Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

mandy55
19. jún 2008

babulky mate dobru temu, ja som zatial nepribrala na vahe, iba rozmery sa mi menia, vsetcia ma strasia, ze neboooooooj to este len pride, mam strach, lebo nie som najchudsia a tazko davam dole aj 2-3 kila, nie este viac ☹

ale snad bude vsetko OK a ide predsa o mrnusa, prijemne tehulkovanie

tekvica
19. jún 2008

andela,
som v 14 tt. stale vazim 54 kil , 173 vyska a tiez by som chcela nieco, aspon kilo.
stravujem sa vyvazene, pravidelne, lebo inac ma bili zaludok, vela zeleniny, ovocie, vlocky, jogurty, polievky, maso, len sladke nejem vobec, lebo mi nechuti, ale ani predtym mi nechutilo, staci mi banan na chut, alebo melon.

ja som s vahou nikdy problem nemala, sportujem, nie sice aktivne, ale hybem sa, aj ked teraz nie, lebo som mala hematom, tak mam kludovy rezim, nikdy mi vaha nebehala hore dolu...

ale nervozna mierne som, ked babo je velke ako zatata past v tomot tyzdni, tak aspon nech to na mne vidno trocha...
nosim vsetky stare veci, nohvice zapnem.
jaj, ani tak, ani tak s nami
😉

holly1
19. jún 2008

takvica klid, jsem na tom dost podobně, ale těhu o něco déle. Každé tělo je jiné, já taky nosím pořád stejné kalhoty a nikdo to na mně absolultně nepozná. Klid, mimi nechce nic jiného než spokojené pohodové mamky.

gabka.d
19. jún 2008

tak to jámám oproti váze před těhu -4kila, ale vypadám, že jsem snad 10nabrala, neuvěřitelně mi narostlo bříško, a každý hned říká, že snad čekám dvojčata a že ani v 32tt neměli takové atp. ... už mě tyhle připomínky dost štvou.

blovitc120
19. jún 2008

ja mam +6,5 kg

maso
19. jún 2008

Pre vsetky, co maju starosti ohladom priberania v tehotenstve: mne sa vyplatilo vylucit chlieb a pecivo, dokonca som potom kilo schudla 🙂 ale nebojte, nedrzim dietu, chlieb a pecivo som vylucila kvoli tomu, ze mi z nich bolo tazko a ta uprava, resp. zmiernen ie priberania je len vedlajsi prijemny ucinok 😀

montinka
19. jún 2008

gabka nic si z oho nerob aj mne to vravia a to preto ze mam vacise brusko no co uz nech si vravia co chcu hlavne ze drobcovi je tam dobre no nie?

maso
19. jún 2008

Montinka, aj ja som sa narodila 21.7. 😀 cela siroka rodina ma vychvaluje, ake som bola dobre dieta 😀 prajem ti, aby aj to tvoje bolo take dobrucke 😵

andela1
19. jún 2008

tekvica,ale ty si aspon neni taka moc vychrdnuta,mna trosku aj lekar zvozil,lebo zevraj aj do tvare vyzeram chudsia ☹ no ale po 14tt sa ozvem a napisem ci sa mi podarilo pribrat.inac ak nahodou som po mame v tomto tak ona aj somnou aj s mojim bratom pribrala iba 6-6,5kg.a obidvaja sme mali 3,20kg ked sme sa narodili.kazdy sa na nej smial ze co to chce rodit,zevraj ma brucho na 6mesiac.tak uvidime 😉 😵

montinka
19. jún 2008

maso dakujem.🙂 haam aj to nse bude dobrucke.🙂

avanka
19. jún 2008

Andela, este budes mat na priberanie dost casu, to mi ver...ja som v 1 trimestri schudla 3 kila a zacala som naberat az po nejakom 22 tt...je pravda, ze nie som najchudsia, ale aj ja som pribrala 11 kilo a za 3 dni idem na sekciu...
najviac to islo hore v 8 a 9 mesiaci

mien
19. jún 2008

tak baby ja som pribrala 29 KG pred tehu 54 keď som išla rodiť 83 dnes som dva týždne po pôrode a mám 70 tak mám ešte 16 plus

janka5861
19. jún 2008

ja som pribrala 30 kg a do 8 mesiacov som vsetko schudla , ale aj tak uz ta postava nie je taka a akurat som nahnevana, lebo mam ist v sobotu na svadbu a na mna nic nemaju v obchode asi sa z toho rozpalecm....

majula009
19. jún 2008

mien, a kojíš? Dávaš si pozor na to čo papáš? Ja som z tej váhy síce smutná ale čo už teraz....nepriberala som tak že som jedla čo som videla, išlo to samé...ozaj bola si aj zavodnená? Mala si opuchy? Ja mám hroznééé 🙄

pavlinica
19. jún 2008

ahojte,já jsem tento týden 39tt.a přibrala jsem 22 kg.nepřipadám si zase až tak tlustá,ale nejvíc mi vadí ty nechutně napuchnuté nohy.máme absolvovat ještě oslavu narozenin a já obuju jen jedny boty a to navíc žabky.ještě,že už to mám za pár,jinak bych chodila asi bosky. 😀

mumtobe
19. jún 2008

Ahoj baby,ja som v 6tt a zatial som nepribrala na vahe asi ttak nic ale na objeme trocha ano,uz citim ze su mi rifle troch tesnejsie ale vahu mam stale taku samu ako pred tym,je to normalne?a tiez mi boky nejak nahucali!je tu niekto kto je len v prvom trimestri?

lenocka6
19. jún 2008

mumtobe podla mna je normalne, ze sa citis len taka spuchnuta. Bud rada, ze si este nepribrala. Ja som v prvom tehotenstve pribrala 17 kg a v druhom 12 kg, ale zdalo sa mi akokeby som mala na sebe 20-sat. Mala som dost velke brusko a to ma tahalo. 🙂

heppu
19. jún 2008

baby ja som stale na vahe + 12 uz asi mesiac aj ked ma vsetci strasili ze ku koncu sa pribera najviac aj ked je pravda ze prave teraz som sa zatala a po siestej nejem a citim ze to pomaha a nenaberam ale brusko mi raaaaastie mam pocit ze prasknem kazdym dnom

lenocka6
19. jún 2008

ku koncu sa pribera sice, ale nabera sa aj voda, preto byvaju take spuchnute nohy. Ty sa drzis, ked takto nepapas. Ale ja musim povedat, ze pri druhom tehotenstve som jedla viac ovocia, zeleniny, jogurtov a nepribrala som tolko. Ale lubila som sa aj riadne najest, az ma tlacilo 😀

heppu
20. jún 2008

no presne taky isty jedalny listok mam aj ja same ovocie jogurty a zelenina a zboznujem strudlu a opuchnute nohy mma kazdy den a skoro cele tehu, vela sa zavodnujem to je pravda...a lenocka mas chlapca alebo dievcatko?

kakusa
20. jún 2008

Ahojte, no stymi dvojcatami v brusku stvu aj mna...Pribrala som do teraz 4 kila ,ale mam brusisko jak v 6-7 mesiaci ked som cakala maleho ☹ , vsetci somari sa pytaju, ci tam nie su nahodou 2...mi lezu na nervy, co ja za to mozem... 😠

holly1
20. jún 2008

blovitc120, mám asi stejně velké bříško jako ty když jsi byla ve 20tt, a asi jsme i podobně hubené, kolik jsi měřila a vážila před těhu? A víš, kolik jsi přibrala do 20tt? Já mám zatím asi 2 kg- doufám, v pondělí jsem měla nějak míň, ale možná se to už vyrovnalo 🙂

felixko
20. jún 2008

ja som v 27tt a zatiaľ som pribrala 7 kg. najviac to badám na prsiach a bokoch. keď si chytím boky mám pocit, ako by som mala v bruchu kamene, nepripadá mi to ako tuk, ale brušná dutina naplnená na prasknutie, ako keby sa mi to nemalo kde ukladať, tak sa mi to tlačí do bokov. preto sa najviac zdá, že som pribratá v bokoch, máte aj vy podobný pocit?

katzi
20. jún 2008

felixko, bohužel mám taky podobný pocit, že mi to nejvíc sedá na boky a zadek 😝

karamelinka
20. jún 2008

baby ja uz mam tiez nervy vsetci mi hovoria ze co jem ked tak rastiem uz mi idu na nervy akoze nik ma nepochvali ze dobre vyzeram a ja ze budu aspon klamat ale nie ma kazdy len napoimina... 😠

bambulik
20. jún 2008

karamelinka: vyprdni se na keci ostatních, v těu nikdo nevypadá jako modelka a hlavně že se cítíš dobře Ty kočko

karamelinka
20. jún 2008

bambulik dik no ved si aj hovorim ze co sa stale staraju ved je to moja vec a zasa taka velka nie som...som sice pribrala zatial 15kg mozno uz aj viac neviem v pondelok idem do poradne ale zasa nie som uplne obrovska si myslim..len ja som bola chuda tak to mozno tak bije do oci teraz alebo co neviem..

zuzik_p
20. jún 2008

holky, ja jsem nedavno psala, ze mam ve 23 tydnu navic pouze 3 kg a dnes jsem prijela ze zahranici, kde ziji domu a na vaze jsem mela extra 4kg, tz celkem 7 kg, to byl sok! Pritom na obleceni jsem nic nepoznala, kalhoty jsou mi stejne jako tenkrat se 3kg navic.

felixko
20. jún 2008

ani ja to na nohaviciach nepoznám, teda nosím tehotenské, ale nie sú mi nijak tesné a to som pribrala už tiež 7 kg. len tričká sú mi dosť malé... ešteže mám sestru ktorá má konf.veľkosť 42 - teraz ma zásobuje. je zbytočné na tie zostávajúce 3 mesiace kupovať nové veci.

malaskoricka
21. jún 2008

ahojte...bnaby ja mam taku zvlastnu otazku..podla vas albo podal toho co viete priberaju viac zienky ktore mali pred tehu menej kil alebo miernu nadvahu-??
dik za odpvoed

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre