Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

emjee
6. feb 2008

nadik • 26tt • Včera o 10:11
AHoj holky téma jsem nenašla, i když určitě existuje asi pod jiným názvem. Jak jste natom s kilama? Já se furt držela a nejednou to letí jak na horský dráze.... už mě začíná vše bolet... Jak jste na tom vy?

martinka79 • 1d, 31tt • Včera o 10:15
no podle toho jak to berš, já mám asi 10kg 🙂

gaba3 • 34tt • Včera o 10:18
ahojky 🙂 já měla před týdnem taky 10kg nahoře a začínám pořádně přibírat až ted 🙂 no radši na váhu nelezu, jestli to budou zase 2kg za týden a něco 😕

nadik • 26tt • Včera o 10:20
kolik tedy myslíte,že je tak normální příbrat... já mám 26tt a 8kg nahoře... je to v normě 😀 no musím se přiznat ale chutná mi 🙂

gaba3 • 34tt • Včera o 10:24
já myslím, že to v normě je, uvidíš nakonci 😉 tak jsem se ti schválně mrkla do průkazky, kolik jsem měla já, tak ve 26+0 6,5kg přesně 🙂 každý přibírá jinak, jak jsem psala, mě to teď leze nahoru pěkně zběsile 😕

martinka79 • 1d, 31tt • Včera o 10:26
🙂 já si myslím, že je to v normě. ikdyž pro mne bylo normál i při dcery nehorázná cifra. 😀
neboj to není mnoho a potom to jde asi dosti rychle.

ada80 • 14tt • Včera o 10:27
Ahojky holky kolik jste měli ve 12 až 13 týdnu?A od kdy jste začalinejvíc přibírat?Díky

gaba3 • 34tt • Včera o 10:29
nadík, já si taky myslím, že to je ok 😉
ada, ještěže mám pořád vedle sebe těhu průkazku, ve 13tt jsem měla 2kg 🙂

ada80 • 14tt • Včera o 10:29
gaba dík a kdy jsi začala nejvíc přibírat?

gaba3 • 34tt • Včera o 10:31
Ada: přibírala jsem asi tak to 1kg měsíčně, jen od 30tt jsem přibrala přes 2kilča za týden a něco 😅 a ted radši na váhu nelezu 😀

ada80 • 14tt • Včera o 10:32
Gaba:mě trošku vylezlo bříško,ale váha se moc pohnout nechcce tak jsem zvědavá až se pohne nahoru

noangel • 33tt • Včera o 10:32
ac nerada tak priznavam 15kg plus, nejvic sem pribirala 2. trimestr co 4 tydny min 2-3 kg, v prvnim sem nepribrala nic az tak od 16tt to zaclo, a ted se mi to lehce zpomalilo na 1-2 kg za 4 tydny, ale obavam se ze na 20 kg plus se dostanu, a vazim se jen u doktora doma se jen merim pres pupek 🙂 a sem na neuveritelnych 115 cm 😎

nadik • 26tt • Včera o 10:35
Já ve 12+0 jen 1 kg navíc... začla jsem na rovných 60, tak se to dobře počítá, 16+0 - 2,5kg, 20+2 65kg a 24+2 67... a dnes ráno 67,8... je fakt,že trpím za zácpu... to možná taky něco přidá... 😝

martinka79 • 1d, 31tt • Včera o 10:37
🙂 zácpa určitě. to znám.

gaba3 • 34tt • Včera o 10:40
Noangel: to je hezký 115cm 🙂
a já zácpu právě neznám, co jsem těhu, tak mi to právě funguje až mooooc dobře 😎

martinka79 • 1d, 31tt • Včera o 10:40
já v 12+6 zhubla 1kg, 16+0 začala přibírat 2kg, 20+0 2kg, 23+6 2kg, 27+6 3kga teď mám 2kg.

nadik • 26tt • Včera o 10:48
no jsem dobrej tlusťoch.... hihi ani se mi nechce věřit že když jsem se vdávala byla jsem o 10kg lehčí 😀

gaba3 • 34tt • Včera o 10:50
jéé tak to já zhubla jen nazačátku, když mi bylo ble 😝 a u mě teda 🙂
13+0 2,1kg, 16+0 3,7kg, 20+0 4,7kg, 24+0 5,5kg, 26+0 6,5kg, 30+0 7,5kg, 32+0 10kg

zen • 1d, 27tt • Včera o 10:51
No tak já přibírám od začátku těhu... pěkně kilčo ke kilču 😅 teď jsem tak 9-10 kg navrch... kdo ví jeslti se nedostanu až ke 20kg 😲 😅 Ale snad to pak půjde dobře dolů, běháním kolem Leonky 😉

gaba3 • 34tt • Včera o 10:52
Nadík 🙂 já když se vdávala, tak měla 53kg, po roce začátkem těhu 55kg a nedávno 65kg, takže taky macíček 😀

nadik • 26tt • Včera o 10:58
zen: koukla jsem do tvého albíčka, ty jo já oproti tobě nemá skoro nic.... to mám co dohánět... 😀

huncut • 34tt • Včera o 10:59
Ahojte...podobná téma tu už je, volá sa Priberanie v tehotenstve...mrknite ak chcete vedieť viac...
ináč ja sompred tehotenstvom mala 43 kg.... priberať som začala asi od 15 tt, vtedy som mala +1kg navyše...no a priberala som tak pomalšie...na posledných dvoch poradniach som mala rovnakú váhu no a dnes som bola u lekára a má +7,5 - 8kg navyše a to som v 34 tt...čiže už mám skoro 51kg....
Ozaj natierate si brušká, neobjavujú sa vá ešte strie?

martinka79 • 1d, 31tt • Včera o 11:11
nadik: tak hurá do dohánění. 😀
nebojte ono to potom půjde rychle dolů.

nadik • 26tt • Včera o 11:20
strie zatím ani jedna mažu jak vsteklá 😀

martinka79 • 1d, 31tt • Včera o 11:21
🙂 to bude dobré neboj. 🙂

nadik • 26tt • Včera o 11:25
pardon vzteklá 🙂

martinka79 • 1d, 31tt • Včera o 11:35
já pochopila. 😀

anka. • 32tt • Včera o 11:42
Ahoj holky. Já mám zatím +9 kg. Teda bylo to tak naposledy, vážím se taky jenom u dr. Máma mě zase jednou povzbudila: "9 kg??! - to já jsem měla za celý tehotenství!!!" 😖 No a i když se taky mažu jak vzteklá, popraskanou kůži mám a to hrozně moc 😢

martinka79 • 1d, 31tt • Včera o 12:52
anka. 🙂 nezoufej já také po prvním těhu. Mazání mi nepomohlo, ale co nadělám. zatím to nikdy nevadilo. 🙂

nadik • 26tt • Včera o 15:18
Holky mě řekl doktor že mazání není špatné, ale že prý je to dáno v genech... ať se zeptám své maminky... no je fakt,že můj doktor občas je samej vtípek 🙂

emjee
6. feb 2008

nadik • 26tt • Včera o 15:18
ty co to nemají při to těhu, tak se jim to objeví třeba po porodu...

anka. • 32tt • Včera o 16:15
martinka_když mě se to nelíbí 😢

martinka79 • 1d, 31tt • Včera o 17:20
mně také ne,a le bohužel to neovlivníme jelikož záleží hodně na elasticitě kůže. 🙂
anka to bude dobré. 🙂

anta • 20tt • Včera o 18:39
No já mám 5. měsíc a už nějakých 6 kilo nahoru, ale přibrat potřebuju stejně, tak je mi to docela jedno tedy asi až do doby, než mě začne všechno bolet 😀 😀

noangel • 33tt • Včera o 18:40
jj genetika dela hodne, mamka nabrala behem tehu 20 kg a zadna strie, ja mam k 20 pekne nakroceno pupek obri a zatim ani carka (pupek tak obri ze uz nemam ani odvahu dat aktualni foto do alba 🙂)

batmanka • 40tt • Včera o 19:01
ahojte ,ma vaša téma zaujala...by som si s kilami hlavu nelámala ...ja som v 36-37tt a pribrala som 8 kilov čo nieje veľa ,ale za to mi veľa ľudí vraví ,že aké mám malé bruško,že to tak skoro nebude a to sa rpi tom ledva sypem...takže normálne závidím tým čo pribrali viac,pripadám si menejcená. ☹
Strie som si zatiaľ nevšimla ,ale žily mi na brušku riadne vyskočili 😕 .Vy máte aké skúsenosti?!

zanetka82 • 2d • Včera o 20:02
ahoj holki- ja už nejsem těhu 😀 ale chci vam říct že ty strie určitě moc neovlivníte...jo a ty kila nahoře tak to taky neřešte to k těhu patří, ja mam dva chlapečky a mužu vam říct že u obou sem nabrala 22 kg. dva měsíce po porodu už sem neměla ani deko nahoře. 😀 😀 měla jsem 2 kila dole 😉 😀 ...tak pěkně papkejte a měj te se krasně 😅 ....zavidím vam

bublinkajasminka • 34tt • Včera o 20:04
batmanka - ja som na tom podobne - som 33TT mám len 5,5 kg naviac - zdalo sa mi to málo, dúfam že malinká je oki.....a ty si v ktorom týždni ked inak ty píšeš a inak koník???

gaba3 • 34tt • Včera o 20:15
batmanka, bublinkajasminka: toho bych se nebála, přírustek na váze může ještě přijít a ne malej 😉
bublinkajasminka: koukám, že máme stejný termín 🙂

mirusd • 33tt • Včera o 20:17
caute caute. tak som sa rozhodla, ze sa pridam. v 33 tt mam cca 10 kilo navrch od otehotnenia.. co je priemer (podla knih), nebyt toho ze ma to dostalo cez 100 kilo zivej vahy.. tak sa snazim drzat na uzde, vecer nevyjedat, ak nie som hladna a ono to rastie pomalsie.. nastastie som dost vysoka, takze nik by mi taku vahu netipoval, no uz teraz uvazujem kedy a ako to zacnem vsetko zhadzovat.. 😒
jedine co ma desi je pocit zodpovednosti, ze nemozete nikde omdliet, lebo s vami nik nepohne.. 😠 no, som odhodlana bojovat... a ak nieco malo priberiete, nic si z toho nerobte 😉

mysinka • 33tt • Včera o 23:42
Tak já jsem v 32tt +12kg 😅 což mě dostalo na 83kg živé váhy 😀 Doteď to šlo nějak pomalu....2kg za měsíc, ale nějak se mi to během zkouškového vymyká z rukou...hodně nervu tudíž hodně čokolády a jídla vůbec a málo pohybu 😅 😀

krista • 36tt • Dnes o 01:53
Ahojky, já jsem na začátku těhu zhubla 4kg a 8kg přibrala, takže nad svou původní váhou mám zatím 4kg nahoře, uvidíme jak dál

bublinkajasminka
6. feb 2008

ja som kočky 33tt a mám 5,5 kg navyše... 😉

mirusd
6. feb 2008

5.5 kilo v 33 tt? to je super 🙂
ono si asi telo pyta vzdy svoje. ja som na zaciatku tehotenstva tiez schudla 5 kilo, ale potom sa to vratilo a uz to rastie.. pomaly ale isto.. nanestastie do toho este prisli Vianoce 😖 😖 😖 ..
no, uvidime co mi dnes doktorko povie 🙂
majte sa zatial krasne a prajem pekny den..

certica
6. feb 2008

tak ja mam v 31tt +11kg 😲 , mozno je to aj tym, ze mne pocas tehotenstiev nebolo zle ani minutu 😀 , aj ked v prvom tehu som celkovo pribrala 13kg

bublinkajasminka
6. feb 2008

certica - ani mne nič nebolo, nijaké zvracanie - nič.....

certica
6. feb 2008

bubli, urcite to nebude len tym, aj preto som tam dala smajla 😀

majcik
6. feb 2008

Mirusd - hm... chapem... ja priberam tiez riadne, napriek tomu, ze jem dost malo ... inac mi je zle, jednoducho sa mi to do toho brucha nevmesti 🙂 A tesim sa, ze som uz cca 3-4 tyzdne nezvracala, hoci mi tak bolo

vilkakatka
6. feb 2008

Ahojte ... ja som pribrala za tehu 19-20 kg (v posledny tyzden som sa uz bala postavit na vahu 😅 ) a este mi ostalo 6.5kg ... tak snad do leta to bude dole 😉

danka86
6. feb 2008

ja som od zajtra 29tt a som + 3kg, ale bojim sa, aby sa to zrazu nezacala pohynat 🙂 prve kilo som pribrala asi pred mesiacom..

bublinkajasminka
6. feb 2008

danka - to je mááálinko to je úplne v pohodičke...... 😉

huncut
6. feb 2008

Certica...vieš že na to nevyzeráš, že si toľko pribrala...
no ja som 34tt a mám +7,5 kg.... a to mi veru na začiatku nič nebolo...žiadne zvracanie 😀 zato teraz mám občas zápchu 😠

makinka.1
6. feb 2008

Ahoj ,ja zacala na 60 a ted mam 66,2.Jsem zvedava,kolik jeste priberu...Nejhorsi je,ze delam cokoladam Milka fakt super ksefty!!!Nejak mi zachutnaly. 😀

stvura
7. feb 2008

😉 Ahoj Kocky, no precitala som si o tom vasom priberani. Ja mam este stale v stvrtom mesiaci problem s nevolnostou a od zaciatku celeho tehotentsva som pribrala 1 kilo. Co som bola vcera u lekara som skoro odpadla, lebo som ho prosila nech mi vypise PN, nakolko cca do 10-11 tej mi je pravidlelne zle a nie som schopna cestovat hodinu do prace. On ma na drzovku vysmial ze ved zenam co byva zle nepriberaju ale chudnu. Tak ma to nastvalo ze som si zacala hladat druheho lekara.

martinka211
7. feb 2008

ahojte....ja som pribrala pocas tehu 23kil a ked som isla rodit mala som 80kg 😝 a mam zatial dolu 18kg 😉 tak snad pojdu aj tie ostatne postupne dolu 🙂

pampusik
7. feb 2008

Ahojte kočky, ja som v 16 tt a zatiaľ som nepribrala ani kilo, schudla som 5 kg, hoc som nikdy nevracala, vraj je to v poriadku, aj lekár to tak povedal...

adrina
7. feb 2008

ja som pribrala 4kg....a to som v14-15tt...veľa, málo...no neviem...
pri prvých tehu som priberala nehoráznejšie...1x-35kg a 2x-25kg....teraz mám záväzok..že 15-17kg....lebo chudnúť sa mi to nebude chcieť a už vekom to ide ťažšie...snažím sa neprejedať..a aj tak sa zaokrúhlujem...

danka86
7. feb 2008

no ja som prve kilo pribrala kedy.. asi v 22tyz?? ale je pravda, ze mi byvalo do 4mes velmi zle..

geegee
7. feb 2008

ja som v 14tt a pribrala som 2kg - z 52 na 54kg. Pri prvom tehu som zacala na rovnakej vahe, a koncila na 72kg 😀 Dufam, ze teraz bude menej 😀

geegee
7. feb 2008

ale zase treba povedat, ze do roka, bolo tych 20kg prec - a to som necvicila, kojila som a chodila s malym vela von 🙂

danka86
7. feb 2008

no ale ja som zacinala na vahe 64kg, takze drobatko si to asi bralo najprv zo mna.. aj svokra to tak mala a pribrala len 5kg za cele tehu.. a ked porodila, bola lahsia ako predtym..

katinka0000
7. feb 2008

ahojte! ja som este len v 8-9 tt, tak zatial problem s priberanim nemam. urcite to pride, ale momentalne mam problem s tym, ze mi byva velmi zle. ked sa najem, vobec mi netravi, je mi na vracanie a ked sa nenajem,tak mi je tak zle, ze by som az odpadla. dufam, ze po tych 3 mesiacoch to prejde.

caira
7. feb 2008

gee: zrovna jsem cetla, ze holky s nizsi vychozi vahou vice pribiraji { je to zavisla od BMI } cim vic clovek vazi pred tehu, tim mene by mel pribrat.. kamaradka mela vychozi vahu v tehu 53 kg a pribrala pres dvacet, ja mela vychozi tesne pod sedesat a uz mam 16 nahore 😒 i kdyz zase se utesuju tim, ze je to hodne zadrzena voda, zadne speky 🙂

ivetah
7. feb 2008

ahojte, tak ja som do 33tt pribrala IBA 5kg, strasne som sa tesila, dietatko rastlo tak ako bolo tzreba a vsetko bolo v poriadku. nadalej som jedla tak ako predtym, ale za poslednych 6 tyzdnov je to dalsich 6. a podla mna je to aj tym, ze mi uz dost opuchaju nohy aj ruky, takze z tych 6kg bude dost aj vody. teraz som uz len zvedava, na kolkych skoncim a hlavne s kolkymi pridem domov z porodnice 😀

e.k.t
7. feb 2008

já před těhu 104 a nyní 24tt 100 - 101 a taky mi nebylo nevolno ani jednou, ale zmizly mi špeky z paží a kde ještě nevím, bříško už se konečně taky začíná objevovat. Malá narůstá tabulkově

mirusd
7. feb 2008

stvura - myslim, ze je na case zmenit lekara, kym je cas. Moj ma tiez ukludnoval prve 4 mesiace, ze tehotnost je OK, ak je na zaciatku zle. nastastie som ale nemusela chodit do prace - ak by to bolo treba, napisal by mi PN. Pripadala som si dost neschopne - cely den lezat v psoteli a kukat do stropu, lebo na nic ine som sa nezmohla. Nie je to tak u kazdej baby, zdaleka nie vsetky na zaciatku schudnu, takze trochu citliveho pristupu zo strany MUDr.eho pana by nezaskodilo.. 😠

suhlasim s cairou, ze priberanie casto zavisi od BMI. dolezite je, ze babo v brusku rastie normalne a vsetko je ako ma byt. 😉

niekedy sa tesim, ze moje zasoby navyse nedovolia, aby bola v brusku zima alebo ked ma niekto v meste nechtiac drgne, ze to je "odtlmene". 😠 a tesim sa ako sa to zmeni, ked sa babo narodi a zacne sa okolo neho kolotoc a bude zo mna zas sportovkyna 😎 ..

huncut
8. feb 2008

Veruže pripájam sa k Mirusde, že po pôrode to "vyšportujeme"...
o tom BMI som tiež čítala, zato ja som mala pred tehu podváhu... výšku mám síce len 162 cm, ale zato som vážila 43kg /pred svadbou aj menej pri tom strese/ no a ešte len teraz nejako sa dostávam na váhu, ktorú by som podľa BMI mala mať.... končím 34tt a mám +7,5 kg čiže necelých 51 😵 takže uvidíme ako sa to vyvinie..zato ja som nepriberala nejak prudko naraz, ale postupne pomaličky....a viac menej len do bruška...

adrina
8. feb 2008

babenky..ja keď čítam, že priberáte tak málinko, tak sa pýtam sama seba, že čo ja robím zle..neprejedám sa, jem pravidelne, sladké moc nemusím..a aj tak 4kilečka sa nalepili...a tu niektoré píšete,že ste pribrali len 5-6kg v tehotenstve..juj...ja som nejaká iná 😀 😀 😝

dzej
8. feb 2008

já už mám 13kg nahoře ☹

honzulka
8. feb 2008

Adrina-já v prvním těhu přibrala 17 kg a teď mi váha taky moc neroste-mám cca 1kg nahoře.Teď jsem z toho víc nervozní-když jsem přibírala,měla jsem alespoň pocit,že prcek roste..Teď mi ani bříško moc neroste,ale je fakt,že nemám takovou pohodičku,jako když jsem čekala první.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre