Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zuzkaprofant
28. dec 2009

musim vam napisat ja som pribrala za tehu necelych 30kg ani sa mi vtedy tak nezdalo ale vaha neklamala po porode som bola horsie tucna ako ked som isla rodit ale teraz ke maly bude mat 8mesiacov som skoro na povodnej vahe mam 7kg navyse a to ide kazdy tt pol kg dole a to nehladujem jem vsetko na co mam chut ale pri tom ako maly rastie nocne vstavanie tak ide vsetko dole a to som rada
takze dievcata uzivajte su tehu a nerieste kg nema to zmysel priberete tolko ako vam telo umoznuje a hotovo a ci je zdrave alebo nie pribrat 30 kg to neriesim mne sam doky povedal ze to je tak ako je pokial nezerem ako mlyncek a to som nejedla tak niet co riesit vsetko do roka maleho sa upravi a ja budem na povodnej vahe a mozno aj stihlejsia 😀 😀

takze pekne si dajte aj druhu veceru o 22hodke vecer dobru chut prajeme 😉

este jhedno vam poviem mam kamosky co za cele tehu nepribrali ani polku ako ja a po porode su tucnejsie ako ja 😀 😀 lebo dako tie 9kg co pribrali ani za toho nejdu dole 😀 😀 😀

kaniska
28. dec 2009

zuzka, dakujem, dakujem, dakujem 🙂

adelaine
28. dec 2009

kazda sme ina, kaniska je uuplna pravda co hovoris, sice je podstatne babo, ale zena sa urcite neciti dobre, ked pribera ako slon 😒 ja som napr. 13 tt a + 3,5 kg navrch, skoro ma na vahe prekotilo 😅
ale zuzka ma strasne potesila 😀 tak dufam aj ja, ze to potom zhodim...

smarti
28. dec 2009

aaangela, ja som v 29.tt a pribrala som 5 kg, z toho 2 teraz cez sviatky a kým som piekla, pred týždňom a pol som v poradni mala v podstate len +3. Moja dr. vraví, že je to v poriadku, že aj druhé ženy by tak chceli, lebo vyzerá, že všetko je v poriadku, maličké tiež a v podstate brucho mám dosť veľké, vravela, že až až. Tak uvidíme, 7.1. idem na ultrazvuk, tak uvidíme, či aj bábo má váhu takú ako by malo mať. A ešte dodám, že nikdy v živote som tak veľa nejedla ako teraz a tiež nepatrím medzi chudé ženy ( pri výške 169 cm som tehu začínala so 70 kg ). V prvom tehu som pribrala spolu 13 kíl. No teraz telo reaguje nejako ináč.

mirka285
28. dec 2009

ahojte,tak ja som pocas prveho tehotenstva pribrala 28 kg,doktorka ma skoro zozrala,isa som rodit ako 87kilova pri vyske 163 cm a ked mal maly rok vazila som 54 kg,este menej ako pred tehotenstvom 🙂 tak ze baby nestresujte,tie kila ako prisli,tak odidu 🙂

zuzkaprofant
28. dec 2009

som rada ze som niektore potesila ja som tiez vskuse riesila vahu ako kazda zena stale je to o vahe, cely zivot ale uz ma to nebavy vam poviem hlavna vec ze sa pacite sama sebe a muzovi moj mi nikdy nepovedal ze som jak slon a to som uz tahala na 88kg pri vyske 168cm 😅
jasne slovaci okolo mna; zijem vonku stale aj do teraz maju blbe pripomienky ja sa len usmejem mam krasneho zdraveho synceka a muza, mi len je radost zit a nie furt tu vahu riesit nie je stale krasne to co ma 55kg je krasne aj to co ma 80kg a je stastne takze dievcata buduce mamicky pekne sa napapajte pohladkajte bruska a to je stastie v zivote zdrave babo drzat v naruci a tomu sa budete pacit aj ked prekrocite vasu idealnu vahu 😀
ked bude rast tak budete take stihle a krasne ako nikdy za mlada 😉

inac prajem vam vsetko dobre do noveho roku a hlavne zdrave krasne babatka a lahky porod 😵 😵

aaangella
29. dec 2009

SMARTI dakujem ja som bola dnes na ultrazvuku a je vsetko ok tak som velmi rada .Drzime ti palceky daj mi potom vediet ako si dopadla ty a vlastne co to bude dievcatko ci chla[pec ????

smarti
29. dec 2009

aaangela, tak my zatiaľ nevieme, čo to bude, lebo doteraz to nebolo vidno, ale máme už 5 ročnú slečnu, tak aj braček by sa hodil, ale napriek tomu, že toto tehu je úplne iné, tak mám ciťák na dievčatko, dúfam, že toho 7eho sa to dozvieme.

debbie
3. jan 2010

Ahojte všetky , takže som si čoto prečítala a chcem aj ja prispieť s mojou skúsenosťou, pred rokom aj pár dní som porodila krááásnu zdravú dcérku a počas tehu som pribrala 33kg ako som priberala v tehu tak som to ani nepociťovala ani mi to tak neprišlo boli sme šťastní a dr. vždy tvrdila sme obe zdravé a ked nemáme žiadne problémy nebudeme sa stresovať, tlak , krv , cukor som mala super. No po pôrode som si pripadala strašne depky prišli prvý mesiac aj ked šlo dole prvých 1Okg bol strašný, stale som nemala čo nosiť tehu rifle som už nechcela ani vidieť a myslela som si že to pôjde dole super rýchlo kedže som sa dočítala že ked žena kojí kg idú samé. No po dvoch mesiacoch sa moje chudnutie zastavilo. Kojila som do 8mes. a myslela som si že ked prestanem kojiť a nasadím diétu bude to chudnutie zase pokračovať no nič závratné sa neudialo skôr som začala priberať. Po 11mes. po pôrode som si dala závezok začať cvičiť a jesť podľa dietneho plánu, takže drina je to riadna ale ostalo mi už len 5kg ale všetko to stálo za to.Mame doma zdravú dcérku a to je to jediné na čom záleží schudnúť sa dá nie vždy to ide ľahko no ked sa chce dá sa všetko to je to najmenej čo som mohla pre našu malú urobiť , má spokojnú a hlavne usmiatu mamičku taká som bola aj počas celého tehu , tak budúce mamičky či už sa budete obmedzovať alebo papať na čo máte vy a vaše babo chuť hlavne budte v pohode lebo ten malý človiečik cíti všetko šťastie ako vy ale aj obavy.... 🙂 pekný večer

matenka
4. jan 2010

ticho závidím, ja som pri prvom dieťati pribrala 9,5kg - nedalo sa viac, mne to proste nejde ☹ , malá mala len 2,7kg, a teraz som v 25tt a mám +1kg ☹ , prejedám sa a nič, bojím sa, že sa mi zas narodí taký malý chrústik, ja viem, že nie je príjemné keď niekto priberie tak veľa, ale verte, že je tiež dosť nepríjemné, keď neviete pribrať a bojíte sa, či to bábu nejako neublíži ☹ ☹ ☹

silvia.t
4. jan 2010

ahojte baby tak ja somv prvomtehu pribrala 24kil 😅 a citila som sa hrozne...cele brucho boky a stehna sommala popraskane no hroza sama stria na strie ☹ a po porode asi 3mesiace som bola na svojej vahe ☹ akurat tie strie ostali...no a teraz co som tehu som este nepriprala nic,prave naopak som 2kila schudla..lenze rano mam strasne nevolnosti a nedam do zaludka ani vody.

kubkovka
14. jan 2010

Ahojte dievčatá, tak ja som pri malej pribrala 20 kilov, po porode som mala navyse len 5 kilov. Ale to som sa napocuvala, ze zena nema vela pribrat, ze to skodi a bla bla......kedze som lezala dva krat v nemocnici, tak som to pocuvala iba od "cudzieho" doktora. Teraz som u svojho doktora a ten mi na moju otazku vahy povedal, ze je proti tomu, aby sa zenam neustale hovorilo, kolko mozu pribrat a podobne, ze jednoducho len sa neprejedat a ze su to aj geneticke dispozicie....v nasej rodine kazda pribrala cez 20 az do 30 kilov, takze nejako to neriesim....snazim sa neprejedat a aj tak som pribrala uz 9 kilov a to som v 22 tyzdni.......no ale sviatky, kazdy len same nezdrave jedla, takze sa velmi necudujem......no hlavne aby sme boli zdravi, ja aj male.....Takze to prajem aj vam vsetkym, vahu mozeme riesit potom, no nie?

adelaine
14. jan 2010

ahojte, kazda sme ina, aj mna moj lekar stresuje a hovori, ze nemozem priberat, ale mne sa hladovat nechce..ked mam hlad, tak si dam, nejem za dvoch, to ze je to na vahe vidiet, s tym nic nenarobim ☹
len budem dufam v coskory navrat do povodnej formy pred tehu 🙂

ninkaa89
15. jan 2010

ahojte, a kedy ste zacali priberat? lebo ja som do 6tt nabrala 3kilecka a odvtedy uz treti tyzden som nepribrala ani gram 🤐 ci to je asi este skoro, ked som v 9tt ze?

momice
15. jan 2010

Ahojky, prve kilko som priprala v 10tt. Podla mna o kg nejde, ide o pocit. Ak sa citis dobre, neries, kolko si kg pribrala. Teraz mi konci piaty mesiac. Mam + 5kg. Jem 3krat za den hlavne jedlo a medzitim ovocie, zeleninu, jogurty. A pri telke vecer aj zmrzku, alebo cipsy sem tam.
fajn den vsetkym 🙂

adelka89
15. jan 2010

ahoj holky, ja jsem ze zacatku taky pribirala malo ale ted mam nahore 11-12kg a vubec mi to nevadi 🙂 myslim ze do porodu se na tu 20 vysplhame 🙂 moje kamaradka, ktera je ve stejnem tydnu jako ja pribrala teprve 3,5kg takze je to velice indiv. 🙂

sabiatko
15. jan 2010

ono je to indi-vindi, kedy sa zacne priberat, mne sa trocha vypucilo brusko uz v 8 tt, ale odvtedy rastie pomerne pomay. ja som v 4-tom mesiaci pribrala 1 kg a odvtedy kazde 4 tyzdne priberam 2,5 kg. takze momentalne mam 9,5 kg plus. ja ocakavam pribrat celkovo tak 13-15 kg. s dietami mam uz svoje skusenosti, tak po porode uz daco vymyslim 😝

garonka
15. jan 2010

ja som pribrala zatiaľ 9kg a od sestričky som si vypočula či hladujem, no ja to neriešim citím sa fajn a do pôrodu mesiac tak môžem pribrať ešte ďalšie kila 😉

andelka
15. jan 2010

ninka: Já jsem začala přibírat až od asi 20tt, bříško mi začalo vylízat až v 17tt. Teď mám navíc 1,5kg. Ale pocitově to necítím zatím nikde, roste mi jen bříško. Tak jsem zvědavá, s kolika kily navíc půjdu rodit. Nějak si neumím představit, že bych těch obligátních 12kg nabrala za ty poslední 4 měsíce. I když to tak asi nakonec bude, no. Ale to je jedno, nepřejídám se, hýbu se kdy a jak můžu, hlavní je, aby byl malý zdravý a nic mu nechybělo. Kila navíc co mi zůstanou budu řešit po porodu a po kojení.

majovka35
15. jan 2010

ahoj dievčatá, tak ja som asi extrém - som v 23 tt a už som pribrala 6 kg - tiež mi za to lekár povedal svoje, a po vianociach sa snazim trocha pomenej jest - resp. casto ale malo - vecer uz len maximalne jogurt , ale to len ked ma prepadne vlci hlad.

zuzufek
15. jan 2010

ja som počas tehotenstva pribrala 16 kg a nikto mi na to nič nepovedal,je to individuálne,koľko žena priberie....po pôrode som mala navyše 5 kg a aj tie sa pri starostlivosti o dieťa rýchlo stratili 🙂 majovka35 tak keď ťa prepadne ten vlčí hlad,tak si povedz,že "musím jesť PRE dvoch a nie ZA dvoch" 😉 ale celkovo si z toho priberania až takú hlavu nerob....

matulienka.d
15. jan 2010

Ahojte kočice,
no tak ako to tu čítam, tak vy ste natom ešte celkom dobre. Ja som v 33tt a už som pribrala 13kg......No ale čo teraz narobím???? Nič. Nebudem predsa držať hladovku, no nie?
Začnem to riešiť až po pôrode. Moja kamarátka pribrala pri prvom 25 kg a behom dvoch mesiacoch bola na rovnakej váhe, mala stresy keď malý plakal, tak plakala aj ona lebo bol dosť zlý, nespala celé noci a tak sa ich zbavila, že ani nevedela ako a kedy........a pri druhom teraz pribrala 12 kg a teraz je o5 na svojej váhe.....Ale to všetko závisí aj od postavi, organizmu, dedičnosti........ 🙂

andelka
15. jan 2010

No právě - když žena ví, že se vyloženě nepřejídá, tak si s tím nemusí dělat hlavu, protože to většinou stejně nejde ovlivnit. Já jsem si třeba myslela, že přiberu hodně, takže teď jsem spíš překvapená. Ale mrně roste perfektně, tak to neřeším.
Moje kamarádka předpokládala, že přibere v těhu tak 20 kilo. No a nakonec měla ve 30tt nahoře jen 7. A někdo to má zas naopak. Holt jsou věci mezi nebem a zemí....

andika10
15. jan 2010

ja som mala opačný problém , otehotnela som ako54kg a v 17 týťdni som mala 53kg, a rodila som som ako 64kg., len brucho mi rástlo. A narodili sa mi zdravé dvojíčky 2350g a 2450 g a týždeň po pôrode som mala 49kg. Každý ma strašil a uplne zbytočne

adelaine
15. jan 2010

..ja som v 16 tt a mam 4,5 kg navrch, to je dost...ale vykuklo mi nielen brucho, ale velmi mi narastli prsia, to urobi tiez svoje...

beruska1989
15. jan 2010

ahojky holky, já jsem na konci 23. týdne a přibrala jsem 4 kg, ale zatím mi roste jen bříško, tak je to fajn. Já se bojím že přiberu hodně, ale zatím mě to překvapuje 🙂 , no uvidime do konce je ještě daleko...

crawler
15. jan 2010

4 kg? to je prd...nechápu proč se bojíš...;)

matulienka.d
15. jan 2010

Inak som čítala v jednej knižke, že žena pred pôrodom v poslednom mesiaci môže dokonca schudnúť 1,5-2kg z váhy, vraj je to úplne normálne.......No tak neviem, lebo zasa mi všetci hovoria, že v poslednom mesiaci sa priberá ešte viac....Uvidíme, aký bude môj prípad.
Ja som nemala žiadne žalúdočné ťažkosti, nebolo mi vôbec zle, mohla som od začiatku jesť všetko bez problémov, tak možno aj preto mám taký prírastok........... 🙂

adelaine
15. jan 2010

matulienka, ja som na tom rovnako, mne nevybavalo vobec zle, ba naopak, mam skoro stale hlad...a potom, ze nepriber 😀

matulienka.d
15. jan 2010

😀
no tak som rada, že tu nie som sama.....hneď som trošku spokojnejšia.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre