Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

caira
14. dec 2007

ja mam nahore uz 11kg, pritom nikde krom bricha jsem nepribrala, tak nechapu jak se to muze takhle rychle nabalovat..a to fakt jim uplne normalne jako predtim i mozna min, pac mi prcek tlaci na zaludek a taky jim mnohem vic ovoce a zeleniny, no proste pribiram bleskovou rychlosti 😖

nanika
17. dec 2007

Caira, to nechapem ani ja. Ale teraz mi tak super opuchaju nohy, ze aj keby som mala zo dna na den o desat kil viac, tak sa necudujem, ja cely den zberam tekutiny a potom celu noc nemozem spat, lebo kazdu hodinu chodim cikat, ach jo...

ale som tesiva, ze som este neporodila a mozem si dat v pondelok kaprika so salatikom a kapustnicku, jup, aj keby som mala este pat kil pribrat, a basta 🙂

Ja myslim, babenky, ze nateraz by sme mohli temu priberania v tehu premenovat na "vychutnavame si najkrajsie sviatky v roku a papkame, co sa do nas zmesti", no nie?

aponchie
17. dec 2007

ja jsem pribrala 27kg a doposud sem shodila pres 35 😀

sandrika
18. dec 2007

Ja zajtra začíňam 22 tt a pribrala som 2,5 kg 😉

many
18. dec 2007

tak my už máme o 5 kilo víc 😀

mobina
18. dec 2007

Cairo mě to tam taky skáče, i když je pravda, že já se v jídle moc nehlídám a zeleninu nemůžu ani vidět. Mám nahoře cca 13 kilo 😝

lukin
18. dec 2007

Zhruba do 24 tydne jsem pribrala skoro 8 kg, ale od te doby bud stagnuju, nebo jeste mirne hubnu. Je to normalni? Ted mam nahore "jen" 7,3 kg, a to je od te doby uz 5 tydnu, tak by bylo logicke, kdybych za tu dobu neco pribrala, ne?

certica
18. dec 2007

lukin, tu podla mna neplati ziadna extra logika 😉

iduda
18. dec 2007

ahojte..ja som zatial pribrala 4 kg, ale som stale hladna..uz neviem co zo sebou..keby som jedla tolko kolko si telo ziada,tak uz mam na sebe aj 15 kg. Vy ste na tom ako s hladom?

kathus
18. dec 2007

tak ja dneska +15 ... doufam ze vis uz to nepujde ☹

lienockaa
18. dec 2007

tak my sme 26 tt a máme + 5-5,5 kg..ale s tým hladom sa môžem pridať..ja by som jedla každú chvíľu, aj v noci sa budím na pocit hladu..vtedy aj malý strašne kope, akoby mi chcel povedať, že hybaj sa najesť, mama, aj ja som hladný.. 😅 a niekedy sa aj idem, lebo sa to nedá vydržať..fakt je, že sa klamem a jem malé porcie a snažím sa aj zdravé jedlo si dať..ale sladké minimálne jednu napolitánku denne zjem.. 😉

iduda
18. dec 2007

takze nie som sama medzi zrutmi..ja sa tiez snazim jest menej..ale takmer nic ma nezasyti a ked aj, tak len na chvilu..vcera som si napr.dala na obed bryndzove halusky, a to sytejsie jedlo ani nepoznam a za pol hodinky prazdny zaludok..a co papate v noci? 😉

lienockaa
19. dec 2007

iduda- v noci idem na lov do chladničky..keď je ten hlad znesiteľný, tak zjem len jogurt, alebo kúsok ovocia, alebo vypijem pohár teplého kakaa, ale keď som hladná veľmi, tak zjem normálne chleba s niečím..🙂viem, že to nie je zdravé, dávať si v noci chleba, ale nemôžem si pomôcť..teplé jedlo si v noci nerobím, to sa mi nechce.. 😉 alebo ešte keksíky bebe dobré ráno, alebo pár piškótov..

sandrika
19. dec 2007

ja si tie6 v noci d8vam chleba so 3unkou mna sk;r bol9 bru3ko y ovocia tak rd43ej ten chleb9k 😉

iduda
19. dec 2007

ja v noci chvalabohu spim,ale obavam sa, ze dokedy..lebo doma vecer mam najvacsi hlad..v robote sa to este ako-tak da vydrzat..myslite si, ze to prejde alebo to takto bude az do konca? 🙂

sandrika
19. dec 2007

prejde ako prejde, ako bude mimi rást bude sa ti zmnšovať žalúdok takže budeš potrebovať jesť ešťe častejšie po menších dávkach, ale mna hlad v noci trápil hlôavne v 3 a 4 mesiaci od piateho je to v poho, som hladná len keď jem dávno predtým ako sa mi podarí zaspať

lienockaa
19. dec 2007

no v tom možno bude tá moja chyba..ja jem dlhšie pred spaním, aby ma nepálila žáha pri zaspávaní a potom som v noci hladnáá..a potrebujem jesť častejšie a malé dávky, je to presne tak..

addaa
19. dec 2007

Ahojte ja som v 30 týždni a pribrala som 11 kg. (predtým som mala 60 kg/168 cm).
Chcem len povedať, že v štvrtom mesiaci ma vystrašili krvné testy, kde mi vyšli zlé výsledky. Našťastie po ďalšom odbere krvi, mi vyšli výsledky v rámci normy. Vtedy som si povedala, že je mi absolútne jedno ako budem vyzerať, len nech je miminenko zdravé. veď zhodiť sa dá vždy.
A idú krásne sviatky, takže každý podľa svojej chuti.

sandrika
19. dec 2007

adda som rada,že nakobiec je všetko v poriadku a jasné, že je hlavné to, aby bolo mimi zdravučké 😉

anamor
19. dec 2007

ja som v 18tt a priblala som 3kg, za posledny mesiac nič

sandrika
19. dec 2007

anamor aj mnestojí váha už dva mesiace

petasllov
19. dec 2007

Ja som včera bola po troch týždňoch v poradni a keď som sa postavila na váhu, mala som +11 kg. Od poslednej poradne som pribrala 3 kilá, je to asi preto, že sa mi začala držať voda v tele, čo som predtým nemala. Ruky a nohy mám poriadne opuchnuté a mala som aj zvýšený tlak, takže mám ležať. Našťastie som už konečne od zajtra na materskej. Nevedela som sa jej dočkať.

mien
28. dec 2007

AHOJTE ja som tu prvý krát, veľmi ma zaujala vaša téma teda priberanie počas tehotenstva, ja som momentálne v 17.týždni a už som pribrala 5 kilo, neviem či to je dobré, alebo je to príliš veľa. pred otehotnením som mala 54kg a teraz 59. Ešte ma to veľmi neznepokojuje, ale bojím sa, že skončím ako moja mamina, ktorá mala pred tehu 45kg a po 85, takže uvidíme

certica
28. dec 2007

ja uz mam +9kg 🙄 , poslednych 5 tyzdnov sa to rozjelo jak svina 😝 😀

sandrika
28. dec 2007

ja som dnec 23/3 a pribrala som 3 kg myslím, že to je ok aj keď som počula , že niektoré pribrali aj menej...hlavne, že mimi je v poriadku

stastna
28. dec 2007

no, babky moje, ja mám +9kg, a neni som tým veru nasdšená....a le utešujem sa tým, že to mohlo byť aj viacej 😀

geegee
28. dec 2007

ja som pri prvom tehu pribrala spolu 20kg. Do roka som mala naspat svojich starych 52kg, necvicila som, ani sa neobmedzovala v jedle...len som kojila 😀 Nejak extra sa ani teraz tych kil nebojim 🙂

mien
28. dec 2007

AHOJTE mohli by ste mi povedať, kedy pocítim prvé pohyby, je to moje prvé tehot. a teraz som momentálne v 17.týždni ďakujem

mien
28. dec 2007

A ešte sa chcem spýtať, či to budem vedieť hneď, že je to pohyb môjho melého, a že je to aký pocit

riuska
28. dec 2007

ja so pribrala 15,5 kg, ale 10,5 som nechala v nemocnici
prve pohyby citit medzi 16-22 tyzdnom - mozno to budes citit akoby ti v brusku lietal motylik 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre