• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

10. mája 2017 
Dani, jak jsem psala, já jsem skoro celé těhotenství jedla jen ovoce a zeleninu. Skoro vůbec maso ani sladký.
Mien, ani nevíš jak já se bála porodu a taky toho šití. To úplně nejvíc. J8 byla nastřihlá a to dost a přece jsem za 14 dní byla v pohodě, fakt. A Ty můžeš mít klidně jen jeden nebo dva stehy :wink: A nebo taky žádný. Při císaři , to je jako normální operace a sešívají Ti toho podstatně víc než jen kousek kůže. Takže se vůbec neboj a uvidíš, že to bude v poho. Pak nám to tady všechno popíšeš, ju? A sílu? Já ji měla i po sedmnácti hodinách a to jsem před tím spala jen hodinu a před porodem jsem mezi dvouminutovýma stahama usínala. A když tu sílu mít nebudeš, však on Ti někdo pomůže, jako mě :wink:
28. dec 2007 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Marti, sex 3-4krát týdně? No to si děláš pr...? :wink: Já bych tak nejradši 3-4krát za rok :grinning:
28. dec 2007 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
asi máš pravdu Lucija, a čo myslíte bude to lepšie, keď bude so mnou dnuka aj manžel, lebo on by chcel, ale možno to bude znášať komplikovanejšie ako ja
28. dec 2007 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Když to nesnese tak odejde. Já byla ráda, že tam byl, že jsem na to nebyla sama :slight_smile: Vydržel tam celých 15hodin před a 2hodiny po porodu. Bylo to fajn. Moc fajn :slight_smile:
28. dec 2007 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lucija: nedělám samozřejmě jsem měla období kdy jsem na sex neměla ani pomyšlení, ale teď jsem ve fázi užívání si ho.
28. dec 2007 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak ať Ti to vydrží :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. dec 2007 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
taky si myslím, že ta podpora je nenahraditelná. manžel vydžel celý průběh porodu natáčel si to na kameru a potom při vypuzování placenty šel radost z dcery rozdýchat na chodbu a slíbenou kávu.
Neboj oni si s ním poradí a tvůj chlap to zvládne 100% :wink:
28. dec 2007 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak karel za ten den měl těch káv asi deset. Se divím, že mu neprasklo srdce :grinning:
28. dec 2007 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to víš psychika a tělo dělají své. pa jdu vybírat dceři vši. Ach jo příšerná dětská veš a my ji nějak přitahujem jen se kolem někoho ochomítne a hup na ni.
:sunglasses:
28. dec 2007 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holčiny, já měla nějakou práci, hihi:slight_smile:Tak si vás dočítám.Mien, já myslím, že by jsi se neměla zbytečně strašit porodama a hlavně v telce. Já jsem z vesnice, taky to budu mít do porodnice 30km. mě strašně pomohl takový předporodní kurz. Ta porodní asistentka s náma probrala spoustu věcí, i ty který jsem měla naštudovaný z knížek a na konci kurzu jsem zjistila, že se bojím, jen trošičku :wink: Taky je dobrý, že si dnes můžeš vybrat porodnici, ve který budeš rodit. Už jsem si jí byla prohlídnout.Manžel ještě není rozhodlej jestli půjde k porodu. Asi ho to tam vyplašilo :wink: Ale nutit ho nebudu.
K tomu sexu- taky sexujem 3-4x týdně. Jen se u toho tak neodvážu jako normálně. Je to pro mě nepohodlný. Polohy z boku, na koníka a ze zadu už mě nudí. A hlavně,mám strach o to svoje břucho :grinning:
28. dec 2007 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To je jasné, že to není jako za normální váhy ale zase to prožívám určitým jiným způsobem. Možná v tom je ta dlohodobost vztahu. :wink:
Já tedy na předporodní kurz nechodila a nevím zda by mi pomohl, první porod pohoda, ale je pravda, že jsem měla docela dosti nastudováno, ovšem k ničemu samotný porod byl zkrátka jiný. Strach mám teď i před druhým a možná větší, ale až to nastane tak to také rychle přejde. mylsím si, že takové to vyprávění jaký to kdo měl a CO SE VŠE SLYŠELO A ZAŽILO JE TO NEJHORŠÍ. Vše bude v poho a my to zvládneme všechny.
28. dec 2007 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo Marti, zvládnem! Já jsem s manžou 12let.Tak u mě to vztahem nebude. Mám známou a ta to měla opačně. Když byla v tom, říkala, že mohla pořád!Byla nenasytná :grinning: Prý asi tím, že byla víc prokrvená.
28. dec 2007 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já se asi uklidnuju tím, že jsem pro přípravu k porodu udělala maximum. To je jasný, s tím taky počítám, že to může, nebo bude úplně jiný. Jsem prvorodička, možná , že je to i mím věkem, že si to tak nepřipouštím.
Pomooooooooooooooooc nebo ten strach příde :astonished:
28. dec 2007 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, nasla som zaujimavu tabulku o priberani v jednej knizke (Nova velka kniha o dietati). Vraj: "Normalne a optimalne je, ak priberiete okolo 10-15 kg - v zavislosti od vasej vychodiskovej hmotnosti."

Vypocitate si BMI (napriklad tu: http://www.primar.sk/Page.aspx?t=calc&t1=bmi) a podla toho by ste mali pribrat takto:

vychodiskovy bod (BMI) prirastok vahy pocas tehotenstva
maly ( menej ako 19.8) 12.5 - 18.0 kg
stredny (19.8 - 26.0) 11.5 - 16.0 kg
velky (viac ako 26.0) 7.0 - 11.5 kg

"U zien, ktorych hmostnost pred tehotenstvom bola podpriemerna, sa vacsinou toleruje, ak pocas tehotenstva priberu podstatne viac ako 15kg. U silnejsich zien je zdravsie, ak priberu "iba" 6 kg."

No podla tohto mozem pribrat od tych 12 az do 18 kil! :grinning:
28. dec 2007 o 20:22  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No vidíte, tak těch mých 28 je vlastně úúúúplně v pořádku :grinning: :grinning: :grinning:
28. dec 2007 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podla toho mozem este pribrat 2 kg :grinning:
28. dec 2007 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jej, Blumka, ako davno som ta nevidela! Ako sa ti dari?
28. dec 2007 o 20:30  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj deini :wink: dari sa nam celkom dobre, uz to mame za par :grinning: ja by som uz najradsej rodila aj zajtra, bo sa uz len gulkam :sweat_smile: ale este to tych par tyzdnov vydrzim.
a vy s miskom?
28. dec 2007 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak já už nesmím přibrat ani dkg :unamused: Ach jo, a to mám ještě kousek před sebou. Prý se v posledním měsíci taky hodně přibírá. Moje sestra přibrala kolem 30kg. po porodu jí to šlo dolů samo. Tak doufám, že já budu taky štastlivec a aspon půlku z toho co jsem nabrala schodím. pak nastolím bič a cvičit cvičit.
28. dec 2007 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jitka, ono to s tym priberanim je individualne, ja som najviac pribrala za druhy trimester a uz dva mesiace stojim na jednej vahe ale brusko rastie...takze babo si uz asi zasoby berie zo mna :wink:
28. dec 2007 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som zase pocula, ze v poslednom mesiaci sa uz tolko nepribera, dokonca vraj niektore zeny schudnu. :wink:

Blumka: Misko poslucha, vcera sme boli na utz a ma uz peknych 1.4kg, aj sa uz otocil dole hlavou, takze je sikovny. :sweat_smile: Ako ti je dobre, ze uz zachvilku to budes mat za sebou, aj ja by som uz velmi chcela mat maleho pri sebe.
28. dec 2007 o 20:36  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já bych taky řekla, že mám skoro všechno v břuchu. Taky hodně piju a natýkám. :frowning2:
28. dec 2007 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no teda to mas sikovneho chlapa...nasa Terezka sa nechce otocit, este stale je hore hlavickou, takze mozno pojdem na cisarak.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: No ale mne to je jedno, hlavne nech je zdravucka :dizzy_face:
vies ze julova uz ma Terezku doma? :dizzy_face:
28. dec 2007 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jitka, moja mamina pribrala pri mne viac ako 28 kg ( potom sa uz radsej nevazila :grinning: ) a po porode schudla v pohode, moja kamoska pribrala 25 a do roka bola na svojej povodnej vahe...oni tiez mali v sebe hlavne vela vody a to po porode pojde dolu..takze hlavne sa tym netrap a povedz si ze to vsetko je voda :wink:
28. dec 2007 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Viem, citala som si v januarovkoch, ked sla do nemocnice na cisarsky. Ale fotky som este nevidela. :slight_smile: Skus Terezke dohovorit, ja som maleho stale presviedcala, ze aj ked je to asi nepohodlna poloha, bude lepsie, ked pojde hlavou dole, ako dobre dietatko. :sweat_smile:

Mne sa tiez zda, ze mi tych 9 kil islo len do brucha a prs. Videla som sa minule na kamere a vyzera to trosku srandovne - obrovske brucho a k nemu chude ruky. :grinning: A tiez som asi najviac pribrala za druhy trimester, ale zatial to s tretim porovnat neviem, uvidime, co bude.
28. dec 2007 o 20:43  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrá rada :grinning: Tím se už uklidnuju poslední měsíce :grinning: Ale hlavně, aby malá byla zdravá! Taky jsem byla minulý týden na Ut a už je hlavičkou dolů :slight_smile:
28. dec 2007 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deini jej manzel zalozil album, ma nick petku, tak sa kukni :wink:
Terezku prehovaram, ale mozno nie az tak intenzivne, lebo mi doki povedala, ze mozno na to nemam ani usposobenu maternicu aby bola dolu hlavou, takze to necham radsej na nu :grinning:
vam je fajn, ze ste boli na utz, tu v usa sa uz v tretom trimestri nerobi...az pocas porodu... :confounded: a ja by som tak strasne chcela malu vidiet
28. dec 2007 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak vobec som necitila, kedy sa otocil, ale je pravda, ze v poslednom case uz kope castejsie na boku a nad pupkom ako dole a dole len slabsie (zeby rukami?).

Idem kuknut album, vdaka. :dizzy_face:
28. dec 2007 o 20:49  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nemas za co..mala je krasna, take drobciatko nemala ani 3 kg :dizzy_face:
majte sa kocky, ja uz idem off...papa
28. dec 2007 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jitka: já tedy pouze 10 ale svědčí mi to. možná jsem jako tvoje známá. jasně člověk má dělat pro dané věci kolik může. a přibírání no při první 27kg a teď tedy prozatím 6,2kg tak uvidím ještě mám dlouho do porodu.
Pa holky jdu za manžílkem dohráli jsme scrabble. Pa
28. dec 2007 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok