Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

sandrika
10. mar 2008

helena tak prečonie si u nás v májovkách2008 III ?

danka86
10. mar 2008

lienockaa, a ty si ako vysoka.. ja som dost vazila aj pred tehu a neviem, ci mala zila zo mna.. doktor mi pred 2tt povedal, ze je velka.. a dnes na poradni ma pochvalil za vahu.. ale mne uz brusko trosku zavadza, tak sa asi preto citim taka gulka..

lienockaa
10. mar 2008

danka86- no ja mám 170cm, predtehu váhu 55kg a teraz 66-66,5kg..a poviem Ti, že aj ja sa cítím ako guľka..🙂 ale na tejto váhe stojím už dva týždne, čiže už do pôrodu asi moc nepriberiem, keďže v stredu začínam 39tt..😉

lienockaa
10. mar 2008

ja som bola pripravená pribrať tak tých 15-16kíl a milujem svoje bábätko, nikdy by som mu neubližovala nejakými diétami v tehu..takže som jedla normálne, čo mi chutilo, ale v normálnom množstve..necvičila som, lebo som bola PN skoro od začiatku tehu, takže pohybu som nemala veľa..ale nebudem klamať, že som sa nebála, či nepriberiem veľa..lebo moja mamka pribrala 26kíl a už ich nikdy nezhodila..ale to boli niekedy teórie, že treba jesť za dvoch a ona to tak aj robila..🙂

dididi30
10. mar 2008

lienocka mas dobru vahu vsetko je ok..... 😉 super ,ze uz mozes rodit 😀

lienockaa
10. mar 2008

didi- díky, však ja som len rada za tú váhu, ozaj som sa o ňu moc nenažila, lebo som taký mlsný jazyk, mám rada dobré jedlo..😀 no a ja by som už aj rodila, ale doktor to vidí ešte na také 2 týždne..🙂 😀

dididi30
10. mar 2008

lieni, chlapci su lenivy a radi sa rodia po termine, to aj mna rozculuje, ja budem asi koberce , okna a vsetko cistiti aj si dam poriadny sexik aby to bolo v termine 😀

helena
10. mar 2008

ahoj SANDRIKA uz som aj tam pisala do majoviek 😀

sandrika
11. mar 2008

super Hel , ale nik ti nweodpísal čo , no neva zapoj sa aj dnes a skôr 🙂

sorrelia
11. mar 2008

tak som to studovala, a ako tak pozeram som tu jediny dinosaurus 😅
uz mam 80kg a to este musim vydrzat do 9.5. takze este daco priberiem 😖 - povodna vaha pred tehu bola 60 / 61kg ako kedy - aaaach jaj

ria.riuska
11. mar 2008

Uf, ked tak citam... Ja som v 24tt a pribrala som +7 kg. Viem, ze to nie je nic strasne, ale uz teraz sa citim ako maly slonik. 🙂 Mozem ale povedat, ze rozne knizkove definicie o priberani neberte velmi striktne. Tiez ma vsetci strasili, ja som pocas prvych 12 tyzdnoch pribrala +5 kg, pocas dalsich uz len dva.

simone
11. mar 2008

Ja pribrala za cele tehu 11kg a tyden po pordou kdo by me videl v plavkach,tak by nerek,ze jsem byla nekdy tehu 😉 Ale dlouho jsme zvracela,takze v 19tt jsme mela asi 4kg na vic.No a od porodu mam problem,ze jsem moc hubena a nejde mi nabrat a zkousim uz vsechno a porad jsem hubena a hubena a uz jsem z toho nestastna a taky jsem ztratila uplne prsa.Mate nekdo s tim zkusenost??Mamka rika,ze to mam po ni,tak asi jo 😖

danka86
12. mar 2008

ja som v 19tt zacala este len priberat 🙂 ale zato som sa dobre rozbehla. Vaha pred tehu 64kg a vcera som sa vazila a je tam 71kg 😝 Asi potiahnem na 80kg 🙂 A simone, ako si to zvladla len tolko pribrat?

majkafer
13. mar 2008

Ahojte! Ja mám tiež problém s priberaním. som z toho zúfala a stále nad tým premýšľam: Vážila som pred otehotnením 58 - 62. Totiž mám problém so štítnou žlazou a v preibehu roka vždy na leto schudnem a nič nerobím 4kg a tie zas priberiem a tak dookola. Mala som 62 a teraz som v 19. týžni a mám68. skoro ma vystrelo, ešte v nedelu to bolo66,5. nechápem. Skoro nejem sladké, mäso len málo, samé zdravé, pijem a zrazu toto. už sa vidím ako slon. 😅

miselin
13. mar 2008

No tak ja som zatial pribrala 13 kg a som v 34tt.Tiež sa cítim strašne tažká a mala by som ešte viac, ale pred troma týždňami som si začala doma tancovať takú napodobeninu brušných tancov. Púšťam si pri tom pesničky, ktoré sa mi najviac páčia a aj malej sa to páči, potom si ešte chvilku kopká a potom spí až do rána tak ma v noci aspoň nekope. A priberanie sa mi zastavilo a to jem rovnako ako pred tým, len bruško mi rastie. Takže za posledný mesiac som pribrala iba kilo takže možno sa zmestím do pôrodu aj do tých 15 kíl, dúfam, lebo ja najviac priberám na zadku a stehnách tak mám problém s nohavicami cez stehná

majkafer
13. mar 2008

Ja spm doma na PN kvoli žaludku, stale ma boli, akoby som tam mala kameň, liečim sa už na žaludok 10 rokov. možno to priberanie suvisi aj s tým. tancovať by som mohla skusiť, hudbu mám rada a možno sa to bude páčiť aj bábu, ešte nekope, Ja sa snažim cvičiť kaťdy den na stehna a zadok, lebo to je tiež moja partia 🙂 naproti tomu sa mi prsia ešte len nepatrne zväčšili. nemám AA ale A. je take smiešne pozrieť sa a vidieť iba brucho.

mien
13. mar 2008

ma´jkafer, to nie je tak veľa vd si pribrala iba 6 kg

danka86
13. mar 2008

ako tie brusne tance tancujes, miselin?

majkafer
13. mar 2008

Tešíma, že sa Ti to tak veľa nezdá 🙂 . Dúfam, že to tak hrozné nebude, nechcela by som pribrať ako moja mama zakaždým 20-25kg a tehotná bola 5krat. No na to že mala 5 detí má len 80kíl.
najhoršie to je s vecami, objednávam hlavne cez internet, bo u nás v DK nič

miselin
13. mar 2008

Vrtím zatkom ale nie moc šklbano, a nohy tiež nejako moc nedvíham , lebo prudké pohyby sú neni dobré, alebo ak ste v telke niekedy videli ten Brazílsky karneval tak tak nejako len nie tak šklbano skôr tak vlnivo, bábetko to tak ukolíše a keď máte radi hudbu tak vás to aj dobre odreaguje.Majkafer s tými prsiami si nič nerob, mne sa tiež skoro vôbec nezvetšili jedine, že sa mi na nich urobili strie a to tiež neviem z čoho keď ich mám skoro rovnaké, len obvod hrudníka sa mi zvatšil 😅

mien
13. mar 2008

miselin, tak aj Dominika bude veľká tanečnica

miselin
13. mar 2008

No dúfajme, len aby nebola striptérka, lebo sa to niekedy na to aj podobá 😀

lienockaa
13. mar 2008

miselin a to si si sama vymyslela choreografiu, alebo si chodila predtým niekam na kurz brušných tancov?..lebo ja som chodila rok a to treba naozaj dobre vedieť ovládať svalové partie v panve a pohyby bokmi, aby si si nespravila niečo s chrbticou ako anife vyskočilová..aj presne nás učili tie pohyby, ktoré tehulky môžu..

miselin
13. mar 2008

Nie nikam som nechodila to je len taká napodobenina a chrbtica ma zatial nebolí, to je len také vlnivé tancovanie viac sa to podobá na ti brazílske tance ale netancujem to tak trhane len vlnivo a samozrejme ani nie tak rýchlo len neviem ako by som to nazvala, fakt to niekedy vyzará ako taký striptízik

lienockaa
13. mar 2008

aha, čiže to nie sú presne brušné tance..moje bábätko ľúbi tie brušné..a mne veľmi chýbajú také kompletné, aj s tým trasením a so všetkým, tak po tehotenstve sa na to zase dám, ak nájdem nejaký slušný kurz..🙂

no ale som mimo témy..😉ja tiež už nepriberám..stále +11kg..

miselin
13. mar 2008

Tak to máš parádne priberanie a aj ja by som si niekedy tak schuti zabehala alebo riadne zatancovala, mám strašne rada pohyb ale musím ešte chvílu vydržať, ale ako sa dívam ty to už máš za pár

lienockaa
13. mar 2008

miselin, tieto posledné týždne aj Tebe utečú, neboj sa..len už je počas nich všetko také ťažšie..napr. aj obyčajné vstávanie z postele.. 😉

miselin
13. mar 2008

No tak to sa teda teším, veď mne sa už teraz zle vstáva , nuž ale musím vydržať

stastna
14. mar 2008

sorrelia - sme dva ddinosaury - ja to mám presne to isté - pred tehu 60-62 podla toho aký bol obed a večera 😝 a teraz 79-80 tiež podla toho čo mi cez den príde na chuť.... takže nech žije doba prahistorická 😀

sandrika
14. mar 2008

stastna ja som tiež pred tehu mala 62 kg 🙂 , ale teraz mám 67,5 kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre