Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

tinika
4. júl 2009

ja uz hej a este neviem čo čakame hihi ale snad na buduci tyzden sa male ukaze tak ja uz idem pa zatial

majakuk
4. júl 2009

tak zatial... drzim palce 🙂

tinika
4. júl 2009

maja dakujem

miroslava89
5. júl 2009

ahojte.. zienky kedy ste zacali priberat? ja som pred tehu bola dost chuducka som akurat v 14-15tyzdni a nahor nemam ani kilo..

biancarv
6. júl 2009

ahoj miroslava89, to je podľa mna uplne normalne, aj ja som chudá, a pri mojom synovy, mi začalo byť vidno bruško až v dvadsiatom týždni, takže sa tým netráp, ak normálne papáš, tak v tom nevidím problém 😀

allinka79
6. júl 2009

miroslava, ja som v 15 tt a mam navrh tusim 1,5 kg.. ale dost mi zatial vaha skace hore-dole, takze to neriesim. Brusko mi uz trochu vidno, takze con arobim? Uz sa len chvalit 🙂

klauduska
6. júl 2009

moja vaha sa tiez akosi zacala hybat smerom nahor a to o 3,5 kg.... 😉

chruminka
6. júl 2009

ahojte 🙂
miroslava nic sa neboj ani ja som nezacala hned priberat a to cakame dvojicky 😀 , presne ako pise allinka ta vaha bude skakat hore dole.....ustalilo sa to az okolo 17-18tt a teraz mam cca 6kg plus.

misskkaa
6. júl 2009

preboha to iba ja mam uz 11kg hore? som v 24tt,neni to vela?? 😒 Inak neni to az tak na mne vidno,trosku mam stehna a zadok,ale da sa 😨

mar26
6. júl 2009

misskka tak jestli jsi měla před těhu hodně málo,tak to skáče rychleji..ono se to tím jídlem moc ovlivnit nedá 😉
Já mám 11,5 nahoře (67,5 při 166cm) a doufám,že už to moc nevyskočí, že dřív už porodím.
A ty kila mi teda stačí, i když jsou hlavně v bříšku 😅

biancarv
6. júl 2009

ahojte ja som začala priberať až po 20tt a tak veľmi sa mi to rozbehlo že pri pôrode som mala 85kg, pred tehu som mala 54kg a výšku 177cm, pri pôrode 85kg, po pôrode 70kg, a keď mal malý DVA mesiace už som mala znova 54kg a do dnes neviem prečo som toľko priblala, ved celý život som bola chudá, takže všetko je možné 😀

agatkag
6. júl 2009

ahojte, keď som otehotnela, mala som 58 kg, začalo som priberať až v 5. mesiaci, teraz som 34 tt a doteraz som pribrala 10 kg. Nie je to málo, ale ani veľa. Mám to hlavne v brušku, a tým, že mám 181 cm, tie kilá sa mi nejako rozložili po tele,.........
zozadu ani nie je vidieť, že som tehotná.

miroslava89
6. júl 2009

pravdupovediac ja striedam dni kedy sa napchavam ako diva a potom dni kedy jem strasne malicko...
ale ukludnilo ma to ze ie som jedina ktora (dufam) ze zacne priberat neskor🙂

klauduska
6. júl 2009

mne sa to veru rozbehlo tiez az v 17-18tt.....dovtedy 0,5kg.....podla mna si to telo spravi aj tak co chce...ci budeme jest malo alebo vela..... 😉

deni26
6. júl 2009

caute, ja som do dnesneho dna priblala 11 kg, ani predtym som nebola extra stihla, ale nejako velmi som to s jedlom neprehanala. Teraz mam dokonca dietu kvoli tehu cukrovke, a stale to ide hore 🙂 . Ale je to normalne, kazda sme ina a snad ked porodime, odidu aj kilecka navyse.

alexandrah
6. júl 2009

ahojte, ja som v 19 t, hore mam 2.5 kila, ale to som na pn, kludovy rezim, takmer ziaden pohyb co je peklo, a vobec mi nebolo zle, takze pocas prveho trimestra som pribrala 2 kila. inak na mne je to dost malo vidiet, ked niekam idem, vzdy mi vravia, ze brusko ziadne, a to som uz v polke 5 mesiaca, tiez cakam, kedy mi vyskoci. do gati sa este vojdem, aj do kopu triciek, ale asi v 6 mesiaci si kupim tehotenske gate. mam aj kopu takych platenyhc, a na gumicku alebo na snurky, tak v pohode, a aj pohodlne. inak mam pocit, ze v 2. trimestri to ide rychlejsie hore . a nemam ziadne specialne chute, proste akoby som ani nebola tehotna. inak, ani necitim pohyby, to by som uz mala, nie?

luka04
6. júl 2009

alxandrah...nemusis sa bat, ja som ich zacitila takto nejako ako si ty...mozno az o tyzden..tiez som sa uz bala..a teraz to kopka stale 😀 a brusko sa mi vysviholo od 20 tyzdna rapidne 🙂 uz to nezakryjem...ale ved ani nechcem..co sa tyka vahy: + 5kg

alexandrah
6. júl 2009

ved ja by som uz aj chcela mat riadne brucho, nech sa citim tehotna ... tiez dufam, ze ho zacnem citit uz coskoro ... lebo ... ale zatial mam vysledky ok, snad uz aj budem skoro vediet, co to je ... tu vyhu nemas zlu, 5 kg neni vela v 23 t, ze? asi aj ja tak nejak budem ...

luka04
6. júl 2009

aj ja si myslim ze je ta vaha v pohode, velmi sa tesim, pretoze som nebola vychudnuta pred tehotenstvom, tak aspom mi to snad este viac neprida...ja idem piatok na 4D sono, nevieme sa dockat ci nam potrvdia prvu verziu..

alexandrah
6. júl 2009

a co cakas? ja idem na sono o 1.5 tyzdna, tak snad budem vediet, ja som zase dost stihla, ale necitim sa dobre, ked priberam, priste nie vo svojom tele, nepohyblivejsia ... ale ked nemozem cvicit ... nejem vela, ale vobec sa neobmedzujem änapr. kukurica, mnam!!), ale cim dalej tym jem menej, asi je to tym teplom, akurat ovocie a zeleninu, to lubim... äaj som vzdy mala rada). drzim palce

lucky387
6. júl 2009

Ahojky holčiny, tak já jsem dnes 35+3 TT a mám nahoře 12,6 kg. Původní váha 78 kg, takže teď 90,6 kg při výšce 168 cm 😖 a na kolika se zastavím, to netuším. Jo a začala jsem přibírat až v 19. týdnu, a poslední dva měsíce to letí rychlostí blesku. Pohybu mám dostatek a řekla bych, že jím pořád stejně jako před těhu.
Mějte se Vy i mimískové krásně 😉 .

adunka73
6. júl 2009

ahoj holky,jsem u konce a pribrala jsem 20kg.Z puvodnich 62kg (170cm)na 82kg.Vsechno sadlo mam hlavne v bocich a stehnech 🙄 🙄 🙄 .Taktez jsem to mela pri poslednim tehu a vsechno jsem pouhym kojenim bez jine namahy zhodila behem pul roku (a to mi uz neni 20let).Takze se ani ted nenervuju,dulezite je kojit nejlepe 24 hodin denne. 😅 Preju vsem zdrave deti 🙂

lucia_b
6. júl 2009

Ahojte dievcata, ja mam tiez problem s priberanim, dokonca som od zaciatku tehu schudla z 57 na 53 kg, doktor hovoril, ze to nevadi, ze neskor (najma v druhom trimestri) to dobehneme. Zle mi nebyva vobec a papkam uplne vsetko a aj dost casto. Tiez sa niektorej z vas stalo, ze pocas tehu schudla?

marinka
6. júl 2009

luci, já jsem u obou těhu v prvních týdnech zhubla, i když mi ještě vůbec blbě nebylo. Nevím, byla to asi reakce těla na ten jiný stav 😉 Pořádně přibírat jsem při prvním těhu začala až kolem 20 tt a teď to vypadá taky tak..Neboj, doženete to a miminku to nijak nevadí 😉

tinika
6. júl 2009

ahojte, no ako vas pozeram, to len ja nepriberam? ☹ nie ze by som nebola rada, ale uz sa začinam bat
ani pohyby este necítim, vo stvrtom idem na poradnu ta uvidime čo nove

alexandrah
6. júl 2009

ahoj tinika, ty si nepribrala vobec? no utesim ta, ja mam sice hore 2.5 kg, ale bola som moc chuda, 45-46 kg na zaciatku... aj ja som v 19 t. ani ja necitim ziadne pohyby, ani jeden, ani poriadne brucho nemam, kek si dam volne tricko tak nic neni vidno...

tinika
6. júl 2009

alex no nie, pol roka uz nepriberam, konečne mi zistili čo mi je a prečo som priberala a teraz stojim plus minus kilo dnes rano som mala o 0,1 kg viac ako včera hihi ale to je nič ale ja určite to dobehnem, svagrina tiez nic nic a potom naraz pribrala aj brusko narastlo. Ja sa nestazujem, uz teraz mam brucho ako v 7 mesiaci, bo som neni stihla ale od kedy som tehu ta nijaka zmena vahy

vranka4
6. júl 2009

Ahojte babky 🙂 neriešte príliš hmotnosť,hlavne,že drobčekovia v bruškách sú v pohode 😉

luka04
7. júl 2009

alexandrah...no malo by to byt dievcatko podla sona u doktora...ale nemam to brat na 100%...az teraz piatok idem na 4D tak sa to dozvieme...ale ratam s tym, pretoze moja nedockava svagrinka mi pokupila ruzove veci 😀 ak nam povie, ze nase dievcatk ma dve gulky, tak bude sranda 😅

barca3979
7. júl 2009

Ahoj holky, tak já mám zatím nahoře 13 kg, což je dost, ale vzhledem k tomu, že ležím (rizikové) a to už 13 týdnů,tak prostě přibírám. Mám málo pohybu a nejvíc mě štve,že přibírám na stehnech a zadku 😝 .
Ale co, jak mám odzkoušené z prvného těhotenství,tak jsem přibrala 14 kg, z porodky jsem přišla pouze o 4 kg lehčí, nicméně 6 kg šlo dolů v šestinedělí a zbytek během pár dalších měsíců,takže se nebojte, půjde to dolů.

A i vy, které jste přibraly hodně,tím myslím 15 kg a více,se nebojte,protože každé tělo je jiné. Moje švagrová u obou těhotenstvích přibrala 25 kg a už v šestinedělí měla vše dole. Byla totiž prý hodně zavodněná, natékala a po porodu měla dole 15 kg a zbytek v tom šestinedělí.
Každý jsme jiné postavy, máme jiné předpokady a prostě přibíráme jinak,ale to neznamená, že je to špatně. Hlavní je,že miminka jsou OK a kil se zbavíme potom 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre