriadku. Dnes som bola v poradni a keď videl, že vážim o kilo menej ako pred tromi týždňami, zatváril sa strašne nespokojne. Tak som mu vysvetlila pravdepodobnú príčimu schudnutia. Povedal, že s priberaním som na tom veľmi dobre, lebo priberám pravidelne a postupne a nie nárazovo. Takže si myslím, že každá ste tu s tými kilami úplne v norme. 😉

certica
5. nov 2007

ja som dokimu na otazku, kolko vazim povedala: vela a on sa zasmial a hovori: "dobre, takze pisem vela.." 😀

petasllov
5. nov 2007

Ináč je super, keď má doky zmysel pre humor.

certica
5. nov 2007

hej, s nim sa nastastie da 😀

petasllov
5. nov 2007

no, chvalabohu, že aj s tým mojím to celkom ide, som fakt spokojná.

bublinkajasminka
5. nov 2007

bambulky - teraz od zajtra idem 21tt a stále plus 3 kilá 😉

janinininka
5. nov 2007

Ahojky,
já jsem dnes 21tt a mám necelých 5 kg navíc, je pravda, že jsem začala pravidelně jíst, svačinky atd, ale mě to nevadí, já mám pak pořád hlad, když nejím, před těhu jsem špatně přibírala, tak aspoň teď něco naberu. 😅

majcik
6. nov 2007

Koncim 18 tt a doteraz som schudla 3 kg a pribrala 6, cize v konecnom dosledku je to + 3kg.

plostica2502
6. nov 2007

ahoj dievcata,zatial som nepriberala moc,ale posledne dva tyzdne mi tak zacalo chutit,ja stale daco jem a musim mat sladke,niekedy aj cely den 😉

danca27
6. nov 2007

Ahoj holky já jsem 13tt plus 6 a už mám navrch 2,5kg☹....no ale sladký si neodpustim mňammmm🙂 😉

veda
7. nov 2007

Ahoj holky,

já měla před těhotenstvím stále problémy s váhou. Stále jsem se snažila držet nízkotučnou redukční dietu a když jsem jí porušila měla jsem hned během týdne 2 kg nahoře. Teď jsem ve 12.týdnu, jím fakt hodně, žádná dieta, a přibrala jsem jen 1,4 kg. Nechápu to. Jestli to takhle půjde dál budu radši stále těhotná🙂A to teď ani necvičím a před tím jsem chodila min. 3xtýdně.

huncut
7. nov 2007

Ahojky, no ja som v 21 t. a mám + 3 kg aj pár gramíkov... pred tehotenstvom som vážila 43 a teraz 46 a trošku takže si myslím že v pohodeičke...

zuzanat
7. nov 2007

ahojte, ja som doteraz pribrala 4kg, ale v pase omnoho viac 😅

tin05801
7. nov 2007

ahojte ja som začala 22tt a zatial som pribrala nejaké 2kg. Teraz som však doma lebo som chytila nejakú chrípočku a tak to asi doženiem - lebo len ležím a napchávam sa. 🙂

mamminka
7. nov 2007

ahojte, ja som v 22tt a zatial som pribrala celkovo od zaciatku tehotenstva +3,5kg...myslim si, ze teraz sa to ale urcite rozbehne, vzhladom na navaly hladu ktore mavam castejsie ako predtym 😉

tribitka
7. nov 2007

ja som celé tehotenstvo doma alebo v nemocke, tak som sa bála že z toho ničnerobenia strašne priberiem...no ale zatial sme plus necelé 3 kilá.... aj ked teraz som začala ládovať všetko čo doma nájdem.... 😀

mirica23
7. nov 2007

ahojte, sa mááte, že priberáte....ja furt nič...

danca27
7. nov 2007

Ahoj holky no tak to já budu jako sud😀DD 😉 😉 😅 😅 Do 20 týdne budu jako koule🙂

kristina_tvb
7. nov 2007

Ahoj vsetkym, no ja ked vas tu tak pocuvam, tak si pripadam ako slonica, som v 23tt a uz mam navyse 8 kilov. A to sa snazim chodit na prechadzky, cvicievam. Ale priznavam, jest mi chuti...snazim sa zdravo, no nie vzdy sa podari.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre