Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

kikincuk
10. apr 2011

@hoota -i ja ujizdim na sladkem. A to jsem nikdy sladke nejedla. 😢 ale kazdy den musim neco sladkeho mit. 🙄
ja mam pocit,ze me malej tlaci akorad tak na mocovy mechyr,na zaludek vubec,podle toho jak porad jim...

kikincuk
10. apr 2011

@yuuki -hodne v pohode. Ticha zavist. 😀

hribek
10. apr 2011

ahojky ja se pridavam s +9kg jsem 34tt, chtela jsem se vejit do 10kg ale vzhledem k natikani to vidim tak +12kg minimalne. ale diky bohu za to, taky sem mohla dojit ke 20kg

benice
10. apr 2011

@hribek Tak to máš v pohode ... Ja som do 28. týždňa pribrala 5 kg, teraz mám za celé tehu cca + 7 kg ... Ale určite to ešte pôjde nahor, lebo za mesiac to robí cca aj 2 - 3 kg ... Ale dúfam, že do + 15 kg sa zmestím ... Hlavné je, aby sa nám detičky narodili zdravučké, čo tam po pár kg navyše ... No nie? 🙂

silvia_
11. apr 2011

@peony no tak ti dali strop...ale čo s tebou budú robiť, keď sa to nebude dať dodržať? A hlavne, ak už ani nie je z čoho uberať a telo ti začalo zadržiavať vodu? To ti zakážu jesť? No ja si myslím, že tých pár kíl budeš mať rýchlo dolu, všetky to dáme dolu, veď tí prckovia nás vycvičia 😀

adriana8
13. apr 2011

ahojte pridávam sa k teme... 🙂 pri prvom som pribrala dobrych 18-20 kilov...a v porodnici som hned nechala 8 kg...teraz som v 21tt a som minus 2kg...byvalo mi strašne zle a 4kg som schudla a teraz som zatial 2 pribrala...sam doktor mi povedal že ja s mojou váhou ani priberat nemusim...že ma je dost a male si má s čoho brat..tak dúfam že dokonca tehotenstva nepriberiem vela lebo este mám čo zhadzovat s prveho tehotenstva...🙂

ladybirdxy
13. apr 2011

Ja som v 26tt a zatial som pribrala len 2 kila. Neviem ci je to normalne takto malicko pribrat. Ani zle mi nebyvalo, ziadne problemy. Papam co mi chuti, ani vela ani malo. Snad ma drobec vsetko co potrebuje...

regrutik
17. apr 2011

@protea ahojte no ja zacinam 16 tt a zatial som pribrala len kilo..a som chudej postavy a nizka,...doktor povedal ze je to v poho ale mna to stve.....lenze jem tak ako mi chuti ..niekedy zjem viac a niekedy menej..ale neprejedam sa...najem sa tak ze mam akurat a staci mi.....co mam robit.....myslela som ze to bude na mne hned vidno kedze som chuda ale figu borovu....praveze vsetci ze musis viac jest ....ach ja len chcem aby bolo babatko zdrave....je mi jedno ako budem vyzerat...ale uz by som chcela aby to bolo viac vidno....a kym pojdem na dalsiu prehliadku chcem pribrat aspon 1,5kg.....ako nato poradte...lenze ja nesom velky jedak fnuk

petula25
18. apr 2011

ahojte, aj ja sa zapajam..som v21tt a pribrala som 4kg.. je jasne, ze kazdy priberie individualne, vsetci mi vravia, ze teraz jablizsie dva mesiace budem priberat najviac..tak uvidime, priebezne Vam dam vediet🙂 drzte sa 🙂

hoota
18. apr 2011

@regrutik preco si smutna? ved bud rada ze nepriberas zavratnym tempom.. 16tt, to je este len zaciatok.. ja som tiez strasne uz vtedy chcela veelke brucho 😀 no uzivaj si, ze ho este nemas, neboj sa ono narastie ani sa nenazdas a budes sa citit ako valibuk aj bez toho, aby si mala 20 kil navyse 😉 ja mam 19 dni do terminu a kazdy mi vravi, ze som nepribrala, ze sa im zda, ze ruky a nohy mam este chudsie jak pred tym.. napriek tomu sa citim ako taky nemotorny slonik a ked dlhsie sedim tak potom vstavam ako sto rocna 😀 inak ja som dokonca este v 7.mesiaci nieco schudla z toho co som na zaciatku pribrala.. a babatko podla ultrazvuku praveze riadne pribralo, takze ziadne strachy 🙂

abika26
18. apr 2011

@regrutik ahoj,kym sa babo vyvija ako ma,tak to neries a bud rada.ale ked predsa len chces na silu pribrat tak skus jedavat nieco kaloricke-vela masa a sladkosti,ale to zas nebude najzdravsie 🙂ja by som to nechala na prirodu kolko ti prida 🙂

celesta
18. apr 2011

ahojte dievčata aj ja sa pripajam pri prvom tehotenstve som pribrala 28kg.bola som ako taky slon teraz som v 17tom tyzdni a zatial mam navise 3kg co nie je az tak vela ale uz teraz mam pocit ze som akasi velka.Hlavne prsia mam velmy naliate a to roby vela uvidim kolko priberiem do konca tehotenstva 🙂

martina2001
18. apr 2011

ahojte, v prvom tehu som pribrala 27kíl, bola to hrôza, začala som priberať na konci 5 mesiaca. Pri tomto tehu som nepribrala nič, teraz posledný mesiac 1kilo, čo ma teší a mimino je ok, rastie presne podľa termínu. Veľa v priberaní robí aj váha pred tehu a samotná dispozícia matky, takže v tehu sa nedá priberať podľa tabuliek. Mňa diabetologička deptá tým že nepriberám, aj keď mám vysledky dobre a gynekologička zas chváli že nepriberám. Tak si treba vybrať 😀 A aj keď som nič nepribrala tak sa cítim jak slon, hlavne keď sa chcem otočiť na posteli 😉

kalo
18. apr 2011

@martina2001 Tak to je slušné číslo 27kg...Tohle přibrat, když mám výchozí váhu 45 kg, tak je to víc než půlka původní váhy 😀 😀

PS: ale z toho, že nic nepřibíráš si nic nedělej...já v prvním těhot.přibrala necelých 5 kg (z původ.váhy 50kg), ještě cukrovkářská dieta 😒 Ale malá v pořádku, ale hodně hubené miminko 🙂 Zato teď, v druhém těhot. to jede!! Mám 5kg už teď...Jím fakt hodně a nezdravě, protože na to mám chuť...A kila jsou mi úplně jedno... 😉

dai
18. apr 2011

regrutik,
ale to je predsa uplne normalny prirastok v 16-tom tyzdni... 😕 ja sa citim teraz ako slon a pribrala som 4kg doteraz....( pri prvom tehotenstve som nemala ani kilo navyse v tomto obdobi )
ja som najviac pribrala v 7-mom a 8-mom mesiaci pri prvom tehotenstve, takze sa celkom toho bojim teraz, ze kde skoncim☹

lyongirl
18. apr 2011

Ahojte, ja som pri prvom tehu pribrala 25 kg, malý sa narodil o 1,5 mesiaca skôr, pri druhom tehu to bolo tiež nejak okolo 25kg a malý bol o 1 mesiac skôr, takže na mňa sa to lepí a lepí, neviem si to číslo predstaviť pri donosených deťoch...pôvodná váha pred prvým tehu bola 45kg, po druhom tehu to bolo 48-49 kg. Teraz mám na sebe tuším 3kg, ale hrozne som sa rozšírila v bokoch a zadku, tiež som jak slon, no a tehotná budem najviac v lete, tak tie slonie kilečká ani neschovám, ako to bolo v tehotenstvách pred tým...no a som zvedavá, čo ma teda čaká do tretice, hehe

tehuli
22. apr 2011

@petula25 to máš dobré...já jsem ve 20+2 a mám už přesně 5kg po dnešním vážení🙂

tehuli
22. apr 2011

@kalo u mě to taky jede🙂 já mám už taky 5🙂 hlavně že bude mimi zdravé, ale stejně si říkám,
že mi to přijde dost vážila jsem se 9.4. a to jsem měla 56,1 a tedka 21. už mám 57🙂 což je kilo za nějákých 13 dní:( jestli to tak bude každých 14 dní:( tak jsem za chvíli obřík..:(

tehuli
22. apr 2011

@dai a kolik si nabrala celkově při prvním?4kg jsou o.k. na 27.tt já mám už tedka 5kg:( ve 20.tt+2 teda podle UZ podle menstruace jsem prý už 21+6, tak si pak vyber🙂
co 14 dní kilo:( je to hruza...a to se nějak extra nepřejídám..semtam více jídla ale ne zas tak:(

tehuli
22. apr 2011

@sussanah a můžu se zeptat kolik si doteď nabrala?🙂 máme podobný termínek🙂

tehuli
22. apr 2011

@silvia_ ahojky tys nabrala do 21.tt 8kg? to mě uklidňuješ🙂 nepřipadám si fakt, že bych nějak brutálně jedla..sem tam si dám koláčky k snídani nebo svačině..někdy čoko atd..ale ne o moc víc než předtim..:( a už mám 5 a kámoška co je stejně těhu má jen 2🙂 zááávidím...kam až toto půůůůjde:D

tehuli
22. apr 2011

@silvia_ a ještě dotazek..ty piješ dvě kávy denně🙂 já mám strach si dát tři za týden..že bude mimiš hyperaktivista:D

fixi3
22. apr 2011

ako ja vam niektorym zavidim pribrat tak malo.....ja som ako slon som pribrala uz skoro 20 kilo a neprepchavam sa...ja uz priberam aj z vody hroza....

tehuli
22. apr 2011

@fixi3 :( nebud smutná...snad to shodíme tím lítaním kolem mimišek..já se taky bojím že naberu dvacet...🙂)ale ted jsem se nadlábla🙂 bramborová polívka+ brambory a kuřecí kung pao bo co to bylo🙂 mňamka🙂
kámoška na mě kouká co všechno sním ale mě přijde že je to málo...přijde vám hodně, na snídani tvarohovej řez asi tak 5x5cm a na výšku tak 3cm🙂 prostě buchta piškot a uprostřed tvaroh k tomu tvaroh activia, na svačinu musli tyčka fly
a k tomu malé jablíčko, na oběd výše zmíněné..někdy i bez polévky, na sváču odpo většinou banán.koktejl(banán + tak 2dclmléka) a večeře dva rohlíky se šunkou nebo s lučinou nebo tvrdým sýrem...někdy jsou i tři🙂 když je hlad...fakt vám přijde že se přejídám...někdy na odpo sváču místo ovoce nebo koktejlu mám čokošku🙂 třeba půlku rittersport marzipan hořké, nebo si dam 4ks těch kinder tyček🙂 a nekdy i koláček ořechovej a zhřeším kávou....ale to je tak třikrát za týden max🙂 nějáká sladkost

dana3262
23. apr 2011

@regrutik ahoj! Ja jsem ted v 16.tt a mam -3kg a to uz jsem 2kg pribrala (zhubla jsem 5kg). Mam dojem, ze jsem se pohybovala na nejnizsi hranici (54kg/175cm). Nevypadam nejak vyzable, ale uz jsem nemohla ani chodit. 😅 ted uz je to v pohode (56kg).
Takze myslim, ze vubec nevadi, ze nepribiras. Vzdyt jeste ani nemame zadne brisko 🙂 Tedy u prvniho jsem nemela 😅

Jinak prvni tehot.jsem pribrala 15kg a 11kg jsem nechala v porodnici. Pak jsem jeste asi 3kg pribrala a pak jsem 5kg zhubla. Takze jsem zustala +2kg od puvodni vahy, ale to mi moc nevadilo. Potrebovala jsem silu. Tak od pulky 8.mesice to slo jeste asi o 4kg nahoru, coz je dost. Musim uznat, ze bych se asi dokazala dostat i na +20kg 😀 Ale byla jsem hodne aktivni a pak jsem se i trochu omezovala v jidle (v pochutinach, ne ze bych hladovela).

elannor
25. apr 2011

ahojte 🙂 no ako tak čítam, starosti s váhou si robí každá z nás... Ja som 15tt a je to zatiaľ +3kg, co sa mi velmi nepáči. Uvidíme, ako to pôjde ďalej a navyše, v lete budeme určite fičať na ovocí a zeleninke a snáď to nebude také strašné 😎

silvia_
26. apr 2011

@tehuli ahoj, nie tých 8 kg bolo v 25 týždni...priberám 2 kg mesačne. Ale už som sa ukľudnila a vravím si, že to nie je veľa, nakoľko jem ako "normálna", žiadne prejedačky, sladkosti len tak raz za čas. A hlavne som spokojná, že na tie kilá nevyzerám. Nohy mi nejako nehrubnú, neopúcham, bruško už mi trošku vykuklo, len som sa rozšírila. Nikto mi neverí, že už mám toľko kíl navyše 🙂 A tie kávy? Keby škodili,ani ja toľko nevypijem, ale myslím si, že je horšie s mojím ultra nízkym tlakom nič nevypiť a odpadávať na každom kroku, alebo si dať 2 a cítiť sa fajn , nie? A pokiaľ viem, účinky kávy sú skôr pozítívne ako negatívne.

sussanah
26. apr 2011

Holky, moc to pribirani nereste 😉 Kazda mame jinou konstituci, jine chute, jine potreby a i ty mimca, co cekame budou jine 😉 V tehotenstvi se holt pribira, s tim se nic nenadela, ale pokud se neprecpavate, ale jite tak nejak normalne, tak se nebojte, ze byste to po porodu neshodily 🙂

@tehuli Ahoj, Zatim mam nahore kolem tech 4-5kg, ale ted jsem docela vykrmena, byla jsem 2 tydny u rodicu a tchanovcu a to se neda odolat 😵 Zatim podle mych zaznamu jedu ve stejnych kolejich jako u prvniho, takze se obavam, ze tech 15kg budu mit nahore minimalne, spis pocitam s temi 20kg... Ale co, jednou uz jsem se jich zbavila, a verim, ze podruhe to pujde taky 🙂

abika26
26. apr 2011

no ja som si myslela ze ako fajne postupne priberam a v 8 mesiaci ma to dobehlo,za 2 tyzdne som pribrala skoro 3kg a to som nijako nezmenila stravu :(((((

tehuli
26. apr 2011

@silvia_ aha no já za poslední měsíc už mám kila tři:( ale co už začínala jsem na 52 kg při výšce 167 tak mi to taky ted nikdo nevěří..že mám už 57🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre