Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

abika26
3. feb 2011

ahojte,ja som v 23tt a pribrala som priblizne 6kg.pred otehotnenim som mala 55kg.vobec som nevracala a aj doteraz nemam nijake zvlastne xute.....stravujem sa podla mna ako predtym,ako tu to tak citam,fakt je to u kazdej individualne.....je to az neuveritelne ze jedna priberie za cele tehotenstvo 5kg a druha 30kg.ja by som sa xcela zmestit do toho priemeru 12-14kg ale ak to nevyjde nezabijem sa : ) ved v tehotenstve je najdolezitejsie aby bolo babo zdrave a spokojne,kila pojdu snad potom dole.....tak sa netrapte nad vahou a uzivajte si toto krasne obdobie 🙂

janka830
3. feb 2011

ja som v 21tt a zatial som pribrala 3kg... 🙂 do 20tt som mala 1,5kg a teraz som v priebehu týždňa nabrala ďalšie 1,5kg..a to sa stravujem normálne ako pred tým..tiež nepociťujem žiadne chute ani nič podobné..zo začiatku tehu mi bývalo zle..ale nevracala som...ˇ
fakt je to asi veľmi individuálne.. 🙂

alan1
8. feb 2011

Čaute kočky, tak fakt je to individuálne... Ja som začala na váhe 60kg pri výške 174 cm, teraz v 26.tt + 12kg. Mám z toho pekné depky 😢 . A taktiež žiadne chute, prejadanie, atď. Doktor ma upozornil, že nemám stresovať, že ja priberiem min. 24 kg. To som mala slzy na krajíčku. Pevne verím, že topo pôrode pôjde dolu, i keď viem , že tomu budeme musieť trošku pomôcť. Takže kočky, držte sa, a hlavne v kľude, mimčo je na prvom mieste. 🙂

alan1
8. feb 2011

@dari Pozerala som si Tvoj album, ste úžasná rodinka. 🙂 a vážne si potešila,....., ja tu stresujem že priberiem 20kg, ale jasne si nás presvečila o tom, že to ide aj samo..... 😉 Prajem všetko dobré celej rodinke. 🙂

majkabudka227
8. feb 2011

Ja som v 20- tyzdni a pribrala som 6 kg. Asi tak primerane. Za posledny mesiac z toho 3 kg, takze sa to zacina urychlovat. Pri prvom tehotenstve som nabrala 15 kg. Z nemocnice som prisla o 10 kg lahsia a zvysok isiel rychlo dole este aj s 2 kg navyse. Dufam ze to tak pojde aj tentokrat.

zuzuula
8. feb 2011

ja som v 7 mesiaci, do 6 mesiaca nic, a teraz som za posledny mesiac pribrala 4 kila. No a to sa ani neprejedam nejako, proste sa to na mna nejako lepi... som zvedava kolko to bude do konca 😉

nenullienka
9. feb 2011

Ahojte, ja som v 23tt a doteraz som pribrala 4 kg za posledný mesiac 0,5kg. Viem, že cca od 5-6 mes. začína dieťatko naberať tuk, tak hmotnosť pôjde určite hore, ale nejako to neriešim len nech je drobček zdravý a nech len pekne priberá. Ja som ani nevracala, ani nemám zvláštne chute, nejem za dvoch a snažím sa papať zdravo. No teraz ma začína trápiť záha je to strašné, tak sa bojím aj niečo zjesť. ☹ 😒

evicka2
9. feb 2011

Ahoj holčiny, tak to je téma pro mě taky aktuální. Jsem teď 27. tt a jsem na tom takhle: počáteční váha před těhu byla 67 kg (měřím 163 cm, takže nejsem žádnej drobek), pak mi bylo dost špatně a shodila jsem na 62,5. Jen co nevolnosti ustoupily, tak jsem to postupně zas nabrala, ale pořád to byly přírůstky tak 2 kg za měsíc, což bylo "podle tabulek". Jenže před Vánocema se to úděsně zlomilo, začala jsem mít šílenou "žravou", pořád mám hlad (třeba si dám normálně oběd a pořád cítím hlad! 😖 ), do toho byly ty Vánoce. 23. 12. jsem byla v poradně, pak 20. 1. a to jsem dostala sprďáka, že jsem moc přibrala od minule (ano, vím, že 5 kg je moc za nec. měsíc....), jenže ty hlady...Holky nevím, co s tím, ten hlad mám totiž pořád a pořád děsně přibírám!!!!! 😲 😲 😲 . Dnes ráno naměřeno 75 kg!!! Nevím, od jaké váhy mám počítat celkový přírůstek - od počáteční 67 kg je to +8 nahoře, od té po zhubnutí 62,5 je to už +12,5!!!! Musím přidat pohyb taky, v létě jsem furt venku, ale v zimě mě to neláká...doma mám taky běh. pás, na kterým mi dr. schválila, že můžu provozovat rychlejší chůzi a přesto se vůbec nedonutím, doma mě to samotnou nebaví...jsem případ, já vím...Neměla bych tady sedět a psát o tom, ale hupnout na pás. Když mě to v těhu tak nebaví, řešit váhu! 😢 . 17. 1. jdu zas do poradny a předem se děsím, co si zas vyslechnu.....

kalo
9. feb 2011

@evicka2 já bych to neřešila. Užívej si to, že můžeš baštit!!! Kdy jindy si ženská může užívat dobré jídlo než v těhotenství?! Já spíš závidím, s holkou jsem přibrala za celé těhotenství jen 5 kilo (měla jsem těhot.cukrovku, takže DIETA 😠 ) a pak kojení další půlrok, to byla dieta ještě větší (to jsem nemohla jíst už vůbec nic!!! ) Kila neřeš, lepší nabírat, než být jak kostra!! (rozhodně pro mimiko je to lepší) 😉

kvixa
9. feb 2011

ahojte. ja som pribrala pri malom 30kg 😀 a vsetko bolo v poriadku teraz som v 13 tt a mam hore zatial 2-3 kg 😀 😀 😀 😀 tak sa nestresujte🙂 ved to poporode zhodite.

petasllov
9. feb 2011

zatiaľ + 6 kg, pri malej som celkovo pribrala 16 kg, tak dúfam, že teraz to hádam toľko nebude. to by som musela za každý zostávajúci mesiac pribrať 5 kg, to sa mi snáď nepodarí 😉

abika26
10. feb 2011

ahoj evicka,ja by som to pocitala od tvojej povodnej vahy ked si nebola tehotna t.j 67kg.cize ked to tak zoberieme pribrala si 8kg co je uplne tabulkove 😉

pajinkaa
15. feb 2011

Už jsem asi sem přispívala při prvním prvním prckovi.. to bylo nakonec cca 19 kg.. 😨 (původně 63), pak to šlo docela rychle dolů - asi kojením (4 měs po porodu už jen + 2 kg), další těhu jsem opět začala s 63, ale teď přibírám rychleji.. ☹ v 28 tt už mám 12 kilo plus - síla! ale co nadělám - a to jsem si myslela, že se do 15 vejdu... ☹ Tak snad to i podruhé půjde nějak dolů...
Jinak mě to taky docela trápí, že co stoupnu na váhu, tak je to furt jen víc a víc ... 😠

kalo
16. feb 2011

Holky, jak to, že tak krásně přibíráte???????????
@pajinkaa To tolik baštíš?? Já furt nic! A to jím i víc než před těhotestvím.. ☹ chjooo

leeenka26
16. feb 2011

ahojte, ja mam stastie ake som si myslela ze mat nebudem, aj ked zatial nechcem kricat hop 😝 ja som v 25. tyzdni a pribrala som len 2 kg, ale myslim si ze to bude hlavne tym, ze nepatrim k tym stihlym, neviem preco to tak je, ale tie co su silnejsie, menej priberu pocas tehtenstva. Asi mozno preto, ze to dietatko si berie ziviny hlavne zo zasob matky 😕 tiez som si myslela dlho ze dieta si berie papat zo stravy matky len, ale nie je to tak. 😉

zora256
16. feb 2011

@leeenka26 asi to tak naozaj bude,lebo ja som vážila na začiatku 72kg a schudla som 5kg a držím si tých 67kg a to už zajtra začnem 20tt.Aj som rada,že veľa nepriberiem,lebo po pôrode ešte aj ten zbytok čo i beztak mám na zvyš by som chcela zhodiť.Nedržím diétu,proste jem keď som hladná a zdravo. 😉

pajinkaa
16. feb 2011

@kalo Ani si nepřipadám, že bych jedla tolik víc, než dřív.. ale prostě to samo leze rychle nahoru.. by mě piclo. ale co už... na hubnutí bude času dost pak.. a pokud by to šlo jak minule, tak to bude paráda! 😉

A jinak možná na tom fakt bude něco pravdy, že silnější tolik nepřiberou.. nakonec i v těch doporučených váhách se jim doporučuje přibrat míň.. ale je to fakt asi hodně indviduální. 🙂

mibi41
16. feb 2011

Ahojte, ja na začiatku 30 tt a mam 11 kg navyše a to sa manželovi zdá že som pribrala málo a ja cítim ako sloník 😝

leeenka26
16. feb 2011

so mnou je to horsie, ja som vazila pred tehotenstvom az 92 kg. 😖

abriela
16. feb 2011

vraj tie co pred tehotenstvom mali:
podvahu - by mali pribrat 12-18 kg
normalnu vahu - 9-12 kg
nadvahu - 7-10 kg
obezitu - 5-7 kg

Ja som vdaka tehotenstvo dosiahla normalnu hmotnost. Patrim k tym, co lahko chudnu a tazsie priberaju. Aj ked nejde o vahu, hlavne nech su malicke v poriadku.

vivien11
17. feb 2011

ahojte . Som v 25 tt tehu a pribrala som uz 10 kil ved je to hrozne. Ako neodpustim si cokoladovu tycinku raz za den ak som nervozna aj dva krat a teraz sa bojim ze ci kvoli tomu nebudem mat tehu cukrovku. prečo som tak rapidne pribrala inak sa zdravo stravujem teple jedlo ranajky nejaky rozok cerealny z niecim , potom si dam tu tyčinkuu zjem ovocie, na obed niečo zdrave čo si doma navarim mastne veci ako hranolky atd vobec nejem, potom si dam dalsie ovocie na olovrant veceeru nejaky rohlik jedn ci dva alebo parky atd a niekedy zvyknem aj dalsi keksik ale nie vzdy je to vela čo zjem mne sa nezda 😒 dokonca cvicievam Pilates a Zora baby takze mam pohyb

pajinkaa
17. feb 2011

@vivien11 Viv, to jsme na tom podobně.. taky to tak mám.. ale neboj, to pak zas půjde dolů.. ještě i hodně piju, tak možná už se i zadržuje někde voda.. i když... spíš asi ten tuk 😉

Jasně, nejdůležitější jsou zdraví prckové! 🙂

vivien11
17. feb 2011

@pajinkaa noo ved ale nechapem to:D ja sa ani tak nebojim o to ze budem tučna viem ze to potom zhodím skor o to aby som nemala velke dieta a ze ci nebude chore ci je ono v poriadku ked ja tak vela priberam: 😒 prikladam aj fotku ze ako vyzeram teraz a to mi zacina len siesty mesiac
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/vivien11/alb...

pajinkaa
17. feb 2011

@vivien11 Viv, neboj, určo je v pořádku, jen prostě asi víc naše tělo potřebuje dělat zásobu...

Ale vypadáš dobře! 😉 a neboj, na cukr OGTT test teprve určo půjdeš, tak tam těhu cukrovku určo vyloučí!!! Já taky plašila, ale dopadlo to dobře 😉 Tak držím pěsti!!

anysek85
17. feb 2011

@vivien11 Podle fotečky vypadáte moc pěkně - nedělej si s tím hlavu 🙂. A hlavně, ty jsi asi byla dost hubená před těhotenstvím, ne? To pak holky přibírají více.

Já měla váhu před otěhotněním tak akorát - 175cm/63 kg a doposavad mám nahoře 3 kila, protože tělo nedělá tukovou rezervu. Pak to rychle shodíš, neboj 🙂.

vivien11
17. feb 2011

@anysek85
noo ano mas pravdu bola som hubena ja som pred tehu dost cvicila jedla nizko kaloricku stravu, vazila som 61 kil pri vyske 168 cm a dost svalov som mala nakolko som fakt hodne cvicila potom som prestala lebo som sa bala a tazke cviky ako posilku a aerobik som vylucila cvicim len take light. takze preto je to pre mna dost nevysvetlitelne..ale mala som napr uplne male prsia :D a teraz ich mam hadam dva krat take velke riadne narastli.
och tak ja sa nejdem trapit len mi to proste vrta v hlave ? 🙂 🙂 🙂
aj tak je to radosť ked sa pozriem na bruško ako sa kazdym tyzdnom zvačšuje:D horšie by bolo keby nerastlo 🙂 🙂

rukjatko
17. feb 2011

no ja som v 12. tyzdni a mam zatial +2 kila. citim, ze mi pribrali nohy a prsia. prsia sa mi teda zvacsili priserne, mala som 75 DD a teraz som si bola kupit 75 F. takze viem, kde su tie dve kila 😉 dufam, ze mna obide to, aby som pribrala 30 kil ako moja mamina a babi. obidve pocas tehotenstva nemali poriadne co jest (jedna bola tehu po vojne a druha bola tehu na vyske na intraku), a aj tak pribrali. a to fakt nejedli nic-moc. babi to zhodila pol roka po porode, mala svoju vahu naspat a mamina rok po mne porodila bracha a uz to nejako nestihla .. doteraz 😉 takze dufam, ze ja velmi nepriberiem, stravujem sa zatial normalne - teda rovnako, ako pred tehu. nemam ani ziadne extra chute, tak dufam, ze mi to vydrzi. pohyb mam so psom - venovala som sa zachranarskej kynologii, takze lietame po horach a planach a to by som chcela realizovat az dokial to pojde. ked uz cez kotlik neuvidim na psa, tak si sadnem na priedomie 🙂

lucyka1
17. feb 2011

ahojte. ja som pri martinkovi pribrala 22kg. t.j. zo 48kg na rovnych 70kg. teraz som za posledne tri tyzdne pribrala 4kg. hrozne. len dufam ze to nebude ako pri prvom i ked som to zhodila a zostali mi len dve kila. len doktorom sa to pribratie moc nepacilo.....

lilla244
22. feb 2011

@vivien11 mne sa zda ze cim viac sa hybem,tym viac priberam.. je ton normalne? ved to je proti fyzike 😀

vivien11
23. feb 2011

@lilla244
ja neviem tiez to nechapem vysadila som sladke jem namiesto pečiva tie suchare cvicim pilates 2-3 do tyzdna a dnes mi zase boli gate uzsie nechapem mas pravdu je na tom nieco cudne. mozno mame nejako v genoch zadefinovane ako bude nasa postava vyzerat pocas tehu a neovplyvnime nijako to kolko pribereme. Mozno sa nase telo umyselne takto pripravuje svoju stavbu na pôrod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre