Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lucija
28. dec 2007

Ahoj, tak u mě se motýlci nekonali, ale normálně regulérně si na mě zaťukal, jo a přibrala jsem 28kilo a to jsem jedla jen ovoce a zeleninu 😅 Začínala jsem na 50ti kilech při výšce 180cm.

certica
28. dec 2007

luci, tak to sa ani nedivim pri tej podvyzive 😉

jitka711
28. dec 2007

Lucie, a kolik jsi schodila? já už mám 20kg, nejvíc jsem přibrala v půlce. A bylo úplně jedno, že jsem se hlídala. Ted přibírám 2kg měsíčně. U doktora si vyslechnu přednášku. Já měla taky motýlky a takový tepání začalo to v 18tt a nebyla jsem si taky vůbec jistá až do 20tt pak to začalo pořádně. Čekám první mimi🙂

zade
28. dec 2007

Ja som pribrala 12 kg do 40 g.t., nakolko som prenasala, za tyzden som nabrala dalsie 4 kg, takze spolu 15.
Po sekcii som uz ani nedufala, ze niekedy zapnem stare rifle ci ine nohavice, no dnes uz opat nosim svoju vel.38.
Slo to dole alebo samo alebo dojcenim.

mien
28. dec 2007

JITKA, ty už zachvíločku pôjdeš rodiť, ako ti to ubehlo, lebo ja mám pocit, že sa to nikdy neskončí som vypísaná koncom mája, začiatkom júna, takže ešte mám veľa pred sebou

jitka711
28. dec 2007

Mien, uteklo mi to strašně rychle! Ani nevím jak. 🙂 Nejdelší čekání pro mě bylo jen, když mi dělaly odběr plodové vody. pak utíkal jeden týden za druhým. vždycky jsem si předatavovala jaký to asi bude a jak si to užiju a ono to těhu tak utíká 🙂 Ted čekám jen na ten den D a čekám kdy na mě příde strach z porodu 🙂

mien
28. dec 2007

ako sa robí odber plodovej vody a v ktorom týždni je to bolestivé alebo nie, ja mám síce ešte čas, ale keď si pomyslím na pôrod tak mám veľký strach, najviac sa bojím keď ma budú zašívať, lebo som už počula také prípady, že to strašne bolí a niekto to ani nepociťuje, ale ty mi to potom môžeš povedať, ináč teraz tebe Jetka ešte aké vyšetrenia budú robiť

jitka711
28. dec 2007

Ten nedělají každý těhulce. Mě nevyšly triple testy, to jsou krevní testy. Hlavně se nelekej!Myslím, že plodovku mi odebíraly kolem 17tt.byla jsem na genetice. Tam jsme naše mimi krásně vyděly 🙂 Odběr plodové vody byl nepříjemný, ale dalo se to vydržet. Záleží, jak kdo snáší bolest. Vše dopadlo v pořádku, naše mimi je zdravé!

lucija
28. dec 2007

Certica 😀 Já si taky myslím, že to tělo potřebovalo nabrat nějakou váhu a pak přibírat jako normálně. Abych ho vůbec donosila. 😉
Jituš, shodila jsem půlku a doufám, že už víc neshodím. Ale musím něco udělat s břichem, mám ho pěkně povolený. Jenže mě se nic nechce ☹ 😉

jitka711
28. dec 2007

Šití se neboj, oni to umrtvují. já jsem si koupila masážní olejíček na hráz a začnu si jí masírovat. Prý to pomáhá při porodu, když hlavička tlačí na hráz. Ta hráz je po masírování elastičtější a může se stát, že nebudou vůbec nastřihávat.

jitka711
28. dec 2007

Já myslím, že ted už mi žádný vyšetření dělat nebudou. Kromě normální prohlídky, jestli se neotvírám a pak je monitor(srdeční ozvy plodu)

jitka711
28. dec 2007

Lici, ty jsi vážila na začátku málo. Moje výchozí váha byla .... stydím se to říct 😀 , tak jo 80kg!Řekla bych, že moje postava byla normální, tj. žádná koule, ani žádná vychrtlina. měřím asi 168cm

martinka79
28. dec 2007

samotné šití nebolí a v té euforii porodu to snad málo která žena pociťuje, ale potom je to horší. Některé maminy si nemohou ani sednout, já tedy byla hned v poho, ale měla jsem jen 1steh. Bylo mi fajn a po porodu jsem byla schopna sama přejít na lůžko. Cítila jsem se dobře a klildně bych byla doma než v nemocnici,malá byla pěkný křikloun.
jitka711: ten olejíček je dobrý. přeji krásný a rychlý porod.

jitka711
28. dec 2007

To s tím cvičením znám, někdy jsem měla období, že jsem cvičila jakop divá a pak zase půl roku nic. Já bych se tím netrápila. Stačí, když si budeš hrát se Šimonkem.Třeba dobrej cvik na bříško je, když si lehneš, na nohy, který máš pokrčený si položíš malího a budeš ho pohupovat. Tohle můžeš dělat i v sedě. 😉

jitka711
28. dec 2007

Děkuju Marti, jenom nevím, kdy s ním mám začít. Chci začít v 35týdnu, jak s tím olejíčkem, tak s tím čajem.

lucija
28. dec 2007

Jituš, díky za návod. Já v životě necvičila, a bříško jsem měla plochý. Asi ze sexu 😀 , to je taky pěknej tělocvik 😀 Ale jelikož jsme měli sex od porodu jen 2apůlkrát 😀 (první pokus selhal,nedokončeno pro bolest 😖 ) tak to s tím cvičením není tak horký. Jinak samotný šití jsem vůbec necítila a to mě šili i vevnitř 😒 ale potom to bylo horší. Byla jsem sešitá až k zadku a přítel mi musel do porodnice přinýst kruh abych si vůbec mohla sednout. Ale takhle sešitý tam nebyl nikdo. Všechny maminy tam běhaly po chodbách jako kdyby vůbec nerodily 🙂 Mě museli nastřihnout, protože malý měl šňůru 2krát okolo krku a byl přidušenej a ještě napitej vody tak ho museli rychle vytáhnout ☹ Jinak by mě taky možná ani nestřihly. 😉

martinka79
28. dec 2007

Já jsem tekrát začala kolem 34t, jelikož mi doktorka tvrdila, že to bude asi dříve, ale ten 35t stačí. 🙂
Cvičení to je hrůza,a le je pravda, že skamarádkama jsme začali cvičit společně a už 3roky jezdíme do posilovny , vždy si ji pronajmem pro sebe a je to super relax. Některé hubly jiné se bavili a já relaxovala. Někdy jsem ěmla s sebou dceru. Jinak doma jsem cvičila kalanetiku, pohodová a taková krátká sestava se dá cvičit třeba na pláži u moře. Bohužel jen chtít a donutit se. 😎

jitka711
28. dec 2007

Jo to je ono, chtít a hlavně se donutit.Sex, je dobrý tělocvik. Ted jsem opět odbyly manžela. Jak jste na tom holky byly se sexem v těhotenství? mě se vůbec nechce. A to si to nedovedu představit po porodu 😅

lucija
28. dec 2007

právě Martinko, chtít to jo, ale donutitse? Naprosto nemožné 😀 Kór teď když mám doma nově internet 😅

lucija
28. dec 2007

a stejně chci být zase brzo těhotná tak si říkám jestli to teď není zbytečný 😉 (dobrej alibismus co? 😀 😀 😀 )

lucija
28. dec 2007

Sex v těhotenství? Děkuji nechci! 😖
Sex po porodu? Tak to už vůbec ne 😠
Chudák můj přítel 😉

jitka711
28. dec 2007

luci, ale bez toho sexu těhotná nebudeš 😀 😀 😀

martinka79
28. dec 2007

luci:i ale vážně sex by to chtělo 🙂 alibismus je to dobrý, ale zkus to trochu aspoň to břicho po druhém dítěti to půjde na 100% hůře.
jo donutit se je těžké,a le holky dejte si nějaký cíl a půjde to. 🙂 Věřím Vám.
Sex, já jsem v poho. neříkám, že by to bylo tak intenzivní a každodenní, ale min. 3-4týdně ano a je to vážně super a po porodu. Snad to byl lepší prožitek. 😀 😝

danca27
28. dec 2007

Ahoj holky tak já jsem 21+2 a už mám nahoře 7 kilo je to hodně?

mien
28. dec 2007

Ja som na začiatku mala chuť na sex, ale môj priatel sa bál, že ublížime malému / niekedy mi aj povedal,že sa bojí, že ho niečo uhryznie ha ha/, teraz už vôbec nemám chuť,lebo naposledy ma dosť bolelo, a vôbec som sa nevedela uvoľniť, Veď všetky si zaslúžime, aby čakali naši manželia, hlavne vtedy,keď im dáme to najkrajšie na svete

lucija
28. dec 2007

Holky, bez toho sexu to fakt nejde??? Co kdyby mě třeba osvítil duch svatý? 😀 To by šlo, ne? Radši ne, ještě by se mi narodil Ježíšek a co pak já sním??? 😀 😀 😀
Tak já už teda nechci otěhotnět za chvíli, právě jsem se rozhodla! 😀
Danco, když to vezmeš podle mě tak ne 😉

mien
28. dec 2007

ja sa vás chcem spýtať, ja sa strašne bojím pôrodu, nebolo by to lepšie keby som rodila cisárskym, alebo to je ešte bolestivejšie, ja sa asi najviac bojím toho, že nebudem mať síl, a ako som už spomínala Jitke aj zašívania sa bojím.

danca27
28. dec 2007

mien neblázni šlo to dovnitř tak to musí ven a my jsem ještě pro změnu nechtěli vědět co to bude tak se aspon na porod těšíme🙂 Luci no to jo to bych fakt nepřežila🙂🙂kolikže 28kilo?Ufff nojo ale nevim žejo třeba na tom budu nakonec stejně s tím žraním sladkýho☹

mien
28. dec 2007

Ešte som Vám chcela povedať, ja mám pôrodnicu asi tak 30 km od nás, lebo bývam v malom meste, moja kamartka tam rodila pred 2 mesiacmi, minule som sa s ňou rozprávala o tejto téme a zaskočilo ma veľmi, keď mi povedala, že keď išla rodiť tak jej PRIVIAZALI NOHY, no strašné ja si to neviem ani predstaviť mne to pripadá ako keby dme boli niejaké zvieratá, dosť pozerávam pôrody a v telke, ale ešte nikde som také niečo nevidela, je to takto všade na Slovensku

mien
28. dec 2007

no, ale keby to tak aj bolo, tak to prežijem, veď to za to STOJÍ

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre