Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

dididi30
24. apr 2008

petule...ano moja sestra mala 45 kil pred tehu a pribrala pocas tehu 30kil.....ja som do teraz pribrala 11 kil

lenockaaa
24. apr 2008

mien ja som nemyslela ze 9kg je hrozne vela, ja si dokonca myslim ze este riadnych dalsich 9 ma urcite caka ked to pojde hore takym tempom ako teraz 🙂

mien
25. apr 2008

dididi a zhodila to tvoja sestra
lenockaa, no ja som si myslela, že si myslíš, že je to veľa, ale ideš dobre aspoň nebudeš mať veľa zhadzovať len tak ´dalej

petule.h
25. apr 2008

no, dnes každý gynekolog prudí, když máte nad 15kg, pač to je zátěž i pro dítě..atd, někdo za to nemůže, někdo se přecpává.Pro přecpávání rozhodně nejsem, já jím stále stejně, te´d od toho 6 měsíce to jde po kile za 3-4 neděle, takže to jde, to se do 10kg dostanu.je sice fakt, že vše tohle shodím, ale po 2 dětech už na sobě začnu makat, abych byla matka kočka 🙂 .No já mám kamarádku co přibrala 35 kg a dodnes, to je už nějakých 7 let to opravdu nemůže schodit, všude má strie...atd, u druhého dítěte se už hlídala, ale to první, jak ona říká přežírání jí totálně zničilo tělo.No ale to je na každém z nás 🙂

simonko
25. apr 2008

tak baby ja som pri prvom pribrala 16 kil!ale ked som prisla z porodnice tak bolo -11! a tie ostatne som zhodila ani nevie ako, tak do 2 mesiacov...lenze teraz cakam druhe a vsetci strasia ze to je potom uz horsie... 😕

adrina
25. apr 2008

ja som zatial pribrala 8-9kg....čo mne sa zdá celkom v norme/184cm/ a všetko mám na brušku, lebo keď to porovnám s predchádzajúcimi tehu, kde som priberala nenormálnym tempom.../35kg/...ale teraz si nedávam nejaký pozor, len mi jednoducho tak nechutí papať...

simonko
25. apr 2008

no tak mne teda chuti,aj pri prvom mi chutilo...mam kamaratku ktora je skoro 7 mesiac a pribrala 5 kil!tenka je ako lata,vravi ze keby jej nerastlo brucho ani nevie ze je tehotna

adrina
25. apr 2008

ja stále tvrdím..každé tehu je individuálne.... 😉 😉 😉 nemôžem všetky priberať rovnako

petule.h
25. apr 2008

no právě...

pusinka1985
25. apr 2008

ja priberam ani neviem ako, uz mam na krku pomaly 20-ku a som v 32tt.No snad to nejako zhodim. Hroznu chut mam na sladke, ale priserne velku, tak si od rana peciem babovku 🙂 🙂 🙂

adrina
25. apr 2008

pusinka...no a odolaj sladkému..ke´d máš desnú chuť...to sa nedá...
viem o čom hovorím.... 😀 😀 😀

pusinka1985
25. apr 2008

no ved, to sa neda, ked si malicka pyta, musim jej vyhoviet 😉

juzinka
25. apr 2008

Ahojte, tak ja som pri prvom nabrala 20 kg, ktoré sa potom po pôrode hneď akoby samé bez diet stratili. Teraz končím piaty mesiac a zatiaľ 4,5 kg, ale nechutí mi tak papať ako pri prvom. Tak som zvedavá aký bude konečný výsledok na váhe 😉 🙂

pusinka1985
25. apr 2008

vela bab tu pise, ze pri prvom nabrali vela a pri druhom uz o vela menej...
no asi z toho prestanem robit hlavu 😀 😀

simonko
25. apr 2008

no tak mne chuti rovnako,tak neviem...by som pojedla aj klince nieekdy...

adrina
25. apr 2008

pusinka..pri prvom 35, pri druhom 25 a teraz to vyzerá ešte na menej...xixi....neviem,čim to je, ale nechutí mi tak papať 😵 😵 😵 ..hádam sa to ešte neotočí 😉 😉 😉

pusinka1985
25. apr 2008

adrina, tak teraz to vyzera, ze budes mat 15 😀
to by som brala tiez.
A akosi schudla tych 30kg???? mam z toho hrôzu 😢

adrina
25. apr 2008

pusi..noo..bol to boj..xixi...s porodnice som prišla o nejakých 18kg lahšia...lebo som preklampsiu..kopec vody zo mňa odtieklo...pár kil zlizlo pri kojeni...a pár kil som si nechala na pamiatku..xixi 😀 😀

montinka
25. apr 2008

ahojte ja som bola vcera na poradni hm a uz sme o devat kil tahsi.🙂

nensy
25. apr 2008

ahojky já jsem při prvním přibrala 25kg a při druhém 8kg to už bylo leší.těch prvních jsem se zbavila dost rychle a po to druhém to už tak dobře nejde 😖

avanka
25. apr 2008

Simonko, ja pomaly koncim 7 mesiac a mam hore len 5 kil, islo mi to vsetko chvalabohu len do bruska....
To je individualne, ako kto pribera..je vsak pravda, ze sa neprezieram , davam si pozor na to, co zjem

mien
25. apr 2008

avanka a akú si mala pôvodnú váhu

heppu
25. apr 2008

ja uz mam montinka tiez skoro 9 ale snazim sa tam este nedostat ale verim ze do tych 12-13 sa z,estim lebo uz menej jem iba take male porcie .

montinka
25. apr 2008

hm no aj ja dufam ze uz vela nepriberiem. hm sestricka ma sprdla ze za tri tyzdne dve kila ze si mam davat pozor na vahu. a to jem len same salatiky a somarinky teda okrem dneska.😀

petule.h
25. apr 2008

já taky naposledy přibrala 2kg za 3 neděle, ale pořád mám ty 4 kg nahoře-zatím 🙂

heppu
25. apr 2008

no ja som tak za mesiac marec pribrala 3 kg a predtym som isla pomalicky a teraz zas idem pomaly za mesiac kilo to nevadi organizmus si to vie zariadit kedy treba viac neboj

montinka
25. apr 2008

vsak ano. kaslem na sestricku.🙂

maso
25. apr 2008

Caute baby, ja som druhykrat tehotna a bojim sa, ze budem priberat tak ako predtym ... stale mi bolo nanic a jedla som same blbosti (ale ked som tehu neviem sa ovladat) - ako to robite, ked mate chut na nezdrave veci?
Ja som este minuly tyzden dodrziaval zasadu, ze kazdy den zjem jeden salat a teraz sa na salat nemozem ani pozriet 😒

heppu
25. apr 2008

no ved ja sa ako cvok vazim kazde rano xa xa ale verim ze to uz az take hrozne nebude a z toho co tu citam ako to ide lahko dole tak sa moc nebojim ved porodom ide dole hned nejakych 9-10

dididi30
25. apr 2008

heppu keby len 10 aj 13🙂) pohoda a ked budes kojit tak do mesiaca budes o nieco viac lahsia 😀
maso ja ked mam chut na nezdrave tak si dam, ale tak do tej 6 hodiny vecer, potom nie....a ked mas aj potom maj v zasobe med, cornflaky......u mna to zabera.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre