Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

liliana0000000000000
27. aug 2011

@alana1 ahoj chcem sa spytat ako je to potom s kozou ? stiahne sa? nezostane ovisnuta, na niektorych niestach?

alana1
29. aug 2011

@liliana0000000000000 ahoj, tak este to brusko je take volnejsie, ale verim, ze troskou cvicenia sa to da dokopy, ale zatial sa mi nechce cvicit 🙂 ja som sa dost stresovala kvoli striam a preto som si od zaciatku tehu kremovala cele brucho a pomohlo to, nemam strie aj napriek obrovskemu bruchu v tehu 🙂

glee
30. aug 2011

@rony2011 ja som ani po 20tt nemala ani kilo navyse 🙂 ale potom sa to zacalo rozbiehat, teraz som v 25tt a mam 5,5kg naviac.

veronika1417
30. aug 2011

@glee ja tiez tak 🙂 najprv nic-nic potom kdesi cosi plus tri kilecka, potom dalsie dve kila a momentalne v 29tt som plus 6-7kg. Po tom 20tt sa to rozbehlo, tak ale ono sa ta vaha chvilku drzi. Najprv som bola spokojna, ze nepriberam potom naraz sa nalepili tie tri kila a potom som si vahu drzala aj mesiac a potom zase trosku, neviem podla coho to ide 😀

lucka127
6. sep 2011

@liliana0000000000000
ja som si pre istotu poriesila aj poporodny pas🙂lebo to brusino je po porode fakt dost mlandrave blee..ale ja som mala ploche po oboch detoch asi je to aj genetikou..mne uklada do stehien zadku a bokov 😕

zuzka17
8. sep 2011

fu tak to ste na tom dobre. ja som 27 tt a uz mam 15 kg. A tiez sa zdravo stravujem takze neviem skade sa to nalepilo. ale hovoria ze je to tym ze ja som bola chuda pred porodom (47kg) tak neviem, ale dufam ze to po porode rychlo pojde dole.

kepassa
8. sep 2011

@len_henus tvoj gynekolog je skutocny odbornik...to teda fakt...vobec rozmyslal nadtym co povedal???? jaaj Boze ti nasi doktori...
ja som pribrala pri prvej dcerke +15 kg zacala som na vahe 62 kg a skoncila ako 77 kg a to som sa neprezierala len som jedla normalne ked som citila, ze to musim rano hoci na silu ale inac mi bolo este horsie, na obed a este aj vecer plus ovocie a zelenina
ked som sa nenajedla bolo mi zle, na odpoadnutie, tocila sa mi hlava, castokrat ma posielali zjest nieco sladke v poradni pretoze mi strasne klesal cukor
podla mna menej ako 15 kg nebudem mat ani tentokrat
neverim tomu 🙂 a nestresujem, na povodnej vahe som bola presne 7 mesiacov po porode, dokonca este aj menej co rozpravam z 62 som mala 58 🙂 a vahu som si drzala dlho az kym som opat neotehotnela

nestresuj sa a nabuduce sa kludne aj ohrad voci lekarovi, to je nejaky syndrom lekarsky ze kazdy dr. /vacsina/ musi mat vo vsetkom pravdu a byt najmudrejsim pod slnkom...

veronika1417
8. sep 2011

@len_henus Ahojky ked si v 30tt mala plus 10kg kolko mas teraz ked system ukazuje ze si v 34tt??? Len tak ma to zaujima ked doktor frflal 😀 ved pribrat za cele tehu 12kg je pre niekoho nedosiahnutelny sen 😉

veronicka1901
8. sep 2011

Suhlas s Veronikou, ja som napr. doteraz uz pribrala nejakych 9 kg a tiez sa neprejedam. 12 kg - no to mozem len snivat 😀.

hanicka21
8. sep 2011

milé maminky,emulips je doplněk stravy,čistě přírodní bylinný,který je vhodný i pro maminky v těhotenství,po porodu i při kojení,pomáhá miminkům od nadýmání(tříměsíčním kolikám),podporuje a zvyšuje tvorbu mléka,maminkám upraví zažívání a v těhotenství s ním přiberete jen to,co miminko potřebuje,nic navíc,pomůže vám od ranních nevolností,po porodu vám upraví zažívání,které se někdy nechce rozběhnout,pomůže vám s váhou do původní.....Je celkově dobrý na zažívání,srdíčko,žlučník a pro maminky úžasný,sama s ním mám zkušenost a můžu přidat i zkušenosti ostatních maminek.....
kdyby jste chtěli vědět víc,napište mi na mailík a já vám ráda poradím 🙂

Hankapiskulova@centrum.cz

wieruss
8. sep 2011

@len_henus jaaaj tvoj doktor by mal vratit diplom 😠 😠 opuchy su sposobene az nadmernou vahou (20 kil vyssie) a niekedy nemusi byt ani to ... mne ruky/nohy puchnu posledne 2 mesiace a to som pred dvoma mesiacmi mala 3kg+ ... teraz mam 7kg+ a neviem o tom, zeby sa kvoli opuchom chodilo do nemocnice, len ked sa k tomu pridruzi dalsi problem ako vysoky tlak tak mozno ano ... 😉
a ked som sestricke povedala, ze som pribrala 7 kg a ze ci to neni vela tak sa mi zacala smiat 😎

llllucka
9. sep 2011

@len_henus:mě taky moje doktorka nadávala.Podle ní se v těhu může přibrat max. 12kg.Já přibrala u obou 20kg.Nakonec jsem to řešila tak,že jsem jí říkala nižší přírustky,aby byla ona spokojená a bylo.U druhýho těhu jsem se už ani nevážila a váhu házela,tak aby se vlk nažral a koza zůstala celá.Nikdy jsem problémy kvůli přírustku neměla,myslím otoky a tak.Všechno jsem nezhodila,ale to kolikrát ani holky,co přibraly málo.Nic so z toho nedělej,někteří doktoři jsou pošuci.
@wieruss:ono je opravdu k většímu přibrání větší pravděpodobnost přidružení různých problémů,proto se ta váha hlídá,ale aby se kvůli tomu stresovala těhotná žena,to nechápu.

katka37
9. sep 2011

ahoj holky já jsem v 33 týdnu a mám 11kilo navíc,váhu v poradně ani doktorka ani sestra neřeší,vůbec,ted jsem měla přírustek za dva týdny 1.5kg tak jsem ji to vysvětlovala ,že jsem se vážila v jiném odost oběmnějším oblečení,tak mi spíš vynadala,že se omlouvám 😀 že jsem těhotná a v těhotenství se prostě přibírá ,záleží to na přístupu lékaře,to je jasné! 😝 jinak mi dělala váhový odhad miminka a má 2200g není to hodně?

makmitka33
9. sep 2011

@katka37 Všetko máš perfektné, je to podľa kníh a tabuliek 🙂

lubjatqo
9. sep 2011

Ja som momentálne v 14tt tehu. Včera som mala poradňu. Keďže netuším koľko som mala kg na začiatku /ale tipujem cca 53-54kg/, tz. že som pribrala 4-5kg v I.trimestri. Včera ráno som mala 58kg. Lekárka mi na to povedala iba to, že si mám dávať pozor, lebo samozrejme, moje prvé tehu tak si papám kade čo, hoci kedy 🙂 Lebo mi konečne chutíííí /v minulosti som mala problém s PPP/. Hovorila o tých opuchoch a problémoch napr. s tým, že bývame na 3.posch. bez výťahu a kým tam vybehnem v takom 8-9 mesiaci hore, no ááámen.
Každopádne teraz mám strach, aby som nepribrala veľa :( Pohyb mám jediný - prechádzky po dedine.
Ale čo s tým priberaním, keď to momentálne neviem nijako ovplyvniť? O zdravom stravovaní tu nemusím písať, píše Vás tu dosť 🙂 Zdravo papáte = priberáte... :( Aj ja :(

kikusa2111
9. sep 2011

Ja som pribrala 15kg....kamárátka 30 lebo sa naliala veľmi vodou ale ona bola aj je hrozne silná v postave.

lenulak
9. sep 2011

Tak mě zachránila od velkého přibírání jen těhu cukrovka ikdyž malá ale přeci, nejím sladké a doted jsem přibrala 10 kg, u prvního těhu jsem přibrala 16kg ale vím, že jsem si dopřávala hodně sladkého.

lucka127
9. sep 2011

@zuzka17
ahooj ja som 29t a mam 16kg navyse ..co narobim pri prvom som pribrala zhruba 30 kg syn ako hora🙂)
pri dcerke 16 kg a teraz?..no co narobim ked zas chlop 😀 ani sa neprejedam jednoducho to ide a brusko miv yskocilo tiez zvlastne nic a teraz bum ako balonik 🙂

lussy211
20. sep 2011

@veronika1417 No ide to podľa toho že sa zvyšuje objem krvi v tele,zavodňuješ sa, rastie maternica, prsia a len minimum z toho je tuk🙂

veronika1417
20. sep 2011

@lussy211 ved ja viem, ze sa tomu nejako nevyhnem 😀 len u mna je to z vecera do rana a potom mam chvilku pokoj a s vahou postojim. Zase sa mi to teraz tak stalo 😕 z nicoho nic dalsie 1,5-2kg hore 😅 ja by som uz chcela takto ostat a nepriberat zbytocne lebo ked este mala zacne teraz najviac priberat k tomu ja a stale vacsie brucho tak budem ako vagon 😀 ale je to aj moja chyba cez den neodolam sladkemu jednoducho si musim dat inak ma ide porazit 😅

tehuli
20. sep 2011

@lubjatqo ja taky měla PPP🙂 a přibrala jsem za cele těhu 14 kilo ze začátku asi 3kila a pak nic a pak najednou to šlo třeba dvě kila za týden pak to zase stálo a tak furt dokola..taky mě to děsilo..ale bud v klidu jsem třetí tyden po porodu a tím shonem kolem prcka..neustálým kojením..kkdy ani nestíhám se najíst:(( bohužel ač bych ráda...jím samé nezdrave věci:D párky smažený syr čokolády at mam energii na kojení a stejně hubnu..už mám 12 kilo dole..ani nevím jak a to jsou teprve přesně tři tydny od porodu...taky jsem se stresovala ale nemá to cenu vyloženě jsem se teda nepřežírala byly dny kdy jsem jedla více a dny kdy méně🙂 tak zatím papa kilám zdar🙂

lussy211
20. sep 2011

@veronika1417 Tak to budeme dve, mne to tiež ide hore až sa bojím 🙄 Ale tak hádam to potom nejako zhodíme:DA tiež si rada sem tam niečo zmlsnem 😀

makmitka33
21. sep 2011

Kočky, my máme už na sebe 20 kg a v 25 tt sa to zastavilo, teraz 3 tt ani gram a jeme presne rovnako a aj pohyb máme rovnaký - žiadeň, lebo ležíme na rizikovom 🙂

ketrinka29
27. sep 2011

Ahojte. Tak ja som v 39.tt a mám o 13,5kg viac ako pred otehotnením. 😀 Začalo mi veľmi chutiť véééľa sladkostí, niekedy nemusím ani normálne jedlo, len sladké. krupicovú kašu, mliečnu ryžu, ovocie, kekse, gumené cukríky, koláče, perníky...no všetko. Asi som konečne začala byť tehotná a pažravá. No už len pár dní a bude frmol, tak sa to nejak spraví- samo. 😉
Stresovať sa ešte aj priberaním, však sú podstatnejšie a dôležitejšie veci, nie?! No samozrejme, ak je tehotenstvo v poriadku a neškodí to, tak sa netreba trápiť. Niekedy to aj tak nejde ovplyvniť, telo si vypýta, čo potrebuje. Kašlite na tabuľky. 🙂
Prejem krásne tehuľkovanie.

alenka600
6. okt 2011

Baby, viete preco tak v tehotenstve chuti sladke? Teda nehovorim, ze kazdemu, ale ako tak citam forum, tak dost vela z nas si proste musi dat sladkost, lebo inac nam "vyvali bok" 🙂 Cim to je, ze prave sladkosti?

skeptik
6. okt 2011

@alenka600 Prilis vela inzulinu v krvi, naruseny metabolizmus cukru. Obezni ludia toto maju stale, nielen v tehotenstve. Pokial po normalnom vyvazenom jedle mas nutkanie na dezert, tak to znamena, ze mas narusenu glukozovu toleranciu.

nikolet_89
6. okt 2011

ahojte maminy ja som v 20tt a uz mam navyse 6 kil, ale nestrielam z toho len som jak maly medvedik :D

suge
6. okt 2011

No neviem neviem. Odborné články sú plné informácií o tom, ako nadmerné priberanie v gravidite "zarába" dieťaťu na rôzne ochorenia v budúcnosti, takže ťažko sa spoľahnúť na to, že to v tehotenstve neškodí. Myslím, že sebaovládanie by malo fungovať v tehotenstve rovnako ako mimo tehotenstva a nespoliehať sa na to, že nám to partner/okolie/svedomie v tomto období odpustí. Alebo? Veľa vecí sa nedá ovplyvniť, no asi by sme mali zabojovať aj o tú trošku sebakontroly, ktorú nám toto bláznivé obdobie necháva.

maskyna
30. nov 2011

ahojte,pridavam aj ja ,som v 16tt a kilo naviac,pri prvom som pribrala az 20 kilo 😠 tak teraz si davam trosku pozor,dufam ze to nebude az tolko 😒

zuzikak
30. nov 2011

@lussy211
@veronika1417
dievcata tak to budeme tri. Som v 20tt a mam 8 kg naviac. Podla toho co som kdesi nasla na nete som v norme 🙂 ale sladke musim mat kazdy den. Niekedy aj 2x denne a tak isto mozem aj sladke obedy 🙂 asi treba brat vazne to co povedala Ketrinka29 - kaslat na tabulky. Pokial su ostatne vysledky v poriadku, tak zvysne kila potom s malickym schudneme raz - dva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre